0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #260 -: Юни 08, 2020, 03:56:06 am »
Маги, радвам се, че Габи е по - добре. Какво ползваш за АД? Това за което ви казвах, че все и излиза на едната бузка се оказа от АД и мажа с Мустела, но не съм доволна.
Слънчице, при Дари нищо не помогна за коликите, но май сме доста шантав случай в това отношение  :D Дано при вас колийфа да продължава да има ефект и да минат скоро.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #261 -: Юни 08, 2020, 04:11:10 am »
На Симеон му излизаше едно гпяпано на бузката. Към 6-7м му изписаха кортикостероиден крем. Мина му за 3-4 дена.
Тук АД не е разпространена диагноза. Просто така ставало. 
Иначе и по тялото му излизат разни неща понякога, като червени петна, но и моята кожа е такава. С нищо не мажа от както беше на 4-5м. Само на дупето преди сън слагам крем.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #262 -: Юни 08, 2020, 05:11:57 am »
А дерма зелената серия, с това я мажа.При Габи положението е зле по принцип.Не че и излиза нещо, а просто определени места от кожата са на грапави петна и се разрастват, ако не я мажа с А дерма.Пробвах с какво ли не, не става.Моника беше така, но сега към 6 години вече забелязвам, че местата са намалели, което ме радва.

Аз с опитвам да спра акане нон стоп на Габриела.Като новородено е.Каквото хапне го изаква.Захранването бях спряла и на двете заради вируса и днес им дадох чиста оризова каша.Ади този път подходи много по-отворено към всичко и си хапна стабилно количество.Утре ще е ориз и картоф, както се вижда се опитвам да ги запека и двете.Габриела е и на смекта всеки ден и все тая.А от Хидрасека получи алергия и се изприщщи, та и капки фенистил давам.

Искам да заспя и да се събудя и всичко да е приключило.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #263 -: Юни 09, 2020, 11:03:10 am »
Гледам Зори има едни ситни пъпчици по лицето,претоплила ли съм я ,не знам.Имаме термометър в спалнята и там следя уж.
Сутринта от 4 до 10 плака милото,топли компреси правих,гушках я и накрая я взех в леглото между нас и там заспа за малко.С баща й се сменихме към 7 ,той пое тогава аз да спя.В хола пренесъл повивалника,бременнана възглавница,памперси и всичко.Сега заспа на корема ми,пуснах й бял шум и е спокойна.Ще я пробваме и на шезлонга с вибрация.Ден с ден не си прилича,кротичко е милото докато не го хванат коликите.
Мише,направо ти съчувствам с вашите дето са толкова време.Пък за Маги с две ревящи не ми се мисли.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #264 -: Юни 09, 2020, 13:57:05 pm »
Чисти се детето, за това има пъпчици, само ги минавай с водичка, не ги мажи с нищо.Ако станат много се обади на личния може да ви изпише някакво кремче.От претопляне пъпките са по тялото, кръст, гръб, корем, сгъвките и вратлето от зад, и са ситни червени пъпчици.

Ако можеш ноще я взимай да спи до теб и и давай да суче така, ще се родите и двете.Може да пробвате столчето за кола също за коликите.Сгънати са в тях и коремчето им се затопля.Моника обожаваше да спи върху баща си като новородено, редовно така ги заварвах.

При нас положението е подобно като вчера, личната включи Суметролин заради постоянното акане.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #265 -: Юни 09, 2020, 14:31:24 pm »
Слънце, Маги е права. Двамата първите 1м и половина 2м спяха при нас. Иска да те усеща. В леглата си се чувстват много самотни. Даже сме спали гушнати.
Аз почиствам с мицеларна вода на Биодерма. С нещо не мажа.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #266 -: Юни 11, 2020, 12:00:44 pm »
Днес бяхме на консултация,4300 е вече тя,а 3850 я изписаха на 1.06.Множко ми се видя,ама добре било каза педиатърката,1см е порастнала.Изписа Омнибиотик Панда и Вигантол и капки за очите,че гурелясва страшно много.Дано мине с тия капки че едва си отваря очите,хем чистя с лайка и физ.разтвор доста често.Хъркоти една такава ,и то било нормално,чисти още секрети.Вигантола предполагам направо в устата го капвам?
Почна да се изменя малко,роди се с тъмно зелени очи като маслинки,сега синеят и косичката от кестеняво взе да изсветлява към русичко.Снощи спахме гушнати двечките,баща й беше на работа и към 3.30 се разплака и си я взех при мен.
И синята книжка за педиатъра от здравната каса ли се взема,че не разбрах?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #267 -: Юни 11, 2020, 12:23:36 pm »
Аз пробиотика никога не съм давала без нужда. Защо й е?

Какви капки? Тобрадекс ли?

Супер качва! Чудесно се справяте с кърменето.

Гушнати добре се спи, нали😍😉

Борис и той изруся, а се роди кестеняв. Сега е смешен, защото корените са светли и късата все едно се крепи на нищо.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #268 -: Юни 11, 2020, 13:00:36 pm »
Направо падам от коня!Тоя омнибиотик Панда,дето е за коликите е,дръжте се,78 лв!!За 30 дни!Тия нормални ли са.Дано има файда поне.
Павла,защо й е мислиш?Да тръшнем 78 лв!
Гушнати всички сме доволни,аз мислих че малко кърма й давам.Макситрол са капките.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #269 -: Юни 11, 2020, 13:41:37 pm »
Слънце, нямаше да ги купя. Да не говорим, че много често се засилват коликите, защото много бързо и неестествено се заселват червата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #270 -: Юни 11, 2020, 14:13:05 pm »
И аз нямаше да ги купя,това ми е много пари за пробиотик.Ама мъжа ми ги взел,добре че тя го пие,че иначе не знам.Егати и пандата и чудото.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #271 -: Юни 11, 2020, 17:17:18 pm »
Слънчице, браво на Зори и на мама де 😁 Наистина е много скъп този пробиотик, аз смених два, но повече от 20лв. не съм давала.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #272 -: Юни 11, 2020, 19:52:48 pm »
Борис го водихме на кардиолог днес. Малкото ми смело момче също има комуникации на камерите и предградията.
Ще го водим в Париж също, но това е положението.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #273 -: Юни 11, 2020, 20:34:51 pm »
Павла,същото като при Симеон ли е?Малкото и голямото са силни мъже,съжалявам,но сте го открили навреме,надявам се да е в малка степен.Гушки на теб и момчетата,всичко ще е наред.Кога сте в Париж,при лекаря на Сими ли?
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #274 -: Юни 11, 2020, 20:49:12 pm »
Павла, аз явно не съм разбрала от предишните теми, като си казвала за Симеон, но какво представлява това и в какво се изразява? Как се процедира?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #275 -: Юни 11, 2020, 21:19:46 pm »
Симеон имаше няколко комуникации между камерите и предсърдията. На камерите бяха в мускула и се практически се затвориха. Отделно има и двукрила апортна клапа. Тя е по-сериозното състояние.

Борис има същите неща на сърцето, но клапата изглежда ок. Поне за сега.

Няма симптоматика за щастие.
Чу се шум при Симеон, а при Борис не, защото ни изписа една специализантка. Нашата педиатъра даже не чу нищо, но кардиологът веднага чу шум и при Борис.

При лекарите на Симеон ще хждим, но още не знаем кога. Сигурно август.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #276 -: Юни 11, 2020, 22:28:20 pm »
Ти беше казала,ако не се лъжа,че трябва поведение,да не пуши цигари и т.н.,но не е толкова страшно.Това ми е останало в главата.Така ли беше?
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #277 -: Юни 12, 2020, 09:38:37 am »
Дано всичко да е наред и при двамата. Аз също трябва да водя Дари на кардиолог, за да проследим артерията.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #278 -: Юни 12, 2020, 11:15:18 am »
Павла, стискам палци.На наши близки момченцето претърпя сърдечна операция, но при него нямаше как да се коригира само.Преди месец беше манипулацията и сега човечето е добре и се възстановява отлично.

Ние трябва да ходим на нефролог и на ортопед пак с Габи за контрола.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #279 -: Юни 12, 2020, 15:22:45 pm »
Не се налага операция на този етап. Докторът ни беше обяснил за Симеон, че ако до 5-7г комуникациите му не са с тенденция да се затворят, тогава може да се наложи операция. За клапата- както дойде. Когато се прецака, тогава.
За Борис каза само, че е като при Симеон и когато мъжът ми го попита дали е сериозно, каза, че всичко се поправя вече.

Маги, защо пак на нефролог? Или този задължителния преглед на 6м.
Дано всичко да е наред при Габи.
Как е, овладяхте ли диарията?


Мише, ти води ли я Дари на кардиолог след раждането или сега ще е първи преглед?