0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #620 -: Май 17, 2019, 14:00:11 pm »
Момичета беше много болезнено наистина ,но аз като цяло съм с много болки по време на цикъл ,а и абсолютно същото състояние ми се е случвало 3/4 пъти до сега в живота тя не ми е непознато . В момента даже ми е оскъдно течението бих казала ,не знам дали трябва да е по обилно ако се чистя или няма значение ?!?
Павла бях пред припадане направо ,те за това викнаха бърза помощ защото 2 от пътите в които ми стана зле припаднах и то най - вече заради това че изравнявам границите ,то ме обля една студена под бях вир вода после ми стана студено , около час ме държа всичко ,то винаги така става и контракциите сега ме отпусна доста .
По Темата за Турция знам ,че Момориал (май така се казваше ако не се лъжа ) имат 17 клиники по света като едната е в Кипър .
За гнило то къде ли няма ,докторите вече те взимат за касичка а не за човешко същество . Моята причина да се откажем от Надежда беше именно това отношението , ето тук дай едни 3000 евро и нещата се случват веднага ако ги нямаш чакаш като вол една година , ММ при тези думи полудя и каза там забрави да правим каквото и да било .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #621 -: Май 17, 2019, 14:02:34 pm »
Тази студена пот и чувството за пропадане- яж, че ми прилича на ниска кръвна захар.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #622 -: Май 17, 2019, 14:10:34 pm »
Ами аз се събудих и кучето даде зор да ходи на вън и направо излезнах . Усетих ,че ми става зле и докато се качих в  нас вече не знаех какво става почнаха контракции и да ми избива студена пот не бях яла нито пила нищо . Сега хапнах ,пих кола ,кафе плюс инжекцията дето ми боцнаха  и ми е добре . Притеснява ме дали цикъла ,ако се чистя е добре да е обилен защото не е за момента :/
« Последна редакция: Май 17, 2019, 14:20:24 pm от Chocholinka »
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #623 -: Май 17, 2019, 14:27:54 pm »
Чиколинка, съжалявам за това през което преминаваш. Миналия месец имах спонтанен аборт и цикъла ми беше обилен само първия ден, а следващата седмица карах на ежедневни превръзки, което не е типично за мен. Днес ми е 30-ти ден и още не ми идва. Притеснявам се...Накрая ще ми дойде точно за 24-ти май, а тогава сме на екскурзия в Гърция...Нормално ли е да закъснява. Четох, че на някои жени не им идвало повече от 60 дни след аборт, а понякога причина за това било, че остава неизчистена тъкан, която е възможно да синтезира чхг...
Маги, това за местенето на ембриони ме озадачи. Звучи логично, аз не бих местила, но имам позната, която премести от Пв в Сф и забременя. Значи все пак има шанс, може би малък.
Тери ме беше питала в предишен пост как съм успяла да скрия от работодател за ин витрото покрай стимулацията. В нашата клиника инжекциите и прегледите са рано сутрин и няма проблем. Но когато правех инсета при твоята докторка се налагаше да ходя следобед. Обикновено казвах, че отивам на зъболекар :-). С проблемни зъби бях :-)
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #624 -: Май 17, 2019, 14:33:04 pm »
Alexa при мен вчера изпадна нещо доста голямо ,но не мига да кажа какво е било и след обяда вече освен зацапването имах и менструална кръв , днес е оскъдно определено . Ти сама ли се изчисти или ти правиха нещо ? Много много Съжелявам ,че и ти си минала през това чувството е ужасно ❤️❤️❤️😣😣 прегръщам те ❤️🤗
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #625 -: Май 17, 2019, 14:35:25 pm »
Това, което аз знам е,че успеваемостта е изключително ниска при местене на ембриони.

Чочолинка, изпада плода, няма как и при мен беше така.После кървенето намаля, но зацапването продължи доста време.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #626 -: Май 17, 2019, 14:36:33 pm »
Чочолинка, съжалявам за това, през което минаваш! На мен при биохимичната цикълът първият ден не ми беше много обилен, после стана доста, но само за ден, два. Вероятно при всеки е различно . Кураж! Ще мине и това и следващият път надявам се ще е вашият!

Алекса, на мен след абортите цикъла ми идвал след 30, 30 и няколко дни ( което е нормално за мен), но съм чела, че може и да е повече без да има проблем. Ако се притесняваш отиди да те погледнат. Може и един тест да направиш да видиш дали се е изчислило ЧХГ- то. Тук в Англия ме караха 3 седмици след абортите да правя тест.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #627 -: Май 17, 2019, 14:44:38 pm »
Благодаря за пояснението Маги ,и аз така си помислих :( .
Аз съжеляам ,че никой не предложи на де оплождаме всичките 10 Я и да оставим замразени поне 2 . Вчера кака ми ме попита защо просто не са замразили поне двечки и като се визъановя да ги разменим и оплодим следващия път ... ама късмет сега какво да се ядосвам вече . Но за другия път ще попитам и ако извадим повече ще искам поне две да замразим без да се оплождат .
Helianus благодаря ,дано другия път стане . Аз сега си мисля искам другата седмица и аз след прегледа в понеделник да се прибера в Алнглия и ако се наложи там дали ще мога да отида и да им обясня какво съм правила ако трябва да си пусна нещо хормоно и т.н дали ще ми обърнат внимание ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #628 -: Май 17, 2019, 14:52:06 pm »
Чочолника, защо да замразявате яйцеклетки?Тяхната преживяемост замразяване/размразяване е по-ниска.И ако имате лош мъжки фактор и ако и те не се оплодят, какво от това, че сте ги замразили?!А и лекарите не са предполагали, че ще има толкова малко оплодения яйцеклетки.Аз логика за замразяване на яйцеклетки не виждам.Знам, че понякога лекарите замразяват, когато смятат, че някаква си мембрана там им е много тънка и един вид ги каляват яйцеклетките така.Но ти нямаш проблем с яйцеклетките, а със сперматозоидите, така че за мен лично това не е решение.

Понеже сте с мъжки фактор, уролога прегледа ли мъжът ти на ехограф?Каза ли му дали има някакъв проблем?Предложи ли изследване на хормони?

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #629 -: Май 17, 2019, 14:57:59 pm »
Чочолника, защо да замразявате яйцеклетки?Тяхната преживяемост замразяване/размразяване е по-ниска.И ако имате лош мъжки фактор и ако и те не се оплодят, какво от това, че сте ги замразили?!А и лекарите не са предполагали, че ще има толкова малко оплодения яйцеклетки.Аз логика за замразяване на яйцеклетки не виждам.Знам, че понякога лекарите замразяват, когато смятат, че някаква си мембрана там им е много тънка и един вид ги каляват яйцеклетките така.Но ти нямаш проблем с яйцеклетките, а със сперматозоидите, така че за мен лично това не е решение.

Понеже сте с мъжки фактор, уролога прегледа ли мъжът ти на ехограф?Каза ли му дали има някакъв проблем?Предложи ли изследване на хормони?
Това не го знаех , сега разбирам . Просто си мислех че също може да е варянт .
Моя мъж пуска хормони само те са наред , но ехограф не . Сега ще си идваме на 16 Юни и ще мине преглед пак да видим какво ще каже уролога . ❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #630 -: Май 17, 2019, 15:04:49 pm »
Отидете при д-р Милен Кацаров.Той работи в София андролог-уролог е.Нека го прегледа.Напиши си на лист всички въпроси които имаш и му ги задай!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #631 -: Май 17, 2019, 15:15:37 pm »
 Яйцеклетки основно замразяват при болести на жената- онко, тежки операции и подобни.
Повече от 15 няма защо да ти вадят. Вече става опасно.
Мъжът ти нали лекува хламидия ли беше, какво беше, скоро? Колко време изчакахте след края на лечението?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #632 -: Май 17, 2019, 15:35:55 pm »
Маги мерси ще запазя час да видим какво ще каже !! Благодаря .
Павла на ме точно 15 ми извадиха ,но разбирам сега кога се замразяват и при какви случай .
И двамата имахме уреаплазма от тогава до процедурата бяха минали 3 месеца и две контроли пуска той бяха отрицателни . Явно обаче от витаминити все още не се беше повлияла морфологията .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #633 -: Май 17, 2019, 15:56:05 pm »
Много малко време е минало от лечението, Чочолинка. Иначе може и при всеки уролог да идете, ако Кацаров е зает. Моят мъж ходи на уролози в Пловдив, имат си ехографи.
И Я, и сперматозоиди, че и  ембриони се рискуват при замразяване, защото не се знае как ще се размразят.
Замразяване на яйцеклетки се прилага при ЕЦ като ги събират. Но наистина във вашия случай не е имало индикатори за това. Ние сме с мъжки фактор.  7 ембриона от 10 качествени Я и според докторката е доста добра бройка за мъжки фактор (говоря до трети ден). Та ИКСИ, не ИКСИ очаква се загуба. Оттам вероятно и моята липса на имплантация, и твоята биохимична.
« Последна редакция: Май 17, 2019, 16:02:10 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #634 -: Май 17, 2019, 16:17:01 pm »
Чочолинка, при мен аборта беше в 9 г.с., без медикаменти или кюретаж. Просто спрях терапията след ин витро и ми дойде след 3-4 дни. Първия ден изпадна „голямото парче” и след това сякаш спря Ц, едва-едва прокапваше около седмица. Затова си мисля, че сега ще е доста обилен. Аз се усещам и подута някак, с коремче.
При мен бяха извадили 8 Я (неизяснен стерилитет), на трети ден замразиха 3 уж отлични и унищожиха 2, които изостанаха в развитието. Сега кандидатствам отново по Фонда, защото ми сложиха и 3-те (хвана се 1) и нямам замразени.
Сестра ми е в Англия и направи спонтанен (има и две деца) и наистина и нея я караха много пъти да пуска чхг. Там като цяло е странна системата. Първия преглед, ако не се лъжа, е в 12 г.с. Първия тест за бременност не е кръвен, а даваш урина. Разликите са много.
« Последна редакция: Май 17, 2019, 16:18:57 pm от Alexa_C »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #635 -: Май 17, 2019, 16:48:55 pm »
Пмг изследват винаги докато не е паднал на 5 или под 5.
Хубаво е да се види какво ще каже уролог.
Това, което изпада е дебелината лигавица. Ембрионът е  ужасно малък.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #636 -: Май 17, 2019, 17:25:02 pm »
Тери гаранция ,знам никой не ти дава , дано сега тези  витамини дето ще му взема да имат по добър резултат . Аз така се надявах да оцелеят поне 4 до 5 ден че две да върнем две да замразим ,не ми казаха какво е станало само ,че са останали двечки едното в стадии бласроцид другот в морула и тях ще върнем и така и направихме .
Аз мога ММ и в Щерев да го запиша на уролог не е пробме ,но ще пробвам и при този дето ти каза .
Алекс добре е ,че сама си се изчистила явно и аз така като теб .
Ако докторката каже и в Англия ще отида, ще обясня ,и ще си пускам и там чхг докато трябва . Сега и в понеделник ще видя колко ще излезне чхг-то дано в паднало максимално . В Англия системата им е отврат аз съм супер разочарована от 9г живея там и здравната система им е под всякаква критика ...
Павла и аз така си помислих ,знам че ембринчетата са съвсем малки и не миха да се видят ,но явно с излющтването на лигавицата освен да са паднали с нея . Не знам тази част ми е тъмна Индия как се чистят те . Изтрих си снимките с полижитвлните тестова ,че ми става толкова мъчно за първи път в живота ми да ги видя тези заветни две черти и ... 💔🤗❤️❤️❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #637 -: Май 17, 2019, 17:28:06 pm »
Алекса, зачудих се правили ли сте СДИ на мъжа ти?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #638 -: Май 17, 2019, 18:45:37 pm »
Тери,защо я питаш за СДИ?Те нямат проблем със спермограмата,аз мислих че само при отклонения се прави.
Чочолинка,това което пада е лигавица,пий спазмолитици,аз и след двете извънматачни имах много болезнен цикъл,след първата хеле пих 3×2 но шпа,зверски боля.Самото ембрионче е съвсем малко,моя съвет е да не се вглеждаш много,дано се подобрят показателите от добавките и следващия опит са е вашия.А и си видяла две черти,това хич не е малко.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #639 -: Май 17, 2019, 18:51:58 pm »
Чочолинка, ти си изтрила теста, а аз имам клип как тупка сърцето на бебето и не мога да го изтрия...мъчно ми е, обичам си го. Луда работа...сигурно е откачено. Тери, ММ не е правил СДИ, защото е с много добри показатели. Докторката ти ми се караше, че можел да оплоди цял Пв, а аз съм я карала ин витро да ми прави...и ме връщаше. Години наред ме мотаха в чакане на чудото.