0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #140 -: Април 26, 2019, 22:56:46 pm »
Мерси, че мислиш за мен, Павла, знам че го казваш със грижа <3. Мислех го, последната графика се удвояваше на 2.4 дни, при положение че от клиниката са ми казали да не пускам, а това е по мое желание , реших да му дам още малко време. Надявам се да не съм сгрешила. За ултразвука, мисля че си направила добре и май-няма да постигна уау ефекта ,който мислех. А относно фолиевата, мисля в по-стари теми пишеше, че дори в Турция предписват много по-голямо количество отколкото в БГ или се бъркам. Vistal, благодаря. Успех с кръщенето :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #141 -: Април 26, 2019, 23:32:23 pm »
На мен ми излязоха всички резултати. Нямам ембриотоксини. Само завишени НК клетки  CD16 са ми 16.4 при 13.5 горна граница и НК клетъчна активност 11.8 при норма <10. Не знам има ли значение, че съм малко над горните граници.
Назначението ми е:

Повишена популацияна НК клетките. Повишена НК активност. Хетерозигот по мутантен алел на MTHFR, ACE, Factor 13 и MTRR. Сериозно висок фолат!Фолиевата к-на да бъде –МЕТА форма х1тбл на цден, но след 4 седмици след като се изчисти натрупания фолат. Метил-В12 ако е необходим. Ако е необходим прогестерон, да не превишава 200 мг ан ден. За вливане на 10 мл Интралипид 2-4 дена преди овулация и повторно2-4 дена след положителен тест за бременност. Последно вливане в края на 8-ма –9-та г. седмица.  Аспирин протект х1тбл през ден преди и по време на бременност. След положителен тест да се включи Фраксипарин (или Клексан) 0.4 през ден при динамично следене на антикоагулантната терапия (всяка 3-та седмица: брой тромбоцити и АРТТ"
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #142 -: Април 26, 2019, 23:41:24 pm »
Доста е изчерпателно, Тери. Ти доволна ли си? Чувстваш ли се по-сигурна за пътя нататък? Гуш от мен!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #143 -: Април 26, 2019, 23:57:58 pm »
Лейди, това с организацията е тъпотия. Организмът ни е в постоянна хомеастаза. Консумация на много сода  най- много да прецака стомаха, защото той обича киселинността.

Вистал, много е забавно. Сдърпам се с брат ми и майка го защити, ами редовно й излизам с ' Еми да, на него всичко си му правила, а сега си и на негова страна'. Малките винаги се възползват от нещо. Това е сигурно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #144 -: Април 27, 2019, 00:26:54 am »
Здравейте, момичета.Имам следния въпрос тази блок инжекция, която се поставя при стимулация по дълъг протокол оказват ли влияние върху цикъла?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #145 -: Април 27, 2019, 00:40:41 am »
Момичета, не мога да ви изчета.

Тери, супер че са излезнали резултатите. Иначе после препоръките са доста като моите.

Другите пак трябва да ви изчета, че мозъка ми вече не приема след дългият ден  :D

Лина, чакаме от теб ЧХГ утре!

Аз днес препишках един тест- отрицателен е, което малко ми скапа настроението,но де факто аз не разбрах кога беше тази О този месец, последното бебеправене беше на 16.04, т. е 10 ден днес, може да е било рано.... Сигурно ще пусна ЧХГ утре да се знае, но нещо не вярвам... Оф само от бебета и деца съм заобиколена последните 10 дена и вече... Хич нямам търпение.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #146 -: Април 27, 2019, 00:50:15 am »
Хелиантус, абе 10 дни си е раничко. Пускай ЧХГ-то най-добре. Виж , на мен пикливия на около 40 ниво ми отчете. Иначе са много разочароващи тези пикливи тестове. Да, бе, като има мъничета навсякъде е много преса. Ще дойде и нашият ред :*

Редакция: покрай всички емоции забравих да кажа: моята леля на 44 роди днес момиченце след сума ти години опити( писах че са по-дръпнати и не коментират) по един бонбон за всички
« Последна редакция: Април 27, 2019, 00:51:50 am от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #147 -: Април 27, 2019, 09:10:12 am »
Нелита, при мен цикъла си беше само зацапване. Обаче не съм сигурна дали от блокиращите инжекции или от регулона, който пиех. Защото при един друг цикъл, пак с регулон, също ми беше само зацапване.
Helianthus, значи включвам палците и за теб.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #148 -: Април 27, 2019, 09:53:48 am »
Добро утро, момичета.Хелиантус, пусна ли? Аз пуснах вече и мъничко ме е страх. Направо не мога да се позная. Мише, как си?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #149 -: Април 27, 2019, 09:57:57 am »
Оо Лина, успех и на теб. Аз се обърках нещо, че утре ще пускаш. Аз съм добре, няма вече кафяв кринон и освен, че бързо се изморявам и ми се спи, нямам други неразположения.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #150 -: Април 27, 2019, 10:24:42 am »
Звучи добре, Мише. Аз все пак отидох сама. Събудих се супер рано и избръмчах с колата. Вие довечера църква? Аз не знам дали ще издържа до 12. Май не. Купих един козунак за Митко, за адета. Детето , ще взема чак понеделник и ми е тъпо хахха. Абе не знам как ми взеха кръв но още ще щипе. Мина час  гр


редакция: излезе 345.42 от 166.59 . върви си горе долу във същата прогресия. Очаквах по-високо. Айде на притесенията. Седя тука  и рева. То толкова време за тея 2 черти и сега само ревове и притеснения. Държи ме само това "При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа." Искам да мисля че съм в 72 часа група.
Сега се водя 5та  (5та и  дни) гестационна, нали така? Гледам това са референтните :5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml ;• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml ... Ще пусна вторник, преди прегледа пак. Моля се да скочи рязко ЧХГ-то... osi_15 osi_15 osi_15
« Последна редакция: Април 27, 2019, 10:53:21 am от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #151 -: Април 27, 2019, 10:46:29 am »
Мерси, Мише а може ли да ми кажете после при теб каква беше процедурата. Мисълта ми е като се почне тази стимулация и пункцията другия месец лице се прави?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #152 -: Април 27, 2019, 10:50:25 am »
Аз слагах 10 дни блокиращи инжекции, моите бяха декапептил. След това ми дойде цикъла като продължих да ги слагам през това време. На 2-ри ден започнах стандартната стимулация, като слагах едновременно инжекциите за стимулацията и декакпептила. Така около 11-12 дни. След това сложих таймираща инжекция и 36 часа след нея пункция.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #153 -: Април 27, 2019, 10:55:16 am »
Аптб,стискам палци да е порастнало.Честит братовчед/ка!
Аз църква със сигурност не.Все още лежа,добре че намерих един сериал за извънземни,ама е 1 сезон и към края съм вече.Къпя се за 5 мин и пак лягам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #154 -: Април 27, 2019, 10:59:08 am »
Слънчицето,благодаря мила. Ай, честита баня  :lol: Мен досега ме лельосваха... ама аз не съм расла в БГ и тези връзки така и не ги осмислям много. Виж ми миналия пост, излезе 345.42 от 166.59..коригирах го, за да не флудя.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #155 -: Април 27, 2019, 11:13:46 am »
Лина, май започва да наваксва. Ти беше във вторник на преглед нали? Дано да се види нещо, защото като смятам може да е все още под или около 1000 стойността.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #156 -: Април 27, 2019, 11:43:22 am »
Лина, бавничко. Дано да е наред, но имай едно на ум. Кога те вика лекарят ти?

Хелиантус, аз им вярвам на пикливите, дори и рано, ама чак 10 дена, прекалено рано е.

Слънце, кървиш ли, че не мърдаш?

Тери, хубаво е, че нямаш ембриотоксини. Ти за тях се притеснява, нали?
С твоите сливици НК клетките ти са в бойна готовност, то това е ясно.
Хубаво при О, а при трансфер, инвитро.... Затова ти казах, че е стандартизирани препоръки, а не индивидуални.
Само плацентата произвежда около 250-400мг на ден прогестерон. Как да ѝ кажем да се съобразява? Но и огромните дози, които ти взимаше ще загубят смисъл, ако правите "естествен" трансфер, след О. Тогава само трябва да поддържаш ЛФ и после бременността до 12 седмица някъде. След това бебето и оборудването си правят всичко сами.
Аспиринът през ден не е лечение. Приема се всеки ден. НМХ пък през ден е нищо.Той 100% трябва да е всеки ден. Добре, че не ти включва Натаспин. Тук също преди бременност... а ако правиш инвитро, пункцията?
За мониторинг златният стандарт май е анти- Ха.

Важното е, че това което те притеснява го няма. Понякога лошият късмет се случва 1 на милион, но като е на нашите глави...
Знае ли човек. Мишо щом се е надъхал толкова за домашно бебе, може пък и да стане.

Аз май ще се размина с Александров. Още не ми е дошло, а щом само 30ти може да се отиде при него, няма да има кога да ме прегледа. Едно на ръка, че сигурно ще ми дойде по пътя. Много ще е забавно- ще излезем в 7ч от нас и ще се приберем в 21,30ч, при най- доброто положение. Ще го видя малкият герой как ще понесе дългия път.

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #157 -: Април 27, 2019, 11:48:15 am »
Павла,що да може само на 30ти,той тогава ме вика мен,ти докога си във Варна?Иди когато и да е.Дори да си в цикъл,поне може консултация.
Не кървя,само по 2-3 капки има,всеки ден.Дано всичко да е ок.
Не може да дойдеш във Варна и да не идеш при него,да не видиш елипсовидното кръгово и морето. Дано прочетеш това,аз пак ще ти напомня,ако не ми дадеш знак.
« Последна редакция: Април 27, 2019, 11:49:57 am от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #158 -: Април 27, 2019, 12:02:23 pm »
Ми защото толкова ми е акъла. Уговорих се с един познат за друго на 30ти и ми е останало 30ти за всичко. Хем си записвам!
Да бе, четох за яйцевидното кръгово. То е в Левски или?
А за морето. То ми липсва най- много. Тук сме на 60 км от океана, но морето е друго.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #159 -: Април 27, 2019, 12:12:14 pm »
Значи все пак ще отидеш,добре.
Там булеварда е много интересен,ще видиш ,все пак минава през трибуните на стадиона.