0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #120 -: Август 15, 2019, 12:31:47 pm »
Тъй де, за памперсни пелени иде реч.По-горе съм ви писала за тях ;)

А да се похваля, сдобих се с първите стрии.С Моника бях много редовна с мазането, а сега не съм и веднага си пролича, или изведнъж ми нарастна корема не знам.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #121 -: Август 15, 2019, 12:56:19 pm »
Подложки им се казва или еднократни чаршафи. Аз също ползвам такива. За път са също много удобни. Вкъщи дъската за смяна е на ваната и е много удобно, защото има течаща вода. Аз на легло не съм сменяла. На всяка смяна мия дупето с вода. Една възглавничка за коленете и не ми се напряга нито кръст, нито нищо.
 
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #122 -: Август 15, 2019, 12:59:59 pm »
И аз под “подложки за преповиване” имах предвид баш тях. При нас всяка фирма за памперси има и такива подложки. Май най-евтино излизат тези които се продават за раждане, или поне тук е така. Защото аз след раждането се напишквах няколко дни, та трябваха и за мен.

magi_st според мен мазането няма общо. Аз се утрепах от мазане и стриите се появиха след раждането. Огромни!
Мисля, че с близнаци е трудно да ти се разминат стриите.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #123 -: Август 15, 2019, 14:20:53 pm »
Здравейте момичета.
Маги май пропуснах да те поздравя за девойките. Да си растат добре и да са здрави, пък ще има женско царство вкъщи.
Аз нищо не съм взимала все още. Имам чувството че има супер много време. Чета ви ама явно от бременността съм толкова разсеяна, че чета все едно между редовете, а и имам чувството че ми говорите на чужд език. Да минат още 2-3 месеца и ще се задълбоча повече.
Иначе голяма женска банда се заформя в тоя групичка. Ще видиме ние с Маги мей какво ще ни се падне да разнообразиме, че тия девойки с кой ще ги сватосваме после хаахахах
Джули браво на бебчо. Да си расте. И с теб май сме 2-3 дена разлика. Не ти виждам дните на лентичката.
Танче мисля че не е токкова драма тази разлика. Ама щом доктора е спокоен, бъди и ти. То ще си навакса
Прегръщам ви всичките  :bighug:
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #124 -: Август 15, 2019, 14:56:45 pm »
Слънцемое,точно 11 г.с съм днес,затова сиг.не се показват дните
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #125 -: Август 15, 2019, 15:01:28 pm »
Слънцемое, нали казват че момченцата малко по бавно се развивали. Все пак сме си в нормите. Като четох ФМ всичко си отговаряло на 16 седмица. Вече чак октомври мисля да отида, че доктора малко ме вика по никое време и тази я направихме с две седмици по рано, но явно така е преценил. Почвам да си водя и аз списък с това, което ще трябва да се взема, ако въобще някой ми позволи да купя нещо, че като слушам свекърва ми, иска да вземе абсолютно всичко и може да се поскараме на тази тема. Като дойде време за пазар ще стане ясно 😁
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #126 -: Август 15, 2019, 15:32:52 pm »
Tанче, свекито да приготви зеленото и да те остави ти да се справяш с покупките :D Аз от мойта неочаквам такива неща,така че всичко сами ще си купуваме
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #127 -: Август 15, 2019, 15:36:49 pm »
И ние още от началото сме с няколко дена назад, значи да предположим че може и момченце да е хаххаах дано скоро разберем.
Джули аз съм и 3 дни.
Аз съм на мнение че трябва да сиктердосаме свекървите и майките и още от сега да свикнат да не се налагат. Те като са били бременни и като са раждали и са си гледали децата, тогава те са били важните. Сега ние сме си важните и ако искат да са близо до бебо да помагат и да мълчат без да претендират много. Моята майка още не знае ама мисля като разбере да и поставя точно и ясно картите на масата, че и без друго на дали ще ми до това да се разправям с нея когато родя. Тъй че Танче още от сега почни да я обработваш, за да нямаш ядове после. Или ако толкова държи да купи всичко, то нека преди това ти си си ги избрала или нещо такова, да няма самосиндикални решения.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #128 -: Август 15, 2019, 15:48:47 pm »
И майки и свекърви много обичат мантрата „аз мойто ...“ и дори не се усещат, че те са имали „свойто“ и това бебе сега ще е вашето и вие заслужавате, да си го гледате както решите. ВИЕ.
Ходете на всякакви лекции за бременни, освен че ще научите някои неща, ще се запознаете с бъдещи майки от вашия град. А и по мое време представяха разни бебешки мазила и подаряваха разни мостри.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #129 -: Август 15, 2019, 15:58:06 pm »
Пешек напълно съгласна съм с теб. Да не говорим колко време и през какво ли не си минал за да го имаш това дете и да то ще си е само наше (мое и на баща му).
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #130 -: Август 15, 2019, 17:37:56 pm »
Тя жената болна се разболя като се преместихме и сега е притеснена как ще идва при нас да го гледа. Какво ще му гледа толкова, особено пък в началото. Само ще спи бебо и ще яде. Нито да си играеш с него, нито да го нащипеш, 3-4 килца месце. А майка е лесна, от сега е предупредена, че да има мир и любов. А като иска да купува, памперси винаги ще трябват. Това си е нашето бебе и сме го чакали достатъчно дълго. Ако ми трябва съвет тогава да си го дават.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #131 -: Август 15, 2019, 18:55:53 pm »
Аз на свеки съм й наложила бан и ро официален, но майка ми ще дойде за няколко месеца при нас, както и за първото бебе. Но там правилата са ясни. При първото тя гледаше къщата и мъжа, сега в това число ще влязат кучето и голямото дете. Никой не пипа бебето освен мен. Само гушкане разрешавам когато преценя, че може.
Щото с каката беше голяма борба с това целуване по лице, ръце и т.н. Бях като настръхнал орел само като някой го доближи, защото не могат да разберат че новородено не се целува от никой друг освен майка му. По лице и други чувствителни части (като например ръцете, които лапа).

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #132 -: Август 15, 2019, 19:05:43 pm »
Аз не обичам да ми се бъркат. От сега си мисля, че майка ще трябва да дойде за доста време, че мъжът ми е по цял ден на работа, а с малкото и новото ще е схема, поне в началото.
Няма такова нещо, че момченцата се развивали по- бавно. Такова си е бебето. Има и дребни, късички. Вие ако не сте по 180- 200см, какво очаквате. Щом всичко си му се развива нормално не му търсете кусури на детето, както казва лелята на мъжа ми.
Ако може да се направи списък и по него да взимат желаещите е най- добре. Неща, които после ще се занимаваш да продаваш не ти трябват. Аз всяко нещо съм го гледала и чела за него много време и затова мога да кажа, че нямам излишни неща. Това е и едно от предимствата на по-късното майчинство- не си импулсивен и си по- практичен. Не съм взимала нищо импулсивно освен едни чорапки, които се оказаха момичешки после, но си ги носи малкото, а сега ще са за сестричето, ако излезе такова, а и каквото и да е :)
За помощ- всеки си преценява. Аз помощ не исках. Не е баш само да яде и да спи по цял ден. Може да ви се падне такова, което реве и ака по цял ден и спи, когато няма как и вие да спите. В такава ситуация е хубаво да имаш някой да ти направи една супичка и да ти изчисти, а да не говорим, че може да разходи бебето, а ти да се наспиш. Аз съм коза и отказвам помощ, ако ще да пукна, но си признавам, че понякога имам нужда. Сега ако имахме някой не знам дали бих го върнала- боли ме врата, искам да се наспя, имам и малко работа да свърша, искам да се видим с мъжа ми нормално, да ми е изчистено в нас без моя намеса и тн. Плюсът е, че сега не готвя, но като се приберем и това влиза пак в задачите и тогава най- често зае*вам повечето :D

Новородено не се целува по лицето от никого! Дори и от майката!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #133 -: Август 16, 2019, 00:18:23 am »
Мда, и аз си мислех, че бебето в началото само яде и спи, а първото ми дете основно ревеше. Да не говорим колко ми беше проблемно кърменето. И да, човек си има нужда от помощ, и то много дори.

Лека бременност, момичета!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #134 -: Август 16, 2019, 08:44:23 am »
Моника беше звяр, тя много ревеше.Не бях пускала прахосмукачка с месеци.Добре, че моя мъж чистеше.Да е жива и здрава майка и свеки, че ми помагаха, готвеха и гладеха.Не се опитваха да ми казват как да гледам бебето.И при нас имаше изцепки за целуване на Моника или идване на гости нагримиран все едно си на вечерно представление, но двамата с мъжът ми им обяснихме спокойно и те разбраха.Сега ще имам огромна нужда от помощ.В началото всичко е реване, кърмене и преобуване, та ако намеря време да спя, ще спя, няма да готвя!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #135 -: Август 16, 2019, 09:40:05 am »
Момичета и моя преглед мина. Бебо е добре, доста пораснал за две седмици. Спинкаше мъника и към края на прегледа се събуди и се размърда. Другата седмица сме на ФМ. Нямам търпение :)
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #136 -: Август 16, 2019, 13:34:32 pm »
Момичета,да питам,боядисвали ли сте си косата през бременността
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #137 -: Август 16, 2019, 13:46:45 pm »
Аз да. Всеки месец по 1 път.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #138 -: Август 16, 2019, 13:53:10 pm »
Аз май няма да повтарям кичурите и да я подстригвам докато не родя. Поне за сега така съм решила.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #139 -: Август 16, 2019, 13:58:02 pm »
Аз не се боядисвам така или иначе, но няма проблем. Подстригвам се редовно и се подстригвах с малкото.