0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #20 -: Юли 18, 2006, 23:10:17 pm »
Иначе, Ади, имам същия проблем като тебе, и никакви хапове и методи не помагат- било генетично заложено да имам слаби нокти! Слагах два пъти ноктопластика, ама след нея по-зле става. А толкова харесвам дълги нокти! Завиждам на момичетата със здрави нокти, честно!
Няма такова нещо генетично заложено!!!!!!!!!!Значи аз преди имах перфектни нокти...твърди и никога не се цепиха така на пластове!Този проблем имам почти 10 месеца и сега съвсем се задълбочи!!!!!От няколко месеца пия витамин Е и фолиева но няма никакъв ефект!Поради тази причина търся съвет!(Испих и една опаковка Калмацин ....но няма резултат!) :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #21 -: Юли 18, 2006, 23:15:22 pm »
Извинявам се, че и аз в темата на Adi, но да се оплача. :( Аз пък имам съвсем друг проблем с ноктите - целите са на бели петна. Вече на трима кожни лекари ходя и заключват, че е липса на витамин А, Е и цинк. Добре, но 6 години ги пия по схемата и петната са си още тук. Притеснява ме да не е някакъв проблем с хормоните на щитовидната жлеза, защото нали влияят на бебеправенето :(.

В книгата на Петър Дънов пише че белите питна по ноктите означават някакъв проблем в организма..заболяване!Ако се съмняваш в хормоните найдобре направи изследвания!!!!!!Никога не е излишно да се провери! :D
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #22 -: Юли 19, 2006, 09:46:18 am »
[
Цитат
Няма такова нещо генетично заложено!!!!!!!!!!
Цитат
Абе и на мене не ми звучи съвсем наред това обяснение- как така 20 години съм имала здрави нокти, а от няколко  години са доста зле- ако е генетично, все ще са си така!
Лан, на мен това  за наследствените чупещи нокти ми го каза моята маникюристка.Откъм процедури не съм ги претоварила ноктите, даже хич.  :D
За всеки случй съм решила да ходя на лекар за тия мои нокти- ако трябва ще прилагам каквото лечение каже док, ама искам дълги нокти  :x
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #23 -: Юли 19, 2006, 09:48:25 am »
erika, съветвам те да смениш маникюристката.
adi, малко да се позакрепим финансово и ще ги направя - няма да избягат. Ако някой може да ми препоръча добър кожен лекар, ще съм много благодарна или друг специалист, който да ми каже от какво са тези бели петна (даже не знам дали е за кожен лекар или за някакъв друг). :(
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 09:50:37 am от Lan »
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #24 -: Юли 19, 2006, 10:00:19 am »
Да бе, питам си и аз директно- на какъв лекар да ходя за нокитте?? Някой да знае?
Ади, сори, че ти се набърках така в темата, няма повече!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #25 -: Юли 19, 2006, 12:17:06 pm »
Подкрепям 100% мнението на Дидето за пиленето със стъклена пила и то само в една посока. Моята стъклена пила си я купих от представителството на O.P.I. в София на ул."Бузлуджа" не помня кой номер, но съвсем в началото като завиеш от бул."Прага" по улицата вдясно на 100-ина метра от лявата страна се пада салона. Предполагам, че такива пили се продават и в представителствата на другите професионални марки за маникюр, педикюр и ноктопластика - като Стар нейлс, Essie/IBD, но не мога да ви кажа адресите им.
Относно петънцата по ноктите и аз съм имала този проблем, бяха ми казали, че е от липса на витамини, тъй като не ям месо от години, въпреки че всячески се опитвам да си набавя белтъци. Проблемът ми се реши като започнах да пия Фолиева киселина и при мен имаше този заздравяващ ефект, който са открили Бебето и Пеперудката. От специализираните таблетки на нокти, кожа и коса не съм дори така доволна, както от ефекта на фолиевата киселина.  От тези специализирани витамини препоръчвам Фито, аз от Мерц се разочаровах.
Наред с това много е важно да се слага база/основа преди нанасянето на лака, за да предпазва нокъта от навлизането на вредните съставки от лака и ако е ярък цвят от оцветяването на нокътната плочка, както и ползването на олио за кожичките и ноктите, което е с подхранващ ефект. Това е, което аз правя + редовно посещение на професионалист, за да се радвам на хубави нокти. Катеорично съм против ноктопластика/гелове - пробвала съм и двата варианта, освен в случаите, когато не е крайно наложително.
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 13:53:10 pm от rally_g »
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #26 -: Юли 19, 2006, 12:52:56 pm »
Adi, и аз имах същия проблем. Пробвах с "Мерц" преди години, но при мен не помогна. Но и аз като Бебе_2006 забелязах, че фолиевата к-на ми действа много добре на ноктите, дори косопада ми спря.


*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #27 -: Юли 19, 2006, 14:10:48 pm »
Ами и на мен фолиевата киселина ми помогна за косата - много хубава ми стана. Моите бели петна, не са 2-5-10. Могат да се изброят по 10-20 само на единия нокът. Даже понякога целите нокти са ми бели. Предполагам, че наистина има някаква логика за витамините (защото и тримата дерматолози казаха, че е липса на витамин А, Е и цинк), но при положение, че пия предписаните ми витамини от 6 години и не се подобряват едва ли е само от тях!
В някакъв сайт четох, че може да се получат бели петна от прекалено силно притискане при избутването на кожичките. Понеже моите кожички и нокти растат юнашки и аз наистина грубичко ги избутвам, си мисля какво ли ще да е ако толкова години се тъпча с витамини, а причината може да се окаже чисто механична. Сега от три седмици съм много "нежна" с тях и май наистина взеха да се пооправят, но ще съм сигурна чак след месеци :(!
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 14:16:04 pm от Lan »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Проблем с нокти
« Отговор #28 -: Юли 19, 2006, 15:55:27 pm »
Lan, като четох за белите петънца по ноктите и се сетих нещо :) То е малко off topic, ама ще ви го напиша. Значи, в зависмост от това на кой пръст имаш бяло петънце, има различни тълкувания:
на палеца е "вяра",
показалец - "надежда",
среден - "любов"
безименен - "щастие"
кутре - "нещастие".
 :lol: тинтири-минтири, ама някой ми го беше казал :)


*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #29 -: Юли 19, 2006, 15:59:16 pm »
 :DАз, понеже съм с по много на всички пръсти се предполага, че съм някакво крилато дето е долетяло от небето и си има вяра, надежда, любов, щастие и нещастие в излишък и раздавам на другите хора! Край - разконспирирана съм, чак крилата ме засърбяха от засрамване! :blowingdust: :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #30 -: Юли 19, 2006, 23:34:24 pm »
erika, съветвам те да смениш маникюристката.
adi, малко да се позакрепим финансово и ще ги направя - няма да избягат. Ако някой може да ми препоръча добър кожен лекар, ще съм много благодарна или друг специалист, който да ми каже от какво са тези бели петна (даже не знам дали е за кожен лекар или за някакъв друг). :(
...за хормоните.....Част от тях можеш да си ги направиш с направление!!!!
Лан чувала съм че едно е да се пият витамините и друго е до колко се усвояват от организма!
Иначе спри за 1 месец да избутваш кожичките и да видим как ще са петната!? :bighug:

Ерика !
миличка нямам нищо против да пишеш и да задаваш въпроси в тази  тема!!!!!! :bighug:
МОМИчета благодаря на всички за съветите! :balk_21:
Re: Проблем с нокти
« Отговор #31 -: Юли 20, 2006, 06:28:11 am »
Стъклени пили има и на Перфект - 7-8 лв.
със такава пила ноктите могат да се пилят в двете посоки, но аз не предпочитам :)
след употреба стъклената пла се измива с вода за да се запази.
Другото, което препоръчвам е лак без ацетон, както и лакочистител без ацетон - т.к. .ацетона също е предпоставка и за гъбички по ноктите, а всяка една промяна дори само в цвета на нокътната плочка може да говори за наличие на гъбички.
Мажете ноктите с нещо мазно, защото те се белят от сухота

ПП: Преди години имах бяло петънце на една нокътна плочка, което се оказа гъбичка, а не липса на витамни.


« Последна редакция: Юли 20, 2006, 07:04:38 am от Dideto »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #32 -: Юли 20, 2006, 07:39:05 am »
Диде непременно ще си купя такава пила! :D
Само незнам при кой лекар може да се направи  евентуална  консултация за нокти!Но май при кожен??!!! :D
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #33 -: Юли 20, 2006, 07:50:31 am »
Dideto,
ноктите са ми изследвани многократно за гъбички - белите петна не са от това. Не съм съгласна, че лаковете без ацетон са по-малко вредни - напротив. При мен и при сестра ми, при употреба на уж по-хубавите безацетонови лакове и най-вече лакочистители, ноктите отслабват и пожълтяват. Не мисля и че ацетонът е предпоставка за гъбички - няма логика да е така. По-скоро незащитеният с лак отгоре нокът е по-лесна "плячка". Истната е, че ако реши да те пипва гъба, основна предпоставка са влагата, затвореността и имунната система. За това най-често гъби пипват мъжете и то на краката.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #34 -: Юли 20, 2006, 07:59:34 am »
Adi, сега видях поста, в който пишеш, че преди си имала перфектни нокти. Това ме кара да си мисля, че много добре знаеш как да се грижиш за тях. Колкото и да съм "за" за стъклените пили, аз самата използвам още старата "диамантена" и ноктите не ми се цепят. Явно проблемът при теб не е в грижите, по-скоро е някаква липса на витамини или изнервеност. Това звучи невероятно, но знаеш ли как ти реагира тялото, ето мен например, когато съм много нервна ме болят всички зъби (без причина)...
Мила, Adi, знам че една част от изследванията могат да станат с направление, досега обаче не ми се е случвало да отида с молба за направление и личната ми лекарка да го даде (винаги или ги е свършила, или аз според нея, намам нужда от въпросното изследване). Не разчитам въобще на Касата, когато събера парите ще си ги направя и това е :(.
« Последна редакция: Юли 20, 2006, 08:12:12 am от Lan »
Re: Проблем с нокти
« Отговор #35 -: Юли 20, 2006, 08:14:05 am »
Dideto,
ноктите са ми изследвани многократно за гъбички - белите петна не са от това. Не съм съгласна, че лаковете без ацетон са по-малко вредни - напротив. При мен и при сестра ми, при употреба на уж по-хубавите безацетонови лакове и най-вече лакочистители, ноктите отслабват и пожълтяват. Не мисля и че ацетонът е предпоставка за гъбички - няма логика да е така. По-скоро незащитеният с лак отгоре нокът е по-лесна "плячка". Истната е, че ако реши да те пипва гъба, основна предпоставка са влагата, затвореността и имунната система. За това най-често гъби пипват мъжете и то на краката.
Лан, аз не казвам, че имаш гъбички!
колкото до ацетона - да, той е храна за гъбите, както не може да ме убдеиш, че нещо с ацетон е толкова щадящо, колкото и без ацетон.  :)
Когато нямаш проблем с ноктите, можеш и нищо да не им правиш, но ако имаш, то тогава търсиш решение. Аз съм видяла резултата при мен и споделям от опит.
Ади, аз лично ходя на дерматолог да ме гледа.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #36 -: Юли 20, 2006, 08:27:50 am »
Ами при мен явно ацетоновите заместители ми влияят по-зле от самия ацетон. Може и да е от привикване, знам ли...Как така "храна за гъбите", та той е химикал, който го няма в природата, как може един жив организъм да се храни с химикал? Ето това ме учудва - не казвам, че не е вярно, защото наистина си нямам представа, просто не ми звучи логично...
« Последна редакция: Юли 20, 2006, 08:30:25 am от Lan »
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #37 -: Юли 20, 2006, 10:01:24 am »
Ади,

диагнозата гъбички на ноктите, може да я постави компетентно единствено дерматолог. Аз също не се връзвам на маникюристки/педикюристки и др.специалисти. За диагностициране на заболяване си има лекари, не случайно хората учат по над 6години, а не изкарват просто един 2-3месечен курс :D.
Относно безацетоновите лакочистители и лакове - лично при мен няма особена разлика, особено що се отнася до лака, вероятно защото задължително използвам база, а лакочистител действително без ацетон съм чувала че няма, т.нар. безацетнови такива имали просто по-малко съдържание на ацетона, незнам доколко е така, но аз също предпочитам да ползвам безацетонов лакочистител, чувствам се по-комфортно.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Проблем с нокти
« Отговор #38 -: Юли 20, 2006, 10:08:44 am »
ми.. аз мога да кажа безацетонови лакочистители, но са леко скъпички
сега дали наистина има някакво минимално количество не знам, но със сигурност на опаковките пише, че не съдържа.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #39 -: Юли 20, 2006, 10:33:48 am »
Дидуни,

аз лично си купувам безацетовия на O.P.I - червеникавото шише - струва към 11лв. и също пише, че не съдържа ацетон и е подходящ за ноктопластики, именно по тази причина. Доколко е вярно, нямам идея. А твоето предложение какво е?
Междудругото някой ползвал ли е продукти на една професионална марка за маникюр - Мавала, гледам, че ги продават в бюти зоната на ЦУМ и много се чудя дали да не сменя някои от любимите си продукти на О.P.I с тях, но искам да са изпитани.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6