0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Практически съвети
« Отговор #60 -: Януари 31, 2007, 17:04:46 pm »
Момичета, да знаете, че сте страхотни :bighug:.
ако случайно не го знаете де :D
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Практически съвети
« Отговор #61 -: Януари 31, 2007, 18:21:21 pm »
Нашите хора, които писаха препоръки, соц.работник ги извика в службата и освен, че ги разпитвала, им дала да попълнят някакви бланки с информация за тях и за нас. А другите препоръчители извадиха късмет- по време на попълване на бланката, се обадили на социалната, че някой е влязъл у тях да краде и тя се обади на полицията и хукна...
 
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #62 -: Февруари 01, 2007, 08:57:59 am »
Явно наистина си зависи от конкретната дирекция и социалните работници там 8).

Моето първо ранде-ву е този понеделник :D. Ще разкажа после как е минало и какво са питали.
Успех момичета :kiss:.
Намерихме нашето синче.
Re: Практически съвети
« Отговор #63 -: Февруари 01, 2007, 10:17:35 am »
Нашата социална работничка трябва да се срещне с нашите поръчители тази или най-късно другата седмица и ми е много любопитно как ще протекат срещите, защото и двете ни поръчителки са ужасно приказливи, а социалната работничка много съвестно си записва всяка дума, та ми е интересно как ще им насмогне. Мен ме караше малко по-бавно да говоря и да правя паузи, но пък иначе е много симпатичен човек и много разбрана.
А по отношение на здравите дечица от български произход ще кажа само едно нещо - това зависи от управата на дома и грижите, които се полагат за децата от персонала. Знам за един дом, в който със сигурност има много здрави деца от български произход, но директорката му е изключително отговорен човек и по-големите деца дори ходят в обикновена детска градина с другите деца. Така че каквото е отношението към децата, такова е и здравословното им състояние.
*
Re: Практически съвети
« Отговор #64 -: Февруари 22, 2007, 08:23:05 am »
Здравейте,момичета!
Искам да ви попитам за две неща,на които до момента не мога да намеря отговори.Аз работя на свободна практика и не зная как да предоставя доходи за последните 6 месеца-чрез данъчната ми декларация,фактурите или с платежните за осигуровките?Другото нещо е,че постоянните ни адреси на личните карти са различни от там,където живеем-трябва ли двамата с мъжът ми да си сменим адресните регистрации?
Момичета,искам да ви кажа,че сте страхотни и ми давате много сили в борбата!Моля се за всички от сърце! :bighug:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #65 -: Февруари 22, 2007, 09:33:51 am »
Мила Paw_y, ще ми се да ти помогна с по-конкретни отговори, но за съжаление има много различна практика в различните дирекции за Закрила на детето :?.

И за двете неща трябва да питаш в дирекцията, в която сте решили да подадете документите. За доходите предполагам, че и трите изброени неща трябва да свършат работа.
По отношение на местоживеенето - при нас изискваха поне единия от двамата кандидати да живее постоянно в района на дирекцията.
Но най-добре се обади и питай 8).
Намерихме нашето синче.
Re: Практически съвети
« Отговор #66 -: Февруари 22, 2007, 17:41:37 pm »
 :hello2: мили дами ! :D :D :D
Имам един конкретен въпрос !  :roll:
При положение че мед.свидетелства са със срок но валидност 6 месеца (ако не се лъжа )това означава ли че в процеса на осиновяване може да ти се наложи да ги вадиш наново ?
А то май има и други документи които имат определен срок на валидност  .
Има ли някой който се е сбляскал с тоя проблем ?
 Ако е така ви моля за коментар !!!
Re: Практически съвети
« Отговор #67 -: Февруари 22, 2007, 18:28:06 pm »
Не само мед.свидетелства, а и другите документи са с определен срок. От момичетата, който са минали по пътя на осиновяването разбрах, че за делото някъде искат подновяване на документите, чиито срок е изтекъл, а някъде - не. Като стигнем до делото - ще му мислим! Дано по-скоро да стане. Така, че не се притеснявай.
Успех!
Re: Практически съвети
« Отговор #68 -: Февруари 22, 2007, 18:58:39 pm »
Като стигнем до делото - ще му мислим


           Това ми хареса !!!
Щото си е хубаво,  :Dнаправо си е супер !!!   :D
Мерси -супер си/сте  !!!
УСПЕХ НА ВСИЧКИ !!!
« Последна редакция: Февруари 22, 2007, 19:02:42 pm от maiq »
*
Re: Практически съвети
« Отговор #69 -: Февруари 22, 2007, 19:48:34 pm »
Peti_pati,благодаря ти за загрижеността и за отзивчивостта! Прегръщам те силно и ти желая успех!:bighug: :balk_21:
Момичета,стискам палци на всички и вярвам,че 2007 ще е нашата година! :blowingdust:
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #70 -: Февруари 23, 2007, 09:00:46 am »
Естесвено, че ще е нашата година :D.
Силно ще се моля всички тук за Коледа да си направим среща в разширен състав :crossfingers: :bighug: :hello:.
Намерихме нашето синче.
Re: Практически съвети
« Отговор #71 -: Февруари 23, 2007, 09:46:02 am »
Хей, ама ние сме станали цяла банда :wave:
Тази Коледа наистина ще има една мнооооооого голяма среща, а може и по-рано :D (например през септември - нали обединиха 4 почивни дни  :D).
Успех, момичета :goodluck:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Практически съвети
« Отговор #72 -: Февруари 23, 2007, 18:40:24 pm »
Момичета, ще има среща в края на месец април в района на Трявна(виж http://forum.bg-mamma.com/. С моят съпруг все още не сме решили дали ще отидем, тъй като сме само двамата. Дай боже дотогава да станем трима и тогава при всички положения ще сме там. Имам голямо желание да се запознаем с вас.
Желая на всички ви успех!
Re: Практически съвети
« Отговор #73 -: Февруари 25, 2007, 22:52:16 pm »
Здравейте на всички.Благодаря много за отговорите и всички смели думи.Вписани сме в регистъра на цялата страна.Нямаме претенции към пола на детето а да бъде българче да е здраво и до 6 м.След отказа ходихме и говорихме със социалната тя също остана разочарована от постъпката на своите колеги.Много е учудена че все още нямаме други предложения.Не зная Вече започнах да се отчайвам и си мисля че нищо няма да стане.Сигурно не ни харесват.А имаме възможност да дадем едно добро бъдеще на едно малко дете.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #74 -: Февруари 26, 2007, 09:15:14 am »
Мила Светле,

Не се отчайвайте - вашето детенце е някъде там и ви чака  :bighug:.

От написаното от теб разбрах, че като изискване сте вписали детенцето да е до 6 месеца. Ние също искахме да е възможно най-малко, но нашата соц. работничка ни увери, че под 6 месеца на практика не можело да има дете, което подлежи на осиновяване 8O :x. Дори да е оставено като новородено от майката, в дома му правели изследвания, за да могат да впишат данни относно физиечското и психическото му здраве, подготвяли необходимите документи и в действителност след всички тези процедури, дечицата ставали на повече от 6 мес.
Незнам дали тази информация е достоверна :?, но за да имаме по-голям шанс, ние вписахме и по-висока възраст на детето :(.
Кураж! Стискам палци скоро да се похвалите :D.
Намерихме нашето синче.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #75 -: Март 07, 2007, 10:57:08 am »
Здравейте!!! Овча купел към коя дирекция спада? Благодаря ви, ние тепърва започваме, така че ще ви бъда благодарна за отговорите!!!


*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #76 -: Март 07, 2007, 13:29:25 pm »
Здравей Kiara,

за съжаление не мога да ти дам точен отговор, но ти копирам по-долу всички дирекции в София. Ако все пак знаеш към коя столична община се водите, предполагам ще можеш да се ориентираш :D.
Ако ли не, просто позвъни на телефоните на близките до квартала ти дирекции и попитай.
Поздравления за решението ви и успех  :crossfingers:!

район “Сердика” - Бул.”Кн .Мария Луиза”№88
Веселин Кожухаров   Н-к отдел”Закрила на детето”   
02/ 936-05-47

район “Връбница” -
Кв.”Надежда3”, бул.”Хан Кубрат” бл328,ет.2.;
Денка Спирова   Н-к отдел”Закрила на детето”
934-66-07, 934-66-87

район “Лозенец”
Кв.”Лозенец " ул.Димитър Хаджикоцев” №80;
Лидия Александрова
Н-к отдел ”Закрила на детето”
865-46-56

район “Възраждане”
Бул.”Ал.Стамболийски”№173;
Иван Павлов Н-к отдел ”Закрила на детето”
02/ 920-15-87; 929-26-53

район “Красно село”
Ул.”Ами Буе”№79;
Ели КиринаН-к отдел ”Закрила на детето”
952-06-18, в. 26; 953-16-47

“Оборище”
Кв.”Х.Димитър”ул.”Васил Петлешков”№41
Мария ЦветковаН-к отдел ”Закрила на детето”
945-53-13, 945-53-14
“Слатина”
Ж.к.”Слатина”ул.”Кривина" бл. 73
Биляна Койчева   Н-к отдел ”Закрила на детето”
971-32-71

“Младост”
жк" Младост2"; бивше 39-то ОДЗ
974-41-78

“Люлин”
Ж.к.”Люлин”ул.309,бивше 23-то ОДЗ
телефон 927-27-69, 927-25-84
Намерихме нашето синче.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #77 -: Март 07, 2007, 14:50:38 pm »
Благодаря ти, peti_pati!!! Най-вероятно съм към Красно село, ще се обадя там.


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #78 -: Април 26, 2007, 17:36:15 pm »
Здравейте, момичета!!! Бяхме малко отпуска и затова не съм писала!!! Вчера подадохме документите и сега чакаме да ни назначат социален работник. Понеже вчера я нямаше шефката на агенцията и не ни дадоха номерче вчера. Незнам точно, би трябвало да имаме входящ номер, с който се стартира проучвателния етап.


Re: Практически съвети
« Отговор #79 -: Април 26, 2007, 17:48:55 pm »
Да, би трябвало да имате входящ номер, обади се и го поискай. На мен също не ми го дадоха като подадохме документите, но аз се обадих след няколко дри и ми го дадоха по телефона.
Желая ти успех, Киара. И скоро да се похвалиш, че са ти назначили социален работник  :D
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.