0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #880 -: Декември 01, 2020, 12:37:35 pm »
Да, така ще бъде. Ще изчакам да видя какво ще влезе в употреба, а другото ще продам.

Лина, да, и аз не мога да повярвам, че съм в 27 седмица вече. Нямам търпение да идва февруари.  То аз и сега се навивам да правя някакви упражнения и се мъча с хранителния режим, че още съм на вълна всичко е гадно и нищо не ми се яде.  С упражненията е много трудно да се навия  :D, а трябва, че тазобедрените стави ме съсипват  и вече изобщо не мога да спя.
Моят господин ще излезе срамежлив. Винаги когато мъжът ми си сложи ръката на корема и спира да рита, но ако почака пак се започва купона.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #881 -: Декември 01, 2020, 13:33:24 pm »
Хелиантус, моите момчета също спираха да мърдат като баща им си сложи ръката. Мъжка им работа.
Вземи си топка за платес, от тези големите. Много помага за болките в таза и кръста, а после и при контракциите е супер.
Ти вече не трябва ли да си избираш болница? Дано да ти е наблизо.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #882 -: Декември 01, 2020, 13:38:29 pm »
Павла,  взех такава топка, от две седмици седи надута в хола и събирам сили, трябва да се стегна вече. Болницата я избрах още в началото, там са ехографите и всичко. Без трафик е на 40 мин от нас, натам рядко има задръствания за щастие на мъжът ми, че много далече му се вижда  :D
Утре съм на ОГГТ, стискайте палци, много мразя да я пия тази глюкоза 🤢
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #883 -: Декември 01, 2020, 13:45:47 pm »
Стискам палци!

Аз раждах на почти 1ч път. (1ч денем с движение и 45-50мин вечер). Имаш си време за всичко. Не е далече.

То стига да седиш на нея. Не ти трябва кой знае какво усилие. :)
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #884 -: Декември 01, 2020, 14:14:10 pm »
Аа да седя върху нея мога  :D. Аз понеже намерих упражнения за бременни с такава топка и за тях събирам сили. Ще започна със седене   :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #885 -: Декември 01, 2020, 14:20:52 pm »
При само със седене също вършеше работа, не стигнах до упражнения.  :D
Почни със седене. Така 2 месеца. После малко упражнения и хайде, дошло време за раждане.
Кога ти е терминът?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #886 -: Декември 01, 2020, 14:35:20 pm »
Идеално, да седя мога  :D. Термина аз според О го изчислявам на 26.02, а официално ми го смятат за 24.02 според размерите в 12 г.с. от ехографа.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #887 -: Декември 01, 2020, 20:25:14 pm »
Хелиантус, февруари ми се струва съвсем скоро. За покупките на баща ти, на мен ми се струва много мило, какъв грижовен дядо 💛 Дано все пак влязат в употреба нещата, даже е нацелил почти леглото. Аз също не мога да се накарам да правя някакви упражнения, и с този хоум офис почти не мърдам от вкъщи, много зле. А за оплакване, последните дни ме мъчат хемероиди, доста зле е приложението, даже нощем се будя от тях. Имам изписани хапчета и за мазане крем, но засега без ефект. А иначе рядко имам проблеми със запек. Да препоръчате някой лек? Чудех се днес дали да не си запиша час за преглед някъде.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #888 -: Декември 01, 2020, 21:00:44 pm »
Робин, препоръчвам спиране на използването на ТХ и след тоалетна - миене с хладка вода. Само с вода. Откакто имам душче в тоалетната, нямам никакви проблеми с хемороидите.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #889 -: Декември 01, 2020, 21:44:32 pm »
Да, Робин,  ей сега ще мине времето до февруари. Иначе баща ми най- вече ме ядоса с това, че тези неща са купувани преди 2 години и половина...при някоя от ранно приключилите ми бременности, де факто тези неща не са купувани за това бебе..., а и за мен не се купуват някакви големи неща без да се пита и каже. Също ме дразни, че никога не е бил грижовен баща, почти без него съм израснала, явно се опитва да компенсира.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #890 -: Декември 01, 2020, 22:20:42 pm »
Хелиантус, аз знаеш ли как мисля. Че Господ ни праща едно и също дете, просто един ден то се ражда. Така преживявам загубите, защото знам, че същото детенце ще ми бъде изпратено пак. Та баща ти купува за едно бебе: за неговото внуче, макар и да прекалил много с покупките и определено ти е взел едно голямо удоволствие. Сигурно като се роди детето ще ви затрупва с вещи
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #891 -: Декември 01, 2020, 22:29:34 pm »
Тери, по принцип и аз така мисля, че си е все едно и също бебе. Иначе баща ми и без това ни затрупва с вещи и не мога да се разбера с него...той ми купи сервиза с чинии, които не харесвам, skow cooker,  който не харесвам, кафе машината която става, но ние си бяхме харесали друга и т.н. и т.н, та ме поставя в едни такива ситуации, които...да съм му благодарна ли, ядосана ли... Като бях тийнеджърка той вече живееше в Англия и ми купуваше дрехи от тук, далеч от моя стил и вкус. Та цяло тейнеджърство изкарах с тениски, които мразех, което знаете как влияе на тая възраст. Та затова нещата за бебето са просто капака...

П.с. аа беше ми харесал рокля за сватбата онлайн и искаше да я поръчва..., живо чудо, че разбрах.
« Последна редакция: Декември 01, 2020, 22:33:26 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #892 -: Декември 01, 2020, 22:48:15 pm »
Яничка, от 18-годишна не ползвам хартия, само миене (тогава се появиха първите проблеми в тази област), но сега се получи някакво влошаване. Ще видим, дано мине скоро.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #893 -: Декември 02, 2020, 01:02:36 am »
Хелиантус,тръшкам се в оркестъра с баща ти,аз бих побесняла .Но от друга страна се радва човека,но с това никога няма да се пребориш .Каро родиш ще ви зарива с подаръци.
Нашите идваха за два дни скоро и се домъкнаха с една торба играчки и един голям дядо Коледа,като ги наизвадиха,почнаха да натискат копчета,всичко живо да свети,пее,маймуни да изскачат и Зори ревна .Сега й купили прожектор за таван,нищо че тя спи на тъмно и ще я разсее и изнерви,а поне триста пъти им казах да ме питат преди да купят нещо.А и еленски рога й взели за Коледа и шейна,дай Боже сняг.
Такива са бабите и дядовците,взимай каквото е купил,пък ако не е функционално и по твоя вкус ще продаваш и подаряваш .
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #894 -: Декември 02, 2020, 09:59:36 am »
Робин, аз имах много лек проблем с хемороидите, но с бременността много се влоши от тежестта на бебето. А след раждането и напъването, да не говорим.... Тъй като, докато си бременна, няма много възможности, след като родиш може да пиеш детралекс. Много ми помогна за овладяване на ситуацията.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #895 -: Декември 02, 2020, 12:42:33 pm »
Мише, да Детралекс съм пила и аз веднъж и много ми помогна, жалко че не може да се пие по време на бременност (все пак може да питам на следващия преглед). А след раждането не ми се мисли какво ще стане, щом сега е зле, да стигна до там, ще го мисля. При теб как беше, успя ли да се справиш с проблема след това?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #896 -: Декември 02, 2020, 12:59:31 pm »
След това, с хапчетата, да. Иначе беше много зле. На прегледите след като родих, лекарите се бъзикаха, че имам броеница  :oops: :D Мислех, че няма да се оправи. И уретрата ми беше удебелена пак от тежестта, имах и хидронефроза на бъбрека, но всичко се оправи след раждането, така че не се притеснявай.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #897 -: Декември 02, 2020, 13:04:25 pm »
Робин, най-доброто, което можеш да направиш за себе си е да ги набутваш вътре. Така не се дразнят от механичното търкане с кожата и от изсушаването на кожата. След ходене по голяма нужда излизат от напъните хемороидите и мускулите са по-отпуснати, та става по-лесно.
Облекчават се симптомите. Лина беше писала, че пречупването на личността й е било именно това набутване на хемороиди, но си помага.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #898 -: Декември 02, 2020, 14:18:27 pm »
Слънчице, бях бясна , но ми мина. Знам, че ще ни затрупва и в бъдеще, от сега се плаша.

Правих ОГГТ, никога повече няма да го правя в България  :D, тук ми дадоха да пия някаква напитка с вкус на портокалов сок, а не гадната глюкоза разтворена във вода. Чакам резултати след седмица , дано всичко е наред.

Робин много неприятно, и аз имам от преди бременността , за щастие напоследък не са ми създавали проблеми. В началото бяха зле и използвах цикатридина свещички мисля.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #899 -: Декември 02, 2020, 15:50:55 pm »
Хелиантус, аз само във Франция съм правила, защото се скарах с 2 лаборатории във Варна.
Тук питат дали искам с лимон, портокал или някакво бери беше.

Кога ще излязат резултатите?