0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #20 -: Август 07, 2019, 13:39:57 pm »
Да, Мели много си права!

Джули, аз съм 19- та седмица и ходя на работа. Термина ми е декември, мисля да работя до началото на ноември ако всичко е наред. За мен работата е важна не заради финансите, а защото ме държи в кондиция, мисля, действам, не се вглеждам в себе си и не си измислям проблеми.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #21 -: Август 07, 2019, 13:55:17 pm »
Маги мей, да си здрава, обичана и да имаш една лека бременност 😘 При моя АГ има 2 безплатни прегледа и после ако искаш си плащаш. Още в началото си го казаха и ми дадоха лист със задълженията на пациента. И на мен ми се губи Мишето.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #22 -: Август 07, 2019, 15:01:38 pm »
Слънцемое, при мен от но-шпа не спира да ме боли, но ми влияе на чисто психическо ниво. Като знам, че успокоява контракциите на там каквото е , май меките тъкани и съм спокойна, че на бебето му е ОК и толкоз. Щото тя главата е голяма работа и кви неща може да причини.
Иначе и аз като се вгледам в гаденето или боленето и става по-зле. И понеже не работя, гледам да чета и да се занимавам с други неща, за да не мисля глупости.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #23 -: Август 07, 2019, 16:02:24 pm »
Маги,ти си герой. Аз още сега едва карам на работа с тези неразположения. 
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #24 -: Август 07, 2019, 16:17:44 pm »
Много благодаря за пожеланията.Яничка честито на патерици и на теб.Май горе долу заедно вървим всички + - 2 седмици.Аз сега съм 8 седмица.Само Маги е бая напред,но ще помага с въпроси като имаме.Аз май мисля в Надежда да се следя, и да раждам живот и здраве,не са много скъпи пакетите,пък и се плащат на 2 пъти.Но мисля да си ползвам и безплатните прегледи и изследвания,може пък да попадна на добър лекар в държавните болници.
Я кажете ходите ли или възнамерявате ли да ходите на безплатните училища за родители?На мен ми е мерак и мисля да посетя няколко теми.
Еличка и Дарк май и те са с доста напреднали бременности :)
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #25 -: Август 07, 2019, 16:24:26 pm »
Маги мей, Честит Рожден Ден! Яничка, Честит Рожден Ден и на теб на патерици! Да сте живи, здрави, обичани, да бременеете леко и безпроблемно!

Ще ни оженят! :lol: Обаче като отидох сутринта, ни нямаше в списъка :lol: Добре, че се усетих снощи, че не ми се мисли как щях да се стресирам утре като ни кажат, че е трябвало да занесем документите предварително  :lol:

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #26 -: Август 07, 2019, 16:33:20 pm »
Абе то и при мен може би си е на чисто психическо ниво.... ама моята на всеки преглед да мине критичната 12 г.с. и явно ми влияе на психиката хахах Поне не разбрах какво е гадене и повръщане до сега...
Яничка и аз се чудех с работата какво да правя, ама сега мисля глупости, пък ако не работя нз... иначе мисля до ноември или началото на декември живот и здраве да си остана вкъщи.
Бременната тема вика Мишетоооо. Мишеее къде си?
Яничка  :occasion13: и на теб на патеричка.
Дарк бравоооо. Виж всичко се нарежда както трябва.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #27 -: Август 07, 2019, 18:37:56 pm »
Тук съм си момичета  :bighug: Няма нищо ново, просто си чакам резултатите и се опитвам да не изпадам в депресия.
Маги Мей, честит рожден ден. Лека бременност и здраво и пухкаво бебче за следващия рд 🙂
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #28 -: Август 07, 2019, 18:59:44 pm »
Аз работих до 6ти месец. Просто тогава си счупих крака и вече нямаше как. Сега не работя заради малкото, но ако работех, щях да го правя докато мога.
До 13та седмица е критична. Тогава свършва първи триместър. Мина ли ФМ и излязат ли резултатите от НИПТ, тогава ще си взема глътка въздух, а ще се успокоя след феталната ехокардиография.

Маги мей, честит рожден ден!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #29 -: Август 07, 2019, 22:11:17 pm »
Минахме фетална ехокардиография днес.Попаднахме на страхотен доктор препоръчвам го с две ръце.Много обяснява, отговаря на всеки въпрос, спокоен, прегледа беше 1 час!Ще имаме две момичета!Сърчицата им са добре, всички артерии и вени са там и действат правилно, предсърдия и камери на място и работят идеално.Кръвоотока е нормален, пъпната връв и на двете е супер.

Днес моя мъж за първи път ги видя и се успокои и е един щастлив!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #30 -: Август 07, 2019, 22:14:28 pm »
Маги Мей- честит рожден ден! Много здраве и късмет!:* Маги_ст- йес, бе! Колко хубаво , пу пу!!!
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #31 -: Август 08, 2019, 08:06:16 am »
Леле Магииии,женско царство. Нз мъжа ти как ще се оправя с токлова жени вкъщи. Много се радвам,че всичко е наред с госпожиците.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #32 -: Август 08, 2019, 08:41:22 am »
Ехеее Маги, голям женски отбор ❤️ Браво на геройчета за отличните резултати.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #33 -: Август 08, 2019, 09:08:24 am »
Магии много хубави новини,браво на малките принцеси,така да се развиват до края  :bori_015: :bori_016:
Нищо не казахте за училищата за родители,ама я да питам,кога горе долу казват пола на бебчето?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #34 -: Август 08, 2019, 09:45:10 am »
Браво, Маги. Отбор кукони ще сте. Маги мей, на нас ни го казаха в 14 седмица, щом аз го видях ясно. Така като гледам ще имам избор от снахи 😁
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #35 -: Август 08, 2019, 10:31:39 am »
Аз съм за училищата, но да се водят от лекари или акушерки/сестри, които наистина работят с новородени. Ива толкова голям избор. Подберете наистина добрите и не ходете на 100, че така само ще се объркани.

Еха, Маги! Голям женски отбор. Горкият ти мъж на коя по-напред ще угажда.

Аз видях,че ще е момче още 12г.с, но във Франция не казват рано, за да няма аборти по полов признак.
Сега ще науча скоро, от НИПТ.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #36 -: Август 08, 2019, 12:22:41 pm »
Моника ми я видяха още в 12- та седмица. Тук беше по-трудно, че са две и се въртят и е зор.

Бащата е щастлив. Той е прекрасен татко на момичета. Признала съм го! Аз да му мисля с толкова фасони и настроения какво ще правя  :lol: :lol:

Аз ходя на определени училища за бременни. За кърмене на НАПК и Ла Лече лигата. За първи дни с бебето водено от акушерка, за раждането лекар/акушерка. Погледнете дали имате на училище за родители Щъркел някакви лекции. Те канят доктори и акушерки.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #37 -: Август 08, 2019, 12:33:58 pm »
Честити розавелки на magi_st. Ако ви хване всичките лудата, не го виждам тоз татко  :lol:

В Англия пола го казват в 20-та седмица и то спрямо попълнената в документите религия. Първо те разпитват за религията ти и после казват, ако си безопасен.
Сега ми казаха в 12-та седмица и ще потвърдят в 16-та.

Аз мисля да ходя на всички училища - за бременни, за кърмене и каквото там се намери. Дано да има обиколка на болницата, че е много успокояващо да знаеш къде и какво. С първото правих такава и като започна раждането ми беше много спокойно, че знам точно къде да отида.

Булката да се похвали като ги оженят  :wink:

26.09.2019
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #38 -: Август 08, 2019, 13:13:32 pm »
Маги ти нали си от Плевен на 14 август в Централ акушерка П. Дилова ще говори за раждането. Тя преподава е университета ако искаш отиди тя със сигурност ще може да отговори на всичките ти въпроси много е компетентна. Ако имаш интерес кажи ще ти препратя на лично къде да се запишеш
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #39 -: Август 08, 2019, 13:59:15 pm »
Аз го видях това, обаче е в работно време, а ние сме много малко хора на работа и абсурд да отсъствам.По към края октомври-ноември ще ходя на такива неща.А и аз съм секцио, веднъж ме рязаха знам горе-долу какво ще се случва.Много ми е важно само да си стъпя на краката рано, а това зависи само и единствено от мен!