0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Проблем с нокти
« Отговор #60 -: Юли 24, 2006, 23:54:24 pm »
Момичета
При мен е друг проблема с ноктите - незнам дали е правлино да се включа в тази тема, но нали съм на 21 и ме тормози това че не мога да се отърва от това да като гаден навик да си гризя ноктите особено на ръцете. Незнам защо и аз не мога сама да контролирам това така че ако някоя от вас се отървала от това, бих искала някаква рецепта...  :P :)
От цял век сигурно не съм писала,но фанта_21,мила,успя да ме развеселиш посред нощ!!! Мераклиа съм да видя как го правиш този номер с гризането....това за "особено на ръцете" си го представям,но чудно ми е,ПО-НЕОСОБЕНО  кои гризеш?! Освен , в случаи,че не си активно практикуваш йoга,де.... :lol: :lol: :lol:

Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #61 -: Юли 25, 2006, 07:28:49 am »
 :lol:Чак пък йога. Аз мога да си слагам краката и зад врата (т.е. да си достигна устата ми е съвсем лесно - не че го правя де :D). Когато бях 75кг килограма пак можех - т.е. не зависи от килограмите (много), зависи от пластичността и никога не съм практикувала йога. Смятам, че повечето хора могат :D, само дето не са пробвали. Fanti4ke, ако е това, което си мислим, навикът е наистина извън контрол! Успокой ни тука, че страстите се развихриха! Все пак и аз двадесет и кусур години си гризях ноктите, но на краката никога не съм посягала :lol:.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #62 -: Август 18, 2007, 00:42:10 am »
ПРеди време пих масло от акула. Такиванокти никога не съм имала, чак се налагаше да ги поскъся, защото в един момент вече нищо не можех да правя с ръцете си. Спряха да се цепят от раз. Останаха си меки, но пак бяха по-добре от преди. Това е моята рецепта.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #63 -: Август 18, 2007, 21:44:25 pm »
Ади, имах същия проблем с ноктите. Пих какво ли не- ефект никакъв. Сега не се сещам точно кой ми каза да ги мажа с йод. Купих си от аптеката, сложих го в празно шишенце от лак и започна голямото хлепотене :D В продължение на месеци бях постоянна и това се възнагради. Ноктите ми станаха твърди, не се лющеха и не се чупеха. За първи път от много време имах маникюр! Има само едно неудобство- задължително трябва да се слага лак отгоре, защото йода много слино оцветява. След като спрях процедурите, минаха около два- три месеца, докато нокъта се изчисти и приеме нормалният си цвят.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #64 -: Август 21, 2007, 07:13:10 am »
в момента пия едни витамини (от около месец)...комбинация калций,цинк,магнезий...и имам малко подобрение :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Проблем с нокти
« Отговор #65 -: Август 21, 2007, 09:59:45 am »
аз използвам стъклена пила и масло на Икаров.Пилата си я взех от аптеката,в която работя и е на Солинген.Не са скъпи -от 4.90 до 7,5 лв. са ,в зависимост от големината и дали са ръчно рисувани или не.
<br />
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #66 -: Август 21, 2007, 13:10:06 pm »
Момичета
При мен е друг проблема с ноктите - незнам дали е правлино да се включа в тази тема, но нали съм на 21 и ме тормози това че не мога да се отърва от това да като гаден навик да си гризя ноктите особено на ръцете. Незнам защо и аз не мога сама да контролирам това така че ако някоя от вас се отървала от това, бих искала някаква рецепта...  :P :)

Режи ги по-4есто,така няма да има6 материал за гризанее  :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Проблем с нокти
« Отговор #67 -: Октомври 24, 2007, 09:56:21 am »
По случайност открих как да преодолея всякаки проблеми с ноктите дето ги имамоще от пубертета - Пия масло от сьомга. Съдържа Омега 3 киселини и вит. Е. Купих си го за възстановяване от операция, а това с ноктите е бонус ефект. Сегаако не ги изрежа не се чупят с месеци.
Можеш да си вземеш такова масло от аптеките Лечител.
PS  забременни е противопоказно да пият подобни масла от черен дроб накаквито и да е риби, защото съържат вит. А. с Вит. Е дори им се препоръчва.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #68 -: Октомври 24, 2007, 10:46:26 am »
Момичета,може ли да се пие Мерц по време на процедура инвитро и евентуално последваща бременност?
Re: Проблем с нокти
« Отговор #69 -: Октомври 24, 2007, 10:48:20 am »
Момичета,може ли да се пие Мерц по време на процедура инвитро и евентуално последваща бременност?
Ами кажи какво съдържат, че да можем да ти отговорим  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #70 -: Октомври 24, 2007, 13:04:19 pm »
съставки на "Мерц"

Бета каротин
Витамин А ацетат
Сух екстракт от мая
Витамини В1, В2, В6, В12
Никотинамид
Биотин
L-цистеин
Цианокомплекс
Витамин С
Калциев D-пантотенат
Витамин D3
Витамин Е ацетат
Желязо
« Последна редакция: Октомври 24, 2007, 13:06:00 pm от Жекова »
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #71 -: Октомври 25, 2007, 22:38:44 pm »
Вит А по време на бременност е строго  забранен(провери в нета) ,та виждам,4е има и А и другата му форма бета каротин ,която в организма се превра6та вав вит А ,зависи разбира се и коли4еството ,но аз не бих ги пила ,има специални витамини и минерали преди ,по и след и по време на кармене .Касмет с инвитрото :crossfingers:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Проблем с нокти
« Отговор #72 -: Януари 04, 2008, 15:06:49 pm »
И аз имам този проблем с цепенето на ноктите. Използвам масло на Икаров и преди да се лакирам слагам основа заздравител за ноктите. Ефект няма. Само когато не се лакирам забелязвам подобрение. Чувала съм за стъклена пила и сега като прочетох ще взема да си купя и аз.
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 15:08:40 pm от eagle »
Re: Проблем с нокти
« Отговор #73 -: Януари 04, 2008, 23:43:44 pm »
Здравейте,аз също имам проблем с ноктите-много, даже прекалено много се нищят и чупят. Пих калций и какво ли още не,но ефект няма. Маникюристка питах и тя не можа да ми каже нишо по въпроса. :?
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Проблем с нокти
« Отговор #74 -: Януари 10, 2008, 16:26:13 pm »
Момичета взех си стъклена пила на Перфект. Като я използвам известно време ще пиша дали съм доволна.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #75 -: Февруари 13, 2008, 11:53:37 am »
Здравейте,аз също имам проблем с ноктите-много, даже прекалено много се нищят и чупят. Пих калций и какво ли още не,но ефект няма. Маникюристка питах и тя не можа да ми каже нишо по въпроса. :?
моят съвет е да спреш всякакво лакирване ( дори и със заздравители) за няколко месеца ! - това е изпитана рецепта
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Проблем с нокти
« Отговор #76 -: Февруари 21, 2008, 10:05:05 am »
Аз пак да се включа. Започнах да пия цинк+селен заради НК клетките и май от него взеха ноктите и косата ми да стават по-здрави. Четох, че цинка се препоръчва при косопад и пърхот. Иначе и пилата е готина.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #77 -: Февруари 24, 2008, 21:05:20 pm »
Здравейте,аз също имам проблем с ноктите-много, даже прекалено много се нищят и чупят. Пих калций и какво ли още не,но ефект няма. Маникюристка питах и тя не можа да ми каже нишо по въпроса. :?
моят съвет е да спреш всякакво лакирване ( дори и със заздравители) за няколко месеца ! - това е изпитана рецепта
спрях ,но никакъв ефект :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Проблем с нокти
« Отговор #78 -: Февруари 24, 2008, 22:13:00 pm »
Мерц съм пила и имат ефект малко след започване на курса, а малко след приключването се получаваше при мен винаги обратен ефект. Повече чупливост на ноктите... :?

Лак на ОПИ/OPI има няколко вида заздравители в зависимост от ноктите, дали се цепят, за чувствителни кожи и т.н. Имат ефект, много са добри, поне на мен ми действат добре, не съдържат формалдехид, но са скъпи - от 32 лева нагоре...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #79 -: Февруари 24, 2008, 22:15:47 pm »
Пробвах с Мерц на два пъти - тцъ, гадеше ми се и ми ставаше кофти. По принцип съм с меки нокти, с широки плочки. Хубав маникюр съм имала само с ноктопластика, но се иска постоянство, а аз не съм чак толкова суетна.
Ако проблема ви е сезонен - пробвайте с качествен заздравител.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com