0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Проблем с нокти
« -: Юли 18, 2006, 07:26:08 am »
Мили момичета имам проблем с нокти........неспират да се цепят....цепят се на няколко пласта!Ужас...направо незнам какво да правя!Някой от вас имал ли е такъв проблем????(Явно има липса на някакъв витамин?? :DМоля дайте съвет!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #1 -: Юли 18, 2006, 08:21:49 am »
аз също имах този проблем, но си взех стъклена пила и ползвам само нея. никакви нокторезачки, ножици и т.н.
освен това вечер ги мажа с меден вазелин - 1.80 от аптеката
Още първата седмица има резултат
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #2 -: Юли 18, 2006, 08:26:56 am »
аз също имах този проблем, но си взех стъклена пила и ползвам само нея. никакви нокторезачки, ножици и т.н.
освен това вечер ги мажа с меден вазелин - 1.80 от аптеката
Още първата седмица има резултат
Dide миличка каква е тази стъклена пила ?????Каде си я купи??? :D
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #3 -: Юли 18, 2006, 09:09:02 am »
Момичета
При мен е друг проблема с ноктите - незнам дали е правлино да се включа в тази тема, но нали съм на 21 и ме тормози това че не мога да се отърва от това да като гаден навик да си гризя ноктите особено на ръцете. Незнам защо и аз не мога сама да контролирам това така че ако някоя от вас се отървала от това, бих искала някаква рецепта...  :P :)
Re: Проблем с нокти
« Отговор #4 -: Юли 18, 2006, 09:25:34 am »
Помисли за микробите  :lol: Пък и визията на нагризани нокти не е хубава ;) И за като малка ползвах "зъбната" нокторезачка...но с малко инат и воля всичко се постига. Чувала съм, че имало някакво мазило ли какво е, с което се мажат и като тръгнеш да си ги гризеш и горчи и щеш нещеш се отказваш, но при мен не го проложиха  :lol:Ако и това не те откаже...незнам. Колкото до цепенето на ноктите бях си взела от дражетата на МЕРЦ. Имаше ефект при мен.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #5 -: Юли 18, 2006, 09:35:22 am »
Ади, предполагам, че има нядостиг на някой витамин, но за съжаление не мога да помогна, защото не ги разбирам тези неща. За ноктите е важно, ако може да не се режат, а само да се пилят. Освен това, имало значение и как се пилят - май трябва да е само в една посока. Аз ползвам масло за нокти на Икаров и съм много доволна. Нанася се доста пестеливо и изкарва доста време.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #6 -: Юли 18, 2006, 09:49:50 am »
Ади,хормоните сьщо играят роля, както 3а косопад, така и 3а нокти.
Хубаво ти е отговорила Дидето и е много вярно, но проблем може да има и вьтре в органи3ма. Трябва да отидеш на лекар, не 3нам то4но какьв, и с предписаното от него и това от Дидето да се лекуваш.
Фанта 21, твоя проблем в Германия го лекуват с ноктопластика. Ефект има.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #7 -: Юли 18, 2006, 10:15:05 am »
Извинявам се, че и аз в темата на Adi, но да се оплача. :( Аз пък имам съвсем друг проблем с ноктите - целите са на бели петна. Вече на трима кожни лекари ходя и заключват, че е липса на витамин А, Е и цинк. Добре, но 6 години ги пия по схемата и петната са си още тук. Притеснява ме да не е някакъв проблем с хормоните на щитовидната жлеза, защото нали влияят на бебеправенето :(.
Adi,  на мен обикновено зимата ми се цепят и като пия 20дни калмацин ми се оправят. Трябва и да си смениш пилата и да ги пилиш само в едната посока винаги! Не трябва да се лакираш по-често от веднъж на 3 дни и не трябва (ако искаш дълги нокти) да стоиш повече от 2 дни в седмицата без лак. Хубав крем за кожички и нокти също помага.
fanta_21, мила, едва преди две години се преборих с гадния навик! Въпрос на нерви е - може да пиеш някакви слаби успокоителни и да си ги мажеш (ноктите и кожичките отстрани) с perfekt no bite. Прилича на лак, жълто е на цвят, има го в повечето магазини, струва 2,50-3лв и има вкус на жлъчка. Знам, че и най-гадният вкус не помага. Просто трябва да се настроиш, че когато усетиш много гаден вкус - вадиш ръката от устата. Успех - знам колко е трудно и колко е грозно  :(!
« Последна редакция: Юли 18, 2006, 10:27:10 am от Lan »
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #8 -: Юли 18, 2006, 10:17:23 am »
Фанта 21, твоя проблем в Германия го лекуват с ноктопластика. Ефект има.
Когато навикът е много силен, пристрастеният започва да си гризе пръстите и кожичките отстрани, така че не винаги ноктопластиката (или залепен изкуствен маникюр) помага.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Проблем с нокти
« Отговор #9 -: Юли 18, 2006, 10:59:03 am »
На мен пък ми направи впечатление, че когато пия фолиева киселина ноктите ми растат хубави и твърди, без да се цепят и чупят. Не съм сигурна на 100% дали е от това, но и без друго трябва да си пия фолиевата ;) Иначе и моите много се цепеха и чупеха.
Колкото за комплексните витамини за коса, кожа, нокти - вярно е, че "Мерц" са хубави, но са скъпички. На времето ми бяха изписали за кожни проблеми един по-евтин витаминен комплекс - "Дермабион" в  зелена опаковка е и още го има. Доста добре ми се отрази.


*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Проблем с нокти
« Отговор #10 -: Юли 18, 2006, 11:24:40 am »
Пробвай да си ги топиш всяка вечер за по 10 - тина минутки в хладка вода със сол.Това е най-безболезнената и лесна рецепта, която знам, че има ефект.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Проблем с нокти
« Отговор #11 -: Юли 18, 2006, 11:25:00 am »
   И аз имам понякога проблеми с ноктите.Но като се позамислих,разбрах че започват да се чупят само когато използвам евтини лакове и лакочистители.Нали все гледаме да спестим оттук оттам понякога си купувам по-евтини такива.И понеже,след първото миене на чиниите лака вече е олющен,трия го и слагам нов.Като затворен цикъл.Спрях изобщо да се лакирам и ноктите ми се оправиха.Затова,скъпо не скъпо,купувам само марков лак.Може един път на 2 мес да купя,но не рискувам повече.

  
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #12 -: Юли 18, 2006, 11:55:35 am »
 И аз имам понякога проблеми с ноктите.Но като се позамислих,разбрах че започват да се чупят само когато използвам евтини лакове и лакочистители.Нали все гледаме да спестим оттук оттам понякога си купувам по-евтини такива.И понеже,след първото миене на чиниите лака вече е олющен,трия го и слагам нов.Като затворен цикъл.Спрях изобщо да се лакирам и ноктите ми се оправиха.Затова,скъпо не скъпо,купувам само марков лак.Може един път на 2 мес да купя,но не рискувам повече.

  

Проблемът на нискокачествените лакове не е в състава им, а в това, че бързо се белят и използваш лакочистиел. Ако висококачествен лак го почистваш всяка вечер или през вечер - ефектът ще е същия. Това може да се избегне с нанасянето на няколко пласта лак - но като цена излиза същото, а времето за нанасяне е тройно :(.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Проблем с нокти
« Отговор #13 -: Юли 18, 2006, 13:13:43 pm »
аз също имах този проблем, но си взех стъклена пила и ползвам само нея. никакви нокторезачки, ножици и т.н.
освен това вечер ги мажа с меден вазелин - 1.80 от аптеката
Още първата седмица има резултат
Dide миличка каква е тази стъклена пила ?????Каде си я купи??? :D
В Стара Загора такава пила можеш да намареш в търговския комплекс"Сити" на втория етаж до стълбите...магазина на Стар Найлс...върте ги продават. Аз процедирам като Дидето но си мажа ноктите с лимонов обикновен крем..1,50лв :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #14 -: Юли 18, 2006, 13:19:36 pm »
Диде, на мене също ми е интересно- каква е тая стъклена пила и откъде се купува, досега не съм срещала? Сподели с нас.  :lol:
Иначе, Ади, имам същия проблем като тебе, и никакви хапове и методи не помагат- било генетично заложено да имам слаби нокти! Слагах два пъти ноктопластика, ама след нея по-зле става. А толкова харесвам дълги нокти! Завиждам на момичетата със здрави нокти, честно!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Проблем с нокти
« Отговор #15 -: Юли 18, 2006, 14:15:39 pm »
Диде, на мене също ми е интересно- каква е тая стъклена пила и откъде се купува, досега не съм срещала? Сподели с нас.  :lol:
Иначе, Ади, имам същия проблем като тебе, и никакви хапове и методи не помагат- било генетично заложено да имам слаби нокти! Слагах два пъти ноктопластика, ама след нея по-зле става. А толкова харесвам дълги нокти! Завиждам на момичетата със здрави нокти, честно!

Мила, момичетата със здрави нокти имат друг проблем. Аз имам ужасно твърди нокти и са супер дълги, обаче ако се пресрещна с нещо го чупя до живеца. Така че си е проблем и едното и другото. Явно няма угодия. Аз имах страшен маникюр, ама два пъти като оправя леглото и се пресрещна в таблата му и ми отива маникюра. Затова сега са на средна дължина, че да не ме е яд :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #16 -: Юли 18, 2006, 15:20:36 pm »
Няма такова нещо като "генетично заложени чупещи се нокти". Ако работата ти е свързана с постоянно киснене на ръцете във вода - да. Иначе - не. Консултирай се с някоя маникюристка (най-добре приятелка). Обикновено (когато не е липса на витамини) чупенето идва от неправилни процедури. Ноктите не търпят никакви излишни процедури, т.е. колкото по-малко ги пилиш, режеш, дърпаш кожички, режеш кожички, третираш с лакочистител, толкова по-добре. Пила - само когато се налага, издърпване на кожички - само когато са добре накиснати във вода - никакво рязане! Пиленето трябва да става от вън на вътре в една посока. Трябва да се извършва "до край", т.е. докато въобще не задират. Може ноктите генетично, да са ти по-тънки или меки, но те обикновено не се цепят (огъвт се по-добре) и съответно не се чупят зверски както е описала Ганка.
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 09:52:12 am от Lan »
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #17 -: Юли 18, 2006, 15:25:44 pm »
Отлепването на горния слой на нокътя може да стане от някои свръх некачествени лакове (имаше такива по време на прехода), но скоро не съм попадала на такъв. Описаното многопластово нацепване - ако се работи много често с вода и препарати за миене, докато на ноктите няма лак или при липса на витамини, или при неправилни (и/или много излишни) процедури с ноктите.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #18 -: Юли 18, 2006, 22:20:03 pm »
На мен пък ми направи впечатление, че когато пия фолиева киселина ноктите ми растат хубави и твърди, без да се цепят и чупят. Не съм сигурна на 100% дали е от това, но и без друго трябва да си пия фолиевата ;) Иначе и моите много се цепеха и чупеха.
Колкото за комплексните витамини за коса, кожа, нокти - вярно е, че "Мерц" са хубави, но са скъпички. На времето ми бяха изписали за кожни проблеми един по-евтин витаминен комплекс - "Дермабион" в  зелена опаковка е и още го има. Доста добре ми се отрази.
Бебе 2006, и аз сега като прочетох това за фолиевата и се замислих.Моите нокти са меки и доста чупливи, много често като пораснат малко и се чупят,а и от препаратите за съдове се цепи горния слой.От 3 месеца пия фолиевата к-на и сега като се замисля този месец доста са ми пораснали и ''пу-пу'' не са се разделили слоевете засега.Дано да е от това и да сме със здрави нокти и да имаме здрави бебета :balk_103:
Re: Проблем с нокти
« Отговор #19 -: Юли 18, 2006, 22:30:06 pm »
Отдавна не съм чела за нокти, но ми е останало в главата че им е нужен цинк, богато съдържание на цинк познайте къде има..
Друго нещо, не е важно ноктите да са твърди или меки, трябва да са еластични.
Това с белите неща при ноктите скоро някой ми говори, ама пусти Золадекс много забравям, мисля че беше липса на минерали, да ме простите ако греша.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]