0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #240 -: Февруари 04, 2013, 11:36:04 am »
...последното беше цветна снимка искаше да провери дали не са ми запушени тръбите....(след 2те ми бремености) е смених доктора...
След кюртаж се прави цветна снимка, за да се провери дали от кюртажа не са се появили сраствания/запушвания. Аз не правих само защото тръбите ми си бяха запушени от предишен кюртаж. Според мен си я направи.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #241 -: Февруари 04, 2013, 13:22:37 pm »
Наистина ще я направя,така и трябва.Просто тогава много ми се беше насъбрало,исках колкото се може по-бързо да забременея,а изследванията валяха едно след друго,възможностите ни(финансовите)намаляваха с всяко следващо,а заветният момент все не идваше.Мислех че когато док. ми даде зелена светлина нищо няма да се получи от толкова пазене(и още си го мисля де :oops:)Имах чувството че съм опитно зайче,а хората са казали-като не си сигурен потърси второ мнение.Така и направих.Сега пак вървя по мъките с изследвания и прегледи,но е по-облекчено(ползвам здравната каса,където мога).Преди имах чувството че никога няма да омам дете само защото нямам възможност да плащам за това.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #242 -: Февруари 04, 2013, 14:35:32 pm »
Преди имах чувството че никога няма да имам дете само защото нямам възможност да плащам за това.
Аз все още го имам... Или парите или яйцеклетките ще свършат... и тогава просто не знам...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #243 -: Февруари 04, 2013, 15:37:35 pm »
Дано не стигнем до там....Дано съдбата е на наша страна и по-скоро да има бебче.....
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #244 -: Февруари 04, 2013, 16:43:26 pm »
...Просто тогава много ми се беше насъбрало,исках колкото се може по-бързо да забременея..

Чудесна причина да се мобилизираш и подредиш мислите си.

Първото, което бих те посъветвала, е да откриеш доктора, на когото да се довериш. От поста ти не разбрах защо не си доволна от настоящия си лекар, но щом решенията му и назначените изследвания будят у теб съмнение, по- добре го смени.

Ето тук можеш да намериш информация за специализираните клиники по стерилитет: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

И една полезна статия от библиотеката на Зачатие: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=946&Itemid=104


Пожелавам ти успех!
« Последна редакция: Февруари 04, 2013, 16:59:28 pm от elle22 »
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #245 -: Февруари 04, 2013, 17:16:18 pm »

След кюртаж се прави цветна снимка, за да се провери дали от кюртажа не са се появили сраствания/запушвания. Аз не правих само защото тръбите ми си бяха запушени от предишен кюртаж. Според мен си я направи.
[/quote]

Лили,а как разбра,че са ти запушени тръбите?Извинявай,ако въпроса ми е глупав,но понеже и аз имам два миседа и се притесних,като прочетох да не се е случило и при мен!
Зузи,защо не се обърнеш към Конова,относно тези НК клетки.Моите също са завишени и то много повече и има терапия за това.А всъщност ти от къде си ако не е тайна?
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #246 -: Февруари 04, 2013, 17:21:11 pm »
Благодаря ти elle22,много полезна статия.Колкото до доктора-вече съм го сменила,посто не спирам да се надявам и да вярвам че всичко ще е ок
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #247 -: Февруари 04, 2013, 17:26:48 pm »
Сега като се замисля, на мен след кюртажа никой не ми направи нова цветна снимка...явно не е имало проблем (или може и да е имало, но не се е разбрало,защото съм инвитро така или иначе).
Аз след аборта починах малко,събрах си мислите, даже се позабавлявах- направих неща, които все от притеснение по процедури и пазене и т.н. не правех и...смених лекаря, който според мен имаше до голяма степен вина за развоя на събитията. После пак чаках доста време при новия, за да се задействаме,пуснаха ми още изследвания, изобщо търпение е нужно, трудно е,но опитвах да се занимавам със странични неща.по план трябваше да започнем декември, но не щеш ли един ден отивам и лекарят казва-започваме. Не бях нито психически, нито финансово подготвена,но явно е бил моят момент, защото за сек.не се поколебах.  
zuzi33, пожелавам на теб и всички от сърце възможно най-скоро да се изяснят нещата и да пишеш в други теми.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #248 -: Февруари 04, 2013, 17:28:15 pm »
Контролата на нк клетките ми беше добра.от тогава(септември м.г.) не съм пускала изследвания.Ако се наложи ще отида и до Плевен.аз съм от Шумен.Аз също имах терапия за тях
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #249 -: Февруари 04, 2013, 18:41:02 pm »
Контролата на нк клетките ми беше добра.от тогава(септември м.г.) не съм пускала изследвания.Ако се наложи ще отида и до Плевен.аз съм от Шумен.Аз също имах терапия за тях

Мисля, че тази тема би ти била от полза: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40440.260
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #250 -: Февруари 05, 2013, 11:28:51 am »
Лили,а как разбра,че са ти запушени тръбите?
Ами с цветна снимка. Преди нея имам един кюртаж (доста преди).
Аз съм от София, но къде да си направя НК и колко ще ми струва горе-долу (това е единственото, което не съм направила досега). А за колко време излизат резултатите?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #251 -: Февруари 05, 2013, 16:11:00 pm »
lili2011, задай въпросите си в тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40440.260 . Сигурна съм, че момичетата ще те насочат.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #252 -: Февруари 07, 2013, 20:28:05 pm »
Моите имунологични ги пращах в София-клиника"Надежда".Платих 310лв. а резултатите излезнаха за около 10 дена                                                                                                   
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #253 -: Февруари 07, 2013, 21:43:18 pm »
Моите имунологични ги пращах в София-клиника"Надежда".Платих 310лв. а резултатите излезнаха за около 10 дена
Мерси!  :bighug:
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #254 -: Февруари 12, 2013, 18:32:22 pm »
Здравейте,
имате ли представа след колко време идва цикъл след мисед аборт. Не са ми правили кюртаж, изчистих се спонтанно, кървя ми близо 15 дена. Сега не знам кога да очаквам МЦ  :ask:.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #255 -: Февруари 12, 2013, 21:39:38 pm »
На мен ми дойде като по часовник, чистих се с медикаменти. При всеки организъм е различно, но предполагам след като си се изчистила естествено, тялото ще се възстанови по-лесно. Надявам се и емоционално да се възстановиш скоро :hug2:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #256 -: Февруари 13, 2013, 09:49:01 am »
Благодаря ти за отговора, мила! По часовник, ама да считам деня на кръвотеча от спонтанния аборт, нали, а не датата  на цикъла от преди три месеца.
Емоциите нещо  ми дойдоха в повече вече и съм изтрещяла тотално, ама това е положението.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #257 -: Февруари 13, 2013, 16:06:35 pm »
Емоциите нещо  ми дойдоха в повече вече и съм изтрещяла тотално, ама това е положението.
Много силно те прегръщам!   :bighug:
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #258 -: Февруари 15, 2013, 13:05:07 pm »
 Здравейте момичета, ами да разкажа накратко и моята история, та да видим какво можете да ме посъветвате. Имам 2 мисед аборта, кюртаж около 10 седмица на бременността, поради липса на развитие на плода. Това се случи миналата година. Направихме си всички изследвания, за които се сетиха докторите ни - хромозомен анализ, разширена спермограма, днк фрагментация, имунологичен тест, изследване за 4-те най-разпространени тромбози, листериоза, токсо плазмоза...Нищо не се яви като причина за спиране развитието на плода, затова лекарят ни посъветва смело да пробваме пак. Предполага, че може да се дължи на антитела, които обаче се появяват ,чак когато забременея, та тогава пак трябва да направим имунен тест или на тромбоза, но някоя от по-редките. Та, назначиха ми да приемам Медрол от датата на овулация, докато ми дойде или докато се установи, че съм бременна. Аз като прочетох листовката на Медрола и малко се шокирах, но вярвам на доктора си и го взимам...Дано бързо да забременея, та да не се тъпча много с него. Вие имате ли наблюдения от приема на Медрол? И също ми каза, че след като се установи, че съм бременна ще започна да приемам Фраксипарин, като профилактика на тромбозите... :oops:Прекалено много ми се струват лекарствата, а си мислех, че бременните са най-щастливите жени на Земята...

...последното беше цветна снимка искаше да провери дали не са ми запушени тръбите....(след 2те ми бремености) е смених доктора...
След кюртаж се прави цветна снимка, за да се провери дали от кюртажа не са се появили сраствания/запушвания. Аз не правих само защото тръбите ми си бяха запушени от предишен кюртаж. Според мен си я направи.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #259 -: Февруари 15, 2013, 13:42:56 pm »
pukahontas ,съжалявам за това, което ти се е случил. И аз съм с два мисед аборта, последния през ноември в 11 г.с. И при мен изследванията за нормални. Имнуложката е клиника Надежда ми каза, че въпреки, че имунологичните изследвания са нормални, все пак при следващата бременност ще пуснем контрола. Иначе аз медрол (преднизолон) и фраксипарин си слагам всеки път, в клиниката ги изписват на почти всички момичета. Не се притеснявай, лекарите знаят какво изписват. В случая целта на медрола е да отслаби имунния отговор на организма ти (ако има такъв), за да не приема ембрионът като чуждо място.
 
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)