0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните 106
« -: Май 28, 2021, 13:41:55 pm »
Заповядайте в новата тема. :) С пожелание да се напълни с много бременни!


Линк към старата тема 105: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=54131.0
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #1 -: Май 28, 2021, 13:48:39 pm »
С моята младеж се присъединяваме с радост
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #2 -: Май 28, 2021, 13:59:56 pm »
Хайде, честита нова тема и да има много нови бременелки тук!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #3 -: Май 28, 2021, 14:11:42 pm »
И "стари", които да повторят и затретят.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #4 -: Май 28, 2021, 14:17:32 pm »
Даа, Тери, правилно и стари. Всеки, който иска да е тук, да му се случи!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #5 -: Май 28, 2021, 15:32:58 pm »
Заплювам си местенце тогава. Честита темичка, да е пълна с щастие и трпетни моменти.

Re: Тема на бременните 106
« Отговор #6 -: Май 28, 2021, 19:46:49 pm »
Здравейте. След 2 години опити и ходене по мъките миналата седмица видяхме двете чертички. Ние бяхме с неизяснен стерилитет и трябваше да минем през 4 неуспешни инсеминации,за да кандидатстваме за фонда за ин витро. След 3 неуспешни инсеминации аз отписах и последната и се заредих с търпение за ин витро процедурата.
Бяхме на сватба извън града за 3 дни и по това време очаквах да ми дойде цикъла,но той така и не дойде. На път за вкъщи минахме с мъжа ми през една аптека и си взех 3 теста. Единия направих веднага и като видяхме двете черти буквално замръзнахме и двамата. След няколко дни ходих на преглед,но ми казаха,че още е рано да се определи в коя седмица съм,но се вижда сакче. На 3-ти съм на ехограф и тогава вече ще имаме повече информация.
На мен ми е странно,че нямам никакви симптоми освен леки спазми ниско долу. На моменти дори ми се налага да си напомням,че съм бременна.
« Последна редакция: Май 28, 2021, 19:48:28 pm от VBoneva »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #7 -: Май 28, 2021, 20:11:22 pm »
Е чудесно, и аз забременях по естествен път без да съм очаквала. Симптоми ми се появиха чак след като чухме сърчице. А някои жени много по-късно. Честито и дано всичко е успешно. Опъванията са съвсем нормални.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #8 -: Май 28, 2021, 21:44:34 pm »
Честита нова тема! Да се напълни с ммого щастливи бременни!

По темата от старата тема- до преди раждането, даже брменноста, че нали бях все зле,  аз правех почти всичко домакинско вкъщи, защото обичам и защото съм твърдо убедена, че никой не може по- добре от мен  :D. Мъжът ми яйца не можеше да свари, прахосмукачката и ютията не знаеше от къде се включват, прането винаги е било предимно негова грижа, както й много други неща като колите, двора и какво ли не. Сега обаче нямам време за нищо и да видите как готви, чисти и всичко. Малко ми е жал, защото и работи много, но аз нямах до скоро време никакво просто защото Борис ми е приоритет и дали е кочина хич не ме интересува ( а попринцип съм луда на тази тема). Не вярвам в разпределението на мъжки и женски роли, както казва има работа да се свърши и това е. Сега като Борис си играе имам малко време и аз да се включвам повече, но не прекалявам , че искам да си се наслаждавам на бебето. В тоя ред на мисли Instant pot-а е спасение. Да ми е жив и здрав мъжът,  че е така разбран и осъзнава колко време и усилия иска едно бебе.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #9 -: Май 29, 2021, 09:47:25 am »
VBoneva, честито! Желая ти успешна бременност. Не съм много сигурна, но мисля, че и Робин забременя именно с последната инсеминация преди кандидатстване по Фонда.

Хелиантус, да то и аз съм маниачка на тема чистене. Просто едно отвътре ми идва. Но понякога, докато ходех на работа нямах време, сега бременността ми тежи, измарям се бързо и едвам се движа. После ще е бебето. Затова видях, че няма да смогвам на котката. Но сега сме на село и си се радваме взаимно.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #10 -: Май 29, 2021, 14:05:26 pm »
Момичета, заглеждам слинговете Caboo за бебеносене от новородено. Ако някоя от вас, ще си продава нейния, да ме имате предвид.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #11 -: Май 30, 2021, 09:51:03 am »
Аз бях взела на заем.Ако имаш нужда после за съвети за слагането пиши ми :) Иначе е лесен за слагане моя мъж го предпочиташе.Аз си карах с тъкан слинг. Установих, че това трудно връзване, реално е много лесно и бързо се оправих с него и така ми беше най-спокойно и удобно.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #12 -: Май 30, 2021, 10:33:18 am »
На мен не ми се струва толкова сложно връзването и на еластичния слинг, но мъжът ми няма шанс с него да се пробва. Та кабу изглежда добър вариант.
Харесах си на снимка количка: Кикабу Divaina и като се зачетох назад в темите Слънчицето също я е препоръчала. Дано успея на живо да я видя и пак да ми хареса. Акушерката на д-р Даскалов ми даде опция за 20% намаление на всички продукти на Кикабу, та ще минаваме през шоурума им.
Да се открие кошара масив дърво се оказва доста трудно занимание. И всички ги правят в момента с падащи прегради, които никак не ми вдъхват доверие като знам как счупих моята кошара, докато я прескачах и се приземих скоростно на земята.

Баща ми си няма друга работа и пръска навън овошките и зарзавата. Затворили сме всички прозорци. До довечера няма да отваряме, ще се издушим вкъщи цял ден.
« Последна редакция: Май 30, 2021, 10:35:30 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #13 -: Май 30, 2021, 10:40:20 am »
На нас едната ни кошара е с падаща преграда и не сме имали проблем до сега с нея.Другата е със статична, ами тази с падащата е по-удобна, особено като натежи бебето по-лесно се взима.

Баща ти няма как да не пръска.СЛед дъжд се пръска, че иначе няма да оцелее нищо.Ако не духа силно не виждам защо сте затворили, то бързо полепва по листата и пада на земята.

Re: Тема на бременните 106
« Отговор #14 -: Май 30, 2021, 11:03:06 am »
Тери, опитваш се да предвидиш всичко, но няма как. Не знаеш какво детенце ще ти се падне  :D. Знаеш Дари каква е щурачка  :D Но специално с леглото не прави никакви бели. Не се опитва да го прескача или каквото и да друго опасно.  А по принцип се катери навсякъде. Знае, че там само спи и дори като се събуди си стои кротко и спокойно. Така че не е задължително да имаш грижи в тази насока. Но пък наистина падащата преграда е много удобна. Бързо се сваля нивото на матрака и особено, ако сте с комбинирано легло, което е дооста високо, не виждам как ще можеш да слагаш бебето без падаща преграда или да се качваш на столче  :D
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #15 -: Май 30, 2021, 11:08:37 am »
Убедихте ме. Етърва/снаха (на брат ми жената, не знам как се казва) ми е по-луда и от мен. Терминът й е две седмици преди моя и като си говорим за столчета, колички, кошари и аз се чувствам прекалено незагрижена като я слушам и започвам да се чудя. Тя проверява разстояние между решетки, боя на кошарата, сертификати, дали пада решетка или се отремонтира. Както казах на майка ми: добре, че не се виждаме, че само щяхме да си подклаждаме една на друга бръмбарите в главите.
Мисля, че ако го нямаше коронавирус щях да се виждам с моите приятелки и много по-леко всичко щеше да минава. Те всички са с деца и много айляк, защото забременяха от раз и си карат самото майчинство много лежерно.
« Последна редакция: Май 30, 2021, 11:31:37 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #16 -: Май 30, 2021, 11:32:13 am »
Тери, ако има с падаща преграда и направо махаща се, още по-добре. Аз като купувах кошара имаше саво с фиксирани. Пак ми е удобно. Никога не съм я сваляла на най-ниското. На средното са.

Количките са добри. Дано да ти е удобно.

Защо цял ден? След 1ч няма нищо вече.
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #17 -: Май 30, 2021, 17:23:23 pm »
Тери, аз си взех Кабу слинг и съм много доволна, слага се лесно и Борис там си живее по цял ден. За леглото...добре, че не се хвърлих да избирам, че моят Бухтичко от ден 2 спи само при мен , сложа ли го в легло след макс 20 мин е буден. Но имаме две легла, едното я спалнята е next to me, а другото в хола е като кошара- сгъващо се лвгло за пътуване . И двете са с падащи прегради и опредено е удобно.
« Последна редакция: Май 30, 2021, 17:25:24 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #18 -: Май 30, 2021, 18:34:38 pm »
Аз продължавам да ви засипвам с въпроси, но това лятно бебе хич не знам какво да го правя. Та аз все още ходя с хавлиени чорапи и отгоре от онези големите коледните  8O А на мъжът ми не мога да разчитам, аз му казвам, че ще му стане студено през нощта и той на другия ден ми потвърждава, че съм била права.

Та два въпроса имам:
- новородено бебе лятото с какво спи? Пижамка с дълъг ръкав, с къс, по памперс? И завива ли се бебето през нощта с нещо? Гледам разни видеа и на някои места казват, че бебето не се завива в никакъв случай, че можело да замахне и да си покрие главата със завивката. Пък за чувалче лятото ми се струва прекалено.
- с новородено бебе на пълна тъмнина ли спахте (с първото бебе) или на нощна лампа?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #19 -: Май 30, 2021, 20:51:57 pm »
Тери, Симеон е края на август.
Първата седмица беше с дълъг ръкав. Чувалчета има и летни.  Те са колкото тениска дебели.
Спеше при нас и не го завивах с наша завивка. След това беше по боди и чували или тънка пижама и чувал че. До октомври тук беше около 25-30С. Излизахме или по боди, или по боди и къси панталони.
Ти не съди по себе си, че явно обичаш да ти е топло.
Аз лично завивам рядко. Сими си спеше в чувалче, но зимата в спалнята беше 13-14С и го и завивах понякога.
 Никога не държа бебе само по памперс. Трябва да има нещо, че иначе е по-топло.
« Последна редакция: Май 30, 2021, 20:54:06 pm от Pav-la »