0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #120 -: Април 26, 2019, 10:29:24 am »
Павла,не е толкова страшно като му свикнеш на тертипа на Александров,първо прави пункции и трансфери,от там ЦС,че рентгена е до 12.30 и го чакат и те,щото все закъснява ,пък хората имат обедна почивка.После си гледа бременните и най-накрая прави консултации на нови пациенти.Към 15.00 почва лапароскопии.Има дни е много спокойно,ама са рядкост.На 30ти ме вика за преглед.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #121 -: Април 26, 2019, 10:36:46 am »
Аз съм ходила при него неведнъж. Голямо чакане пада. Аз да си измрънкам, но като си има строен график, защо не дава часове? На мен това ми е странното.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #122 -: Април 26, 2019, 10:57:36 am »
На този въпрос и той самия не може да отговори,малко е разсеян човека явно.Рекорда ми е 2 часа да седя .Ама вече знам,че най-голям шанса да мина бързо е около 12 и тогава ходя.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #123 -: Април 26, 2019, 10:59:52 am »
И казваш да не звъня, така ли? Преди трябваше да се звънне. Ще те послушам. Точно тогава и малкото спи, така че ще се пробвам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #124 -: Април 26, 2019, 11:05:44 am »
Ако искаш звънни,но няма да има голяма полза,той все си е там,само септември си взема няколко дни почивка.Най-добре като идеш и видиш Анито или Малена,кажи че искаш разговор с него ,и те ще те вкарат.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #125 -: Април 26, 2019, 11:17:04 am »
Благодаря ти. Извинявай, че питам малко като малоумна, но на живо за 30 сек щяхме да приключим. Аз ще те питам, ти отговаряш, а на 2рото питане завърташ очи и аз преставам. Ако реша ще го изчакам. Упорита съм като кожна болест. :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #126 -: Април 26, 2019, 11:25:26 am »
Вистал, да ти е жива и здрава малката госпожица!

Павла, вече ми се гади, пада ми кръвното, не ми се яде сладко(така беше и с Моника) и спя, мога да легна навсякъде и да заспя.Към 21 часа всяка вечер е много критичен момент, ако легна ще отнеса.Пия кафе, газирана вода, защото нормалната ми е гадна и бира(безалкохолна).

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #127 -: Април 26, 2019, 13:22:38 pm »
Слънце,благодаря за информацията. С това чакане е ужасно. Не знам хората как си губят така времето.
Кога ще ходиш да те видят преди обикновения АГ?

Маги, то ти си си бременна и това вече доста. Имаш ли симптоми- гадене? Беше казвала, че с Моника голямо гадене е било.

Вистал, да ти е жива и много здрава принцесата. Каквото и да правиш, правиш го за другите, защото малкото няма да помни. Не се преуморявай!

Тери, какво ти пише от становището?

Лина, чакаме!

Хелиантус, новини?

Лейди, защо си разбиваш съня с тази аларма?

Късмет на всички!


Благодаря!

Павла, абсолютно си права, просто аз много обичам да си усложнявам живота  :D, пък и все гледам каквото е било за едната такова да е и за другата, един ден да няма “ама за мен защо не е било така, пък за кака ми еди как си...”
И взехме, че се разболяхме миналата седчица и четиримата и това допълнително усложни нещата.

Маги, мойте и трите бременности протекоха по един и също начин, с яко неразположения, като при всяка следваща бяха по-кофти, но интересно, това със спането в начална бременност изобщо го нямаше при втората и третата бременност.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #128 -: Април 26, 2019, 13:43:32 pm »
Аз, като най- малко дете, което не е кръстено, нямала съм първи, голям рожден ден ще ти кажа, че въобще не е драма. Аз даже и прощъпулник, избиране на предмети и тн съм нямала. Супер си ми е. Понякога дразня майка, но за спорта, а не защото се чувствам ощетена. Отпочинала майка- щастливо дете. Все пак успех с приготовленията.

Маги, на мен не ми се спеше. Даже много енергия имах, въпреки конските дози прогестерон. Иначе тоникът с лимон ми помагаше много.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #129 -: Април 26, 2019, 13:49:46 pm »
Павла,колко конски дози?Аз нали ми казаха 3×2 ,ама понякога по 3 пия :oops:,и какво трябва да ми стане?Чувствам си се много добре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #130 -: Април 26, 2019, 14:38:39 pm »
В началото бях на инжекции и вагинално, но като имах да правя нещо взимах  орално. Трябва да видя колко са били инжекциите, но бяха всеки ден, подкожно. После 3-4 седмици бях на депо само.
Щом се чувстваш добре- супер!


Какво става, момичета? Чакам новини!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #131 -: Април 26, 2019, 14:54:16 pm »
Както ми липсвахте снощи че не пишете, така днес докато влезна и ехе :) Лейди, Маги, Павла, Хелиантус, Тери  утре ще отида с Митко или по-късно днес. Не можах да смогна по-рано от гости, разходки и тн. Лаптопа ми сдаде багажа вчера и докато ми го сменят хиляда разправии. Вие боядисахте ли яйцАта? Вистал, както казаха другите щастлива майка- щастливо дете. Гледайте си живота и се наслаждавайте на времето заедно. Това остава като спомен :*
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #132 -: Април 26, 2019, 17:03:10 pm »
Лейди, защо си разбиваш съня с тази аларма?
Павла, разбивам го, защото искам да пия кафе веднага щом си отворя очите. А има условие, щом се изпие Еутирокса, след два часа може кафе и закуска. Та не ми се чака :)
Лина, само ни държиш под напрежение :lol: Продължаваме със стиснатите палци.
Слънчице, пази леглото  yahoo_33
Аз ще боядисвам яйцАта утре, но пък за първи път меся козунак и в момента докато втасва, ви пиша :wink:
Айде, успех на всички  :grouphug:
корекция: Вижте какво намерих в една от темите...
Да ви кажа - наднорменото тегло е голяма пречка срещу забременяването. Самите мастни депа отделят хормони, които със сигурност не помагат на фертилитета. Аз реших да взема крути мерки и от август (2 месеца след абразиото) започнах да ходя 3 пъти в седмицата на фитнес + минах на разделно хранене. В тялото трябва да се поддържа алкално-киселинния баланс в полза на алкализацията (съотношение алкално към киселинно трябва да е 70 към 30). И за това нещо се светнах, след като мой колега, който има 2 дечица от онвитро са го карали да пие сода в големи количества по времето когато са правели подготвянето за процедурите. За да може да му се алкализира кръвта, което силно спомага за добра фертилизация.
Това е цитат на дама с ник healthy
« Последна редакция: Април 26, 2019, 17:48:30 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #133 -: Април 26, 2019, 19:00:56 pm »
Лейди, на мен лекарят и аптекарят ми казаха 30-40 мин. Аз също без кафе не си отварям очите. Сега имам малък толеранс покрай Симеон, но пак не мога без кафе.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #134 -: Април 26, 2019, 19:01:43 pm »
Lady01, от години пия еутирокс и написаното, че го пиеш 2 часа преди кафе и храна ме озадачи. Аз го пия 30 мин. преди храна и кафе така ми е казано от едндокринолог.                                         
 Поразрових се да видя дали не съм в грешка и в листовката е посочено  само това:
 
"Убедете се, че се придържате към препоръчваните интервали за прием, ако трябва да приемате следните лекарства:

Лекарства, които се свързват с жлъчните киселини и понижават високия холестерол (като холестирамин или холестипол): Убедете се, че сте приели Еутирокс 4-5 часа преди тези лекарства, тъй като те могат да блокират абсорбцията на Еутирокс от червата;
Антиациди (за облекчаване на киселините в стомаха), сукралфат (за язви на стомаха или червата), други алуминий съдържащи лекарства, желязо съдържащи лекарства, калциев карбонат: Убедете се, че сте приели Еутирокс поне 2 часа преди тези лекарства, тъй като в противен случай те могат да намалят ефекта на Еутирокс."
 
 Може ли малко повече инфо?

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #135 -: Април 26, 2019, 19:13:17 pm »
Аз също изчаквам само 30мин след еутирокса.
Лина, завиждам ти за търпението  :D и продължавам със стиснатите палци.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #136 -: Април 26, 2019, 20:13:22 pm »
Ами момичета, и на майка ми ендокринолога и моя са ни казали 2 часа интервал от храна и кафе. 3-4 часа от други лекарства. Също така съм в една група във Фейсбук и там много хора коментираха същото. Май ще трябва и аз да се поровя.
Без да искам се обърках и изпих второ хапче фолиева, вместо но шпа. Нали няма да е проблем, за първи път ми се случва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #137 -: Април 26, 2019, 20:58:03 pm »
Lady01, не мисля, че още едно хапче фолиева е проблем, особено щом е инцидентно.Лейди, Мише, Павла, да ви кажа днес толкова изтощителен ден нямах сила да ида, а и може би ми се иска да замъкна Митко, за да види и той какво е. Ей сега седнах за малко в нас и отново трябва да изляза, да карам някви неща през половин София а искам просто да легна. Кукапетал наистина ми се губи и на мен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #138 -: Април 26, 2019, 21:34:11 pm »
Лейди, и 2 да изпиеш няма проблем. Спокойно!

За левотироксина- във Видал (френската фармакология) пише, че 30 мин от храна и кафе, 2 часа от сок от портокал и грейпфрут и 4 часа от алуминий, желязо и калций, и лекарства, който понижават абсорбцията.

Лина, извинявай, но малко безотговорно. Какво имаш да му показваш на Митко- как ти взимат крув за 2 минути? Трябваше да минеш да ти вземат. Пази се! Утре задължително. Дано всичко да е наред направи като мен- на абсолютно всички ултразвукови прегледа беше с мен (без едни, но беше извън страната) и на 90% от другите, така се случи, че даже беше с мен и на раждането, което и двамата не искахме, но и не бихме заменили за друг сценарий при никакви условия (подробности в бременната тема, но като живне).
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #139 -: Април 26, 2019, 22:48:25 pm »
Павла, това с дразненето за спорта много ме развесели  :lol: 

Лима, давай, пускай го това ЧХГ, че и аз все чакам да видя развръзката и стискам палци да е хубав развоя!

Лейди, най-големият ми проблем с пиенето на еутирокса беше точно чакането необходимоти време, че да ударя едно кафенце за деня  :D. Сега горе-долу към 12ч. успявам да си направя кафе и някъде около 16-17ч. да си го изпия  :lol: