0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #700 -: Май 20, 2019, 20:11:42 pm »
Чочолинка, съжалявам, че преминаваш през това. В една и съща лаборатория ли пуска изследването, знам ли може да има значение. Чела съм, че с няколко процента се вдига шанса от извънматочна при инвитро. Затова и след трансфер е важно да се следи да няма контракции на матката , за да не се измести ембриона. Дано не случая при теб и просто да не се е изчистило нещо. Ако е вариант, аз бих предпочела инжекцията. Но лекарите ще ти кажат най-добре. Бъди силна. Всяко препятствие ни приближава към края на пътя, който е трябвало да извървим.
Дарк, чакам те да споделиш. Прочетох, че нещо не е наред емоционално при теб.
Лина, как си?
Кукапетал, мисля те и теб.
Хелиантус, хванахте ли овулацията най-сетне?
Алекса, да ти кажа според мен си си дала парите на вятъра. И ще ти кажа защо. Ще цитирам нашата близка приятелка д-р Чокова 😁 "Момиче, няма как да изчистиш вагиналния канал с локални свещи от бактерии, ако от цервикалния се стичат с цикъла и цервикалната слуз други бактерии" според мен това важи и за ендометриума. С цикъла се чистиш от гадости и те минават през цервикалния и вагиналния канал. Ако микробиологията е чиста (алелуя) и pcr тестовета Уреаплазма, хламидия и микоплазма също, поне мое мнение е, че откъм тези гадини и ендометриума е чист. Ние с теб след такава фауна сигурно е добре да обновим цветните снимки, но аз не смея, защото и двете лепнахме този букет от квартиранти именно след ЦС.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #701 -: Май 20, 2019, 20:44:44 pm »
 :D Аз колко съм смотана. Вместо теста съм пейстнала за Зачатие. Ужас.

Не е така, Тери. Чете ли описанието. Изследват се инфекции, които нямат изява и които не биха се появили на МБ. Също нали уж е ДНК тест. Според мен има смисъл за мъжете с проблеми в СГ. Не знам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #702 -: Май 20, 2019, 21:01:19 pm »
Аз ли не го разбирам правилно, но в Test scope за жените виждам бактерии и херпес щамове.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #703 -: Май 20, 2019, 21:31:39 pm »
Тери, за мен има смисъл. За съжаление се случва МБ да е чиста, а в матката да има бактерии. Чела съм от пациентки на Надежда, че са им намирали с биопсия и това след няколко неуспешни опита. Отделно при момичета с които комуникирах с аборти и направиха Фертилити теста изскочиха разни положителни неща от теста, но всеки си знае и търси отговори. Аз за себе си искам да знам, че причина за аборта не са бактерии. Освен това хванах последния влак за изследване на половин цена, така че съм доволна и дано да са отрицателни всички 13 неща, пък нека е било напразно. Това само ще ме зарадва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #704 -: Май 20, 2019, 21:51:57 pm »
Аз сега се замислих. Дори да излезе, че при чиста МБ има нещо в матката, какво се прави? Това е въпросът? При такива изяви не се прилага лечение. Май нищо не се прави, а просто се знае.
Алекса, момичетата от Надежда какво казват, че им правят при положителни резултати?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #705 -: Май 20, 2019, 21:53:40 pm »
Благодаря за подкрепата момичета 🤗🤗🤗 и аз моля да мине всичко благопучно и да не стане така от тава ,че аз нямам проблем при мен да остана с една тръба сега . 😣😣😣 Тери само в Щерев си пускам изследванията никъде другаде .
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #706 -: Май 20, 2019, 22:01:08 pm »
Микробиологичната биопсия показва наличието на бактерии в ендометриума. Може да се прави винаги когато има образувана маточна лигавица (не е свързана с настъпила овулация). Обичайно лечението е с антибиотици. Готова е за около 5 работни дни.
Павла, това е от темата за Надежда. АБ пи жената, после забременя. Аз също бях изумена как отиват бактерии в матката, но се оказа, че не е невъзможно...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #707 -: Май 20, 2019, 22:22:51 pm »
В никой случай не ми се струва невъзможно да се качат в матката бактерии. И д-р Минчев и д-р Чокова ми казаха, че те ще си се завъдят там и без да правим трансфер с бактерии. А особено в някои клиники, в които правят ЦС без микробиология.
На мен някак невъзможно ми се струва да остане изолирана бактерията само в матката и при овулация и цикъл да не се стече надолу. Но случаи всякакви.  Тук има някаква подобна информация, но се говори за инфекции след аборт и раждане.
https://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%BC%D0%BA%D0%B1-n71-3/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D1%88%D0%B8%D0%B9%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0
Дано няма бактерии, но съм убедена, че ще е чисто полето. Ти си направи трансфер с добра микробиология и имаше имплантация. Знам, че търсиш отговори и причини като всички нас, надявам се да намериш резултата, който да те успокои и да приемеш, че ти направи всичко по силите си. И вярвам, че следващия път ще е различен.
Определено ще се замисля иначе за това изследване за мъжката част на семейството ни. Нали знаете, че обичам да се изследвам. Пък вече почти всичко си проверих и започвам съпруга, утре е на ендокринолог например :D
Аз смятам другата седмица да ида до клиниката и да говоря за биопсия с докторката. Надявам се в Надежда да приемат и пациентки на други клиники.
« Последна редакция: Май 20, 2019, 22:42:37 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #708 -: Май 20, 2019, 22:58:17 pm »
Станно е лечението. Тери трябва да няма жива бактерия от всичките АБ.
Естествено, че бактериите ходят навсякъде.
Тук не се прави МБ преди снимка, трансфер или инсеминация, както съм казвала.
За мъже с проблемна СГ може да е интересно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #709 -: Май 21, 2019, 00:04:34 am »
Чочолинка, 🤞 за възможно най- благоприятен изход при теб! Съжалявам за това, през което преминаваш!  :bighug:

Маги, радвам се, че си добре!

Тери, хванхаме я! Вчера имах сутринта положителен тест за О. Сега остава да чакам, аз хич не мога... да видим сега до кой ден ще се сдържа да не правя тестове  :D Спонсорирам производителите яко 😎

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #710 -: Май 21, 2019, 00:16:11 am »
Надявам се, че и днес сте се потрудили.
Аз също започнах спонсорството, така че ти вече трябва да отпаднеш. Аз ще съм  достатъчна.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #711 -: Май 21, 2019, 02:09:58 am »
И днес се потрудихме, надявам се да отпада вече, че както съм и безработна ще фалираме  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #712 -: Май 21, 2019, 10:09:06 am »
Чочолинка,дано не е извънматочна.На този етап нищо не може да се направи,освен да се следи ЧХГ.
Павла,мъжът ми все оставяше аз да се информирам за репродуктивните проблеми и после да му казвам.Сега чел що е стимулация,хипер стимулация,пункция и т.н.Голяма крачка е направил😁.
Тери,Мишо защо е на ендокринолог?Може да си казала,ама ми е убягнало.
Хелиантус и Павла,дано са ви плодотворни опитите!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #713 -: Май 21, 2019, 12:22:07 pm »
Абе и аз не знам защо Мишо е на ендокринолог. На мен хомеопатката ми беше казала, че той не обменя витамини и аз исках да го накарам да се изследва. Разбира се не се прие. Но наскоро гастроенетролог му каза да се изследва и аз така и така влезе в играта го накарах и трикратно обременяване с глюкоза да пусне (като се надявах на някоя ИР, защото тя при една двойка беше фактор за лоша спермограма), но не би. Показа не добри стойностти на глюкозата и сериозен дефицит на витамин Д. Та му спряха и на него сладкото, но на рождения ми ден му разрешили торта.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #714 -: Май 21, 2019, 12:30:58 pm »
Благодаря ви 🤗😣
Момичета страх ме е да не ми стане зле докато съм сама , като цяло не усещам болки или нещо такова може би от време на време леки придърпвания ту от едната ту от другата страна ,даже сега гледам ,че кървеното пак е почти спряло ,но от четене и притеснение почва да ме боли главата като пред паника съм . Тук гледам ценораспира на Щерев и една лапароскопия е 1800лв направо лошо ми стана :/ . 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #715 -: Май 21, 2019, 12:34:36 pm »
Наистина, Тери, то при теб почти не остана какво да се изследва, сега започваш с мъжа. :) Кой ми спря сладкото на горкия човек?

Ми ще видим. Аз не разчитам на този цикъл, макар да съм почти сигурна, че хванахме О. Прекалено хубаво би било.

Чочолина, не е казано, че ако се наложи лапаро трябва да е в Щерев. Можеш и по каса да минеш. Ама то ти май нямаш осигуровки в България, нали?
Иначе се успокой. Нищо не може да ти се случи, за което ти сама да не можеш да се погрижиш.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #716 -: Май 21, 2019, 12:37:08 pm »
Да не де осигурявам тук , но имам европейска здравна карта не знам дали има значение това като цяло ...
Да ви питам за ППК трябва да ли да е взето кръв сутринта рано или просто като си стана без да ям и пия мога да отида да си я пусна с чхг ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #717 -: Май 21, 2019, 12:39:07 pm »
Чочолинка,и двата пъти не съм платила нито стотинка,това е операция по спешност,макар че казах на моя доктор ,че държа той да ме оперира,нито избор на екип нито операция съм плащала.Ако нямаш осигуровки не знам как е.
Тери,само на пост и молитва да не почнете,горкия Мишо.
Павла всичко е възможно.Ти се запаси с тестове пък знае ли човек..
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #718 -: Май 21, 2019, 12:41:09 pm »
Слънце къде са ти я правили , аз съм в Щерев малко се съмнявам да не ме таксуват .
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #719 -: Май 21, 2019, 12:45:34 pm »
Чочолинка аз за моята платих 1100лв в Майчин дом. 900лв избор на екип и 200 лв консумативи. В Надежда по новите цени мисля че беше 1600лв независимо дали си осигурен или не,но не съм сигурна за цената.