0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Практически съвети
« Отговор #380 -: Юли 20, 2012, 23:01:03 pm »
Криси, не го определяй като безчувствен човека! Мъжете са по-особена порода. Те също имат чувства, но не ги показват в повечето случаи.

Успех ти желая от все сърце!  :)

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Практически съвети
« Отговор #381 -: Юли 20, 2012, 23:17:40 pm »
Пък и понякога им се проявяват чувствата чак, като видят детенцето... :) Съпругът ми преди да се срещнем с дъщеря ни не е тръпнал като мене... ;) - просто изпълняваше едни досадни необходимости, за да се случи онова, което искаме... А след като се видяхме с госпожицата, просто се влюби в детето - за него няма по-хубава, по-умна, по-добра  :D и е много щастлив и разтопен от нея като захарен памук... :)

Успех на курса! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Практически съвети
« Отговор #382 -: Юли 22, 2012, 10:04:47 am »
Здравейте, момичета. Днес подадохме документите и много се вълнувам. Съпругът ми по-скоро изглажда безчувствен. Мисля, че това не го радва особено. Всъщност аз съм много щастлива и много ме е страх, но това най-вероятно ви е познато чувство.
Сега очакваме направление за задължителния курс за осиновители.
Много се вълнувам.



Криси, не се притеснявай, моят също изглеждаше така, че си мислех, че едва ли не прави нещо против волята си, но после осъзнах, че щом се е съгласил изобщо да го направим значи наистина го иска, наистина не показват чувствата си различни са от нас!Повечето мъже неможеш ги накара да направят това което не искат, поне моят е такъв!Много често се налагам, но това не е нещо което можеш наложиш волята си, явно наистина стигат и те до това решение да основят дете и крият чувствата си някъде дълбоко, усещах го!
Колкото до курса се вълнувах доста, но се оказа, разочарование ,поне този на който ходихме ние в нашият град!
Но може пък вашият да не е такъв!
Ние подадохме документи миналата година на 31,10, вписаха ни в регистрите на 01.02.2012г. вече шест месеца чакаме!Имам познати които вече осиновиха детенце, но те нямат претенции за етноса, бяхме заедно на курса!При нас няма да е толкова бързо!Когато подавах документите си мислех, че ще стане много бързо вярвах в някакво чудо, но вече не е така!
Още веднъж успех и дано имате късмет, пиши как е минало проучването ви и курса!
Re: Практически съвети
« Отговор #383 -: Август 17, 2012, 22:29:31 pm »
запис
Re: Практически съвети
« Отговор #384 -: Август 18, 2012, 11:14:34 am »
Здравейте момичета, бавно минават дните, няма още месец откакто подадохме документите на 20 юли, а аз съм нетърпелива. Обучението ни за осиновители ще е месец септември. Чакам да ни се обадят като се събере група. Нямам идея кога ще ни посетят социалните и кога ще се срещнат с препоръчителите ни. Пак чакам. Да ви се похваля :) съпругът ми проговори най накрая и се оказа, че той се вълнува не по-малко от мен. Има обаче много грешни представи по отношение отглеждането на дете, щял да става сутрин рано да прави "принцески" за закуска на детето и не се сеща, че то може би няма да има и зъбки ... мисли кои книжки да купи, за да му чете и ... такива работи. Вълнува се и той.

Искам нещо да споделя, когато подадохме документите и попълнихме заявлението за осиновяване с подробности какво да е детето, никъде нямаше въпрос за етнос. Аз съм подготвена по въпроса, защото четох и доста по форумите и имам мнение, но кога ще ме попитат за това?

Иначе, поздравявам всички и желая любов и светлина в душите.



« Последна редакция: Август 18, 2012, 11:16:22 am от Криси »
Re: Практически съвети
« Отговор #385 -: Август 27, 2012, 11:25:19 am »
Ами на нас ни казаха още когато ни даваха празния формуляр за заявлението на кое място да вмъкнем допълнителните изисквания по отношение на етноса и ние ги написахме и имахме късмет да се съобразят с тях. Ако не сте го написали в заявлението използай първата възможност при следващата среща със социалните са обсъдиш този въпрос и да поискаш някъде на бъде отбелязано и вписано. Дано да не са си променили практиката в това отношение. Късмет!
Re: Практически съвети
« Отговор #386 -: Август 27, 2012, 14:27:17 pm »
Благодаря за отговора. Странно ... Ще изчакам да ме попитат. Ако не се случи, не мисля да повдигам въпроса. Пък каквото съдбата реши ... Повече от месец социалните не са ни потърсили. Чакам ...
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Практически съвети
« Отговор #387 -: Август 27, 2012, 16:05:08 pm »
Благодаря за отговора. Странно ... Ще изчакам да ме попитат. Ако не се случи, не мисля да повдигам въпроса. Пък каквото съдбата реши ... Повече от месец социалните не са ни потърсили. Чакам ...
Може да са били в отпуска, то малко отпускарски сезон сега, на нас ни се обади социалната около две седмици след подаването на заявлението и се срешнахме доколкото си спомням на другата седмица незнам как процедират във вашият град, но при нас първо имаше среща с двамата, после по отделно ходихме някъде два или три пъти и накрая дойде в къщи, всичко приключи в рамките на регламентираните три месеца!След като е готова с доклада те извиква да го прочетеш и да го подпишете!
Re: Практически съвети
« Отговор #388 -: Август 27, 2012, 16:20:38 pm »
Доколкото знам
Re: Практически съвети
« Отговор #389 -: Август 27, 2012, 17:09:13 pm »
Благодаря и на теб anajens, ще изчакам да станат 2 месеца от подаването на документите и ако до тогава няма раздвижване, може би трябва да се раздвижа аз :)
*
Re: Практически съвети
« Отговор #390 -: Август 27, 2012, 18:03:18 pm »
Криси, вероятно процедурата при вас ще протече подобно на нашата, защото сме в един район, а вероятно и социалната ще е една и съща. Реално ние се срещнахме с нея 1 път и то само седмица преди изтичането на крайния срок на проучването.  Срещата беше у нас едновременно с мен и съпруга ми и продължи малко повече от час. Изрично се обаждах за среща в началото на процедурата, но социалната ми каза, че било по-добре да мине обучението и тогава, което за мен не е основателна причина, но не исках да влизам в спорове. Наистина за етнос няма изрично място в заявлението, тъй като това било дискриминация, но на срещата със социалната тя ни обърна внимание и си записа нашето предпочитание, за да може да го включи в доклада. 
Re: Практически съвети
« Отговор #391 -: Септември 26, 2012, 15:26:14 pm »
Как стоят сега нещата с осиновяването дългали е процедурата или по-олеснена от преди.

___________________________________

« Последна редакция: Септември 26, 2012, 20:32:06 pm от Елфи »
Re: Практически съвети
« Отговор #392 -: Октомври 10, 2012, 01:50:28 am »
Жена ми е безработна от 10 дни!При подаване на документи за осиновяване ще има ли проблем с това тя е безработна?

Re: Практически съвети
« Отговор #393 -: Октомври 10, 2012, 09:25:40 am »
Няма да има проблем. Не се тревожете.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Практически съвети
« Отговор #394 -: Октомври 10, 2012, 13:05:20 pm »
Като цяло социалните в България са много толерантни по отношение на финансовото състояние на кандидат-осиновителите. :)  Те си имат едно мото, че за отглеждането на детенце е важна любовта, която ще му се даде, а не парите... :) Успех!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Практически съвети
« Отговор #395 -: Октомври 12, 2012, 11:15:27 am »
Как стоят сега нещата с осиновяването дългали е процедурата или по-олеснена от преди.

___________________________________


За нас  продължава вече осем месеца от датата на включването ни в регистрите за осиновяване, при някой е по - кратко, явно зависи от изискванията които ще имате към детето което искате да осиновите, колкото по -малко са те, толкова по - бързо ще стане!Успех!
Re: Практически съвети
« Отговор #396 -: Октомври 13, 2012, 12:57:15 pm »
Po4ti sme gotovi s dokumentite!Idnata sedmica 6te gi podadem!Za preporukite sme izpolzvali na6i rodnini...vqrvam 4e nqma da e problem!Malko me pritesnqva subesedvaneto sus socialniq rabotnik!Kazaha ni 4e se zadavali dosta vuprosi ot nai razli4no estestvo!Pritesnqvam se dali 6te se spravim po nai-dobriq na4in!Moje li nqkoi da kaje za kakvo to4no se govori v tezi subesedvaniq sus socialniq rabotnik?Trqbvalo da minem i kurs za podgotovka!
Blagodarq Vi!
Re: Практически съвети
« Отговор #397 -: Октомври 13, 2012, 15:04:55 pm »
Zaiko7, документите, които подавахме включваха и един доста голям въпросник, на който бяхме отговорили у дома. На срещата социалната работничка ни задаваше въпроси от него-за родителите ни, братя , сестри; за отношенията помежду ни; за приятелите; за характерите ни;защо искаме да осиновим дете и др. Няма нищо страшно, не се притеснявайте и успех!
Re: Практически съвети
« Отговор #398 -: Октомври 13, 2012, 15:26:27 pm »
blagodarq benit
vuprosnika ne ni se stori golqm
a ina4e kolko sre6ti provejda soc rabotnik s nas?
*
Re: Практически съвети
« Отговор #399 -: Октомври 13, 2012, 15:40:26 pm »
Разбира се, че ще се справите.

Моля те, пиши на кирилица!