0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #260 -: Февруари 17, 2013, 09:05:17 am »
И аз съм с диагноза мисед , в 8 г.с. доктора при който бях ми каза че организма сам ще се изчисти  ,и че до месец трябва да изхвърля всичко .Много съм притеснена защото от последния преглед мина седмица , а все още не е започнало кървенето .колко да чакам , и не е ли опасно ако сака започне да загнива в мен
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #261 -: Февруари 17, 2013, 17:59:46 pm »
Пантерка, свържи се с лекаря си! Той най - добре ще прецени какво да се направи.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #262 -: Февруари 18, 2013, 10:52:01 am »
И аз съм с диагноза мисед , в 8 г.с. доктора при който бях ми каза че организма сам ще се изчисти  ,и че до месец трябва да изхвърля всичко .Много съм притеснена защото от последния преглед мина седмица , а все още не е започнало кървенето .колко да чакам , и не е ли опасно ако сака започне да загнива в мен
Организмът при мисед не разбира, че вече не е бременен, затова и хормоните и т.н.т. остават високи още известно време, което пък пречи да започне кървенето. Мисля че това е обяснението, но дали и кога ще започне, дали не е опасно - не знам. Аз бях с мисед в 7-ма седмица (според лекаря), но го открихме в 10-та седмица - три седмици си е седял в мен и не сме знаели. Правиха ми кюртаж, но кръвните ми преди това си бяха нормални - не е имало отклонения заради бебето. Не са бързали, защото е опасно или нещо друго.
Разликата е, че след кюртаж трябва да се пазиш 3-6 месеца, а при спонтанно изчистване май може още следващия месец да пробвате пак. T.e. ако не е опасно си заслужава чакането.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #263 -: Февруари 18, 2013, 12:46:01 pm »
Мисля да изчакам още една седмица ,Лили по последен МЦ трябваше да съм  8 г .с
но  лекаря при който ходих ми каза че отговарям на 5 с .Днес ми потече някаква
течност , белезникава но само еднократно . Има ли момичета преживели нещо подобно, и кога започна кръвотечението при вас . Ще съм ви благодарна ако споделите .По принцип имам доверие на моя лекар , но ми се струва , че един месец е много дълъг период
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #264 -: Февруари 18, 2013, 20:08:07 pm »
Мисля да изчакам още една седмица ,Лили по последен МЦ трябваше да съм  8 г .с
но  лекаря при който ходих ми каза че отговарям на 5 с .Днес ми потече някаква
течност , белезникава но само еднократно . Има ли момичета преживели нещо подобно, и кога започна кръвотечението при вас . Ще съм ви благодарна ако споделите .По принцип имам доверие на моя лекар , но ми се струва , че един месец е много дълъг период
Аз бях на прогестерон и като видяха че плода е спрял развитието си го спрях и го пометнах следващата нощ у нас.Имам още 2,които ги кюртираха без да чакат, няколко дена след като ги откриха.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 20:11:35 pm от Bobbie »


  
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #265 -: Февруари 23, 2013, 20:33:22 pm »
При моите 2 миседа кървенето започваше на следващият ден след преустановяване на сърдечната дейност на плода.При първият бях в България и докторът ми препоръча кюртаж,защото  изхвърлянето на плода беше много болезнено,пък и искаше да е сигурен ,че всичко ще се изчисти,защото след седмица трябваше да пътувам обратно към Лондон.Вторият беше на английска почва и се изчистих сама за 2 дни,без лекарства или инжекции.Последва ехограф и казаха,че всичко е наред.
Но,при теб явно организмът не реагира на умирането на ембриона и си мисля,че се налага медицинска интервенця.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #266 -: Март 08, 2013, 22:58:23 pm »
Здравейте и от мен,много тъжна тема, но и много поддържаща духа - добре е в такъв момент да знаеш, че не си единствен и че трябва да се гледа напред. Благодаря ви!
Бременна съм в 11 седмица - всичко беше наред,в 7-ма чухме сърчицето как бие, последва срахотен стрес за мен - имам дъщеря на почти 4 годинки и й се случи нещо ужасно-бърза помощ, болница и 7 дни без никакво подобрение.....забравих и за състоянието ми и за това колко е важно да съм спокойна (мъжът ми не беше с нас по това време и бях сама)...След това отново отидох на лекар и пак ми казаха че всичко е наред. И така до днес - отидох супер спокойна на преглед - повръщам си, болят ме гърдите и всичко си е в реда на нещата, само по физиономията на доктора разбрах че нещо не е наред. Попитах го , той каза: "ми нещо не ми харесва, я да видя с вагиналния"....и така - диагноза не ми каза, но каза че бебето по нищо не личи да е в 11-та седмица, седи си както е било в 7-ма, и дори не е сигурен дали е живо, пулс неуспя да улови....Каза да не си мисля най-лошото, след седмица иска пак да ме види, и тогава ще бъде по-категоричен....все си мисля че просто не искаше да ми каже директно най-лошото....Вие знаете как се почуствах когато излезнах от кабинета....място не мога да си намеря, цял ден плача и мисля какво ще стане оттук натам....разрових се в нета и намерих това - незнаех че се случва толкова често, незнаех че е възможно да се случи нещо такова без да имаш каквито и да е симптоми и някакси немога още да го проумея.....
Та въпроса ми е - момичета от Варна, може ли да ми препоръчате ако се наложи, а то явно ще се наложи, при кой доктор е добре да отида за абразио, защото и от това имам един голям страх.Първата ми бременност приключи със спонтанен аборт и спешен кюретаж....за което дори неискам да си спомням....тогава живеех в София, сега съм във Варна и тук не съм наясно с докторите.Благодаря предварително! А също и каква е разликата между абразио и вакуум?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #267 -: Март 09, 2013, 06:58:29 am »
Мила destini , не мога да дам съвет за лекар, но се включвам, за да ти кажа, че това много чето се случва. Просто хората не говорят за това и затова си мислим, че сме само ние. Аз като започнах да споделям и се оакза, че поне половината ми приятелки са имали поне един спонтанен аборт( или мисед). Не си мисли, че има връзка с това, че си била притеснена. Въобще нищо, което ти си направила, не е причината.

 :bighug:


  
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #268 -: Март 09, 2013, 15:43:17 pm »
 destini, при кой лекар ходиш?
Аз си ходя при д-р Георгиев (АГ) има частен кабинет и до Колхозния пазар на ул.Ивайло. Преглежда там следобяд след 3ч. При него раждах, след това той ме чисти и с кухото яйце.
Дано все пак не се стига до там!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #269 -: Март 09, 2013, 18:37:21 pm »
Аз съм при Славчев,но с него ще говоря в петък. Иначе искам да имам и друго мнение и евентуално вариант за по-натам ако се наложи абразио. И аз съм се спряла на Георгиев, но незнам дали ще се вредя при него, доколкото знам има доста пациентки, а не преглежда всеки ден. Ако имаш по-точна информация как работи в частния кабинет ще се радвам да споделиш. В смисъл с часове ли е или се чака, всеки ден ли ходи там или трябва да му звънна предварително...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #270 -: Март 14, 2013, 18:53:49 pm »
Здравейте, днес всичко свърши - нямаше никакъв шанс и днес ме кюртираха :( Добре съм физически, емоционално.....не съвсем
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #271 -: Март 14, 2013, 19:28:42 pm »
destini,  :hug2:.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #272 -: Март 15, 2013, 17:04:39 pm »
Съжалявам много за това което си изтърпяла...повечето от нас имат горчив опит.Аз лично още не мога да го превъзмогна. :bighug:
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #273 -: Март 26, 2013, 08:12:16 am »
zdraveite,iskam da spodelq s vas :(,poslednata mi menstruaciq beshe na chetvurti qnuari,vsichko beshe nared dopredi dvadeset dni,vchera hodih na konsultaciq pri genekologa mi i toi kaza,che veche nqma sardechna deinost,a imashe predi,kaza sushto,che prosto embrionat ne se e obrazuval,imalo e samo edno jaltachno mehurche i si e ostanalo taka,sega me savetva da napravq kiurtaj,molq posavetvaite me :(,ujasno mi e machno,nadejdite bqha golemi...



Моля, пиши на кирилица или използвай Кредор!
« Последна редакция: Март 26, 2013, 14:05:54 pm от elle22 »
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #274 -: Март 26, 2013, 08:18:19 am »
здравейте,искам да споделя нещо... :(последната ми менструация беше на 4 януари,на 6 март ходих на преглед и всичко беше наред,имаше си жълтъчно мехурче и сърдечна деиност.вчера също бех на преглед и всичката ми радост изчезна.лекарят каза,че плода просто не се е развил,няма сардечна деиност и ме посаветва да ми направят кюртаж :(,моля ви посаветваите ме и вие,много ми е мъчноо :(
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #275 -: Март 26, 2013, 12:22:05 pm »
siu123, много съжалявам! Аз при същите обстоятелства бях в шок и позволих да направят кюртаж, но ако има начин да минеш без - най-добре. Силно те прегръщам и дано скоро си забравила напълно, гледайки си една спокойна бременност!

Мисля да изчакам още една седмица ,Лили по последен МЦ трябваше да съм  8 г .с
но  лекаря при който ходих ми каза че отговарям на 5 с .Днес ми потече някаква
течност , белезникава но само еднократно . Има ли момичета преживели нещо подобно, и кога започна кръвотечението при вас . Ще съм ви благодарна ако споделите .По принцип имам доверие на моя лекар , но ми се струва , че един месец е много дълъг период
Пантерка, какво стана с теб? Рамина ли ти се кюртажа? Едно бебче пожелавам и на теб + едно компенсация за страданията  :bighug:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #276 -: Март 26, 2013, 14:15:45 pm »
siu123, много съжалявам  :(. Прочети тази статия: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=946&Itemid=104.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #277 -: Май 17, 2013, 18:37:06 pm »
За съжаление запис и от мен с трети мисед аборт - в 8 г.с., в 11 г.с. и сега в 9 г.с. Пак ще се върна да чета темата в опит да търся какво изпускаме.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #278 -: Май 17, 2013, 19:12:38 pm »
Иве, незнам подробности около твоя случай, но да питам - генетични и имунологични? Резултати?
Три са съкрушаващо много :bighug:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #279 -: Май 17, 2013, 19:47:19 pm »
Генетични и имунолгични имам, да. В норма. Сега пусках контрола на имунологията, НК клетките бяха много малко под норма и ми вляха Октагамв 6 г.с.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)