0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #100 -: Ноември 16, 2009, 21:29:06 pm »
      :hello2:denis много ти благодаря за съвета,ще пробвам. Сга в момента ги мажа със серум от   orifreme и масло за премахване на кожичките. Да ли ще ми помогнат,какво ще кажите
Re: Проблем с нокти
« Отговор #101 -: Ноември 17, 2009, 09:16:30 am »
Аз своите нокти ги мажа с бадемово масло или със зехтин. Добре е за ноктите да ги оставяш на около месец по десетина дни без лак(особено ако използваш тъмни лакове).
А от продуктите на Орифлейм, аз лично не съм доволна.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #102 -: Ноември 17, 2009, 20:29:25 pm »
Аз своите нокти ги мажа с бадемово масло или със зехтин. Добре е за ноктите да ги оставяш на около месец по десетина дни без лак(особено ако използваш тъмни лакове).
А от продуктите на Орифлейм, аз лично не съм доволна.
Аз съм използвала други продукти на Олифрейм и съм доволна от тях но за тези незнам дали ще ми помогнат,но също така започнах и да ги мажа със зехтин. Щом на вас е помогнало надявам се,че ще ми помогне и на мен!!!! :P :P :P
Re: Проблем с нокти
« Отговор #103 -: Август 20, 2010, 22:15:55 pm »
моите нокти са много дълги, но преди много се чупеха, цепеха се отгоре и отстрани, а като се цепят така ми казаха че ноктите са болни и колкото и да ги чакаш да пораснат, няма да пораснат и си купих от аптеката един заздравител за нокти слага се всеки ден масажира се държи се 10-15 минути и с едно парцал се трие, а масажира се отгоре отдолу навсякъде за да може да попие в нокътя така една седмица и сега ноктите ми са много дълги и здрави, няма счупване или цепене някъде и продължават да растат.И вечер ако имате желание ги слагайте в ваничка за ръце в някакъв съд с вода слагате сапун и си потапяте ръцете за 15 минути и не повече от 15 минути и ги подсушавате това е. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Проблем с нокти
« Отговор #104 -: Август 21, 2010, 11:05:08 am »
Да споделя, че откакто пия Биотин , ноктите / и косата/ ми растат много бързо.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Проблем с нокти
« Отговор #105 -: Септември 09, 2010, 13:41:10 pm »
Аз пия Мерц, че имам в момента и много силен косопад, дано да помогне
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #106 -: Март 21, 2012, 08:52:31 am »
Темичката е доста стара, но тъй като моя проблем си е свързан с нокти, реших да не отварям нова тема.Надявам се да има отговор.
Проблемът е, че ноктите на краката ми за ужаааасно грозни. :balk_146: Какво имам предвид?
Самите плочки на почти всички пръсти не са плоски а са като оризови зрънца - малки,стърчащи, непрозрачни и грозни най-вече :(  :( А нокъта на левия палец е най-зле  - гаден, дебел,непрозрачен, и извит навътре и обгърнал месото отдолу. Та той ми е най-големия проблем. Заради него не мога да нося тесни обувки( тези с острия връх когато им беше модата ми бяха неосъществима мечта)защото се притиска в месото и боли. Преди не беше така извит, но пак си болеше. Сега се е впил и е просто един малък ужас!!!! А бе винаги съм си носела широки обувки
Сега ще кажете, че са гъбички, но аз откакто се помня( на 30 съм) винаги са си били така. Майка ми казва че са си ми били такива :dontknow: Два пъти е махан, един път го бях ударила и падна, но пак си расте такъв.
Както и да е , досега не ми се е занимавало ли, не знам

Предполагам все пак че са гъбички, но на какъв доктор трябва да отида- кожен, хирург?? Аз съм решила да ми го махнат този на палеца( да не кажа всички  :lol:)защото едва ли от медикаменти ще се оправи.
Мислех да отида първо на кожен, но пък вижте какво намерих  http://yan.contact.bg/nok.htm
та дали да не отида на ортопед. То че няма да е в нашия малък град няма, току виж съм останала и без пръст.
Ще се радвам на всеки съвет. :)


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Проблем с нокти
« Отговор #107 -: Март 21, 2012, 20:14:24 pm »
Иванита,

при мен проблема с врастване на нокътя се появи след раждането, разбрах, че това също било отключващ фактор. Цял живот не съм имала проблем с ноктите, за моя ужас се наложи изрязване на единия два пъти и седмица след това и на другия, всичко това в рамките на 1 месец.  :? Обърнах се към хирург, ( благодарна съм на Мели, че ме насочи към много добър лекар ). Той ме посъветва като усетя, че има проблем да започна киснене в смрадлика,  всеки ден, докато порасне нокътя. Сега 6 месеца след интервенцията видях, че помага. Много е важно изрязването на крайчетата, но ти предполагам това го знаеш.

Ако има и гъбична инфекция, тогава е необходимо консултация с дерматолог.

Успех, това е изключително неприятен проблем. Ако става дума само за дизайн те съветвам да не ги пипаш, защото не е гаранция новия как ще изглежда и дали няма да се впива отново.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #108 -: Март 21, 2012, 21:24:47 pm »
Благодаря Deep, за съветите, ще ги последвам, макар че поне за единия нокът е почти 100% за махане.
Ще може ли да ми напишеш на лични при кой хирург си била, малко повече информация за записване на час и т.н. Също така и на добър дерматолог. Ако може и да са по здравната каса, ама и на частно ще отида. Макар че с пътните малко нанагорно ще ми се види, но стига да са добри ще си заслувава.


Re: Проблем с нокти
« Отговор #109 -: Април 17, 2012, 12:23:43 pm »
към авторката на темата.. ходи на лекар, защото може да имаш гъбички или нещо такова... не е нормално от липса на витамини така да се цепят + ако има задебеляване тогава със сигурност има проблем.

Съжалявам, ако повтарям някого, но не съм, чела мненията :)
Re: Проблем с нокти
« Отговор #110 -: Юли 29, 2012, 18:57:09 pm »
Здравейте, искам да попитам къде мога да намеря лак за нокти без ацетон? Защото не знам дали изобщо се предлага някъде. (нали има лакочистител без ацетон...) Питах на няколко места, включително и в една аптека, но никой не успя да ми каже. Много ще съм благодарна ако някой има някаква информация (магазин или сайт...)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Проблем с нокти
« Отговор #111 -: Август 02, 2012, 17:53:42 pm »
Здравейте, искам да попитам къде мога да намеря лак за нокти без ацетон? Защото не знам дали изобщо се предлага някъде. (нали има лакочистител без ацетон...) Питах на няколко места, включително и в една аптека, но никой не успя да ми каже. Много ще съм благодарна ако някой има някаква информация (магазин или сайт...)

Разгледай тук
Моята дъщеря си беше поръчала преди доста време - за френски маникюр на водна основа
Не съм го пробвала, защото трябваше 8 часа да не се мокрят ръцете :)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум