0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #820 -: Септември 15, 2020, 15:51:21 pm »
В петък съм на преглед, дано всичко си е на мястото и се види на ехографа. Мисля да не пускам повече кръвни.

Как сте останалите?
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #821 -: Септември 16, 2020, 08:39:31 am »
Робин, стискам палци всичко да е наред.Къде сте момичета?

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #822 -: Септември 18, 2020, 14:28:30 pm »
Здравейте, видяхме сакче 8,6 мм :) Само че е продълговато, а не кръгло, лекарката каза, че това означава, че матката контрахира. От 2-3 дни вече нямам никакви болки, преди това имах същите като при цикъл, трябва да пия но шпа ако ме заболи. Трябва ли да се притеснявам? Момичетата, които са били бременни - вашето сакче кръгло ли е било? Пусна ми също така тест за предразположе към тромбози за всеки случай, ако трябва да се включи терапия при нужда.

Пожелавам на всички в темата скоро да видят положителен тест! Успех!
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #823 -: Септември 18, 2020, 15:13:03 pm »
Robin моето сакче беше като банан 😂 доктора въобще не го отрази. Качвам ти снимка да видиш. Според мен няма какво да се притесняваш.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #824 -: Септември 18, 2020, 15:30:32 pm »
Робин, честито сакче!  Тя формата зависи и под какъв ъгъл се гледа. Не мисля, че има защо да се притесняваш.Аз първите дни ,  също имах и то доста силни като менструални болки. Чакаме те в другата тема когато си готова 😊
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #825 -: Септември 18, 2020, 15:50:17 pm »
Благодаря, Круела и Хелиантус!  Откакто се върнах от прегледа само ровя в интернет за формата на сакчето. Качвам снимка и аз.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #826 -: Септември 18, 2020, 16:14:50 pm »
Нищо му няма, и моите двете бяха елипсовидни а виж ги какви са диванета сега.Чак ми иде да избягам на моменти ама няма как.Айде лека сега!

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #827 -: Септември 18, 2020, 20:27:36 pm »
1-ва и 4-та бременност - банан, 2-ра елипсовидно, 3-тата не го помня

Всичко си е наред със сакчето, нищо му няма. Това да не е кръжок по чертане, че да е иделно кръгло.
Чакаме те в бременната да запълваш бройки  :lol:

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #828 -: Септември 18, 2020, 21:10:59 pm »
Супер сте си, Робин, и аз да се включа. Идвай при нас, че много оредяхме вече.
Другите също скоро там, преди да ми дойде ред да напусна ♥️♥️♥️
 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #829 -: Септември 18, 2020, 23:13:11 pm »
Робин,първата ми снимка е от коремен ехограф и една точка,втората е от вагинален ,но в седма седмица накрая и беше точно като банан.После вътре в банана се видяха израстъчета крачета и ръчички.Не се тревожи.
За менструалните болки,аз имах и то доста силни,пиех ношпа и имах по един блистер във всяка стая и един в чантата.Момичетата тук ми казаха,че е нормално и си е така,но на моменти доста силно ме режеше.Въпреки това имах лека бременност ,отшумя това,дойдоха други неразположения и така до края.Отивай в бременната тема  :)
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #830 -: Септември 21, 2020, 10:07:29 am »
Момичета,може ли коментар на тия резултати ,на трети ден са на момиче на 21.И добър лекар при който да иде в София.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #831 -: Септември 21, 2020, 10:22:01 am »
Много, много е съмнителна за поликистоза. LH-то е в небесата. Тестостерона е на горна граница. Мен много ме съмнява за поликистоза. Посъветвай я да си пусне и обременяване за инсулинова резистентност с тези резултати е в рискова група.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #832 -: Септември 21, 2020, 10:24:43 am »
И аз мислих за поликистоза,преглеждали я само с коремен ехограф и не видели кисти уж.А тя учи в София и пита за лекар там,много е слабичка между другото,42 кг е .
Има супер нередовен цикъл и си търси решение
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #833 -: Септември 21, 2020, 10:34:18 am »
Момичетата ще се включат с мнение за лекар, трябва и ендокринолог при нея. Освен това това, че веднъж няма кисти, не значи че по принцип няма. Но е много слаба. Вероятно няма никаква мазнина по тялото, ако няма ПКЯ, то нередовния цикъл вероятно е от теглото. При жени, които спортуват и топят мазнина по тялото може да се наблюдава напълно изчезване на цикъл дори. Според мен при нея високомазнинен режим ще окаже много добро влияние, някои хора просто не могат да надебелеят, но поне да подсили функцията на яйчниците.

В сряда ЦАР ще обявят кой ще получи заповед този месец, да видим дали ще съм сред късметлиите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #834 -: Септември 21, 2020, 10:39:17 am »
Сигурно е грешка в диетата, а ПКЯ може да е.
42кг зависи много от пъст. Аз, на 175см, 42кг ще съм скелет. Не знам дали кокали, кожа и кръв  не ми тежат повече. Но на 150см са си идеални.
Трябва лекар, който да й обърне вниматие, защото на 20г все още за деца ги взимат.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #835 -: Септември 21, 2020, 10:47:02 am »
Тя е висока,направо е тапициран скелет.Мерси за коментарите.
Само за лекар чакам препоръка.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #836 -: Септември 21, 2020, 11:34:28 am »
Честито, Робин! Според мен е добре. Леко бременеене.  preggo

И аз имах режещи болки ниско долу от 4-5 ден след инсеминацията през някой друг ден до началото на цикъла - такива бяха болките след трансфера на следващия ден. Иначе, като ще ми идва, са малко по-нагоре болките, не така ниско по средата. Вземах но-шпа 3*1 последните дни. Тестът ми се стори леко положителен, но може и да е била изпарителна линия. Сега съжалявам, че не направих кръвен тест да видя дали е имало нещо все пак.
Сега съм вече 6-ти ден на новия цикъл, имам даже белтъкообразна слуз. А като бях на стимулация, нямах такава слуз толкова рано. В сряда съм на цветна снимка. Поисках за всеки случай, защото все пак нормалните опити ще си ги продължим.

Миналата седмица изпратих документите, които ние попълваме за Фонда, на клиниката. А дали от клиниката вече са изпратили всичко към Фонда, не знам. За първи път ми е. Долколкото разбрах, се получава някакъв номер? Тери, само веднъж в месеца ли обявяват одобрените - към 23-то число? Успех на теб - да получите заповед този месец!

Надявам се ноември месец да може да започнем, но то зависи и от доктора. Но пък най-вече се надявам да стане естествено. Честно не знам как психически влияя на процеса. Според мен не е само нещо психическо. Има си и някакъв определен проблем. Според мен това са НК клетките. При всеки тяхната активност се проявява по различен начин. Някой може да е успял със завишени клетки, ама друг - не. Ще видим, като ги вкарам в граници, какво ще стане.
« Последна редакция: Септември 21, 2020, 11:40:26 am от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #837 -: Септември 21, 2020, 12:05:30 pm »
Gracy, в момента фонда заседава веднъж месечно. Ако си попълнила, в документите информация с имейл за контакт, ще ти пратят входящия ти номер. На мен ми го пратиха 2-3 дена след като от клиниката ми са подали документите. Преди две години, когато правих предишното инвитро не беше така, звъняхме на един телефон, на който никой не вдигаше и ходихме лично да си взимаме документите.
По принцип комисията се събира около средата на месеца, но този месец били затрупани и затова чак след 23 ще обновят сайта и ще започнат да пращат заповеди. Миналия месец са изпратили около 500 заповеди, мен ме делят малко по-малко от 500 номера от последния, получил заповед, та съм на косъм за този месец.

Аз се надявам началото на ноември да започнем, ако взема сега заповед, защото в моята клиника е практика да има месец на противозачатъчни преди процедура.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #838 -: Септември 21, 2020, 12:50:44 pm »
Тери, стискам палци да ти дадат заповедта  сега и да може да стартирате!

Грейси, успех и на теб.

Иначе за ПКЯ, на мен кисти някой не ми е виждал от поне 10 години,  но си имам синдрома и сигурно са се появявали от време на време. За съжаление не мога да препоръчам лекар.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #839 -: Септември 21, 2020, 12:53:03 pm »
Хелиантус,как се разбира,че имаш синдрома,а нямаш кисти?