0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #200 -: Ноември 18, 2012, 13:52:05 pm »
midge, чета, че след абразиото пиеш но-шпа. От опит (за съжаление) знам, че след кюртаж се вземат спазмолитици, които да спомагат за свиване на матката, докато но-шпато отпуска матката. Моят лекар ми забрани да пия но-шпа след последното абразио и благодарение на това (а може би и не само) се възстанових много бързо и имах зелена светлина още след първия цикъл. Желая ти бързо възстановяване и успех!


*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #201 -: Ноември 18, 2012, 13:58:01 pm »
desita_r, благодаря! Не зная защо, но питах специално дали правилно съм разбрала, защото и на мен ми се стори, че са в противоречие но-шпа и метергин. Предписани са ми но-шпа и след 30 мин метергин. Каквото кажат правя и се надявам, че е правилно.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #202 -: Ноември 19, 2012, 12:25:30 pm »
Да, в крайна сметка най-важното е да слушаме и да имаме доверие на лекаря си. Желая ти бързо възстановяване и успех в по-нататъшната борба!


*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #203 -: Декември 13, 2012, 18:37:31 pm »
Здравейте,момичета.Забременях Инвитро на 11 октомври.В 6-та седмица бях на преглед,видях ембрионче с тупкащо сърце.След това към 9-та седмица гърдите спряха да ме болят,започна едно разтройство та така до днес.Когато опитах да се свържа с доктора го нямаше и ми дадоха номера на друг ,който ми каза да взема 1 таблетка Имодиум и след 2ч още една.Така и направих,но не спря.И ето днес на прегледа очаквам да махат ръчички и краченца а доктора ми съобщава,че няма бебе,има само кървава тъкан,и само повтаря жалко,тъжно,аборт.Нито ми обяснява възможни причини,следват ли изследвания и въобще какво следва.Взеха ми кръв и каза,че сигурно ще прокървя,в понеделник пак да ида.В Швейцария се намирам,но мечтая да съм си в бг.Тук специално моят доктор е темерут,думите ги вадя с ченгел.Буквално на преглед си обменяме 2 изречения.отговаря само с да и не и незнам какво да правя,имам още 4 замразени ембриончета и веднага щом се възтанови матката след абразиото,което така и незнам кога ще е ,ще опитам отново,но ако пак е отрицателен опит съм решила да се прибера в бг и отначало пункция,трансфер да си ги направя в бг.Препоръчайте ми ,моля специалисти,по инвитро,клиники,който е минал по този път и специално за моя случай какво мислите.Благодаря ви
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #204 -: Декември 13, 2012, 19:18:49 pm »
 aldita, съжалявам за загубата ти. Надявам се бързо да се възстановиш и да продължиш напред.

Ету тук можеш да намериш всички адреси на клиники по репродуктивно здраве в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

В този форум - "Усложнения при бременност" има теми, в които се обсъжда какви стъпки и изследвания трябва да се направят в случай на аборт. Прегледай го.
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 20:56:20 pm от Мецани »
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #205 -: Декември 13, 2012, 19:45:44 pm »
Алдита, съжалявам, че се налага да минеш през това. Имай предвид, че една от всеки 4 бременности, настъпила в следствие инвитро процедура, завършва така. Което не значи, че не трябва да потърсите причините. Вижда се, че няма проблем със забременяването при теб, ще се случат нещата отново.

Според мен, за България добре си го решила. По същия начин аз се отказах от клиниката в Брюксел, имаше доста смущаващи моменти там и според мен не сгреших. Заложих на български репродуктивен специалист.

Сега се съвземи, направете замразения ембриотрансфер и ако не сполучите - бегом в България. Всичко ще бъде наред.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #206 -: Декември 13, 2012, 20:57:04 pm »
Благодаря ви,момичета за отговорите.Heaven_New ти към кой специалист се насочи и успя ли?
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #207 -: Декември 13, 2012, 22:33:34 pm »
Благодаря ви,момичета за отговорите.Heaven_New ти към кой специалист се насочи и успя ли?

Алдита, още не знам дали синът ми ще си има братче, предстои ми трансфер в неделя. Насочих се към клиниката на д-р Владимиров по 2 причини: фактът, че съм почти на 37, а той е наистина добър с намаления яйчников резерв и, че имам Хашимото, а той е специалист по ендокринните фактори за стерилитета. И по чисто лични симпатии, признавам си. Но няма да сбъркаш и ако избереш Щерев или Стаменов. Чудесни професионалисти са и тримата. Сигурно ще ми се смееш, но според мен у дома и стените помагат.

И наистина не се шашкай. Потъгувай и продължавай нататък. Щом е станало веднъж, ще се случи пак, но този път ще е и с успешен край, ще те поставят на някаква терапия след положителен тест и всичко ще се нареди.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #208 -: Декември 13, 2012, 23:49:18 pm »
Център за репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София"
д-р Явор Владимиров
София 1700, Студентски град, ул. "Баку" 5Б
тел.: 02/0700 185 86
info@ivf.bgТози е-мейл адрес е защитен от спам ботове, трябва ДжаваСкрипт поддръжка за да го видите
www.ivf.bg

за него ли става въпрос?Благодаря ти за инфото,ще опитам още веднъж тук и ако не се получи ще се прибера и ще го потърся,аз съм с хашимото също,пия 125 мг Тирокс,95 кг съм,качих над 20 кг за една година,с хипертония съм,и пия Белок 100 мг и май станаха доста неща.Успех на трансфера в неделя osi_9 :bighug:
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #209 -: Декември 14, 2012, 10:30:01 am »
За тях говоря. Щом имаш толкова проблематично Хашимото, хрумва ми да те питам как променихте дозата на Тирокса ти след положителния тест? До колкото разбирам, от управлението на заболяването след забременяването, зависи дали ще се добута до успешен завършек. Ти имаше ли там ендокринолог в клиниката, който да следи ежемесечно стойностите на щитовидните ти хормони? Сигурно да, но да попитам... 
 
Ако се върнеш в България, непременно се виж с д-р Начев, който консултира и в клиниката на д-р Владимиров, но и в Майчин дом, и в частна клиника. Обсъдете с него терапията ти. Просто в твоя (и в моя) случай, от контрола на Хашимото зависи всичко. Ще стане, не се шашкай, ужасна е загубата ти, разбирам те, аз също имам два ранни аборта и така разбрахме, че съм с Хашимото. Но има начини. Преди всичко трябва читав ендокринолог и плътно следене.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #210 -: Декември 14, 2012, 12:01:11 pm »
...една от всеки 4 бременности, настъпила в следствие инвитро процедура, завършва така...
За съжаление това е абсолютно вярно. Точно вчера мислих по въпроса - имам 3 приятелки, които имат проблеми със забременяването и като сложа и себе си - ставаме 4. При 3 от нас се получи мисед, макар при мен да беше естествено забременяване. Много тъжна статистика! :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #211 -: Декември 14, 2012, 14:25:47 pm »
Здравейте,момичета.Heaven_New Имам една ендокриноложка ,която уж ме следи,пиша уж,защото по всичко ,което изчетох в форумите се убеждавам какви специалисти си имаме в бг.Казва,че сега ТСХ-то ми е 0,1,това било добре,антителата са ми високи,но нищо неможе да се направи по този въпрос.Попитах ако пия селен няма ли да помогне,тя каза не.Нищо неможе да помогне на антителата да се намалят,но това не било проблем.Понякога като чета форумите,ами те момичетата тук по-професионално се изразяват и с някви медицински термини,а тук-никакви специалисти.Незнам как ти се струва,сигурно ембриончето още в 7 г.с е умряло,от 2 и повече седмици имам ужасно разтройство,никой не взе мерки,нямам болки в гърдите вече и вчера след прегледа гинеколога ми каза ,че в понеделник ще се видим да решим ще трябва ли абразио??Аз нито кървя,нито имам болки,прилича ми на мисед,а при мисед до колкото можах да прочета трябва медицинска помощ,организма неможе сам да се изчисти.Незнам,много съм объркана и си седя и си чакам,а вътре в мен има кървава тъкан,така ми го обясни гинеколога,е няма ли да стане инфекция,натравяне?Ужасно се нуждая от специалистите в бг,но имам още 4 замразени ембриона и ще опитам отново тук и ако не стане се прибирам лятото най-вероятно и в бг започвам от начало цялата процедура инвитро.
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 14:43:35 pm от aldita »
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #212 -: Декември 14, 2012, 14:42:06 pm »
Aldita, чакай, какво значи това, значи ли, че не е имало корекция в дозата на Тирокс-а след положителния тест?!??!? Дано не съм те разбрала правилно!

Пожелавам ти да не се стигне до кюретаж, но ако все пак се стигне, не е нищо страшно, поне не физически. На линия съм на лични за всякаква информация, ако решиш да ходиш при д-р Владимиров!
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #213 -: Декември 14, 2012, 15:38:29 pm »
aldita, при моя мисед ми предложиха три варианта:
1. да чакам организма да се изчисти сам - неопределен период от време, да не говоря за емоционалния стрес :?
2. аборт с медикаменти
3. абразио
Аз избрах вариант 2. Стори ми се физически по-щадящ и се оказах права - имах овулация в същия месец. Емоционално ми отне повече време да се възстановя и да подновим опитите, но това го има при всеки един от вариантите.
Другото, което направих аз е да се прибера до БГ за изследвания преди да продължим нататък.
Кураж и дано намерите верния път скоро!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #214 -: Декември 14, 2012, 16:27:31 pm »
ollivia а казаха ли ти причина за миседа? И колко време след абразиото възтанови опитите?Ти инвитро ли си?Сега имаш хубава лентичка,да ти е живичко и здравичко :)
Не си в Бг ?Къде си?
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #215 -: Декември 14, 2012, 17:48:19 pm »
aldita, благодаря за пожеланията - да ти се връща скоро :P
Аз съм в Англия и тук не правят изследване на абортирания плод, ако нямаш 3 или повече такива. Затова си отидох в БГ и там, под напътствията на репродуктивен специалист, направих изследвания. Колкото до това дали съм инвитро - много ми е сложна историята, но на кратко - насочиха ме за инвитро тук в Англия, правих 2 опита (неуспешни) и реших да сменя клиниката с българска. Започнахме да правим изследвания за подготовка на нов опит в БГ и се оказа, че нищо ми няма и ни оставиха да правим естествени опити. В същия месец забременях, но стана миседа. Направих медикаментозен аборт на 3 Декември миналата година и подновихме опитите през Февруари, след като излязоха всички резултати от изследванията.
Казват, че организма "помни" и шансовете да забременееш в следващите 6 месеца са малко по-големи. Нямам медицински факти, за да подкрепя твърдението, но при мен се получи :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #216 -: Декември 14, 2012, 18:11:13 pm »
Heaven_New Преди да забременея пиех по 125 мг всеки ден.Когато забременях 5 дни 125 мг ,събота и неделя 250 мг.Незнам това добре ли,правилно ли е?
ollivia правилно ли те разбрах,че сегашната ти бременност е по естествен път?
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 18:13:45 pm от aldita »
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #217 -: Декември 14, 2012, 18:30:17 pm »
Да, по естествен път е.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #218 -: Декември 14, 2012, 18:47:01 pm »
ollivia а казаха ли ти причина за миседа?Ох,такава надежда ми вдъхваш
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #219 -: Декември 14, 2012, 20:20:46 pm »
не, не изследваха абортирания плод и незнам каква е точната причина. Но се оказва, че миседа е по-често срещана диагноза, отколкото съм предполагала с или без ин витро.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho