0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #800 -: Май 24, 2019, 08:47:19 am »
Така че по добре само си пиите от това което е излезнало като дефицит а всичко останало с храна си го набавяйте поне според мен . Добрия избор на храна винаги има значение и може да помогне също или неща които са ви преписани или ви е посъветвал спецалист да взимате разбира се .

По принцип си права, човек не бива да си самопредписва неща, но аз работя в офис, слънце не виждам, и отделно климатът тук е толкова хладен, мрачен и дъждовен, че от години не съм слагала слънчеви очила. Този вит. Д няма как да го самосинтезирам.  :rain:
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #801 -: Май 24, 2019, 08:50:40 am »
Така че по добре само си пиите от това което е излезнало като дефицит а всичко останало с храна си го набавяйте поне според мен . Добрия избор на храна винаги има значение и може да помогне също или неща които са ви преписани или ви е посъветвал спецалист да взимате разбира се .

По принцип си права, човек не бива да си самопредписва неща, но аз работя в офис, слънце не виждам, и отделно климатът тук е толкова хладен, мрачен и дъждовен, че от години не съм слагала слънчеви очила. Този вит. Д няма как да го самосинтезирам.  :rain:
Микаса мога ли да попитам къде живееш ? Витамин Д и метаформата на фолиева киселина и аз пиех последния месец въпреки ,че при мен нямаше дефицит док даже като му казах че живея в УК и се учуди как така ми е в норма и каза каквото и да правя по този повод да не спирам явно успявам  да го поддържам .
« Последна редакция: Май 24, 2019, 10:16:40 am от Chocholinka »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #802 -: Май 24, 2019, 10:14:49 am »
Много е важно какви са стойностите и какви са референтните.В БГ са занижени референтните на вит Б12 и на вит. Д, така че имайте едно на ум.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #803 -: Май 24, 2019, 11:25:12 am »
Честит празник! Имам въпрос, вие усещахте ли нещо след трансфера и преди теста. Аз имам един спонтанен аборт и чак след теста взех да усещам някакво дридърпване, не знам  дали така може да се нарече, а сега сякаш от по рано. Не знам дали е нормално толкова рано след трансфера да усещам нещо, но то не е постоянно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #804 -: Май 24, 2019, 11:34:55 am »
Честит празник! Перото е по- силно от куршума. Уважавайте езика ни. Чудесен и много сложен е!
В Книга на Енох е описано чудесно словото: "едно ново малко създание, малко във великото и велико в малкото".


Ако от мултивитамини се разбута цикъла, значи нещо не му е било наред.
За вит Д четох изследване, че най- големи дефицити на глава на населението имат в южна Европа, а Скандинавия и въобще северните са с гранични или добри стойности. За този феномен обяснението е, че южнаците постоянно се крият от слънцето, използват кремове и не консумират мазна храна, а северняците- обратното. Мазна риба, най- вече, а макар през облаците, пак достига до нас слънце,
Аз си направих личен експеримент. Майка ми живее в топла и слънчева страна с поне 340 слънчеви дни. Тя и приятелите ѝ ги накарах да се изследват, защото като казвах какво съм чела ми се смееха. Всички 10 човека са със сериозен дефицит. Тук също гледах изследвания на двайсетина човека- лек дефицит, а 1-2 бяха даже и добре. Аз естествено съм с късата клечка- хем живея тук, хем съм с дефицит, но здраве да е.

Чочолина, отложете малко секса. Не сте тинейджъри, че да не издържате.
Дано днес да е паднал много ЧХГ и вече да отпадне всякакво притеснение.
Мисля, че след един нормален цикъл можете да подновите опитите. Поне при нас беше така. Само след метотрексата трябваше да изчакаме 3.

Успех на всички!

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #805 -: Май 24, 2019, 11:53:47 am »
Тъкмо излизам от кабинета .
Док каза ,чхг-то от днес е 43 каза ,че нищо няма да ми се прави само ще си падне . При такива стойности не можело да се каже какво е станало това и бяха думите . Специално за секса каза ,че след като спра да кървя може да си правим ,но опити от другия месец след Ц. Подписа ми документите за фонда и в понеделник ги пускаме ,следващия опит ще е същия няма да променя стимулация или каквото и да било ,надявам се да е поне успешен тогава . Малко ми е странно ,но в интерес на истината аз със стимулацията нямах проблем ... проблема явно е дошъл от не качествените ембриони и се чудя дали ебриолозите пък няма да искат да направят нещо друго ... нямам си и на идея всъщност какво още може да се направи . Сега моя мъж почва да пие Профертил и мисля да му направя една бърканица от мед и ядки така му бяха казали и от клониката сурови ядки да похапва повече , ако вие имате някакви идеи и знаете нещо с което може да подсилим тази морфология ще де радвам да споделите ❤️🤗
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #806 -: Май 24, 2019, 17:23:34 pm »
Chocholinka, в Германия съм, близо до границите с Холандия и Белгия. Много вали тук, и винаги като се прибера в България се изумявам, че лятото можеш да излезеш без яке вечерта. Липсва ми това.

За подобряване на морфология само лекар може да каже, аз лично само очевидното направих - купих широки боксерки и забраних на моя мъж да ходи на сауна (което преди правеше след всеки фитнес). Но ако този опит се провали, ще се опитаме да се вредим при едно светило в Бон, да видим дали може да се направи нещо.

Днес ми беше трансфера. Пак видях трите жени, с които бяхме заедно на пункцията. Дано имаме късмет!

Сега си лежа, гушкам кучетата и гледам филма за Ники Лауда и Джеймс Хънт (Rush)
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #807 -: Май 24, 2019, 18:30:46 pm »
Микаса съчувстват ти за това време и при нас в УК е така не толкова ,че вали ,но е все сиво . Тук последните лета са доста топли ,но не е нещо обичайно .
Аз също го записах при един доктор в Бг като си дойдем Юни месец да го види уж препоръчан и бил доста добър пък да видим .
Стискам ти палци и аз така след трасфера с кучетата по цял ден ,голяма упора ми бяха защото ММ се прибра 2 дни след това и си бях сама . Аз си взех билет другата седмица се прибирам и нямам търпение да го видя ММ . 🙈🙈 до сега ме сме се разделяли за толкова дълго най много 3 дни 😆😆😆 .
Дано се чувстваш добре и ако можеш не го мисли (при мен не се получи но... ) ❤️🤗❤️🤗❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #808 -: Май 25, 2019, 01:04:08 am »
Микаса, да не си в Аахен?
В Германия като цяло не правят толкова задълбочени изследвания като в България. А и няма как човек да отиде и да си ги пусне сам.
Стискам ви палци, момичета.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #809 -: Май 25, 2019, 07:59:48 am »
Да, в Ахенската университетска болница е опитът, иначе живея в едно село наблизо.

Май-май е вярно. Например досега не ми е пускана микробиология нито веднъж, даже и преди инвазивните изследвания и процедури.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #810 -: Май 25, 2019, 14:51:41 pm »
Във Франция също не се пуска микробиология на жената. На 6 месеца на мъжа. Тук ми пускат изследвания за витамини, като си поискам, АМХ. То те така или иначе са платени и не ги поема касата, затова ми ги изписват, но поне като са на рецепта не плащам за самото взимане на кръв. Хубавото е, че като си платя мога да си пусна всичко без да имам нужда от рецепта, като в България.

Да ми се посмеете. Аз този цикъл нещо се бях надъхала, че е станало. Не знам защо. Като новобранец :) Даже и тест за бременност си купих вчера, но ми дойде днес. Така, че не би. Нов цикъл, нов късмет. Този път и с тестове. Само да се прежаля да си взема и 2 хормона на клиър блу.

Успех на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #811 -: Май 25, 2019, 15:06:00 pm »
Ех,Павла,тръпката е голяма :D,почва се ову тестове,тестове за бременност.Аз от тебе очаквам повече спокойствие,ти си толкова разумна.
Да ми се посмеете и на мен,тоя месец със сигурност имах овулация,даже за част от секундата си казах"хванали сме я",после ми стана смешно,защото е без значение.Някои навици трудно се изкореняват.Мъжът ми ми каза-то има и добра страна,имам си безопасен секс цял живот :D.Аз имам все още надежда,че ще започнем процедура скоро.Още нямам цикъл,дано и утре ме подмине,в понеделник сме в София,вторник мога да отида при доктора.
Микаса,Нелита,имате стиснати палци!Чочолинка,съжалявам за неуспеха,съберете сили и кураж за следващия опит!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #812 -: Май 25, 2019, 15:44:44 pm »
Слънце, то аз си бях спокойна, без драма. Аз обичам тестове. Някак си ми се вярваше само. Даже като казах на мъжа ми и той ми вика" Чак такива шанаджии не може да сме". Та така.
Ами да, Слънце. Навици :) Скоро ще се видим и ще си бременна! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #813 -: Май 25, 2019, 21:50:44 pm »
 Pav-la, между другото и аз си помислих, че ще ни зарадваш този месец  :bighug:
 Слънчицето, айде стискам палци да удържиш фронта. :grouphug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #814 -: Май 26, 2019, 20:16:10 pm »
ех, Павла..нищо, както каза- цов цикъл-нов късмет! Късмет и от мен, Слънчицето :*
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #815 -: Май 26, 2019, 20:22:38 pm »
Мерси,аз пък сега почвам обратното -дано ми дойде час по-скоро :D,утре ще си имам заповед!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #816 -: Май 27, 2019, 09:24:32 am »
Слънчицето, ухаа, бравос. Казах ви аз, близначета ще правите :*
Редакция: И аз чакам вече да ми дойде , 29 ден ми е. Момичетата с MTHR мутацията, чели ли сте нещо по отношение на имунитета и че с тази мутация сме по-податливи на инфекции или по-скоро тялото по-трудно се справя с такива?
« Последна редакция: Май 27, 2019, 09:30:45 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #817 -: Май 27, 2019, 09:38:14 am »
Lina, прекалено много задълба с тези мутации. Взе ги прекалено навътре. Особено MTHRR не бива да те притеснява. Само виж как ти е витамин б12, за да прецениш имаш ли нужда от допълнителен прием. Половината от човеството най-вероятно има тези мутации. Ако направим една анкета, съм сигурна, че 50% поне от изследвалите се от този форум ще се окаже, че я имаме. Отделно я носим от майките/бащите си, те от своите родители и т.н.
Пък и реално, ако има зависимост между имунитета и мутацията, не можем да го променим. Така сме родени, така и ще си умрем :) Иначе помня, че преди време д-р Мели ми споменаваше за връзка между витамин Д и моята невъзможност да се излекувам от бактерии. Може и витамин Б12 да има някаква връзка, не знам.

Слънчице, ами хайде да идва вече. Много бързо ми се развиха нещата. Кога подаде, кога ще я взимате. Днес ли пътувате за София?

Alexa, какво стана с твоите изследвания, сигурно излязоха?

Аз ходих на моето кoрмуване. Пъъъълна трагедия.   Инструктора си настояваше, че напред седалката ми е правилна позиция, колкото и да ме боли проблемното ми коляно и аз по някое време съм си махнала крака от съединителя, за да ми почине и го изгубих. И погледнах за 1 секунда надолу да го намеря пак и бях в насрещното, добре, че извънселско няма жива кола. Трябва освен "Спира внезапно", да ми сложат "Влиза внезапно в насрещното" :D :D
« Последна редакция: Май 27, 2019, 10:01:33 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #818 -: Май 27, 2019, 09:58:31 am »
Сигурно е така тери <3 другата пък е за сколонност към аборти. Пък моето слънчице си се роди , преди 7 години. Наистина не ми го побира акълъла. Ако това изследване го бях видяла преди да имам дете щях да се чувствам . едва ли не, че никога няма да износя дете. А пък сега толкова премеждия. Мился си нон стоп за това и за тази 4г/5г PAI & хетерозиготен тип I/D ACE... ще пусна тази седмица всичко. Иначе си пукам фолиевата и туй то.
кормуването: аз се учих на едно огромно комби и първите пъти като ставах,  след урока, гърбът ми беше целия в пот. :oops:Абе напрежение си е, но пък е готино :) Как са листовките?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #819 -: Май 27, 2019, 10:06:13 am »
Lina, на Маги докторът й беше казал, че може тромбофилията да се прояви с нарастване на възрастта. И аз имам нискорискови от някой от родителите ми. СЕга за MTHFR знам, че е от баща ми. Той си има симптоми на липсва на витамин Б. Имал е парализа на лицето лекувана с витамин Б12, дядо ми също е имал парализа на лицето лекувана с витамин Б12. Аз единствения симптом, който съм откривала при себе си е "загуба на център". Отвреме навреме преди ми се случваше да губя усещане за пространство. Сякаш гледам от високо и съм в някакво паралелно пространство. Не казвах на лекари, защото е толкова странно, че не може да се обясни. Изчезна от 1 година. После четох, че е симптом на недостиг на витамините от група Б и с добавките съм върнала баланса.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света