0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #780 -: Май 23, 2019, 09:34:34 am »
Тъкмо се чух с клиниката :phone:

Update: вчера при пункцията са изкарали 3 яйцеклетки и трите са оплодени. Утре ми връщат двечки и имам едно замразено. За някой може да е скромен резултата, за нас е голяма радост.



Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #781 -: Май 23, 2019, 09:39:54 am »
O Микаса, супер.Моята най-добра приятелка е с ИЯР.Тя последния опит изкара 3 яйцеклетки и трите се оплодиха, за нея това беше събитие.Бях много щастлива за нея!Така че те разбирам много добре.

Успех!Стискам палци!

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #782 -: Май 23, 2019, 10:03:54 am »
Аз нямам официално ИЯР. AMH не ми е изследван досега, защото според лекарката ми FSH е достатъчен индикатор, а FSH за моята възраст е що-годе нормален (10.1).

Но не изключвам възможността да имам проблем в тази област, защото отговорих много лошо на първата стимулация.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #783 -: Май 23, 2019, 10:16:55 am »
Ако си в БГ е много странно, че не изследват АМХ. За отговора, на предната стимулация аз отговорих изключително зле. Останаха 2 оплодени яйцеклетки от 4. Сега разликата беше огромна от 10 извадени, 9 се опллдиха, на 5 ден имах 6 бластоциста. Това с АМХ 1,5

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #784 -: Май 23, 2019, 10:28:41 am »
Микаса, поздравления от мен!<3 стискам палци !
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #785 -: Май 23, 2019, 10:47:17 am »
magi_st, в Германия съм, тук правя процедурите.

Аз самата се чудя как не съм поискала досега да ми го изследват, като се има предвид, че поне 10 пъти ми е взимана кръв за какво ли не още. Може би се предоверявам, че лекарите знаят какво правят.

Правила ли си нещо различно, за да се промени така отговора на стимулацията или е просто до момента и променена доза на лекарствата?

Lina88 благодаря ти много!!!

Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #786 -: Май 23, 2019, 11:10:19 am »
Взимах ударно Вит. Д с доказан дефицит съм. Пих един месец преди това ФХ про на Фертилаид и сменихме вида на стимулацията малко. Разликата беше осезаема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #787 -: Май 23, 2019, 11:16:21 am »
Добре де, аз сега като съм с тази мутация има ли смисъл да взимам тези фх про или Orthomol Vital f (корекция) Ортомол Витал ЗА НЕЯ Съдържа:

Витамини :

А (ретинил ацетат), Витамин С (L-аскорбинова киселина), Витамин Е (DL-алфа-токоферил ацетат, включително смесени токофероли), Витамин В1 (тиамин мононитрат), Витамин В2 (рибофлавин), Ниацин (никотинамид), Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид), Витамин В12 (цианокобаламин),Витамин К1 (филохинон), Витамин D3 (холекалциферол),Фолиева киселина (птероилмоноглутаминова киселина), Пантотенова киселина (калциев D-пантотенат), Биотин (D-биотин)
Минерали и микроелементи:

Калций, Магнезий, Селен, Желязо, Цинк, Манган, Мед, Хром, Молибден, Йод

Фитонутриенти:
« Последна редакция: Май 23, 2019, 11:31:45 am от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #788 -: Май 23, 2019, 11:34:52 am »
Лина, има смисъл. Те съдържат голям набор от витамини и антиоксиданти, а ти не обработваш само вит. б и фолиева. Всички, които имаме мутации сме пили някакви добавки.
Микаса, браво. А едничкото, което остава ще го изчакат за замразяване ли?
« Последна редакция: Май 23, 2019, 11:41:34 am от Mihaela Viyacheva »
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #789 -: Май 23, 2019, 11:55:08 am »
Михаела, директно го замразяват третото. Поне при мен и в тази клиника трансферът не е на 5-ти ден, а на 3-ти (вчера ми беше пункцията, утре е трансфера). Знам, че при ембрион на 5-ти ден има по-голям шанс да се види как се развива, но лекарката ми мотивира ранното връщане един вид с "колкото по-малко е извън тялото, толкова по-добре."

Не знам дали ще се чака да събирам от следващи стимулации още снежинки, или директно при следваща възможност ще ми върнат тази. Аз имам множество операции на корема, с големи, дебели, опъващи белези, и по начало не е добра идея да рискувам многоплодни бременности, а тук връщат само до 2 ембриона.

magi_st аз от месеци пия вит. Д в големи дози, така че надали имам недостиг. От този храст няма да изскочи заек. Остава да се надявам при следващи стимулации да ми нагласят лекарствата.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #790 -: Май 23, 2019, 15:29:18 pm »
Вчера чух от едно прясно мамче че Вигантол няма по аптеките, не можели да ѝ предложат и заместител - нямало, можело само пробиотик и вит. Д, който разбира се е много по-скъп. Та кажете вие как го приемате. Бебока е на 35 дни и тя иска, да си получава всичко нужно обаче ...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #791 -: Май 23, 2019, 16:24:02 pm »
Пешек, да си вземе на Джеймисън. Пак е чист вит д. Да има предвид, че е 400 единици една капка, а Вигантол  е 500. Оптимална дневна доза за бебета до година е 1000. Тук лятото не препоръчват намаляване, защото децата са на сянка и със слънцезащитни кремове. Скъпи са, но да не взима про/пребиотици и да дава излишно, само колики да му докара на бебето. А и това количество стига за 6м.
« Последна редакция: Май 23, 2019, 17:02:32 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #792 -: Май 23, 2019, 16:28:55 pm »
Вигантол ще има по аптеките другия месец, така разбрах от една аптекарка.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #793 -: Май 23, 2019, 18:05:38 pm »
Микаса стискам ти палци всичко да е наред 🤗❤️🤗❤️🤗❤️ .
Момичета специално за витамините аз два месеца преди иксито така сама реших да си взема специални мултивитамини за да си подсиля организма и колкото и да не ви се вярва заради тях ми закъсня 7 дни и на следващия цикъл път си бях докарала задържан фоликул . Нищо друго не бях пила през тези два месеца нито пък е имало нещо друго което да е предизвикало закъснението и задържания фоликул . После прочетох ,че на доста момичета се е случило именно от тези витамини . За това почнах да си приемам само мета формата на фолиевата киселина тъй като и аз съм с мутация и не я усфоявам . Така че по добре само си пиите от това което е излезнало като дефицит а всичко останало с храна си го набавяйте поне според мен . Добрия избор на храна винаги има значение и може да помогне също или неща които са ви преписани или ви е посъветвал спецалист да взимате разбира се .
Аз днес седя и си мисля ,сега след като явно се оказа ,че не е извънматочна какво е било 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ на базата на какво ще ми кажат какво се е случило дефакто ... само от ППК и ЧХГ ли ,в сряда от прегледа каза ,че нищо не се вижда ?! Та сега ме гложди какво е всъщност се случи - кухо яйце ли , спонтанен аборт ли ? И другото което е ,аз от 15/16.05 кървя ,вчера и днес е по слабо кафяво ,но ми цапа ,до кога е нормално да е така ?
Дали би трябвало да ми изпишат някакъв антибиотик или нещо такова да не получа някоя инфекция сега ако се чиста сама ,или може би противозачатачни ? След нещо такова кога може да се подновят сексуланите контакти и кога те мобе да са с цел бебе вече ?Преди да правим нови опити (на естествен Ц .) трябва ли да мине поне 1 цикъл ? Опитвам се да намеря инфо в нета ,но там все пише за случай когато е правен или кюртаж или лапаро ... но не и когато сама се изчистващ . С моя мъж сме на сухо от месец и се чудя сега ако кървя още месец направо не знам 🙈😆 ,но ако ми спре до края на седмицата пак ли да чакам цял месец да ми дойде новия цикъл или няма да е проблем ? 🤔🤔
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #794 -: Май 23, 2019, 20:35:56 pm »
Чочолинка, при моята биохимична, където бях по спешност, проследиха ми ЧХГ и намаляваше добре и ми казаха, че е била вътрематочна и че можем веднага да правим опити.
Но други казват, че се изчаква един месец.

« Последна редакция: Май 23, 2019, 20:39:25 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #795 -: Май 23, 2019, 20:41:30 pm »
Чочолинка, при моята биохимична, където бях по спешност, проследиха ми ЧХГ и намаляваше добре и ми казаха, че е била вътрематочна и че можем веднага да правим опити.
Преди това ходех при друга лекарка дълго, която основно ми следеше ендометриозата и да няма кисти. Тя пък ми каза, че се пропуска месеца и тогава се подновява ли опитите.
Реално, аз имах следващ цикъл без положителен тест за овулация. Предните и следващите след това бяха ок, само цикъла след БХ, нямах.
Wided май само биохимичната я изпуснах да ... ,а те как разбраха че е биохимична по това как е падало чхг то ли ?
А освен опитите от следващия месец ,този поне секс може ли да си правим или и за това трябва да изчакам да ми дойде другия цикъл ? Предполагам ,че и аз няма да имам О този месец ,но аз зор не мисля да си давам просто искам да знам ако трябва да се пазим този месец да стане някоя инфекция или нещо такова ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #796 -: Май 23, 2019, 21:09:23 pm »
В Щерев ми казаха, че няма проблем да пробваме, но може би е добре лекар да каже конкретно при вас как е. Ако има друга конкретна причина да се изчаква, може би щяха да ти кажат. Не съм наясно дали има риск от инфекция.
Казаха, че най вероятно е биохимична и да проследим падането на ЧХГ, не помня друго.
Хубаво правиш да го караш по-спокойно. :-) дано скоро да следиш покачващо се ЧХГ
« Последна редакция: Май 23, 2019, 21:23:57 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #797 -: Май 23, 2019, 21:42:39 pm »
Чочолинка, радвам се, че се развиват нещата по по- добрият начин. Биохимична се води когато се установи ЧХГ, но бременността се прекъсва на толкова ранен етап, че още е рано да се визуализира нещо ехографски, а ако е кухо яйце бременността се развива до по- късен етап, но сакчето остава празно и не развиват жълтъчно мехурче и ембрион. На мен тук в Англия след абортите ми казваха без секс 2 седмици, а след това до новият цикъл, че е препоръчително с презерватив за предпазване от инфекции. След новият цикъл могат да се подновят опитите. Аз овулация си имах след абортите, така че не е изключено още този месец да имаш. След биохимичната казаха, че няма нужда от пазене. След първият аборт ми цапаше към 10 дена, а след вторият над 2 седмици. Желая ти скоро успешна бременност ❤️

За Вигантола май не по всички аптеки е изчерпан докато си бях в България питах в доста и го нямаха, предлагаха ми на Джеймисън, но свекърва ми взе от някаква аптека няколко броя.

Микаса 🤞
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #798 -: Май 23, 2019, 22:05:46 pm »
Благодаря ви момичета за изчерпателните отговори , зор за бебе правене нямам в момента главата ми е празна след всичко ,просто искам да знам ,че мига да “спя” с мъжът си 😆😆😆 Ще видин какво ще каже утре пак докторката и сега се сетих че е 24 и е почивен ден и ще трябва да чакам до понеделник за да си подам по фонда докуметите и най после да си ходя .
Ще пиша утре за заключението какво е дала как е приключила бременността . Прегръдки .🤗🤗🤗❤️❤️❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #799 -: Май 23, 2019, 22:11:43 pm »
Момичета, много благидаря за изказаното мнение и съветите, трябва да се направи нещо в тая посока определено, защото това си е мъчение за детето, а ето го и дребното както винаги прихвана и то, от днес сопол, гърло, крива та крива, киха на поразия, утре ПКК, ЦРП и вероятно антибиотик и тя  :(...