0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #420 -: Май 09, 2019, 18:40:35 pm »
Маги, честити сърчица.
Аз пък да ви кажа много се зарадвах, че сайта беше в профилактика, защото така се преборих с навика да влизам по време на работа. Днес аха да отворя и си казвах :"Как преживя два дена без да пишеш"
Лейди, моето мнение също е, че при теб губене на месеци просто не е препоръчително, но  е важно да следваш лекаря си, за да си спокойна.
Виж пропуск е, че не ви е предложила спермограма преди това. Аз като вряла и кипяла в това те съветвам да пуснете хормони на мъжа ти. Може някой да е в дисбаланс.
Но определено, ако бях на ваше място, щях с лоша спермограма да си подам документите за фонда. И после направо инвитро, за да е по-сигурно.
Моята хомеопатка твърдеше, че мъжът ми с този стомах не усвоява витамини и затова му е зле спермограмата. Не можах да го убедя тогава да се изследва. Но сега гастроентеролог се усъмни за проблеми с витамини при него, защото отслабна преди време за два месеца с 20кг. Най-накрая ги пусна.  Не мога да преценя вит Б12 със стойност 380 при реф (180-900) и Вит Б9 със стойност 6.87 при реф (3-17) Ок ли са за мъже. Но витамин Д му е в областта <50 сериозен дефицит. Та ще го накарам и хормони отново да пусне, защото гастроентерологът ги иска и защото четох, вит С влияе на качеството на сперматозоидите и на тестостерон. Извинявам се, че все така се обяснявам кой какво ще изследва, но може да е полезно на някого някога.
« Последна редакция: Май 09, 2019, 19:13:44 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #421 -: Май 09, 2019, 19:22:22 pm »
След 5 месеца чакане за обсъждане на неуспешното инвитро,мога да се похваля с консултаця :) С д-р Стаменов се разбрахме взема ли заповедта да почваме.Чакам всеки момента да ми звъннат за края на Май или началото на Юни.Бях ви казала че пуснах вит В12 - 257,10 (реф. 140-490)  и вит.Д - 61.12 (реф. 50 - 120).Показах му ги и според него са супер.Не иска да ги пипаме.Питах го за добавки за Я,нямал забележки нито от ембриона,нито от Я ми.Единствено го помолих да излекуваме Уреаплазмата и ни изписа Азитрокс за 7 дни и Линекс форте.Чувствам се обнадеждена най-накрая :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #422 -: Май 09, 2019, 20:36:56 pm »
Лейди, а като не ви е хубава СГ, защото пак инсеминация? То качеството на Я така или иначе не може да я знаете какво е.

Тери, нали щяхте да си почивате? Да се оправя Мишо, но и не го жали много.

Късмет на всички. Стиснати палци :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #423 -: Май 09, 2019, 21:29:52 pm »
Аз си почивам, Павла. И то активно. Той си има негови задачи.
Утре отивам да говоря с инструктора. Очертават се много промени на работа, може би ще загубя клиентите си. Но някак съм спокойна. Преди много се притеснявах и от книжка и от промени на работа.
Маги мей, тоест нищо реално не сте коментирали. Междудругото аз мисля, че и Витамин Д и Витамин Б12 са ти ниски.
Хелиантус, стига горе-долу финансово да се справяте, не го мисли. През много неща мина и може би почивка от работа ще ти се отрази добре.
Алекса, сигурно днес си се върнала на работа. Мислих си за теб. Чудих се как ли си отишла на работа  :bighug:
Момичета, как мина мини срещата на Зачатие :)
« Последна редакция: Май 09, 2019, 21:32:12 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #424 -: Май 09, 2019, 22:39:08 pm »
 Маги :grouphug:
Тери, като  миг мина  :D osi_9 . Чакам следващата  :jump12:
 
« Последна редакция: Май 09, 2019, 22:51:57 pm от Hris_80 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #425 -: Май 09, 2019, 22:48:18 pm »
Финансово се справяме, но ми е много гузно мъжът ми да работи, а аз не, особено предвид, че като дай Боже се случат нещата доста време няма да работя, но здраве да е.

Павла, благодаря за коментара на изследванията ми, аз хич не разбрах за това съотношение между LH и FSH какво трябва да е  :oops:

Тери, супер, че ще започваш шофьорския!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #426 -: Май 09, 2019, 22:58:48 pm »
Ние с Хрис се оказа ,че при един инструктор сме карали курса.Тери,ти имаш основни познания "потегляне от къра".Тя е голям боец в малко тяло.Чакаме следваща среща,изкарахме супер!
Момичета от София,кажете как да стигнем до Център по хигиена от ЖП гарата?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #427 -: Май 09, 2019, 23:06:46 pm »
Мина, но бързичко срещата. Скоро друга.

Хелиантус, уж 1:1 трябва да е, но при теб може да е защото наближава О. Иначе и на мен ми беше съвестно, особено като работя от 15 годишна, но каузата е обща. На мен не ми е по-добре добре да си седя вкъщи. А и реално, ако плащаме на човек за нещата, които върша, ами няма да му излезе края.

Тери, за добро ще е.

Меги мей, в12 е нисък, според мен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #428 -: Май 09, 2019, 23:21:45 pm »
Павла, като знам какви късно овулации имам... Може пък да е по- рано този месец.
Аз от 17 годишна работя и сега... Голяма съвест, голямо нещо...

Слънчице, с трамвай 7 сте там бързо и лесно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #429 -: Май 09, 2019, 23:43:44 pm »
С мен не го обсъдихте, да не съм и аз при него?

Може пък на по- високи стойности на ЛХ да пукаш. А и разликата ти и малка. Дигиталните тестове ги харесвам точно, защото се нагласят на индивидуалните нива на хормоните.
Едно семейство, една кауза, една цел, така че няма какво да ти е кофти.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #430 -: Май 09, 2019, 23:54:51 pm »
Мерси,Хелиантус,тя и Хрис ми прати едно приложение .Аз съм много зле с ориентацията.Мъжът ми е по тая част.
Павла,не си била при него ,щото си по-старши шофьор от нас,може заедно да сте карали курса :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #431 -: Май 10, 2019, 06:28:05 am »
Хелиантус, трябва ФСХ:ЛХ да са в идеалния случай 1:1. Но не сме машини и рядко се случва. Допустими граници са и 1.5.
Тоест, ако разделиш ФСХ/ЛХ<=1.5 или ЛХ/ФСХ<= 1.5
Ако ФСх е по-голямо повече от 1.5 пъти е белег за изчерпващ се яйчников резерв, ако ЛХ е по-голямо повече от 1.5 пъти от ФСХ е белег за поликистоза.
Но всеки месец хормоните са различни. Аз съм имала единични случаи с по-високо ЛХ. Не се притеснявай. Хормоните са ти супер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #432 -: Май 10, 2019, 07:22:56 am »
Хелиантус не го мисли толкова много това с не работенето. Може така да е по добре, да си починеш и да станат нещата.
Маги Мей най-накрая заветната среща. За витамините нищо не мога да ти кажа. Мойте са горе долу като твойте. На мен още преди да ги пусна ми изписа б12 за под езика.
Слънчице подреди си така нещата че цикъла който е веднага след заповедта да стартирате. Всичко ще мине много бързо и с успех. Пожелавам ти го.
Маги честити сърчица <3 <3
Тери успех с курсове и админарии на мъжа ти за желанието.
На мен с кистата цикъла пак ми е точен. Вече съм на регулон. До колко дена след спирането му трябва да ми дойде?!?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #433 -: Май 10, 2019, 07:39:25 am »
Магиии, целувки за двете малки сърчица и за порасналото сърчице на кака М., разбира се.
Нямам търпение да ви нагушкам на ДРЗ  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #434 -: Май 10, 2019, 08:52:42 am »
Тери, няма пропуск от страна на док. Тя искаше да пуснем спермограма. А аз му казах да пуснем хормони, но той е един особен характер, трудна работа. Отказваше да приеме, че има проблем, до сега... За него е въпрос на чест. Вече се убеди. Вярваше, че само ендометриозата е проблем. Но май се приземи вече. А и той иска да продължим с инсетата на този етап. Даже вярва, като Мишо, че в паузата между инсетата ще станат нещата вкъщи.
Павла, защо продължаваме. Ами тя е твърдо убедена, че ще се повлияем от добавките много добре. Не знам и аз.
Не знам дали ви казах, но матката ми освен, че е обърната има и някаква странна извивка, която е като бариера за плувците, което допълнително усложнява работата. И в този ред на мисли, аджеба как точно стана първото ми дете от раз 8O
Тери, започвай с листовките от сега, защото докато не ги научиш тях и правилника, няма да те пуснат на кормуване. А на мен това ми беше по-забавното.
Маги мей, супер че си се доредила до Стаменов. Като знам, колко се чака  :D Айде, да започваш да действаш :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #435 -: Май 10, 2019, 09:04:19 am »
Лейди, ако СГ е зле и аз като другите ще кажа няма смисъл от Инсе.Просто губите време, а нещата няма да станат по-хубави.

Маги мей, и вит Д и вит б12, са ти на долната граница.Не знам какво значи измолихме му се да излекува Уреаплазмата?Наистина, вие искате, а не той да настоява първо да я излекувате?Действайте по въпроса, но ти препоръчвам ако можеш ела на ДРЗ и направи консултация с някои лекар да видиш и друга гледна точка.

Лина, прегръщам те, знам че ще се справиш, просто е ужасно трудно.

Тери, аз не исках да карам кола, ела ме виж сега.Не бях сядала зад волана, не знаех кое копче за какво е.Но неволята учи.Сега е огромен плюс за мен.И аз изкарах книжка между две процедури, сега не съжалявам и за момент че ме напънаха така да я изкарам.

Круела, Слънцата, на всички стискам палци.

Кукапетъл, как си?Пиши!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #436 -: Май 10, 2019, 09:35:55 am »
О, маги мей, сетих се и да ти препоръчам Гинофит да слагаш. Този Линекс ще те спаси само от разстройство (с извинение), но флората няма да ти я опази. Силно препоръчвам. Аз сега пак си слагам през няколко дена и определено виждам разлика от преди и след, както се казва. Миналата година имах течение, но не беше такова разтегливо, каквото е сега и каквото трябва да бъде.
Ще им стана рекламно лице, честно.

Лейди, така са мъжете. Не приемат, че има проблем. Говорила съм на Мишо за това, че ако са неуспешни следващите два трансфера искам в Турция да ходим. Той реагира остро, било прекалено крайна мярка. Тогава му казах, че не предлагат там 100% зачеване, но просто нямам сили за повече разочарования и той сам склони. Жена му просто седи преди честта. Но те наистина са по-спокойни. Могат и 10 години да чакат и да се зачудият чак тогава: "Защо не се получава". Но техните сперматозоиди и на 80 оплождат, докато ние не сме безкрайно млади.
Никоя от нас не може да знае каква ти е ендометриозата, разпространява ли се или не. Колко точно е зле спермограмата на мъжа ти. Лекарите знаят. Твоя работа е просто да си информирана, да четеш, за да прецениш сама за себе си кое е добре за вас като семейство, а не да си на едно мнение с нас във форума. Ние си плямпаме, но не сме те преглеждали, не сме ти правили инсеминация. Щом така сте решили да действате, то дайте възможно най-голям шанс на следващата инсеминация, което включва изследвания при мъжа ти. Всичко Варикоцеле, полово предавани болести, хормони, начин на живот, добавки (момичетата, които идват на ДРЗ предлагаха продукт, който се взима от мъже само за 1 месец точно преди инвитро, защото много засилвал материала. Маги, коя фирма бяха те?)

Круела и Хелиантус, да забременявате този месец :*

Кукапетал, наистина къде си? Дано си се вдигнала вече горе-долу.
Танче, а теб да не те споменавам как те чакам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #437 -: Май 10, 2019, 10:51:22 am »
Здравейте, момичета :-) И на мен ми липсвахте докато сайта беше в профилактика.
Маги, честити сърчица. Да туптят силно и енергично.
Моето мнение за инсеминациите е да не се чака, а да се направят колкото може по-бързо. Поне вирусологията да обхване две процедури, тъй като важи 3 месеца. Яд ме е, че за 4 инсета изгубих две години от живота си. В това време антителата на ЩЖ ми станаха от 160 на 800-900. Мисълта ми е, че времето не е в наша полза. Аз започнах на 26 г по трънливия път и минаха 8 години, а изобщо не съм губила време. Все съм имала нещо планувано или е имало някакви пречки - било почивка на клиника, чакане на Фонд, възстановяване или бактерии..
Тери, върнах се на работа и съм разочарована. Играят го нещо лично засегнати и умуват дали да ми предлагат новата позиция. Явно не съм била достатъчно отдадена на фирмата, щом си позволих болничен (те знаят и за какво), нищо че от 9 години съм тук и съм идвала на работа и болна (работя сама в стая, не е било заплаха за колегите). Но здраве да е, явно липсва чисто човешкия фактор. Но аз за себе си съм спокойна, работния ден свършва в 6 ч и всеки си отива при семейството. Не виждам защо аз трябва да се лишавам от такова и какво толкова лошо направих...
А между другото не бях шофирала 75 дни и се чудех дали не съм забравила. Не се забравя, като карането на колело е. Свикнеш ли веднъж, няма забравяне.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #438 -: Май 10, 2019, 10:55:09 am »
Ами да, ама и аз предпочитам да попием нещо, защото мисля, че ще е по-благоприятно и при инвитро. Ще пробваме пак, пък каквото е писано.
Нямаш представа колко полезни съвети ми давате, никак не го приемам като плямпане  :D
Хубаво е, че Мишо се е навил, но дано не се стига до Турция. Все си мисля, че при следващ опит ще ви се получат нещата, особенно след последните консултации и изследвания. Доста по-ясна картина и план имаш вече  :crossfingers:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #439 -: Май 10, 2019, 11:19:30 am »
О Биоконспет бяха мацките с добавките.На Фертилаид са им нещата.Обясняват, дават мостри, аз съм много доволна!Попих малко ФХПро и ми се отрази добре и с ударната доза вит. Д въобще добре се получиха нещата този път!