0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #80 -: Януари 16, 2021, 15:03:20 pm »
Тери, нито една контракция нямах в началото. В началото на 8 месец имах една, заради която лежах до началото на 9 месец за задържане. В края на 8 месец имах подготвителни и при всяка тичах към родилното (поне веднъж седмично), за да не взема пък да родя с една контракция само.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #81 -: Януари 16, 2021, 17:38:18 pm »
Аз с доплера мисля, че го хванах за първи път в 11 седмица и няколко дни, преди това не успявах, а пробвах упорито няколко пъти 😁  Аз от доста време не съм го ползвала, някъде преди около месец един ден нещо не мърдаше много и го преслушах, но от тогава не се е налагало, голямо ритане, опъване и т.н. ви казвам. Но доплера си е голямо успокоение особено в началото.

Павла, ще ти пиша да се разберем да ти го връщам или, ако кажеш на друг да го пратя.

Аз не знам дали съм имала някакви контракции досега, корема ми си е много твърд и не знам дали се е втвърдявал, имах едни краткотрайни като менструални болки на няколко пъти...

Тери, в Бг мама са си луди, аз не се занимавам с тях. Включих се в една група за раждане през Февруати във фб, там сме само към 50 жени и всичко е много позитивно и приятно.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #82 -: Януари 17, 2021, 00:43:46 am »
Сега си погледнах съобщенията, в 13 седмица Лина ми е пратила доплера и от втория опит чух пулс. Няма как да се обърка със собствения пулс според мен, малко встрани да го поставиш и не се чува нищо. Или може да се чуе кръвоток към матката (поне аз така си реших), но звукът е различен, по-бавен - бях го чувала в лекарския кабинет и затова мисля, че го разпознах и вкъщи.

В БГ мама и аз не пиша, в групата във Фейсбук да, супер е :)
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #83 -: Януари 19, 2021, 10:09:58 am »
Пак аз с въпроси. Опитвам се да различа разтягане на матка от контракции.
Имам пробождания в предната страна на матката на точно едно място. По принцип там някъде ми е и ембриона. Пробожда ме леко, спира, след малко пак ме пробожда за 1 секунда, спре, после пак и така.
И вчера имах такива пробождания сутринта, но днес продължава по-дълго. Не е болезнено, но го усещам точно като леко пробождане.
Та се чудя: това са нормални разтягания/захващане или изисква пиене на Но-шпа?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #84 -: Януари 19, 2021, 10:22:25 am »
Тери аз имах такива пробождания. Сигурно са нормални, нямам идея - не съм питала. Аз си пиех но-шпа до 14-15-та седмица, за да ми е мирна главата. И най-вече заради леките контракции на матка и всичко наоколо - пикочен мехур, черва (от газовете), дебело черво (при запек) и т.н.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #85 -: Януари 19, 2021, 10:28:07 am »
Тери, нормални са тези пробождания и като цяло почти всички усещания, чиито диапазон е голям. Освен, ако не е много силна или някаква супер остра болка, няма повод за притеснение ( то и тогава може да няма, де). Иначе контракциите обхващат като пояс, целият кръст и корем. А към края на бременността ще имаш и подготвителни контракции, които също са нормални.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #86 -: Януари 19, 2021, 10:31:11 am »
Може и да няма подготвителни контракции. Аз с Димана нямах нито една. Започнах си директно истинските, когато започна раждането.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #87 -: Януари 19, 2021, 10:34:24 am »
Аз после се зачудих да не е било от това, че лежах по гръб през това време. Ама се съмнявам, прекалено рано ми е да се притиска вената.
Така я чакам тази 12 седмица, за да си взема доплер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #88 -: Януари 19, 2021, 10:41:37 am »
Тери защо я чакаш? Вземи си още сега и тествай. Аз с тия сланини по корема успях да хвана, пък ти ли няма. Моят е на Angel Sounds. Вземи си и гел.
Не е от лежането по гръб. Аз още лежа и спя по гръб, а коремът ми е огромен.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #89 -: Януари 19, 2021, 10:45:31 am »
Защото ме е страх, че нещо ще се обърка, затова. Точно преди малко гледах в olx, че има angel sounds, живот и здраве, след 2 седмици ще съм в 10+ и ще поръчам.
При мен пикането не се трае вече. На 30 мин, на 45тата вече е невероятен зор. И ако съм в среща, с някой който не знае, че съм бременна е ужас. Случва се да се Mute_на и бягам в тоалетната с надеждата, че никой няма да ме пита нищо.
« Последна редакция: Януари 19, 2021, 10:56:38 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #90 -: Януари 19, 2021, 11:07:01 am »
И мен още ме е страх, че нещо ще се обърка, но се лекувам с: “Винаги мога да го продам”. Вчера даже взех креватчето, че го намерих на страхотна цена втора ръка и е направо без пари.
Казвай им, че си с цистит  :lol:

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #91 -: Януари 19, 2021, 11:13:50 am »
Тери, от разтягане е сега.Ох да ти кажа може и до края да не ти е проблем спането по гръб.То ако се притиска вената на теб няма да ти е комфортно, та да не мислиш че изведнъж нещо става.Аз до 5-ти месец с Моника спях по корем, после надебелях и бебето порасна и стана невъзможно.Организма и детето си показват.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #92 -: Януари 19, 2021, 11:27:51 am »
Аз до края на бременността спях по гръб, защото само така понасях до някаква степен, вулкана бушуващ в гърлото ми, наречен киселини  :D
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #93 -: Януари 20, 2021, 09:16:43 am »
Момичета, минавам да се оплача. Тази нощ, след като заспах към 2 се събудих в 4 с ужасен нетърпим сърбеж по дланите, намазах се с крем и се мъчих да спя, но към 6 вече не се търпеше и за капак започнаха и стъпалата да ме сърбят и без да очаквам нещо реших да видя в гугъл и сега съм много притеснена. Имало състояние наречено чернодробна холестаза по време на бременност, чийто симптоми явно притежавам. След 2 часа имам час с акушерката, нямам търпение да дойде време  :?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #94 -: Януари 20, 2021, 09:48:19 am »
Хелиантус, дано не е толкова сериозно. Сега как си, облекчи ли сърбежа?

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #95 -: Януари 20, 2021, 10:25:51 am »
Ай защо все кофти диагнози си слагаме?И аз имах сърбеж по дланите ужасен, с близначките най-вече.Много мазане с каквото се сетиш беше.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #96 -: Януари 20, 2021, 10:42:25 am »
Професионално изкривяване е това с диагнозите  :D.  Иначе сърбежа още е на лице и е нетърпим, никога в живота ми не ме е сърбяло така, а съм имала рубеола. Мен ме сърбят и стъпалата, но една идея по- търпимо, от около 2 седмици много ме сърби корема и краката, ама си това може и от разтягането да е и чувствителна кожа. Ще видим след малко какво ще каже акушерката.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #97 -: Януари 20, 2021, 10:53:22 am »
Ме ме сърби всичкоооооо. От 2 месеца поне. Ама всяка точка от тялото. Ставам даже през нощта да се мажа. Първо бях взела едно олио за бременни, някакво пречистено и скъпо. 2 седмици мазах и започна след мазане още повече да сърби. Около Коледа взех един лосион с уреа и за момента с много мазане се търпи. А как мразя да се мажа...

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #98 -: Януари 20, 2021, 10:58:44 am »
И аз се включвам към сърбенето, ама само зърната. Но пък и аз съм в началото.
Хелиантус, не остана, ще избуташ още малко.

Аз тази нощ се събудих от поредното ходене на тоалетна и се замислих как ли кърмите легнали, само от мисълта като ми набъбнаха зърната, направо ги усетих как се активизираха. Впечатлена съм от женското тяло и инстинктите му.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #99 -: Януари 20, 2021, 11:15:09 am »
Тери като дойде време си вземи книгата на Хедра “Всичко за кърменето”. Там всичко е описано повече от подробно и има много картинки. Аз вече я преполових.

26.09.2019