0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #820 -: Май 27, 2019, 11:02:33 am »
Лина, аз съм хетерозигот по PAI 4G/5G и хомозигот по АСЕ D/D.

Ходих при Паскалева малко преди да се потвърди бременнистта и тя категорично каза, че не съм за терапия. Но тя е известна с това, че не обръща внимание на нискорисковите мутации, а тези май са такива. Едва след 2-3 аборта може и да предпише терапия.

След това ходих при моята си гинеколожка с резултатите и тя много се колеба дали да ми назнапи Фраксипарин, звъня на генетика в клиниката, спомена, че нямам излишни килограми и си ситиснаха ръцете за профилактична доза от 0.3, но с цел презастраховане ми се стори.

След това ходих при Сигридов, който каза, че момента нямам нужда от терапия, май бях в 6 г.с

След това пък ходих в Токуда, при АГ, който беше похвален, че разбира от тромбофилия и има опит със следене на рискови бременностти. Първия път не обърна особено внимание на резултатите, но втория път ме пита какво взимам за мутациите. Стана ми странно с това питане, сякаш за първи път вижда изследванията, ама... Тогава ми изписа Аспирин. За НМХ каза, че евентуално по-натам при нужда. Третия път обаче ми каза, че може да се виждаме през месец, аз съм чела, че е добре да се следи по-често кръвотока, примерно на две седмици, за да може да се реагира своевременно при нужда.

И така, не се плаши толкова от тези мутации, важно е да се следиш.

Тери, малко семейни проблеми ми се натрупаха, малко по-добре съм, ама... Първите дни, когато шокът беше голям имах нужда да поговоря с някого, но сега гледам да избягвам темата... Неприятни неща, но се надявам, че времето лекува...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #821 -: Май 27, 2019, 16:36:06 pm »
Момичета, как успявате да се свържете с Надежда за получаване информация? Изобщо не ми вдигат, а времето си лети и ми остава само Плевен като вариант за биопсия, а за този доктор там хич не чета добри отзиви и май по-скоро бих се отказала от биопсията в такъв случай.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #822 -: Май 27, 2019, 16:38:47 pm »
Иде ми да си бия главата. Лекарката ми е казала да взимам и аспирин (заради засиленото съсирване на кръвта ми), ама аз не съм я разбрала. Днес се обадих специално да питам дали не трябва нещо да взимам заради sticky platelet syndrome, и ми казаха "Ами да, докторката ви е казала".

Днес ми е трети ден след трансфера. Дано не е твърде късно и да ми е повлияло на шансовете за зачатие. :?

Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #823 -: Май 27, 2019, 16:41:33 pm »
Тери, изключително трудно след продължително и настоятелно звънене. Пробвай сутрин към 8-8,30.

Микаса, рано е спокойно. Още не се е имплантирал, за да навредиш.

Дарик, кураж!

Слънцето дали взе заповедта, какво стана с цикъла?

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #824 -: Май 27, 2019, 16:58:08 pm »
Тери, аз като звънях, по спомен, успях да се свържа по към края на работния ден, май беше към 18:00 часа. Ако знаеш името на доктора, при когото искаш да идеш, може да видиш дали името му фигурира в онлайн формата за записване на часове... https://web.nadezhda.bg/Appointment

Маги,  :heartbeat:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #825 -: Май 27, 2019, 19:19:49 pm »
тери, кой е доктора да проверя през апликацията дали става?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #826 -: Май 27, 2019, 19:44:43 pm »
Слънцето дали взе заповедта, какво стана с цикъла?
Вчера следобед още го нямаше MЦ. :-) Днес си взима заповедта и вече стискаме палци да стартират успешно тоя месец  :bighug: :goodluck: 
« Последна редакция: Май 27, 2019, 21:22:10 pm от Hris_80 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #827 -: Май 27, 2019, 21:13:29 pm »
Хриси, какво общо има мъжът ти със Слънцето :D ММ е моят мъж.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #828 -: Май 27, 2019, 21:23:46 pm »
Хриси, какво общо има мъжът ти със Слънцето :D ММ е моят мъж.

 Ще падна от смях  :oops: :pipy_longstocking: ММ, МЦ обърках щатите хахахахаха
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #829 -: Май 27, 2019, 21:33:29 pm »
Лина, благодаря. Но то това е проблемът, че не желая да минавам през лекар, аз не съм им пациент. Имаше форма за въпроси и им писах там да видим ще отговорят ли.
Но аз започвам леко да се разубеждавам. Ако не успея да си направя биопсия в Надежда просто няма да правя. Днес коментирахме с Мишо дали да оставим ембрионите до бластоцисти. С оглед на това, че вероятно са го връщали по качество. Той ме попита защо искам да ги чакаме до 5 ден и аз му казах, че ако оцелеят, ще търся по-надълбоко проблеми в мен и това беше грешния отговор. Той категорично отказа чакане на ембриони до 5 ден, защото вече само не останало нещо, което да не си изследвам (което не е вярно, но явно приема, че сме само с мъжки фактор).
Аз се подготвям мислено за трансфер и реших да правя тестове за овулация, за да знам как върви овулацията за трансфер на ЕЦ. Днес ми е 10 ден и е положителен тест. По принцип съм била понякога с малко по-ранна овулация, но такова чудо не съм имала.
Забравила съм вече: важна беше дължината на фоликулярната или на лутеалната фаза?

Дарк, пази си нервите и бебчето, другото отминава.
Мише, не искам да пиша в другата тема. Стискам палци за прегледа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #830 -: Май 27, 2019, 22:41:33 pm »
Тери ,нали уж 5дневните ембриони са по-надеждни,ако мога да се изразя така?За мен вие сте с мъжки фактор.Само!
Днес в 9.20 вече имах заповед😁,точно както Тери беше го описала,тесен коридор,всички се усмихват и си пожелават успех.Много бързо стана всичко,за няма и 2 месеца ,дамата която даваше заповеди ни каза-чакаме ви за второто бебе,да не останете с едно,ей!
За 24 часа ни се събраха 16 път с влак,но се събудих в 5.20 в спалния вагон с невероятно настроение,първата ми мисъл беше,че сбъдваме мечтата си,на връщане пътувахме с две девойки около 18 годишни близначки,разнояйчни!На косъм бях да ги питам дали са естествено заченати😂.Добър знак са.
Иначе ,при мен все същото,с моят си мъж съм,и чакаме цикъл,а Хрис да не ми се мярка,че така ме курдиса.То вика спалния вагон малко люлее,събуждах се постоянно,викам си дерайлирахме,люлее си като ферибот.И в тая София въздуха не мърда,листо не се вееше.Абе от наше село по-хубаво няма.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #831 -: Май 27, 2019, 22:52:40 pm »
Тери, дори да оцелеят и да ти върнат 5 дневни и после да няма имплантация, не означава че има проблем и при теб.Вие сте с тежък мъжки фактор.Което означава, че си е малко тото дали ще стане.Не мисля, че трябва да дълбаеш още при теб, мисля че трябва да се съсредоточите върху него.Освен добавките, упражнения, разходки на вън и хубава храна и секс!Секса помага!

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #832 -: Май 27, 2019, 23:52:56 pm »
 Слънце, между другото и на мен този път ми направи впечатление, че друса повече, но си помислих, че трасето на подбалканският път е такова.През Горна преди спах като пън, а сега се придържах,че бях на вторият етаж :lol: :lol: 

Честита ви заповед! Близначките са на късмет  :grouphug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #833 -: Май 27, 2019, 23:59:56 pm »
Тери, вие връщате едни и същи ембриони. Как е СГ сега? Принципно се предпочита ранен трансфер, защото извън маточното отглеждане намалява % успеваемост. Тук поне така процедират, само при определени условия гледат до 5ти ден- възраст, ектопична бременност и други, които не си спомням.
Имунологична  биопсия  само в Надежда ли правят? То е важно лабораторията, поне тук. Не може ли друг лекар да я вземе и да се изпрати. Тук поръчват средите, взима се и после се изпраща. Даже аз сама ги прати по пощата, че да стане по-бързо.

Слънце, не друса толкова. Много си чувствителна значи. Не знам дали има такава зависимост, но сега като забременее имай едно наум с повръщането.  Пък и си имала поличба за 2 :wink:

Хрис, ти как си?

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #834 -: Май 28, 2019, 08:57:08 am »
Момичета кокочета, здравейте. От много много време не съм писала, амаа с 2 деца е така.. Тази сутрин се сетих за вас и форума. Искам да ви пожелая от сърце, скоро да видите така дълго чаканите две чертички и една, пък може и две тупкащи точици на ехографа! Знам колко ви е трудно и че чакането ви убива. Ние сме късметлии с едва двата опита инвитро.. за щастие втория успешен, но и при вас ще стане! Ще видите! Целувки от мен, кака Ирина и бебе Гого 😘
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #835 -: Май 28, 2019, 11:23:36 am »
    Еййй пак ме излогна побеснях  :lol:
    Привет и от мен девойки. Тери, много ме изненада, че не са ти отговорили на запитването. Аз бих написла оплакване с копие на мейла!
Дарк, мерси за успокоението и изчерпателния пост и аз ще споделя какво ще кажат петъка , имам час в надежда. Дръж се, всичко минава , мила!
Мойте изследвания излезнаха, както предполагах към края на мц пролактина ми се вдига , хванах го втори път. На 10.11 .18- 374, 17.03.19-1996,28.03.19- 255.9 28,05 - 572.6 (30 ден от мц)  да пусна на 3ти ден от МЦ, какво мислите?
TSH- 1.52 mU/l което е супер и вит Б 12- 191 pmol/l. Според този калкулатор (http://unitslab.com/node/141) това са 258.8757 pg/mL За дефицит се приемат стойности на витамина в кръвта в следните граници:
  • B12 < 200 pg/ml – тежък дефицит
    B12  200 – 350 pg/ml – умерен дефицит
Дали от сега да почна да пия б12и ако да, какво? Какво мислите?
Да си запазя ли пак ендокринолог?
Hristinchet0, благодарим за позитивния пост. Гушкай бебчета :*
[/list]
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #836 -: Май 28, 2019, 11:29:50 am »
 Pav-la, честно казано добре...то и затова пък ми е притеснено, че не ме болят гърди, зърна, меки са :oops:. Следобед само ми се догажда и съм направила пътека до WC-то(реалист съм, че е от лекарствата). После като дойде ред за инжекцията и ми просветва  :needleani: osi_15. Снощи (пета инжекция ) се помъчих да не вкарвам въздуха и за за първи път нямам синина.
 Иначе  :pipy_longstocking: току се прибирам от лееека разходка и ме накъка чайка по дясното рамо.  :lol: .
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #837 -: Май 28, 2019, 12:02:40 pm »
Здравейте, момичета!

Христинчето, благодаря за пожеланията!

Павла, съжалявам за отрицателният резултат, спонсорирай производителите на тестове ии дано стане още този месец!

Аз си поръчах тестове за бременност от Амазон и ги чакам днес ( 6 броя) и не знам как ще се въздържа да не ги започвам още от утре  :D

Лина, стойностите на б 12 в България са занижени, трябва да ти е поне 500 pg/ml. Вероятно ще трябва да взимаш метилираната форма. Аз от септември до април успях от 220 да го вдигна на 520 с по 1000 мг дневно.

Хрис, на късмет е това от чайката  :D

Слънчице, чудесно за заповедта, сега една щастлива и безпроблемна бременност!

Дарк, честита девойка! Не си хаби нервите, всичко минава, мисли за бебчето.

Прргръдки на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #838 -: Май 28, 2019, 12:16:07 pm »
HELIANTHUS,  да не ги опаткаш бързо бързо :) бих взела повечко.  Не знаех че са занижени, ще прочета.. еха бавно се вдига да му се невиди!  Павла, трябва поне по една грамота да ни пратят, за достоен член :) Хрис- късмет .
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #839 -: Май 28, 2019, 12:24:59 pm »
О, аз имам още 4 вкъщи, но не толкова чувствителни  :D Имам проблем с тестовете.... Бавно се вдига Б 12,но не колкото вит. Д, с него още се мъча.