0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #680 -: Май 20, 2019, 15:55:07 pm »
Чочолонка, много съжалявам, дано да не е извънматочна...Следи за остра болка и кървене. Реално кога беше трансфера, колко време мина? То е ясно, че при такава ниска стойност няма да се види нищо, но как ще знаят къде да търсят. Голям стрес и неведение, съжалявам...
Павла, 190 лв е за един човек за съжаление...Аз реших, извинявайте ако съм ви заблудила, че този тест наподобява едната биопсия в Надежда. Те нали са имунологична, за имплантационен прозорец и за бактерии. Реших, че е подобен на тази за бактериите, защото знам за жени (писала съм си преди време) на които МБ им беше чиста, а им намериха бактерии в матката. Една част от нещата ще излязат след 3 дни, друга след 10 работни...
« Последна редакция: Май 20, 2019, 16:01:32 pm от Alexa_C »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #681 -: Май 20, 2019, 16:09:48 pm »
А може да се прави МБ д ендометриоза тъкан, не знам. Просто не мисля, че се прави на всяка биопсия и затова казах, че не е същото.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #682 -: Май 20, 2019, 16:11:36 pm »
Pavla  мисля че да каза нещо за 6мм или не знам и аз ще те излъжа .
Алекс трансфера беше на 28.04 кървенето днес ми спря ,аз прокървих в сряда и в четвърак /петък си ми дойде . Днес имам само капки който вече почти спряха ,нищо не ме боли . Вчера ме болеше корема ,но аз още си бях в цикъл . Леко може би придърпвания в дясно на моменти ,но може и да си внушавам . Дано в сряда е паднало това чхг 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #683 -: Май 20, 2019, 16:20:51 pm »
Преди инвитрото прави ли цветна снимка? План има ли лекарката?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #684 -: Май 20, 2019, 16:23:27 pm »
Правих да всичко е наред с тръбите . Ами каза ,че ома варянт с инжекция да ме изчистят ако е извънматочна или с лапароскопия като ми обясни ,че се премахва само част от тръбата ако се наложи . За момента не може да каже къде се развива така ми каза , но и че стпйностите са че нещо не е наред :(((((
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #685 -: Май 20, 2019, 16:25:14 pm »
Дано да е паднало найстина, но ако не е, пак не е сигурно, че е извънматочна. Аз нали се бях изплашила, че не ми идва и разбрах, че при някои жени след изчистване - медикаментозно или като при нас с Ц, понякога може да остане тъкан и тя да синтезира чхг. Дано не бъркам, защото не ми е казано от лекар, а го прочетох и не е ясно доколко е достоверна информацията. Със сигурност знам, обаче че може да остане тъкан, защото така се получи при моя позната и я насочиха към хистероскопия. Моя ендо също ми каза, че 2-3 месеца след аборт има остатъчни тъкани и понякога имунологията се разбърква, но дали е възможно такава тъкан да синтезира чгх не мога да кажа...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #686 -: Май 20, 2019, 16:44:24 pm »
Щом матката е добре изчистена е много вероятно да е извънматочна. Аз имам бременност третирана с метотрексат. При мен всичко мина добре и после даже синът ме е от бременност от нея страна.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #687 -: Май 20, 2019, 16:46:50 pm »
Павла с тази инжекция по добрия варянт ли е и от какво се определя как да де изчисти ? Тук четох ,че като ти я поставят те оставят в болницата за 2 дни под наблюдения и може да ти стане доста зле от нея ,кръвно да се свали доста да получих силно кървене ... :/
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #688 -: Май 20, 2019, 16:58:15 pm »
В болница ли? Защо? Просто трябва да се внимава. На мен ми казаха, че един месец не се приема фолиева, а след това бях на 4г дневно за 2 месеца и после пак на нормална доза. Също се избягва слънце, защото може да ти се появят петна по кожата. Друго нищо не съм правила, нито ми е казвано. Нищо няма. Малко е болезнена, но тя е мускулна, а аз и мускулни сме като шайтан и Библията.
Не знам кое е по- добре. Аз знам за себе си, че метотрексатът беше по- добрият избор за мен. За теб не знам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #689 -: Май 20, 2019, 17:02:32 pm »
Разбирам ,ами ще и се доверя на докторката както тя прецени . Дано в сряда да е паднало да не се налага . Интересно ми е нали всичко е контролирано как така при ин витро се почучават пак извънматочни ...
Колко щеше да е хубава да се беше качило повечко и да се види сакче въпреки всичко ,но то чак такива чудеса явно не стават :( . Сега видях ,че имам кървене пак ярка кръв е сигурно дето ме гледа с ехографа от него . :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #690 -: Май 20, 2019, 17:06:42 pm »
При инвитро е даже по- висок %. При една изънматочна се покачва възможността за друга повече от обикновено. С натрупан риск е. Лошото е, че и при отстранени тръби пак може да стане извънматочна. Така или иначе е по-  добре да се клампират, ако е възможно. Чуканчето, което остава е същото като при премахната тръба. Не знам дали е вярно, но на мен лекарката ми ми го беше казала, че при повтарящи се извънматочни връщат 5 дневни, защото са по- тежки и по- трудно мигрират към тръбите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #691 -: Май 20, 2019, 17:09:12 pm »
Значи няма такъв карък като мен да му се невиди ....
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #692 -: Май 20, 2019, 17:27:06 pm »
Ето една статия за Ектопична (извънматочна) бременност след ин витро.

Павла, в България практиката е метотрексат да се поставя в болнични условия. Особености на здравната система.

Успех на всички момичета! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #693 -: Май 20, 2019, 17:33:12 pm »
Не знаех, че налага и болничен престой. Иначе нали и на ревматоиден артрит пак се поставя и май тях ги викаха само на дневна амбулатория в болницата, без спане. 
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #694 -: Май 20, 2019, 17:48:58 pm »
д-р Мели благодаря ви за статията , дано мина с по лекия медот и този който ще е най подходящ в случая . Аз все още се надявам да не се налага нищо да се прави :(((
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #695 -: Май 20, 2019, 18:00:00 pm »
Чочолина, извинявай. Така те подхванах с тази извънматочна, че сякаш е факт. Колкото и да е висок % да е, все пак има и минимален да не е и да се разминеш, което ти го пожелавам!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #696 -: Май 20, 2019, 18:05:10 pm »
Чочолина, извинявай. Така те подхванах с тази извънматочна, че сякаш е факт. Колкото и да е висок % да е, все пак има и минимален да не е и да се разминеш, което ти го пожелавам!
Дай Боже Павла 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Жалко ,че и няма шанс да се си развие . Дано поне е по малкоя Дявол . Ти при твойта извинматочна кървеше ли и имаше ли болки ? Тя май протича и без симптоми като за бременност , на мен ми става зле на моменти едно такова ми се повдига ,но това при мен си е нормално не го отдавам на някакви такива неща .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #697 -: Май 20, 2019, 18:25:09 pm »
Аз за себе си знам, че не беше чиста тубарна бременност, ако въобще имаше такава. Може би беше хетеротопична, но няма как да знам. Имах зацапване. След това не се беше покачил ЧХГ като хората и имах спад на ЧХГ, но беше в друга лаборатория. Дълга и оплетена история. Но ми се обадиха от болницата в 21ч, за да ми кажат, че ако не отида да ми сложат метотрексат, застрашавам живота си. Отидох, даже не мислих. И така.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #698 -: Май 20, 2019, 18:40:39 pm »
Чочолинка,стискам палци да не е извънматочна ! При моята ЧХГ беше перфектно,единствени1 симптом беше кафеникаво-черно зацапване. Нито болки,нито пропадане и повръщане (в повечето сайтове пише за тези симптоми),при ЧХГ 1500 го видяха в лявата тръба и спешна лапароскопия за премахване на тръбата. Все пак на теб ти пожелавам успех и дано не се наложи такива интервенции.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #699 -: Май 20, 2019, 18:42:22 pm »
Чочолинка, стискам палци да не е извънматочна.

Аз съм добре!Благодаря, че ме мислите!