0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #820 -: Ноември 10, 2020, 14:12:59 pm »
Робин, браво, радвам се, че всичко е наред! Много е вълнуващо и с имената. Ние бяхме бързи. Мисля, че още поне преди година и нещо бяхме решили как ще се казва, ако имаме момче  :D. От както знаем пола го наричаме по име.

Благодаря ви, погледнах в ebay наистина има добри предложения. А на каква възраст може да се премине към раница?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #821 -: Ноември 10, 2020, 14:33:08 pm »
Зависи от бебето, но не преди 3-4м.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #822 -: Ноември 10, 2020, 15:28:43 pm »
Ний сме решили, че име няма да избираме. Всеки ще си намисли за него си и като се роди бебето, ще предоставим списъка на Димана и тя да избере. Аз обаче сънувах едно име и така ми се е загнездило в главата, че нищо друго не мога да измисля.
И туй цялото чудо, само защото мъжът ми реши че иска да знае пола.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #823 -: Ноември 12, 2020, 10:09:30 am »
Здравейте момичета,имам останали 2 бр.инжекции зарзио,ао някоя има нужда продавам едната,тъй като не е отваряна, а другата я подарявам понеше е отворена.И двете са в срок на годност 01/2022г.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #824 -: Ноември 12, 2020, 12:07:26 pm »
За Симеон си бяхме решили, но Борис го реших след като го родих. Естествено беше в списъка, но мъжът ми се надяваше на другото име.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #825 -: Ноември 12, 2020, 12:53:49 pm »
За имената и аз да се обадя - Васил мъжът ми настояваше да си го кръсти на дядо си, а ако е момиче да на майка му. Но с майка му сме Мариана и двете и аз се молех да е момче, че иначе щяхме да се скараме вместо да се радваме на бебето. Криси трябваше аз да я кръстя, но бях харесала много имена и ги пратих на шефа ми, той си избра едно и това остана. Шефът ми искаше да е кръстник още година преди да забременея и затова го ангажирах с името.
Да ви върна на дрехите - към края беше хладно, а на мен връхните не ми ставаха, но една по-пълничка моя позната ми даде якето си. Аз родих след 3 дни буквално и не го облякох де, но не купих, а взех на заем връхна дреха.
Яничка, пратила съм ти само долни дрехи, т.е. няма нито една блуза или друго, защото аз си ходя с широки блузи, туники и рокли и пак тях си носех и като бременна. Клиновете и дънките са точно от лидъл, аз основно с тях изкарах бременността и тук-там с някоя рокля за цвят и настроение.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #826 -: Ноември 12, 2020, 14:59:48 pm »
Лято дойде кашонът още миналият понеделник. Ама аз пак получих точно тогава кървене и съвсем изключих да пиша. Аз принципно ползвам само широки блузи, така че нямам грижи с горните. Гащиризонът е супер и само нося и пера.

Аз днес най-накрая пуснах генетичният тест. В болницата беше тотална лудница. Явно са пълни държавните болници и вече почнаха да пълнят и частните.
Вчера имах час при АГ. Направи ми специален преглед, защото съм в критичната за мен 16-та седмица. Гледахме беба 100 часа. Прави й профилни снимки. Тя скачаше, премяташе си краката и ръцете през главата. Той вика - какво е това лудо бебе, не мога една снимка да му щракна. Че даже и доплер пусна.

Сега си чакам резултата от генетичният и вече имам час за ФМ в 20-та седмица. Ще разредим прегледите с АГ, че вече взе да става много напечено при нас. Дори в нашето училище има вече 5 положителни деца, а доскоро нямаше нито един случай в селото.

Чудя се кога да звъня за стволовите... Дали има някакъв шанс да гепя някоя промоция за Черен петък или Коледа...

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #827 -: Ноември 13, 2020, 08:20:21 am »
Тоз гащеризон ми седи от Васил още, другите съм ги взимала тази бременност само. Радвам се, че са ти от полза.
Скоро първият тур дрешки на Криси ще омалеят. Да пазя ли за някоя дама тук и като наближи да ѝ ги дам? Аз нямам други бременни приятелки и ако не е тук ще ги пусна в някоя група из фейса да се въртят. Приятелките ми отдавна не искат повече деца или изобщо не мислят в тази посока все още.
Освен момичешки имам и доста момчешки, които също искам да дам.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #828 -: Ноември 14, 2020, 21:08:35 pm »
Леле Робин, как и в Чехия, бре? :) Там е мнооого трудно, но пък ще измислите нещо.  Тук има доста https://www.czechrepublic101.com/czech-baby-boys-names + значения.
Яничка, чакаме със тебе генетичния тест. Какво стана със стволовите? Ние, този път си бяхме казали всеки да си мисли за него си име и накрая да кажем и издържахме :)
Абе, по-трудно е да си бременен зимата. Мен с Лори накрая не ми ставаха ботушите, та си тръгнах по джапанки от болницата.
Хелиантус, аз поръчах като първото и от другия месец ще го сложа.Поръчах го на черния петък. Имам и слинг (от тези, които се връзват само. Парче плат- дефакто), които пробвах веднъж, но нещо ме е страх :(
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #829 -: Ноември 16, 2020, 11:11:07 am »
Лина, понеже таткото е от Чехия, няма как 😃 Ще измислим, има време.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #830 -: Ноември 16, 2020, 11:42:01 am »
Нашите изисквания също не бяха лесни- български имена, хубави значения, да не се налага да спелуват, да се срещат и тук и тн, и тн....
Ще измислите.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #831 -: Ноември 16, 2020, 11:52:26 am »
Благодаря ви за мненията,  май ще пробвам първо с първият вариант, пък да видим.

Яничка, за сътволовите клетки добре, че ми напомни. Аз още нищо не съм чела, не съм се информирала и нищо не знам как става.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #832 -: Ноември 16, 2020, 12:16:22 pm »
Хелиантус всичко ще ти обясня. Аз съм запазила на Дими в Англия. Взех пакета на boxing day, защото беше с някаква голяма промоция. Така че изчакай. Имаш време. Само ако имаш скоро час в болницата където ще раждаш, ги питай дали имат екип, който взима пробата или пускат външен флеботомист. Аз още получавам имейли от компанията с която запазих и като започнат да пускат оферти ще ти кажа.

Аз съм имената съм най-сложна. Защото не мога да казвам “р” и в името не трябва да има. Та избора се стеснява значително. Обаче се оказа, че мъж ми има само две имена в списъка. И второто негово и единственото мое си съвпадат. Та вчера подхвръквах от кеф из къщата.

Ний решихме с едни приятели да вземем кемпер под наем и да обикаляме нашата автономна област по Коледа. Та тръпна в очакване. Много ще е забавно и поне няма да сме вкъщи. Защото както сме свикнали принципно да пътуваме много, тая година ни смаза направо.
Плана за Коледа принципно беше Португалия, но ни канселираха билетите за самолета, а аз не мога да пътувам толкова далече с кола.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #833 -: Ноември 16, 2020, 12:23:59 pm »
Благодаря, Яничка! Час имам чак на 18.12 за ехограф и с лекар, но има време. Обичам промоции на boxing day  :D А сега съм полудяла да набелязвам неща за черния петък.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #834 -: Ноември 17, 2020, 15:22:18 pm »
Момичета минавам само да се отчета. На 6.11 с планово секцио се роди Магдалена, 3230 48 см. Една шепа щастие. Всичко мина прекрасно :) Желая на всички бременни мами и  +тетове успех и най- сладките и пухкави бебчета на финала.


Re: Тема на бременните 104
« Отговор #835 -: Ноември 17, 2020, 15:29:57 pm »
Честито, Аника! Да ви е много здрава, щастие и много радости на цялото семейство!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #836 -: Ноември 17, 2020, 16:24:25 pm »
Да е честита Магдалена! Много здрава и вироглава да ви е!


С доста лекари съм говорила, никой не подкрепя запазването на стволови клетки. Мисля, че го обсъждахме и преди. Основният проблем е, че автотрансплантацията не се практикува. Реално и самите стволови клетки нямат голямо приложение. Има чести нежелани реакции като- тератоми, неконтролирана миграция на клетките и образуването и на други видове клетки. Най- често се използват за кости, кожа и роговица.
Хубаво е да се дарят в националните банки. С дарението ставате приоритетни при нужда. Така или иначе, ако се наложи, да не дава Господ, пак ще е с банка.
Във Франция дори не се практикува персонално запазване.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #837 -: Ноември 17, 2020, 16:52:28 pm »
Честита да е адашката.Да е много здрава и да си отстоява всичко в този живот!

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #838 -: Ноември 17, 2020, 18:10:13 pm »
Жива и здрава да е Магдалена.

В Испания също няма персонално запазване в държавните болници. Но аз нито на болниците в Англия имам доверие, нито на тези в Испания, за да им даря нещо толкова ценно. Предпочитам да си платя на частната банка и ако се наложи някой да използва пробата, да я дам.
Освен това никой лекар в момента няма как да знае какво ще се прави със стволови клетки след 10-20 години. Даже и на тези, на които им е тясна специалност. Аз не разчитам на автотрансплатнация, а на новите разработки със стволови и плацентарни клетки. И всъщност никога, ама никога не искам да ги ползваме. Искам да си плащам и да си седят там и никой да няма нужда от тях.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #839 -: Ноември 17, 2020, 18:46:33 pm »
За мен, а и за много специалисти, е просто безмислено. Голяма част от банките не са по стандартите, които позволяват използването на стволови клетки, което ги прави неизползваеми.
Какво ще се прави след 20-30г не е ясно, но дали съхранени от 30г се използваеми? Дали са съхранени правилно и тн, също не се знае.
Аз подобни пари не бих затворила, а тази 'сигурност' е прекалено имагинерна.