0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 106
« Отговор #20 -: Юни 01, 2021, 10:45:02 am »
Юхууу здравейте.Много добре се е раздвижила темата, браво. Пт толкова отдавна не съм писала...... Но влизам от време на време да ви чета.
Тери за завиеането на бебето потвърждавам, че е опасно, защото така една вечер бях завила малката до вратлето, беше на 2,3 месеца. На всичкото отгоре беше и с антирефлуксна възглаеница. Ставам аз през нощта, малкото се изсулило, завило се през глава и едва диша. Така се уплаших, така че е хубаво да се внимава.
Отностно марките майка ми работи с Чиполино, в склада в Пловдив. Ако имате нужда от нещо може да ви го даде на складова цена. Като и доста пъти е правила отстъпки на приятелки и за например местрени кллички,  на които дефакто им няма абсолютно нищо, но ги продават почти без пари. Така че ако някоя си хареса нещо от Чиполино пишете. :)
А също и за слинговете-аз пробвах и тъкан и еластичен, накрая раница, но малкото е заспивало броени пъти в тях, така и не свикна да я нося, а сега като тича и дума не може да стане да я сложа в нещо. Тери съвет-вземи под наем да пробваш, не бързай да копуваш.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #21 -: Юни 01, 2021, 15:04:52 pm »
Ние сме вече седмица вкъщи, вчера направихме първа разходка с еластичен слинг, спа през цялото време София. За връзването гледахме клипчета в YouTube. Слинга ми го дадоха, иначе и аз бях харесала Кабу.

За обличането нощем й слагам пролетно чувалче, отдолу ромпър с боди потник или боди дълъг ръкав с ританки.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #22 -: Юни 01, 2021, 21:49:43 pm »
Много сте полезни, както винаги с информация.
Маги Мей, благодаря за предложението. Като го прочетох и си помислих: "Това е с хора се живее". Покрай бременността и къщата и все някой приятел се появява да помогне с нещо. Не му е присъщо на човек да живее в изолация и епидемия.

Моят младеж е станал много силен. Все едно имам зайче в корема, което рита и след 1 секунди вече рита в другия край на корема.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #23 -: Юни 01, 2021, 22:19:38 pm »
Тери,хубава е Дивайната и много здрава,с два коша обаче вземи,не трансформиращ се.
Аз Зори никога не съм я обличала много дебело,в началото с боди къс ръкав и ромпър отгоре беше,от юли само по боди спеше.Навън също само по боди лятото .Завивки не,от като стана на осем месеца я завивам вечер .Не се води по себе си,претоплено бебе е по-лошо от простудено.
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #24 -: Юни 02, 2021, 03:13:36 am »
Тери за чувалчетата са ри казали, Борис си спи в чувал до мен, рядко го взимам под моята завивка , ко така сз не спя много от страх да не го завия през глава. Иначе завоя ли го с одеяло маха с ръце и винаги се завива през глава. Иначе ние още спим на солна лампа, но съм й метала една плетена шапка отгоре  :D
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #25 -: Юни 02, 2021, 12:37:57 pm »
И моето дете беше лятно бебе. Помня, че беше по къс ръкав (ако е било някои дни с дълъг, не помня) и увит в пелена, както педиатърката ми показа. Като идеята на пелената е да увие ръчичките за по-сигурно, това при новородено. След 3-4 месеца вече беше без пелена, по дълъг ръкав и завит с одеялце само, но никога не се е завивал през глава.

А аз понеделник бях при Сигридов. Естествено не се мина да няма нещо. Даже ме помнеше, че съм онази с хаоса. Пита дали вече се е оправил хаосът или е по-зле. Казах му на каква терапия съм. Значи, скрининга за прееклапсия, който са ми направили в Плевен, нищо не показвал, по друг начин се правел. През 3-4 седмици ми пускат контрола на НК клетки в Тутракан и последния път бяха завишени, съответно ми вляха 2,5 гр Привиген в 18-та седмица. Много се усъмних дали има нужда вече, но го влях. Обаче си мислех тъкмо на следващия преглед да кажа, че не искам да ми вливат повече. И сега Сигридов каза, че вливането след 8-ма седмица е грешка, защото могат да се активират латентни инфекции. Точно това най-вероятно е станало при мен, което е довело до кисти в мозъка. Това беше първото, което погледна и видя. Има предположение и да е нещо наследствено, но според него по-малко вероятно, и ми пусна и пренатален тест да правя. Значи аз вирусология (каквато той пуска) имам преди да отида в 9-та седмица при него. Ама той не ги е погледнал, въпреки че бяха на бюрото. Хвана се за друго и ме изгони. Можеше още тогава да се вземат мерки. Освен това сега ми приказва как той въвел теста за прееклампсия, ама отказа да ми го направи. Също сега казва, че за развитието на бебето се съди по сравнение между 12 и 20 седмица, ама той нямал данни от 12. Ами как да има, като ме изгони? За някакво изследване (не помня точно кое, може и прееклампсията) казва как то си имало специалисти, демек не са в Плевен. И аз му отговрих, че то човек докато забременее и после докато разбере кои са специалисти, то... няма за кога. Питах за уреаплазмата (парвум) дали е опасна и той отговори, че най-вече е опасна да не скъси шийката, но моята била добре (39,5 мм). Опита да ми се подиграе, че ходя при много доктори, щото питах дали има нужда от фетална ехокардиография и каза, че би било добре да добавя към папката си и това изследване, щото иначе няма да се чувствам добре психически. Но аз му казах, че ако той вижда, че няма нужда, няма да ходя. Той каза, че сърцето му изглежда много добре (както казаха и в Плевен), но мозъкът бил много по-сложен орган, за да се притеснявам за сърце. Накрая му показах изследванията, които не беше видял преди. Оказа се, че са ми завишени някои антитела за прекарани инфекции (това в 8-ма седмица) и изписа Валтрекс и после да пусна пак изследване. Показах му и витамини и минерали и питах защо пада желязото (като пиех железен хелат, билкова кръв и бях почнала Малтофер няколко дни). Отговорът му беше, щото приемам магнезий. Имах и на него изследване и каза, че било оптимално, като резултатът е по-скоро към долна граница. Сега се питам защо на всички витамини и някои минерали се гони горна и над горна граница, а баш на магнезия да е така. Та тогава той ме пита защо се пие магнезий и аз веднага отговорих, че е против контракции. И той се хвана за главата и пак ми се присмя и не толкова ме съжалявал, ами сама съм се била довела дотук. Питах го защо се пие, а той с раздразнение каза, че сега не му е времето да обяснава, защото го чака следваща пациентка. Значи закъснението беше час и половина, предните ги приключваше за около половин час, часовете са през 30 минути, аз излязох може би след 35, може и към 40 минути да е отивало. Що си мисля, че съм чувала, че разни фетални морфологии при други доктори отнемат поне 40 минути или повече. Но явно тук имаме супер специалист, който може да свърши работата за 30 минути и супер надменно същество, което може да си позволи да не отговаря на въпроси. Съгласна съм, че може да е специалист, и да е чел и да разбира много, но още много му липсва до това да се нарече човек. Освен това ако му се развали компютърът и извика някой да го оправи и го попита защо се е повредил, другия все едно да му се изсмее, че не разбира от компютри. Значи аз магнезия не съм си го назначила сама, първо, и второ не ми е моя работа да имам медицинско или фармакологично образование. Всичко досега, което аз правя, както и други жени - да четем и да се информираме, колкото можем, за да можем да си помогнем сами, защото няма кой да ни помогне, е именно заради скапаната ни здравна система. Сигурна съм, че на Сигридов рано или късно ще му се върне всичко. Колкото и гадно да звучи, такива са законите на природата.
Иначе, всичко останало с бебето каза, че изглежда добре, плацентата и кръвоснабдяването са добре. Запазих и час за 28-ма седмица. Да видим дали ще се е оправило нещо.
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 12:40:15 pm от Gracy »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #26 -: Юни 02, 2021, 13:06:38 pm »
Gracy, ама кое по-точно трябва да ти се оправя аз не разбрах? Сърцето е добре, бебето е добре, плацентата е добре, какво иска? Аз оставам с усещането, че ходиш вече при него, за да видиш докъде ще стигне с изказванията си, иначе няма никакъв смисъл да имаш час за 28 г.с. при него. Радвам се, че осъзнаваш вече какви глупости ти говори, защото аз няма да забравя как ти казваше, че все по-ранни спонтанни аборти ще имаш и само при него можеш да забременееш.
Като се роди бебето да идеш при него със здравото си дете да го види.
Чела съм за кисти в мозъка на бебето, понякога е просто течност, но в почти всички случаи изчезват. Надали са от вливките ти. Още повече малко ме съмнява има ли бебето ти такива кисти, някак на Сигридов думите не ги взимам за чиста монета. Даде ли ти запис и снимки на въпросните кисти, за да можеш да си направиш консултация с друг лекар или отново са думи във въздуха?
Аз лично силно те съветвам вместо 28 г.с да ходиш при Сигридов, да си запишеш час за др Даскалов в Пловдив. Същото ти излиза като път. Но ще получиш много по-човечно отношение, отговор на всичките ти въпроси и то компетентен, а апаратурата на много високо ниво.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #27 -: Юни 02, 2021, 15:25:50 pm »
И аз чаках да прати тези снимки, но единствената снимка, която прати, е на бебето в профил. Още повече, че от ФМ дори на флашка записват и клипче та, както е било апропо при предишната му практика.
Ами да бе, интересно ми е какво ще каже. Той каза, че скоро пуснал статия именно за вирусите и аз чак днес я прочетох. Има я на сайта му. Там има снимка на кисти в мозъка. Изглежда точно като при мен, такова нещо видях там с очите си. Но моите кисти са по-големи - около 13 на 6 мм каза. И аз сега четох, че минавали до ранно детство, но то науката нали се развива и може други неща да излязат за тях.
Аз така и не разбрах за магнезия. Някой от вас, ако знае, нека каже. Също бих се радвала на мнение от д-р Даскалова. Иначе аз вече не мога да вярвам на себе си в това, което чета като статии.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #28 -: Юни 02, 2021, 15:35:12 pm »
Може да е бил на една ,две линии човека,ко толкоз сега.
Така и не разбрах величието на тази персона и възхваляването му по форуми.Че и като видях как пишат "ТОЙ!","ИВАН!",сякаш е божество някакво.Хич не бих му завела даже детето си да го види,кой знае каква болест ще му измисли.
Съгласна съм,че лекаря не може да ни изнася лекция за състав и действие на лекарства,но с две думи може да обясни.И какво те пита тебе за какво бил магнезия?Да не си на изпит? Уважавам лекарската професия,много труд и учене е,с единия крак са в затвора ,но този човек за мен се е взел насериозно малко.Хич не го мисли,бебето да е здраво е най-важно .А от мозъци на бебета в утробата е ясно че няма по-добър от него .Другите лекари да пушат нервно в ъгъла само ,той вижда и невидимото .
ФМ ми е била около 20 -25 мин-измерват бебето отвсякъде,кръвоток,доплер,оглеждат сърцето и това е най -важното мисля.Пускат малко да видиш и ти и толкоз .Диск и снимка ми даваха,въртяха Зори на всички посоки ,виждах я как си смуче пръстите,мачка си ухото,което и до днес прави като й се спи .
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #29 -: Юни 02, 2021, 15:41:07 pm »
Току що прочетох статията. Ще ме извинява, ама толкова народ е носител на EBV, че ми се струва несериозно написаното. Кисти при майка носител на EBV, кой знае още на какво е носител. Изобщо дали има заразяване на плода с вируса, не пише. За мен няма логика в действията ти, виждаш го как процедира и пак при него отиваш (не те нападам). Аз бих си потвърдила евентуалните кисти и да си ида при специалист в областта. Няма какво повече да ти каже др Сигридов от това, което ти е казал, а и всичко ще остане на думи, без нещо черно на бяло.
P*S* имам запис от целите си прегледи при др Даскалов. Всеки преглед при него ми е ФМ (на 4 седмици). Снимки, размери на бебето, сърце, видеа на артерии, на бебето.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #30 -: Юни 02, 2021, 19:06:18 pm »
ИЗвинявайте тая статия къде е публикувана, в някое научно издание или в списание 9 месеца? Питам само!Щото ако не е научно списание, няма никаква тежест!

Аз се чудя на Грейси защо си причинява всичко това.Пътя Рус- София е ужасен, разходите и времето, за да и кажат че е луда и да я нахокат?!Аз не бих стъпила пак при него.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #31 -: Юни 02, 2021, 20:15:29 pm »
Маги, какво да ти кажа. Идеята ми е това, което не се вижда от другите лекари, че той може да види. И ако нещо може да се предотврати, да се направи. Честно казано почти бях сигурна, че всичко е наред. Но все си мислех през цялото време, че нещо може да види. Не очаквах след този преглед пак да ходя при него. Но при тези обстоятелства естествено ми е интересно дали в 28-ма седмица ще са се изчистили нещата.
Пътят наистина е ужасен между Бяла и Луковит, до началото на магистралата. Слава Богу оправиха пътя Русе-Бяла, обаче около Плевен е пълно занемаряване. Че на връщане ни валя порой, то и по тъмно вече пътувахме, никаква маркировка, пълен ужас. Добре, че не е всеки ден ходене, все пак. За още веднъж ще го изтърпя.
То по тази логика какви инфекции развиваме, кой знае моето дете дали също не е имал кисти... Е, сега малко може да не ме слуша, кой знае накъде го е избило. Важното сега, обаче, е да се роди живо и здраво бебе и дано всичко е наред.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #32 -: Юни 02, 2021, 20:28:02 pm »
Аз затова те посъветвах да идеш при др Даскалов, защото той има мноооого добра техника. Толкова добра, че прави записи и ги праща на специалист за фетална ехокардиография, толкова добра разделителна способност има техниката му. И зад апарата не седи ей така кой да е. Павла от Франция идва за преглед при него. Ако има кисти, които Сигридов е видял, ще ги види и ако има такива, ще ти обясни като човек какво, що, а няма да те обвинява, че ти нещо си направила и това е отключило. Това обвиняване на бременната, че е направила нещо на детето си или че не е направила нещо ми е безумно от човек, работещ с бъдещи майки.
За мен най-малкото трябваше да имаш документално нещо от този преглед. И липсата на такова, за мен е непрофесионално и бягане от отговорност и незаставане зад думите и диагнозите.
Др Даскалов видя, че моето бебче има две артерии към десния бъбрек и не ми го каза само с хвърчащи думи. Снима ми видео на кръвотока по артериите, направи ми снимка, на нея написа "диагнозата" и всичко това стои на документи с неговото име.
Ти си знаеш наистина най-добре кое ще те обясни, мисълта ми е ,че това може изобщо да не съществува и никой не може да ти каже, ако съществуват каква е причината. Важно е просто адекватно да се каже: какъв е шанса да се резорбират, какво може да се направи в тази насока.
Аз на 100% вярвам, че всичко ще е наред с бебчето ти, сигурна съм.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #33 -: Юни 02, 2021, 22:41:08 pm »
Абсолютно съм съгласна с Тери.Той може да те излъже и съм почти сигурна, че го прави, за да шашка родилките и те да ходят при него и после да го величаят, защото "Само той е видял даден проблем!" За мен този човек, не е ОК психически, страда от ужасна мания за величие, комплекс за малоценност жесток и е наркоман.Не бих поверила на такъв детето си и здравето си, и за секунда.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #34 -: Юни 03, 2021, 01:24:39 am »
Грейси, ти си мазахист и си пращаш не малко за това, но те разбирам.
Магнезият е за да намали контракциите на мускулите естествено. Нисък магнезий може да доведе до нисък хемоглобин. Освен това магнезий помага и за здравината на кости, образуване на зъби и тн на бебето.
Киста на хороидния плексус е видял сигурно. Те не се водят мозъчни аномалии. Изчезват от самосебе се. От всички лекари, никой не е видял проблем с тризомии. Шансът да има нещо е минимален. Той те съветва за НИПТ, защото често бебета с тризомии имат кисти.
Статиите са му като да разкажеш на познат м обедната почивка какво е станало. Любимото ми е как оправя структури, които не винаги са се формирали към момента на прегледа. Думи на вятъра са, но са радвам, че ги пише 'статиите'. Само се излага.

Аз съм 100% сигурна, че той си е измислил поне 80% от нещата, които е 'оправил'. Обича властта над хората, защото уплашеният човек е лесна жертва. Според него има тест за атеизъм. Той знаем механизмите за възникването му. Чак не ми се говори.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #35 -: Юни 03, 2021, 11:27:41 am »
Склонна съм да вярвам на Павла. И аз малко почетох за тези кисти. Сигурно избързах с пренаталния тест, че и пари струва. Да, също и виждането на Маги се доближава до моето за него. Твърде е възможно и да преувеличава някои неща, за да се прави на велик. Ще обсъдя с мъжа ми наистина какво да правим оттук-нататък - дали да ходим пак там, или пък да видим д-р Даскалов. Преди това в Плевен ме викаха към 24-25 седмица, ако искам. Така че там мога да кажа тези диагнози, но пък не знам дали са на същото на ниво, както описваш д-р Даскалов. Иначе навсякъде си мерят, на самия момент показват на монитора какво виждат, обясняват. Накрая дават един лист с описаните по-важни неща от ехографията, ФМ. Но само от Тутракан имам диск с клипчета и снимки.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #36 -: Юни 03, 2021, 15:41:00 pm »
Хубаво е, че си направила НИПТ. Така си спокойна. Наистина често кистите са свързани с други проблеми.
Той как иска да ги "излекува"?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #37 -: Юни 03, 2021, 15:51:39 pm »
Направи ми впечатление, че като питах дали ще се оправят, започваше от начало да обяснява защо са се получили - от една страна реактивираните вируси или генетично. Само веднъж спомена, че до края на бременността ще се оправят, ако повече не се потиска имунна система и не се активират отново вирусните инфекции. Обаче то това е при положение, че те са причината. Но ако е генетично, не знам дали нещо каза в тази посока. Слушах внимателно, но той само причините повтаряше. А и не съм питала и той не е казал, ако не се оправят тези неща, до какво водят.

Обаче по въпроса за прееклампсията и това, че е имало проблем с плацентата предния път, когато загубих бебето, той чак тогава вметна, че може и тогава да са били реактивирани инфекциите, бебето да е било заразено и моят организъм да се е опитвал да го блокира като развъдник на инфекции и затова да са се запушили съдовете, за да спре кръвта към него.
« Последна редакция: Юни 03, 2021, 15:55:13 pm от Gracy »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #38 -: Юни 03, 2021, 15:57:25 pm »
Стана ми интересно това с вирусите и кистите и се разрових. Даже питах една позната неонатолог. Никъде не пише, че вирус може да ги причини. Грешка при формиране на структури, която се разрешава сама. Това ми каза моята позната.
Задължително направи и ехокардиография, защото понякога можело да има и проблем със сърцето при наличие на кистите. Мноооого малко е вероятно, но все пак. 
« Последна редакция: Юни 03, 2021, 16:00:10 pm от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #39 -: Юни 03, 2021, 16:20:32 pm »
Ако решиш за ехокардиография, др Даскалов би ти бил полезен, защото може да им звъннеш, да запазиш час за фетална и да ги попиташ може ли да запазиш час веднага след това да запишат и запис за кариолог. Или пиши на др Даскалова да й обясниш коя си що си и защо, естествено, ако решиш де. Мисля, че тук всички сме единодушни за семейство Даскалови. Познаваме ги, посещаваме ги и винаги ще те посъветваме да идеш при тях, особено ако другата опция е др Сигридов.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света