0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Практически съвети
« Отговор #540 -: Декември 13, 2012, 14:09:21 pm »
zaiko много е натегнал пружината. хем пита хем се дразни. хората тука само го информират за повече шансове за успех. от опит. никой нищо не съветва насила.
Luiza много бързо ме претегли...благодаря ти
извинявай, просто изказвам мнение. всеки има право да сe изказва тук - нали е форум.
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 15:14:50 pm от Luiza »
Re: Практически съвети
« Отговор #541 -: Декември 13, 2012, 14:41:59 pm »
Фуси е права. Социалните работници, с които вече сме изградили доверителни отношения, често в стремежа си да вдъхнат повече надежда и да внесат известно успокоение в двойката изказват мнения и експертни становища, които не са съвсем точни. Ще дам два конкретни примера:
1. Семейство, което вече е вписано в Регистъра за кандидат осиновители. Жената забременява, специално пита соц. работник трябва ли да се обади в РДСП и да си оттегли документите, категоричен отговор "Не". Няколко месеца след това им пращат писмо с предложение за бебе. Жената пак пита служителката как да процедира, отговора е "Вие като не се явите на посочената среща, все едно се отказвате". Жената обаче отива в РДСП /добре че е в същия град/ и там служителката ѝ казва, че е трябвало още като е забременяла да се обади. Поне навреме се е обадила тогава и веднага са предложили детето на друго семейство без да го бавят да седи още поне 1 месец в Дома.
2. Семейство, което още с вписването им в регистъра през март се заявява "Вече процедурата за вписване на децата не е толкова тромава,....; бързо и на много ниска възраст се вписват децата....; очаквайте скоро да получите писмо...още до 2-3 месеца и ще имате предложения..." Лятото жената отново се среща със соц. работник, казва че още нямат предложение, отговора е "Съвета сега са в отпуск, но вие вече много чакахте... деца има много в Дома... чакат за осиновяване, ... Септември ще ви се обадят щов започнат наново да имат заседания". Това семейство още няма предложено дете.
 Сега на всички, които са прочели малко по въпроса им е ясно че на соц. работник работата приключва с вписването в Регистъра и реално няма отношение към работата на съвета по осиновяване, защо обаче продължава да дава надежди на хората и да поставя конкретни срокове?! Ами вероятно иска да даде надежда на тези хора.
Така че понякога семействата се предоверяват на социалния си работник.

Цитат на Чандра:
Относно обективността... Ще цитирам една статистика от БГмама - мненията в темата са субективни, но цифрите са си цифри - от 59 души 53 са осиновили без да дават никакъв рушвет (а уж е разпространено схващането, че без да платиш някъде нямало да стане)... Според мене подобна би била и статистиката по отношение на връзките...
Чандра стана ми смешно за рушветите, защото при нас се случи обратното, нашата соц. работник последния път ми подари 2-3 играчки от нейното момченце, че ги било израснало и вече не са му интересни... Така по въпроса с корупцията ;)
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Практически съвети
« Отговор #542 -: Декември 13, 2012, 15:32:29 pm »
И аз да разведря малко обстановката с пример за неприемане на "рушвети":
Две социални работничик дойдоха на посещение в къщи, което продължи дълго, защото тогава проведоха разговоро по основните въпроси, за които пишат после в доклада. Аз бях накупила едни специални сладкиши, правени по поръчка в една сладкарница, беше зима и мъжът ми поднесе фреш от поротокали - не докоснаха нищо тия женици, май едната склони все пак да и направим чай, че нещо подсмърчаше...Сега ми е смешно, ама тогава доста се смутих от това тяхно неадекватно според мен и твърде крайно поведение. Накараха ме да се чувствам неловко, все едно с отказа си да се почерпят ми казваха, че не трябва да се подмазвам или да се опитвам да ги подкупя. А ние просто се вълнувахме от срещата и искахме да проявим гостоприемство.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Практически съвети
« Отговор #543 -: Декември 13, 2012, 15:53:43 pm »
 :lol:

Да споделя тогава и моя малко по-различен опит... Ние дълго време чакахме за първото посещение у нас и все не успявахме да си синхронизираме ангажиментите със социалната. Тя прелистваше календара си и предлагаше дати, докато накрая се появи една ВЪЗМОЖНОСТ за среща
- ТАЗИ ДАТА - отсече социалната.
- Амииии... Аз тогава не знам, дали мога... Всъщност, тогава имам рожден ден - казах аз.
- Е нищо де, тъкмо ще почерпиш - бе отговора с подходящата лежерно-фамилиарна интонация.  :lol:

И така, първото посещение у дома беше на рождения ми ден, с тортичка, свещички, добри пожелания и ведри усмивки... Дали пък не е било вид "рушвет"...  :D Жената пи кафенце, хапна и бързо си замина - знаеше, че сме заети и не искаше да се натрапва...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Практически съвети
« Отговор #544 -: Декември 13, 2012, 17:03:59 pm »
Зайко, поклон не заслужавам. Искала съм дете, чакала съм.
Все пак едни хора се женят по-рано, други по-късно. Някой бързо забременяват, други по-късно. И аз така, моето дете се появи по-късно.
Чандра ти е казала, не се пренавивай, на теб не ти се чака- не си сигурен, че твоето дете ще се появи във вашето РДСП. Нали и някой хора намират половинките си на другия край на България. Децата са си деца, но не всяко дете е твоето дете.
Когато отидохме на среща с предложеното ни детенце, социалната работничка ни каза, че тя може да не иска да я гушнем и да не се притесняваме. Е, тя като ни видя се усмихна и се сгуши в мен. И въпреки, че имахме притеснения за здравословното и състояние, знаехме, че тя е нашето дете. И между другото, тя е точно копие на мен.
Re: Практически съвети
« Отговор #545 -: Декември 13, 2012, 17:24:48 pm »
Смятам да приключа с една голяма усмивка!Явно аз съм пренавития тук  :D!Обаче се сцепихте да пишете една през друга...нали вие не сте пренавити! :D Това пък ако сте се пренавили...работата ще излезе от контрол :lol: :lol: :lol:
*
Re: Практически съвети
« Отговор #546 -: Декември 13, 2012, 17:33:39 pm »
 :lol: :lol:
Чува този, който иска да чуе

Успех Зайко
В очакване ....
Re: Практически съвети
« Отговор #547 -: Декември 13, 2012, 21:27:02 pm »
Здравейте момичета,
от доста време не съм писала, защото от 1 ноември сме в списъка на чакащите и освен, че получихме 4 писма от РДСПта друго интересно няма. Все пак чета във форума и най-често практическите съвети. Имаше и леко натъжаване от моя страна след като четох последните изказвания за срокове, време и тнт. няма да преповтарям. През цялото време имаше нещо, което ме притеснява в постовете на Zaiko7. Тази вечер реших да препрочета архивите на изказванията му. Направи ми впечатление краткия срок, в който той успя да събере и пусне документите 17 октомври и къде отиде 3 месечния срок след това, срока преди да се пусне доклада от социалния работник? Ние 2 седмици активно събирахме документи, успяхме да ги пуснем на 20 юли и чак на 1 ноември официално бяхме регистрирани като кандидат осиновители.
На никой не дължиш обяснение , но много ми е интересно как така съкратихте срока?
Извинявай Zaiko7, но при теб нещо не е по реда на нещата. Няма да се учудя ако дори не си и кандидат за осиновител. Как пък и веднъж не спомена за мнението на другарката ти в живота. Тя все пак ще е майката осиновителка на това дете.

Освен това както беше сигурен, че искаш момиченце и категорично го заяви, по късно прочетох, че сте написали момченце. Няма лошо, но поне не се изказвай категорично за нищо.
И още нещо - Не си позволявай да се държиш непочтително към момичетата от този форум и да оригиналничиш. Ако си имал замисъла да разгневиш някой, то можеш да си доволен, това съм аз.

Момичета :) аз чакам, дано да не е много, дано да е скоро. И ако трябва ще отида на другия край на България.

Пожелавам късмет на всички!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Практически съвети
« Отговор #548 -: Декември 14, 2012, 00:52:48 am »
Криси, от сърце стискам палци за скорошна и много радостна вест!:) :hug2:

По отношение на сроковете, според закона вписването в регистъра трябва да става ДО три месеца след подаване на заявлението.  Т.е., не е изключено това да се случи и по-бързо (примерно, за два месеца и половина)... Срокът за издаване на един или друг документ (свидетелства за съдимост, за платени данъци и т.н.) в различните общини е различен - някъде се издават веднага, на други места се чака минимум седмица...

Не се разколебавайте, не ви трябват връзки, гледайте си живота и се усмихвайте. :) Всичко ще си дойде на мястото. :) А ако започнат да се бавят нещата, има други начини да напомните на социалните за себе си... :) (конкретни съвети май имаше и в книгата на Фуси ;)

Лека нощ!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Практически съвети
« Отговор #549 -: Декември 14, 2012, 08:35:15 am »
Здравейте момичета,
от доста време не съм писала, защото от 1 ноември сме в списъка на чакащите и освен, че получихме 4 писма от РДСПта друго интересно няма. Все пак чета във форума и най-често практическите съвети. Имаше и леко натъжаване от моя страна след като четох последните изказвания за срокове, време и тнт. няма да преповтарям. През цялото време имаше нещо, което ме притеснява в постовете на Zaiko7. Тази вечер реших да препрочета архивите на изказванията му. Направи ми впечатление краткия срок, в който той успя да събере и пусне документите 17 октомври и къде отиде 3 месечния срок след това, срока преди да се пусне доклада от социалния работник? Ние 2 седмици активно събирахме документи, успяхме да ги пуснем на 20 юли и чак на 1 ноември официално бяхме регистрирани като кандидат осиновители.
На никой не дължиш обяснение , но много ми е интересно как така съкратихте срока?
Извинявай Zaiko7, но при теб нещо не е по реда на нещата. Няма да се учудя ако дори не си и кандидат за осиновител. Как пък и веднъж не спомена за мнението на другарката ти в живота. Тя все пак ще е майката осиновителка на това дете.

Освен това както беше сигурен, че искаш момиченце и категорично го заяви, по късно прочетох, че сте написали момченце. Няма лошо, но поне не се изказвай категорично за нищо.
И още нещо - Не си позволявай да се държиш непочтително към момичетата от този форум и да оригиналничиш. Ако си имал замисъла да разгневиш някой, то можеш да си доволен, това съм аз.

Момичета :) аз чакам, дано да не е много, дано да е скоро. И ако трябва ще отида на другия край на България.

Пожелавам късмет на всички!
:) Не така грубо  :)
Не ти е работа дали съм кандидат-осиновител,какви са моите изисквания за дете,какво се е случило с документите ми!Още повече да ми казваш какво трябва да пиша във форума!Аз не съм си позволил такива волности към никой!
Още с влизането ми в този форум ме предупредиха на личен,че някои са доста дръпнати и да внимавам, какво споменавам, за да не ми скочат!Не ми се вярваше...
Re: Практически съвети
« Отговор #550 -: Декември 14, 2012, 09:09:25 am »
Благодаря ти Chandra, :) за това, че внасяш ред във форума.
Всъщност, аз не съм толкова гневна, но ... понякога така се получава.
Успешен ден на всички!
Re: Практически съвети
« Отговор #551 -: Декември 14, 2012, 09:39:29 am »
И аз  няма да се въздържа от поредното изказване по повод участието на Зайко в тази тема - той някак волно или неволно направо я беше обсебил в известен период от време,сам написа различни подробности, за които никой от нас не е проявявал любопитство, за това е чудно, че натяква че другите си били "пренавили". Всеки решава какво и как да напише, но аз ще повторя призива си да питаме и отговаряме с насоченост към "пратическите съвети" относно процедурата по осиновяване и отделните стъпки от нея, така че четенето да бъде прагматично и полезно за всеки, който влезе тук, а не да го обърква допълнително.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Практически съвети
« Отговор #552 -: Декември 14, 2012, 09:51:50 am »
Още с влизането ми в този форум ме предупредиха на личен,че някои са доста дръпнати и да внимавам, какво споменавам, за да не ми скочат!Не ми се вярваше...
Какви са тези хора, които още с появата ти те предупреждават на лични да внимаваш...  :D Много благородни ще да са, но позволи ми да се съмнявам в истинността на написаното... Това отново цели внасяне на излишен смут...

Ако смяташ, че форумът НЕ ти е полезен, имаш пълно право да решиш да НЕ пишеш тук. Възприемаш всяка дума като заяждане и се питам, защо не потърсиш вече някакво спокойствие и баланс. Темата тук е за "Практически съвети", нека не се отдалечаваме много от нея.


« Последна редакция: Декември 14, 2012, 10:16:07 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Практически съвети
« Отговор #553 -: Декември 14, 2012, 10:34:49 am »
Още с влизането ми в този форум ме предупредиха на личен,че някои са доста дръпнати и да внимавам, какво споменавам, за да не ми скочат!Не ми се вярваше...
Какви са тези хора, които още с появата ти те предупреждават на лични да внимаваш...  :D Много благородни ще да са, но позволи ми да се съмнявам в истинността на написаното... Това отново цели внасяне на излишен смут...

Ако смяташ, че форумът НЕ ти е полезен, имаш пълно право да решиш да НЕ пишеш тук. Възприемаш всяка дума като заяждане и се питам, защо не потърсиш вече някакво спокойствие и баланс. Темата тук е за "Практически съвети", нека не се отдалечаваме много от нея.



Поставяш под съмнение това, че в този форум има благородни хора? :)Разбира се можеш да се съмняваш във всичко!Усети се тази тенденция у теб да се съмняваш във всяко мнение различно от твоето!Знай че не всичко започва с нас и нашето "аз"!Трябва да приемаш, че има други мнения освен твоето! :lol:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Практически съвети
« Отговор #554 -: Декември 14, 2012, 10:41:35 am »
Зайко, излишни пререкания, ще те помоля наистина да се придържаме към темата! Това в момента не е необходимо никому!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Практически съвети
« Отговор #555 -: Декември 14, 2012, 11:14:03 am »
Зайко, излишни пререкания, ще те помоля наистина да се придържаме към темата! Това в момента не е необходимо никому!
Много си права!Спирам!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Практически съвети
« Отговор #556 -: Декември 14, 2012, 12:42:17 pm »
в качеството си на глобален модератор се радвам, че добрият тон и възпитанието надделяха у всички участници в дискусията и се надявам, че тя ще продължи по същество.

поздрави и успех на всички!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!