0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #220 -: Декември 14, 2012, 22:07:09 pm »
не, не изследваха абортирания плод и незнам каква е точната причина. Но се оказва, че миседа е по-често срещана диагноза, отколкото съм предполагала с или без ин витро.

Много вярно.
Само, че твоята терапия с Тирокс по време на бременност ми звучи много смущаващо. Аз не съм ендокринолог, но от един от най-добрите ендокринолози знам какво е от решаващо значение за успешната бременност на жена с Хашимото. А именно, равномерно постъпване в организма на щитовидния хормон, който организмът не може да изработи сам. Знам, че е важно ежедневната доза да се увеличи съобразно с килограмите на жената и да се взема по едно и също време. Важно е хормонът да се набавя на равномерни интервали. На фона на това, ударните дози през уикенда ми се виждат абсурд. Виж се с читав ендокринолог веднага след положителния тест, за да обсъдите адекватна на твоите килограми и нужди доза. НЕпроменена доза през работните дни... Луда работа.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #221 -: Декември 14, 2012, 23:10:54 pm »
Heaven_New Напълно съм съгласна с теб.На мен също ми се струва ударна доза,събота и неделя по 250 мг от раз,а през седмицата си остана непроменено.Къде да намеря сега специалист ендокринолог тук?Ще се опитам личния ми доктор да ми помогне и да сменя ендокриноложката си.
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #222 -: Декември 15, 2012, 00:34:43 am »
Aldita, няма ли добър ендокринолог в твоята клиника? Знаеш, разликата между missed и успешна бременност при мен бяха някакви си 50 мг Еутирокс... Износих и родих съвсем нормално, преди Хашимото да се отключи и да загубя след това 2 бременности, без да знам, че го имам. Сега през зимата вземам 50, през лятото - 25. Няколко хапчета щяха да ми спестят живия ужас, през който минаваш и ти в момента. Но на твое място не бих правила нов опит със замразен трансфер, без да знам каква е добрата доза на медикамента за Хашимото при положителен тест... Това е решаващо, недостигът може да се окаже фатален в рамките дори на седмица! Защо не поговориш с д-р Начев по телефон, просто му кажи какво е положението и, че след време ще се видиш с него. Той ще те посъветва.
« Последна редакция: Декември 15, 2012, 00:36:17 am от Heaven_New »
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #223 -: Декември 15, 2012, 19:21:19 pm »
Heaven_New Много си мислих по темата.Открих си в тефтерчето,че 35 дни слкед като звъннах на моята ендокриноложка и и казах,че съм бременна и тя ми каза събота и неделя да взимам ударната доза по 250 оттогава спряха да ме болят гурдите и получих разтройство,което продължава и до днес.Когато влязох при гинеколога онзи фатален ден и му казах ,че имам продължително разтройство първите му думи бяха-трябва да спрем лекарствата,но тогава нямах идея кои лекарства.Сега колкото повече се замислям разбирам ,че тази терапия ми е убила бебчето.Няма какво друго да е,в смисъл че времето на увеличаване на дозата съвпада с времето когато изчезнаха симптомите ми.В понеделник съм на гинеколог да видим ще правим ли абразио и яе го помоля за еднин специалист ендокринолог,ще звънна и на личния си доктор за помощ,ще опитам да се свържа с доктор Начев и с Катя Тодорова,ако ми обърнат внимание по телефона.А на теб много ти благодаря,просто ме насочи,отвори ми очите.Сигурна съм,че съм здрава и всичко ми е наред освен това Хашимото,което ако се наблюдава от специалист не е фатално,фатално е когато некадърни хора се обучават върху мен.Гинекологът ми също беше много изненадан и неочакваше такова нещо.Незнам,ще действам в тази посока да си намеря специалист ендокринолог,но съм много разочарована от докторите тук,убеждавам се в тяхната непрофесионалност вече за кой ли път.Мечтая си за нашите бг специалисти.
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #224 -: Януари 07, 2013, 14:16:14 pm »
Момичета,колко дни може да се изчака докато се направи абразио?Днес установиха мисед, и искат сряда да правят абразиото.
07.10.2009
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #225 -: Януари 07, 2013, 14:33:24 pm »
power, съжалявам, че се е случило така  :(
При мен се установи в понеделник и го назначиха за четвъртък, в същите седмици бях. Преди самата манипулация отново те преглеждат, ако това ти е притеснението, че моето беше точно това.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #226 -: Януари 07, 2013, 14:48:16 pm »
Не знам дали има смисъл да се надявам на нещо,диагнозата се потвърди от 2-ма лекари,просто искам мъжът ми да е с мен за емоционална подкрепа.
И друг въпрос- на същия ден след абразиото ли те изписват?
07.10.2009
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #227 -: Януари 07, 2013, 14:57:20 pm »
power, много съжалявам  :(. Мен ме следиха близо седмица, бяхме в по- напреднала бременност.

Изписаха ме след 3 дни.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #228 -: Януари 07, 2013, 15:10:51 pm »
power, мен ме изписаха на същия ден
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #229 -: Януари 08, 2013, 14:50:02 pm »
Благодаря ви за отговорите,момичета! Записах час за четвъртък, дано всичко мине благополучно.
07.10.2009
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #230 -: Януари 13, 2013, 23:18:45 pm »
power съжалявам да го чуя :(
Същият ден те изписват, държат те за малко в болница докато те пусне упойката съвсем.
Ще ти изпишат и антибиотик задължително.
[/url][/url]
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #231 -: Януари 18, 2013, 15:32:08 pm »
Здравейте!Преди 3 седмици имах мисед аборт.Като ми мина кървенето забелязах много силно бяло течение,по скоро гъсто,което преди съм нямала.Възможно ли е от манипулацията да е станало нещо.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #232 -: Януари 18, 2013, 16:29:49 pm »
Здравейте!Преди 3 седмици имах мисед аборт.Като ми мина кървенето забелязах много силно бяло течение,по скоро гъсто,което преди съм нямала.Възможно ли е от манипулацията да е станало нещо.

Съжалявам  :(. Аз бих се обърнала към лекаря си, една микробиология няма да е излишна.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #233 -: Януари 21, 2013, 10:42:32 am »
Аз в момента се лекувам,бях на лекар,само че нали се сещате,че доктора никога няма да каже,ако вината е тяхна,не казвам,че е така,но може и да е това и исках да видя дали няма и други с моя проблем.Просто това бяло течение,което получих след манипулацията в такъв вид не съм го имала досега,а и с бонус раничка.Да уточня,че бях в частна клиника и си платих доста солено за всичко това!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #234 -: Януари 21, 2013, 19:42:13 pm »
Fire, и аз имах след абразиото течение. Пуснах си микробиология, но всичко беше нормално. Аз си мисля, че матката се чисти и след като кървенето е спряло. Ти нали си пила антибиотик след аборта?
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #235 -: Януари 22, 2013, 11:22:18 am »
iva17,благодаря ти за отговора.Да,пих антибиотик и заедно със него пробиотик, микомакс и после свещички клотримазол и това течение не спира.Всеки ден имам доста количество на бельото,много светло бяло и гъсто,а преди съм имала само ''нормалното'' вагинално течение,което не беше в тази консистенция и честота.Та си мислех,може ли да съм хванала някакви гъби.Както и да е,ясно е,че трябва пак да се лекувам и да сменям доктори...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #236 -: Януари 23, 2013, 20:10:44 pm »
iva17,благодаря ти за отговора.Да,пих антибиотик и заедно със него пробиотик, микомакс и после свещички клотримазол и това течение не спира.Всеки ден имам доста количество на бельото,много светло бяло и гъсто,а преди съм имала само ''нормалното'' вагинално течение,което не беше в тази консистенция и честота.Та си мислех,може ли да съм хванала някакви гъби.Както и да е,ясно е,че трябва пак да се лекувам и да сменям доктори...
Гъби се „хващат“ от антибиотика понякога, ако въобще е така, понеже те обикновено и сърбят много. Аз не мисля, че трябва да обвиняваш лекарите. По-добре отиди се прегледай и питай за това течение, още по-добре ако не ги сменяш, понеже тези все пак знаят всичко което ти е правено.


  
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #237 -: Януари 25, 2013, 12:53:32 pm »
 Боби,естествено,че съм ходила на лекар.Писала съм по горе,дори провеждам лечение.Целта ми да пиша в този форум е да срещна хора,които могат да ми дадат съвет по проблема и,които са имали същият проблем.Никъде не съм написала,че обвинявам лекар,а само изказах такова предположение.
Благодаря на всички за отговорите!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #238 -: Януари 25, 2013, 19:38:21 pm »
Боби,естествено,че съм ходила на лекар.Писала съм по горе,дори провеждам лечение.Целта ми да пиша в този форум е да срещна хора,които могат да ми дадат съвет по проблема и,които са имали същият проблем.Никъде не съм написала,че обвинявам лекар,а само изказах такова предположение.
Благодаря на всички за отговорите!
Виждам, имах предвид понеже не е минало още.
 Написала си, че трябва да сменяш лекари, затова го казах, пък ти си решаваш сама. Опитвам се да помогна, но извинявай, няма повече.
« Последна редакция: Януари 25, 2013, 20:51:55 pm от Bobbie »


  
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #239 -: Февруари 03, 2013, 20:21:10 pm »
Здравейте момичета,бих искала и аз да споделя с вас моята история.Август2011 забременях-1ва много желана бременност.На 3 септември установиха бременноста,а на 7 я загубих(без причина,без абразио дори-беше много ранна 4 г.с.)Док. ми каза че не е нужно да се пазим,а след цикъл да започваме опитите пак.И ето ме ноември пак бременна,пак много радостни и......12 януари 2012-мисед и абразио след това.И започна едно лудо ходене по доктори хормони.ендометриална биопсия,имунологични изследвания и щитовидна жлеза.всичко беше добре освен нк клетки 19%(вместо 12%).изписаха ми хапчета които пих много стрикно-контролата беше добре.доктора все ми казваше не бързай аз ще ти кажа кога ще забременееш,дай сега да нправим това,дай сега онова.уж вече всичко ми е наред дай тук 200лв. дай тук 300.последното беше цветна снимка искаше да провери дали не са ми запушени тръбите....(след 2те ми бремености) е смених доктора.В момента се опитвам да забременея отново но най много ме е страх от това че УЖ всичко ми е наред.Едва ли ще преживея още един аборт,все още нямаме деца а съм на 33