0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #180 -: Август 22, 2019, 17:22:10 pm »
Танче, браво на бебока.
Лина, супер за добрите резултати на ФМ, в такъв случай сигурно и с БХС всичко ще е ок и няма да има нужда от пренатест  :)
Павла, да ти е жив и здрав Симеон, да расте много щастлив и да е най - добрия батко  :bighug: Дано и температурата да му е спаднала, за да можете да се порадвате на РД.
Аз също минах прегледа днес. Беборанка, глезанка е много дива и не се спира. Вече е 650 гр. бебешка маса  :D
П.П Павла, аз май нещо не съм разбрала и ти си рожденичката  :D Абе който и да е да сте здрави и щастливи цялото семейство  :bighug:
Аз последните седмици съм като без глава, разсеяна, забравяща и неадекватна, така че ще ми простите  :D
« Последна редакция: Август 22, 2019, 18:42:47 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #181 -: Август 22, 2019, 19:33:02 pm »
Павла, въпреки темп. Живи и здрави да сте всички! Дано сте посвалили. Предполагам, ще се включиш, като сте по-спокойни.
Радвам се, че всичко е наред при вас Татяна и Мише <3 Маги, почивай активно!:*
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #182 -: Август 23, 2019, 08:48:54 am »
Добрютро!Павла, как сте?Как е малчо?

Мише, ще си имате глезанка вие, ще видиш тати как ще омекне като се роди!

Танче, щях да ти пиша преди, бебето го смятата веднъж по предполагаема овулация, после по дължина на бедрото и големина на главата.Ако е по-набитичко, ще го изкарват все по-малко.Моника, а и тия двете, вървеше с дълги крака и голяма глава(едното от мама другото от тати), та все на пред вървеше, тези двете също вървят напред с една седмица.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #183 -: Август 23, 2019, 08:57:17 am »
Абе Маги, да ти кажа покрай всички тези притеснения, още отсега доста поомекна и си промени нагласата. Ама къде ще ходи...  :D
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #184 -: Август 23, 2019, 09:53:15 am »
Мишее браво на малката принцеска. Да продължава да си расте :) ти в коя седмица си?
Танче радвам се и за твоя малък мъж. Нали расте, ще си навакса.
Павла честите да сте. Как е малкия?
Лина мина един от най-важните прегледи. Не им позволявай да те ползват за касичка тия....
Джули ти как си?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #185 -: Август 23, 2019, 10:00:12 am »
Слънце, 24 г.с станах, при теб оправи ли се апетита  :D
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #186 -: Август 23, 2019, 10:57:30 am »
Слънце,добре съм. Вчера се върнахме от морето. Днес носих изследванията на АГ каза,че всичко е наред. Гаденето и повръщането продължават,но неса целодневно.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #187 -: Август 23, 2019, 11:35:50 am »
Споко и в мойте изследвания левкоцитите са леко завишени и други като при теб занижени. Даже и хемоглобина ми е леко нисък. Казаха ми повече месо да ям, ама аз без месо не сядам на масата та нз... на другия преглед ще видим.
И при мен БХС мина много добре, огледахме го отвсякъде, всичко е ок. Да де огледахме я... още не мога да свигна хааха
Мише хапвам си, ама гледам да е границите на нормалното, да не прекалявам. По мои сметки съм качила около 2 кг, ама това е по скоро от забавения метаболизъм.
Ох и ние ще ходим на почивка другата седмица... вече нямам търпение.
Мише вие кога ще ходите на море?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #188 -: Август 23, 2019, 12:49:30 pm »
Ние сме от 6-ти септември и аз нямам търпение. Моите кг вече са +6, надявам се общо да не мина 12, но ще видим последните 3 месеца как ще е.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #189 -: Август 23, 2019, 12:58:44 pm »
Благодаря за пожеланията! Вчера бях аз, днес е малкото и 5 години от сватбата ни също.
На косъм съм да отменя рождения ден на мъничкото днес. По-добре е уж, но вдига такива брутални температури, че ме плаши, а аз не се плаща лесно.
Иначе на мен и БХС ми излез е и ще включа пак аспирина, но след вторник, че за мине полета. От мб ми излезе е. Коли. За сега ще пробвам без АБ.
Вчера казахме на най-близките. Зарадваха се. Сега трябва да мислим пак мъжко име, но ще ми е трудно. Толкова хубави женски имах ☺

Леко на всички и като се разбере пола на бебетата ще трябва да се систематизират.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #190 -: Август 23, 2019, 17:04:43 pm »
Маги, аз се успокоих, че е малко назад. Не е някаква голяма разлика. Сега малко се притеснявам за резултатите от късния скрининг. Излезе 1 на 250 за Даун, а общия резултат от двата е 1 на 2200. И сега чакам коментара на доктора, но все още не е отговорил. Не съм почнала да изтерясвам, но ми е свито сърцето.
Павла, да ви е здрав и палав Симеон, и да бъде един добър батко. И честита годишнина :)
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #191 -: Август 23, 2019, 17:46:05 pm »
Танче, комбинираният риск е с много добър резултат. След като и на ФМ всичко е ок, няма от какво да се притесняваш  :bighug:
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #192 -: Август 23, 2019, 19:11:27 pm »
Излезе 1 на 250 за Даун, а общия резултат от двата е 1 на 2200. И сега чакам коментара на доктора, но все още не е отговорил. Не съм почнала да изтерясвам, но ми е свито сърцето.

Не знам дали правилно съм разбрала при вас как е, но моят по показтели извън ФМ е 1 на 188, а комбинирано с ФМ е 1 на 3013.
Докторката каза, че първата стойност не е важна особено като се има предвид възрастта ми. Важен бил комбинираният риск.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #193 -: Август 23, 2019, 19:21:50 pm »
Първия ми скрининг беше 1 на 4600, каза че е добре. И като видях втория се стреснах, пратих резултатите на кръстницата ни и тя видя и комбинирания, и каза да не се притеснявам. Леля ми е мед. сестра и също каза, че няма място за притеснение. Аз съм почти на 31 и може и това да оказва резултат. Но малко почнах да се кротвам :) Чакали сме ги толкова време тези бебчета, така че няма да изпадаме в паника ;)
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #194 -: Август 23, 2019, 20:26:19 pm »
Аз съм на 38 и затова ми е толкова висок риска без показателите от ФМ.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #195 -: Август 23, 2019, 21:02:06 pm »
Слънцемое, къде се покри бре?Не те засичам в тази тема. Няма да им се получи повече на Надежда. От имунологията там съм потресена. Държа си връзка с доц. Конова и нея си я слушам
 Радвам се, че си по-добре! Джулка, сега по-спокойна ли си?
Яничка, Татяна то и аз съм на 31, чакам си още резултатите от БХС, най-рано края на идната седмица ще знам. Видях, че нормата на free beta hCG, в референтна стойност е 0.1-190. Ако е това ЧХГ-то, което има в хоримона, докторката ми каза, че ще изляза с по-висок риск и още тестове, но не задължително. Та се подготвям за не толкова добри резултати.Но и на мен ми каза, че комбинирания риск е най-важен.
Павла, включваш аспирина като превантивна мярка за преекламсия ли? Хайде, тамън ще ти е по-интересно с мъжки имена :)  Много хубаво, че си им казала. Ще се запомни тази годишнина <3
Мен ми излезе  Tafi-то - хомозигот . Свързвало се с дълбоки венозни тромбози. Сигурно ще увеличат клексана.
Като ме гледа на феталната, каза, че имам доста сериозни сраствания, и от мрежата (платно) трудно виждала и че при спешно секцио такъв корем много трудно се работел. Така не искам да ми режат платното, че не мога да ви кажа. След хернията, един месец ходех прегърбена на две, като баба.  Ще въртя и суча да бягам от секцио...
Мишенце, много добре се движиш,  пу-пу. Когато говорих с док относно килограмите, каза че максимално се допуска 15 кг да е нормално качване при бременеене. според мен е и важно, че са постепенно а не наведнъж. Ти Tafi пускала ли си,когато прави генетичните.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #196 -: Август 24, 2019, 09:56:14 am »
Привет.

Аз също съм на 38г и ми излезе висок риска на БХС, после писах на Кременски и той каза, че всичко е нормално и генетичката във Фемина потвърди.Просто възрастовия беше много висок, но комбинирания си беше ОК.

Аз да ви кажа с какво се занимавам тия дни, чета за слингове и раници.Павла, ти със слинг ли си или раничка и каква?Аз мислех да взема един тъкан слинг и едно Кабуу, като за начало.Нали са две, едното за мен другото за таткото.Моника я носехме в една раничка дето сега ще търся къде е , но не е от самото раждане, в началото се измъчих, тя реве, аз я друсам на ръце.А слинга така помага в тия моменти.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #197 -: Август 24, 2019, 10:43:19 am »
Лина, не съм пускала май. Какво изследва?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #198 -: Август 24, 2019, 11:15:49 am »
magi_st, аз имам спомен от дъщеря ми че първите 3 месеца не искаше изобщо в количката. Все в моите ръце искаше да спи, въпреки че не съм кърмила. И затова сега съм решила, че приоритет номер 1 ми е раницата, а не количката. Аз още от дъщеря ми харесах едни руски раници - Алое Слинг се казват. При малко бебе няма толкова голямо значение, но аз от тях за първи път купих раница когато дъщеря ми беше почти на 3 и изобщо не вярвах, но с тази раница тежестта почти не се усеща. Иначе раници много съм имала, но тази е магия. Сега мисля да взема от бебешката серия за малкото.
Та те шият и по поръчка и може и да могат да ти предложат нещо за тандемно носене. Със сигурност съм виждала по слинг групите, че дават примери как се носят тандемно близнаци. Което не пречи да ги носите и отделно, но все може да ти се наложи, щото ако щерка ти види как носите бебетата и тя реши, че иска. Аз от моята баш това очаквам.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #199 -: Август 24, 2019, 11:53:40 am »
За новородено бебе или еластичен слинг, или от този тип слингове като кабу, май и с ринг става, но не съм сигурна. Раница няма подходяща за новородено.
Аз имах еластичен слинг, после
китайска раничка и после си взех нормална.
Маги, обърни се съм слинготека. Дават даже безплатно на новородени и така ще разбереш, кое ти е най-удобно. Ще те научат да връзваш както трябва, а и ще ти покажат при нужда и двете бебета как можеш да се вържат.
Аз стария си слинг го подарих и сега ще си взема нов, защото все още ми се иска да избегна двойната количка.
Вчера малкото се наспа като хората и вече не вдига температура. Лошото е, ме като му беше лошо спеше отгоре ми и сега пак иска са заспива така, а ми тежи на корема.
Ще го мисля като се оправи.