0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #280 -: Май 17, 2013, 23:32:00 pm »
Иве, като се рових след моя миссед си бях направила списък на възможните причини и отхвърлях по ред:
1. Качество на яйцеклетката
2. Качество на спермата
3. Blood clothing /неправилно кръвосъсирване/
4. Евентуални инфекции - Токсоплазмоза, Рубеола, Цитомегало вирус, Херпес Симплекс
5. Хормони
- Нисък прогестерон
- Висок естероген
- Повишен пролацтин
- Инсулинова резистентност
- Нарушения на тироидната жлеза
Но ти си в добра клиника и би трябвало те да са наясно какво следва. Дано се намери причината.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #281 -: Юли 22, 2013, 03:14:12 am »
Запис и от мен с 3-ти мисед аборт. Не мога да си отговоря на въпроса защо винаги това е в 6-7 седмица. Имплантации има, но не и сърд. дейност. Правила съм имунол. изсл-я, генет. - и двете в норма; биопсия-лекарство-контр. биопсия, токсоплазмоза и листериоза, изсл. на щитов. жлеза в норма (2.54 ТСХ- леко завишено, но не много). Яйцекл. ми не са хубави, но последния път имах 1 мн. добър ембрион и 2 не толкова. Върнаха ми и 3-те. Надеждите бяха големи и от д-ра , и от мен. За съжаление резултата пак е лош. Подскажете нещо, моля ви! :balk_132:
Нема начин да нема начин!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #282 -: Юли 22, 2013, 10:40:44 am »
sianie1, и аз съм с 3 мисед аборта, но в по-късно седмици, след като се установи сърдечна дейност. Аз обаче съм с еднорога матка и лекарят ми вече е категоричен, че на това се дължат абортите, тъй като поради неправилната форма матката не е кръвоснабдена еднакво добре навсякъде. Затова много зависи къде точно ще се захване ембриона. Следващия път ще имам още повече лекарства, но да стигнем до там. Иначе и аз съм правила всички изследвания като твойте, освен листериозата. Но пък съм пускала изследване за Цитомегаловирус и Епщайн бар вирус. Излезе, че са положителни за IgG, което по принцип не нормално и не е опасно, но при Епщайна титрите бяха над норма. За това чух противоречиви мнения от различно лекари - едни казват, че това е причината, другите - категорично не е. А, и другото, което сме правили в клиниката при имунолозите е крос мач тест (тест за имунологична съвместимост между мен и мъжа ми). Аз съм си правила тест и за тромбофилии в Националната генетична лаборатория, но и там всичко е нормално при мен.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #283 -: Юли 24, 2013, 19:22:44 pm »
Ive, благодаря ти! Следя форума и се прекланям пред несломимия ти дух!
Моите изсл-я за токсопл.IgM i токсопл. IgG са отриц. Не знам нищо за Епщайн бар вирус и никой не ми е казал да изсл-м. Правят ли го в "Надежда"? Ина4е тромбофилии също не съм изследвала, но съм обременена от майка ми с хрони4на венозна недостатъ4ност( 2-3 степен), доказана с доплерово изсл-не. Имам и доста голяма рани4ка на шийката на матката, но само сме я мазали с лакарства, без да я горим. Замислям се все по-4есто за опит с донорска яйцекл.
Не знам за вас, моми4ета, но аз понякога изпадам в от4аяние и губя надежда. Ве4е съм на 40 год. и време за губене нямам никакво. Дано Господ се смили над нас!
Нема начин да нема начин!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #284 -: Юли 24, 2013, 20:47:30 pm »
Sianie1, доц. Балтаджиева ме насочи за изследване на Епщайн-Бар вирус и Цитомегаловирус. Но не ги правят в Надежда, може в Цибалаб или в НЦЗПБ да ги пуснеш. За тромбофилиите щом си знаеш, че си обременена, то сигурно ти изписват фраксипарин или клексан след трансфера. За донорски Я най-добре да питаш лекаря си, да каже до кроко е сериозн проблемът с качеството. При нас ембрионите винаги са много добри. При последните два миседа д-р Стаменов предложи и направихме генетични изследвания на ембрионите. И двата пъти нямаха никакви хромозомни аномалии, така че го изключихме като причина. Сега септември тръпна за 9-ия ки опит, имам си още 3 снежинки. Много ме е страх, но се надявам да се справям този път с док. На теб какво ти казва лекарят ти?
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #285 -: Юли 26, 2013, 13:59:50 pm »
Здравейте момичета! И аз се записвам тук с първи мисед аборт на 12.07.3013г. в 10г.с., чухме сърдечна дейност в 6г.с., в 8г.с.  в 10г.с. сърдечна дейност нямаше и ми направиха кюретаж и така всичко свърши, за мен това беше първа и много желана бременност на 31г. съм.
 В момента притесненията са ми свързани с това, че лекарят ми, когато го попитах за това какви изследвания трябва да си направя ми отговори, че нямам нужда от изследвания, но от Вас разбрах колко сериозно може да бъде всичко това и искам да Ви помоля да ме посъветвате, като хора минали по този път как е най правилно да постъпя, към кой специалист да се обърна и от кои изследвания да започна , като за начало, защото от многото информация която изчетох тотално се обърках. Лекаря ми ме успокоява с това, че след 3- месеца можем да опитаме пак, и ще опитаме, но ме е страх и искам да се презастраховам поне в някаква малка степен. Благодаря Ви :)
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #286 -: Юли 26, 2013, 16:20:37 pm »
Rumi, много съжалявам! Ето тук списък с неща, с които може да се започне:

http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=55:2010-03-04-10-46-37&catid=35:2009-11-08-10-51-59&Itemid=61

Аз бих добавила към списъка и TSH.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #287 -: Юли 26, 2013, 22:06:11 pm »
Rumi, доктора не ти е казал, защото ти се случва за първи път. Наистина има много случаи, когато се случва да спре сърдечната дейност еднократно и след това настъпва отново бременност, която завършва успешно.
Аз също имах мисед аборт в края на месец май и не съм правила допълнителни изследвания, доктора също не е искал такива. А съм в една от водещите клиники в България.
Ако си при добър специалист, можеш да му се довериш и след три месеца наистина да си отново бременна и да докараш нещата до края.


*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #288 -: Август 16, 2013, 17:06:55 pm »
преживях мисед в 9г.с,плода беше спрял да се развива..................многоооого ми е тежко..казаха ни 3 месеца да се пазим,аз първия път забременях за 10 месеца,вярно ли е,че след абразио се забременява по-лесно
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #289 -: Декември 08, 2013, 17:15:22 pm »
Zdraveite momicheta, izvinqvam se che picha na latineca no nqma bg.Chte vi razkajq na kratko i moqta istoriq.V España sam,bqh bremenna do predi 1sedmica i na men mi se sluchi nai ujasnoto koeto moje da spoleti edna jena napravih spontanen abort v blizo 7 sedmica,kak zapochna vsichko.Minalata sedmica na 27 noemvri mi zacapa mnogo leko edno kafenikavo techenie mnogo se pritesnihme otidohme na 28 v spechnoto da me pregledat,i me uspokoija che e bilo normalno che nqma za kakvo da se pritesnqvam che mnogo chesto se sluchva v parviq trimestar i me prigledaha na ecograf vaginalen i mi kazaha che s blizo 2 sedmici bebeto e bilo na zad(posledniq mi cikal beche na 03.10)i zatova im kazah che sam vav 8sedmica nqkade  i do togava ne bqh hodila na pregled t.e. tova mi beche parviqt pregled v spechnoto,no kakto i da e znam kogo sam zabremenqla i po moi izchisleniq vs beche nared sas sedmicite na bebo i ekografa t.e. 6 sedmici i nichot ne mi kazaha poveche za tova zacapvane ot kade idva,nqmah i nikakvi bolki v stomaja samo leki vav krasta. Bebo beche nared i chuhme sarchiceto.i sachtata vecher kato se pribrahme sled ecografa mi zacapa malko na ne kafqvo a cherveno(krav)bez nikakvi bolki no se uspokoqvah che tova e normalno zachtoto matkata mi raste taka mi kazaha doktorite.Vav sabota sled obqd mi zacapa krav malko poveche ot predichnite dni v koito bqh samo sas edna ejednevka a v sabota si slojih i prevraska,haide pak do spechnoto i me prigleda edin obchto practikuvach bez ecograf i mi kaza opasntost ot abort,da otbelejq ne mi dadoja da piq nikakvi lekarstva i mi kaza samo lijene i nichto drugo.A az bqgah samo do spechnoto i obratno u doma sled tova hodih i do edna chasna klinika deto raboti edna balgarka iskah mnogo i tq da me pregleda no taka i ne mojqh da se svarjq zachtoto raboteli samo sas chasove i grafikata sas robotnoto vreme ne im otgovarqche s deistvitelnosta i taka bqh po patichtata bez da si pochivam prez tiq 3 dena i nai nakraq vav nedelq kasno vecherta prokarvqh i haide pak v spechnoto i mi vzeha krav i mi kazaha che stoinostite mi sa bili mnogo niski za edna bremenna v blizo 7 sedmica bqha 830,56 i me pusnaha da si hodq zachtoto nqmah bolki vse ochte i cqla vecher imah kontrakcii i v ponedelnik sutrinta ot 7 do 10,30h sas mnogo silni bolki i kontrakcii abortirah vav vkachti.otidohme sled tova pak vav spechnoto vzeha mi kravni probi i me prigledaha na ecograf i mi kazaha che veche nqmalo nichto v matkata che sam se izchistila napalno i sega imam chas za 10 dekemvri da me prigledad dali vsichko e ok.Ne mi dadoja nikakvi lekarstva nito kato zapochnah da karvq nito sled aborta nichto.Kazaha mi da sam bila izchakala 1 cikal i pak da sme bili zapochvali sas opita za bb.Mnogo me boli mqsto  ne moga da si namerq v ramkite na 4,5 dena kakto vsicho beche nared i izvednaj zagubih bebeto mi,imache sardechna deinost ne razbiram zachto.Ima li nqkoi kato men,koito e minal prez tova,sled tova lesno li ste zabremenqli.i da dopalnq che imah chas za 03.12 za togava mi beche paviqt chas pri moqta ginekolog tuk v España parviqt pregled se pravi mejdu 8-10 sedmica ne po rano
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 17:30:05 pm от zuzolina »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #290 -: Декември 09, 2013, 21:35:22 pm »
zuzolina, можеш да използваш http://www.kredor.com/lat2bg/Default.aspx за кирилизиране.


Съжалявам много за това, което си преживяла. За жалост, спонтанните аборти в първия триместър не са рядко явление.

Аз също имам 2 неуспешни бременности, а след тях - 2 прекрасни деца.

В Библиотеката на Зачатие има много информация по темата: http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=171&Itemid=138
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 22:02:15 pm от elle22 »
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #291 -: Януари 09, 2014, 16:25:00 pm »
Здравейте момичета и аз се присъединявам към вашата мъка на 30.12.2013 се установи че съм бременна чрез медицински преглед.Правихме опити с моя съпруг но не се получаваше ,поради моята нередовна менструация .Ходих по най-различни генеколози,които ме стресираха ужасно много.Уж специалисти ,един ми каза че съм с недоразвита матка,друг ми каза че съм с поликистозни яйчници,капакът беше че имам  бактериална вагиноза с възпаление на шийката на матката.Диагноза след диагноза и предписване на медикамент след медикамент.Тогава се бях побъркала моят вече съпруг каза че това е поредна фармацефтична схема и започнах да търся някой наистина специалист в областта .Тогава от три различни места ми препоръчаха инвитро клиника Братя  Тодорови .след преглед при д-р Иво Тодоров  се установи че всички ми до сега поставяни диагнози нямат нищо общо с действителността.Оказа се че ТХА Е високо и ще мие необходима лека стимулация на овулацията.След тази стимулация аз бях отделила две яйцеклетки ,тогажа се видя че имам назъбване на пикочния мехур и за всеки случай си пуснах орина ,оказа се че имам цистит .Д-ра мипредписа нолицин и нелидикс но след 4-яден аз получих страхотни болки и спрях нолицина тогава си направих тест за бременност и се оказа че съм бременна ,това стана на 29.12.2013. на 30 се останови и чрез преглед в Торакс тъй като д-ра беше в почивка .Миналата седмица отидох на преглед при него и се останови че съм бременна с близнаци ,но му се сториха малки за седмицата в която бях ,днес се оказа че съм с мисед аборт и нито един от плодовете не се развива правилно .МНОГО СЪМ РАЗСТРОЕНА  И ДВЕТЕ БЕБЕТА НЯМА ДА ГИ ИМА.Д-ра ми съобщи че в следствие на цистита и настинката сее получило ,направими изследване чрез което да прецени дали щее необходим кюртаж .Вместо да посрещтнем 2014 като 4-членно семейство то какво стана.Моят съвет е работите ли за бебе проверете се за дори и малки уринални инфекции защото според лекарят рискът е голям дори и при най- малък такъв проблем.Също така ми сподели че в следствие на новия върлуващ сирииски грип има такива случаи.Това е както той се изрази природата преценява всичко или нищо . Само че мен ми взе двойно на веднъж.
*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #292 -: Януари 18, 2014, 13:10:28 pm »
Не знам,дали да попитам тук-на кратко преди 6 месеца претърпях мисед в 9 г.с. с първата си и много желана бременност.Въпроса ми е следния:преди бременността винаги преди да ми дойде имах силен ПМС и най-вече болки в гърдите,но от 6 месеца-нищо,никакво напрежение и болка,а напълно редовен цикъл??/Да се притеснявам ли????Генеколожката уж каза-не,има ли друга с моя проблем?От този месец отново стартирахме с опитите и си мисля,дали,когато пак забременея ще усетя по гърдите,колкото и да ми е тъп въпроса 8OБлагодаря!
П.С.Момичета-много съчувствам на всяка една от вас :(
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #293 -: Януари 19, 2014, 15:08:21 pm »
Не знам,дали да попитам тук-на кратко преди 6 месеца претърпях мисед в 9 г.с. с първата си и много желана бременност.Въпроса ми е следния:преди бременността винаги преди да ми дойде имах силен ПМС и най-вече болки в гърдите,но от 6 месеца-нищо,никакво напрежение и болка,а напълно редовен цикъл??/Да се притеснявам ли????Генеколожката уж каза-не,има ли друга с моя проблем?От този месец отново стартирахме с опитите и си мисля,дали,когато пак забременея ще усетя по гърдите,колкото и да ми е тъп въпроса 8OБлагодаря!
П.С.Момичета-много съчувствам на всяка една от вас :(
Не е задължително цикъла да бъде предшестван от ПМС. Много от здравите жени не изпитват симптоми на настъпващия цикъл. Липсващи ПМС не са причина за притеснение сами по себе си.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #294 -: Февруари 15, 2014, 11:34:04 am »
Здравейте момичета. Съжалявам за всички, преживяли нещо подобно. Аз вчера претърпях абразио - за премахване на "кухо яйце". Толкова е трудно, макар да зная, че нямаше ембрионче в мен! Но просто не мога да спра да плача. Толкова много исках детенце! Посъветвайте ме какви изследвания да направя, за да съм сигурна, че всичко след абразиото е наред.
Извинявам се, че може би мислите ми са малко объркани, но все още не мога да се събера.  :(
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #295 -: Февруари 23, 2014, 08:33:36 am »
И аз имах веднъж кухо яйце. Много изчетох по темата и оптимистичното е, че рядко се повтаря. Докторът ми каза, че причина за това по-често било дефектен сперматозоид.

Преди това имам и други спонтанни аборти в по-голяма седмица, след естествено забременяване и лекарите тогава казаха, че нямало проблем и нямам нужда от изследвания. В последствие се оказа, че съм имала автоимунен проблем и може би нямаше да загубя бременността , ако знаех за него.
Затова ти си прецени, ако си забременяла естествено и лесно - може би не е задължително да се вкарваш в такива филми с изследвания и т.н., защото те не са малко и не са евтини, пък и маже да се окаже, че си си скъсала нервите безпричинно.
Най-добре си пий превантивно омега 3, фолиева и мултивитамини. Също и мъжа е хубаво да приема омега 3 и Л -карнитин /разбира се след консултация с лекар/
Това да добавки, които няма да навредят и имат много положителен ефект при планиране на бременност.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #296 -: Февруари 23, 2014, 08:51:14 am »
Само да допълъня за мултивитамините: витамин А не се препоръчва при бременност, токсичен е за плода. Затова пък може да се взима бета каротин, който в тялото се преобразува до витамин А, но не е токсичен за плода. И затова като планирате бременност, най-добре е да взимате витамини за бременни (те са съобразени с тези неща).
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #297 -: Февруари 23, 2014, 08:55:49 am »
Здравейте,
За съжаление и аз се записвам в тази тема след мисед в 9 г.с., а толкова много го искахме.
Сега съм в очакване на първия цикъл след абразиото. За сега нямам никакви симптоми при положение ,че преди това бях с доста болезнен цикъл, но разбирам че е нормално.
Искам да подкрепя всички преживели  това и да  Ви дам кураж да продължим напред.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #298 -: Февруари 23, 2014, 13:02:15 pm »
Под мултивитамини имах предвид такива, които са специални комбинации за бременни. Правилна ти е забележката, затова казах че тези добавки смятам, че е редно да ги препоръча специалист..иначе на мен специално доц.Конова ми беше изписала антиоксидант да пия преди овулация, но това пак е индивидуално..
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #299 -: Юни 03, 2014, 10:55:38 am »
Здравейте момичета.
Виждам, че отдавна никой не е писал, но много се надявам някой да ми даде съвет.
След вчерашния преглед се установи, че ембрионна е спрял да се развива. Диагноза мисед.
Днес трябваше да вляза в 9 г с.
В 7 г с установиха сърдечна пулсация, но може би след няма седмица спряха да ме болят гърдите, започнах да усещам тялото си много по различно и се притесних. За това вчера пак отидох на преглед и ми съобщина лошата новина.
Доктора ми каза да изчакам 20 дена и да ми дойде обилен цикъл, тоест сама да се изчистя.
По принцип съм с диагноза двурога матка и след 4 хистероскопски резекции на септума на матката ми не е препоръчатилно да се прави абразио.
Има и някой, който по този начин се изчистил след мисед?