0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #900 -: Декември 02, 2020, 15:57:26 pm »
Хелиантус, за подаръците те разбирам доста добре. Някога едва отучих майка ми да купува без да пита. То бяха одеяла, чаршафи, кухненски уреди, дрехи... Кошмар. Виках, карах се, обяснявах спокойнож- нищо! Един ден просто спрях да взимам каквото е купила. Казах ѝ, че живея под наем и нямам склад за всички неща и затова ще стоят при нея, аз така или иначе няма да ги ползва, защото не ги харесвам. И се приключи най-сетне! Идвала е у нас и на следващото гостуване ми е носила табла/поднос, защото съм си нямала, а пък в ей този ъгъл щяла да стои без да ми пречи. Или цветя, защото нямам, а трябвало да имам. Мен пък ме е страх от алергии и като не знам бебето дали няма да е алергично към полени съм забранила да ми се подаряват цветя. Свекърва ми се съобразяваше винаги и винаги е питала от какво имам нужда. Тая година и тя откачи. Ей така на Яничка пратих новичка, още в опаковката, нощница за кърмачки и бременни. 1- нося пижами, 2 - имам за кърмачки, 3 - не кърмя. По същия начин за рд на Васил взе някаква глупост, която счупиха още същия ден, а той искаше друго. Сега за Коледа е взела пак някакви дрънкалки безумни от едни сайтове дето продават с гръмки заглавия без същинско описание и намаление в следващите само час и половина, а всъщност и след няколко дни е същата цена. Ама аз обикновено не се свеня да хвърля в кофата пред подаряващия. Не обичам изненади заради тия своеволия и много държа да ме питат както и аз винаги питам. Уф, ядосах се...

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #901 -: Декември 02, 2020, 16:48:13 pm »
Аз принципно имам много проблеми с хемороидите, но тази бременност и бременността с Дими не съм имала. Сега ям супер много плодове. Даже се чудех дали не е вредно чак толкова много. Само кивита, изяждам по 6-7 и то като се контролирам. И много пиене на вода трябва. Туй и заради тромбофилията е добре.
Иначе след раждането на Дими, от напъните ме болеше повече хемороида, отколкото шевовете. Оправих се за няколко седмици. Дадоха ми някакво мазило с лидокаин, но го мазах само 2-3 пъти и после за спане ли да мисля... за хемороиди ли...

И в Испания обременяването е с туй портокаловото. Аз мислех че навсякъде е така.

Лято, то и аз нощници само лятото ползвам. Но ще ми свърши чудна работа за раждането, че с пижама трудно ще стане...

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #902 -: Декември 02, 2020, 16:53:42 pm »
Аз не съм ползвала нощница. За раждането дават тяхна нощница. После 2 часа в родилно съм с тяхната, като се качих в стаята взех душ и сложих моята нощница. Махнах я след няколко часа и си сложих пижама.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #903 -: Декември 02, 2020, 17:14:07 pm »
Аз не съм ползвала нощница. За раждането дават тяхна нощница. После 2 часа в родилно съм с тяхната, като се качих в стаята взех душ и сложих моята нощница. Махнах я след няколко часа и си сложих пижама.

Аз съм малко гнуслива и си предпочитам с моя. И всеки път като видя болнична нощница, си спомням сцената от филма Невъзможно твой със сбръчканото дупе на Джак Никълсън  :lol:

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #904 -: Декември 02, 2020, 18:11:10 pm »
Те са еднократни. Тук не дават с твоя. Поне тук, а и така или иначе си я намираш до врата. Ако не се отваря, не мисля, че ще е комфортно.
Хич не ми пука като раждам с какво ще съм.
« Последна редакция: Декември 02, 2020, 18:12:54 pm от Pav-la »
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #905 -: Декември 02, 2020, 18:24:21 pm »
Резултатите казаха, че след седмица ще са готови. В България изследването е с една глюкоза на прах,  която разтварят в около 400 мл вода и е ужасна на вкус и мирис, аз по принцип съм трудна на пиене на някакви неща,  хапчета, сиропи и т.н. и това така го мразя, то е горчиво чак ...абе ужасно. Днес направо ми идеше да ги разцелувам с тоя портокал, от август го мисля как ще я пия тая глюкоза  :D В България са съдисти :D

Яничка,  и аз ям супер много плодове и съм в чудене дали чак не прекалявам. Всеки ден 1-2 банана, между 1 и 5 ябълки, мандарини, грозде, по 2 нара, боровинки...какво ли не. Реално това е единственото, което наистина ми се яде тази бременност. Пия и мнооого вода.

Лято, просто си представям как и моята къща ще бъде напълнена с какво ли не ...
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #906 -: Декември 03, 2020, 00:24:22 am »
Тери, аз съм на етап, в който няма как да се набутат навътре според мен, не издържах и си записах час за лекар, дано предложи някакво решение.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #907 -: Декември 05, 2020, 22:28:41 pm »
Лина беше писала, че пречупването на личността й е било именно това набутване на хемороиди, но си помага.
мдааа.. направо ми скри топката с този съвет Тери, а файда има.Колкото и да са излязли пак помалко навътре става. Аз слагах ръкавица, мажех с проктогливенол и действах. Е все пак ти ще идеш и на специалист Робин и той ще каже.
За нощниците все тая, хора. Слагайте нещо, което няма да ви пука дали ще метнете. Я се нацапа с лохии, я с риванол или нещо, с което ви промиват.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #908 -: Декември 05, 2020, 23:53:32 pm »
Хелиантус, аз бремеността със Симеон я изкарах на диня, сирене и салата. Така, че яж. Дано да няма проблем на ОГТТ, че ше трябва да ограничиш плодовете тогава.
Моят термин с Борис беше на 28 февруари. Затова питах, че мой с една дата ми се въртеше.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #909 -: Декември 06, 2020, 12:44:57 pm »
Дано всичко е наред наистина, че ако ми вземат плодовете не знам какво ще ям. Борис на коя дата се роди, че съм забравила  :oops:
Аз ще се оплача, че започнах много да не спя, от една страна много ме болят пустите стави, от друга страна съм много нервна  :? Мрън
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #910 -: Декември 06, 2020, 14:09:02 pm »
На 19.02 се роди.
Сега има яко релаксин. Топката помага. Ако боли много, един парацетамол и един топъл душ също помагат.
Аз, макар, че няма позволена доза алкохол, бих си направила филм/книга вечер без мъжа ми. Една бира, нещо за гризане и книга или филм.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #911 -: Декември 06, 2020, 15:32:29 pm »
Ох, аз с Моника си отспах.Голямо спане беше, голям кеф.С близначките ми се върна тъпкано.Болки, нервност, тежест.Нямаше спане.Спях на дивана полу-легнала полу-седнала, някакъв ужас беше.Спи през деня ако ти се спи, лягай когато ти се доспи, ако можеш де.Аз с близначките веднъж заспах на работа, а с Моника няколко пъти заспивах пред компютъра.Беше много смешно.

За яденето Павла е писала и аз много плодове набивах, много ми се ядяха особено по-кисели ако са.На това живеех и двете бременностти.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #912 -: Декември 06, 2020, 16:16:53 pm »
Лина, ако раждаш 6 до 10 часа е все тая с какво ще си. Ама вервайте ми - 38 часа със силни контракции са си за удобна нощница. Мен по едно време ме дразнеше даже и въздухът дет дишам.

И аз с Дими много спях. Сега мога само през деня. Тогава нищо не ме боли. Обаче през нощта - наляво боли, надясно боли. Само по гръб е добре. Ама не знам колко още ще мога да спя по гръб. А вече съм с три бременни възглавници. Място за нас няма в леглото.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #913 -: Декември 06, 2020, 16:21:07 pm »
И аз си мислех да пробвам някоя вечер с парацетамол, само топлият душ не помага. Ужасно болят тия стави. Седя на топката, даже и малко упражнения правих. Иначе вечер без мъжа звучи добре  :D, много съм нервна, не знам от къде тая нервност, по цяла нощ лежа и мисля глупости. Спя между 1-3 часа на нощ и веднъж на няколко дни си откривам по 6-7 часа с много прекъсвания. Мъжът и той ме дразни като ми се залепи в леглото, аз не стига че съм се овъртяла с две възглавници и място не мога да си намеря ми и той се бута, може скоро да го изгоня да спи в друга стая  :D Не мога да спя през деня 😭 , не че нямам възможност, просто не става.

Киселите плодове са ми любими, що неузрели неща изядох  :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #914 -: Декември 06, 2020, 17:02:49 pm »
Моят мъж ме дразнеше, че съществува. Спеше на дивана известно време , че и дишането му ме дразнеше. Затова предложих такава вечер. Във времената, в които се излизаше, изритвах мъжа ми навън и така. Сега просто му обясни, че искаш да четеш спокойно книга.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #915 -: Декември 07, 2020, 00:01:04 am »
 Стига бе, Янче... 30+ часа мисля, че и кожата ми няма да ми е удобна. Аз последно бях с две възглавници за бременни , плюс 4 мини (декоративни) и спях полуседнала на дивана. Хелиантус, и аз не можех да спя добре, поне ти дава трейнинг за след това. Когато можеш, през деня, наваксвай. Дано са ти добре резултатите от ОГТ, че както си главно на плодове. Аз с Дани много череши ядях, месо и домати. Предната бременност ядях диня много и сирене.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #916 -: Декември 09, 2020, 16:14:06 pm »
Аз да се похваля, че вече от седмица усещам бебето, а преди малко даже се усети отвън при поставена ръка, успях да викна таткото и той усети ❤️
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #917 -: Декември 09, 2020, 17:10:35 pm »
Супер, Робин. Много е вълнуващо и успокояващо, когато започнеш да усещаш бебето 😁
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #918 -: Декември 09, 2020, 20:14:04 pm »
Супер, Робин, много е вълнуващо като започнеш да го усещаш бебчето ❤ В коя седмица си вече?

Тренирам си яко за неспането  :D, онзи ден успях да дремна през деня, което беше супер. Бях при акушерката вчера, опита се да се обади да ми види резултатите ОГГТ, но даваше заето, каза че ще пробва пак и , ако има нещо щели да ми пратят рецепта 😒 , другата седмица съм в болницата и ще видя там резултатите или ще звъня преди това.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #919 -: Декември 09, 2020, 23:19:54 pm »
Робин,много е вълнуващо,това са първите ви начини на общуване с малкия човек.
Хелиантус,не е сигурно това с неспането,нас ни плашиха как няма да спим ,а вярвай ми до ден днешен нямаме една безсънна нощ .Че снощи за пръв път в 21 .30 си легнахме.Нашето дете си спи от 20 .00 часа,а лятото и от 18.30 нощен сън.Дано и вие не сте сомнамбули,по два пъти яде ма в просъница я храня и тя в просъница яде.
Аз като усещах,че май ще раждам и се изкъпах,облякох се ,легнах на дивана да засичаме контракции и мъжът ми страшно ме изнерви .Тръгнах из къщи,той подире ми,ма боли ли,ма как да ми помогне,ма колко боли,ей идеше ми да го шибна с нещо .Накрая си налях едно бяло вино,после още едно,ма все още не можех да го търпя и му казах да ме кара в родилното,че да се отърва от него.Това по темата с алкохола .