0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Проблем с нокти
« -: Юли 18, 2006, 07:26:08 am »
Мили момичета имам проблем с нокти........неспират да се цепят....цепят се на няколко пласта!Ужас...направо незнам какво да правя!Някой от вас имал ли е такъв проблем????(Явно има липса на някакъв витамин?? :DМоля дайте съвет!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #1 -: Юли 18, 2006, 08:21:49 am »
аз също имах този проблем, но си взех стъклена пила и ползвам само нея. никакви нокторезачки, ножици и т.н.
освен това вечер ги мажа с меден вазелин - 1.80 от аптеката
Още първата седмица има резултат
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #2 -: Юли 18, 2006, 08:26:56 am »
аз също имах този проблем, но си взех стъклена пила и ползвам само нея. никакви нокторезачки, ножици и т.н.
освен това вечер ги мажа с меден вазелин - 1.80 от аптеката
Още първата седмица има резултат
Dide миличка каква е тази стъклена пила ?????Каде си я купи??? :D
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #3 -: Юли 18, 2006, 09:09:02 am »
Момичета
При мен е друг проблема с ноктите - незнам дали е правлино да се включа в тази тема, но нали съм на 21 и ме тормози това че не мога да се отърва от това да като гаден навик да си гризя ноктите особено на ръцете. Незнам защо и аз не мога сама да контролирам това така че ако някоя от вас се отървала от това, бих искала някаква рецепта...  :P :)
Re: Проблем с нокти
« Отговор #4 -: Юли 18, 2006, 09:25:34 am »
Помисли за микробите  :lol: Пък и визията на нагризани нокти не е хубава ;) И за като малка ползвах "зъбната" нокторезачка...но с малко инат и воля всичко се постига. Чувала съм, че имало някакво мазило ли какво е, с което се мажат и като тръгнеш да си ги гризеш и горчи и щеш нещеш се отказваш, но при мен не го проложиха  :lol:Ако и това не те откаже...незнам. Колкото до цепенето на ноктите бях си взела от дражетата на МЕРЦ. Имаше ефект при мен.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #5 -: Юли 18, 2006, 09:35:22 am »
Ади, предполагам, че има нядостиг на някой витамин, но за съжаление не мога да помогна, защото не ги разбирам тези неща. За ноктите е важно, ако може да не се режат, а само да се пилят. Освен това, имало значение и как се пилят - май трябва да е само в една посока. Аз ползвам масло за нокти на Икаров и съм много доволна. Нанася се доста пестеливо и изкарва доста време.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #6 -: Юли 18, 2006, 09:49:50 am »
Ади,хормоните сьщо играят роля, както 3а косопад, така и 3а нокти.
Хубаво ти е отговорила Дидето и е много вярно, но проблем може да има и вьтре в органи3ма. Трябва да отидеш на лекар, не 3нам то4но какьв, и с предписаното от него и това от Дидето да се лекуваш.
Фанта 21, твоя проблем в Германия го лекуват с ноктопластика. Ефект има.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #7 -: Юли 18, 2006, 10:15:05 am »
Извинявам се, че и аз в темата на Adi, но да се оплача. :( Аз пък имам съвсем друг проблем с ноктите - целите са на бели петна. Вече на трима кожни лекари ходя и заключват, че е липса на витамин А, Е и цинк. Добре, но 6 години ги пия по схемата и петната са си още тук. Притеснява ме да не е някакъв проблем с хормоните на щитовидната жлеза, защото нали влияят на бебеправенето :(.
Adi,  на мен обикновено зимата ми се цепят и като пия 20дни калмацин ми се оправят. Трябва и да си смениш пилата и да ги пилиш само в едната посока винаги! Не трябва да се лакираш по-често от веднъж на 3 дни и не трябва (ако искаш дълги нокти) да стоиш повече от 2 дни в седмицата без лак. Хубав крем за кожички и нокти също помага.
fanta_21, мила, едва преди две години се преборих с гадния навик! Въпрос на нерви е - може да пиеш някакви слаби успокоителни и да си ги мажеш (ноктите и кожичките отстрани) с perfekt no bite. Прилича на лак, жълто е на цвят, има го в повечето магазини, струва 2,50-3лв и има вкус на жлъчка. Знам, че и най-гадният вкус не помага. Просто трябва да се настроиш, че когато усетиш много гаден вкус - вадиш ръката от устата. Успех - знам колко е трудно и колко е грозно  :(!
« Последна редакция: Юли 18, 2006, 10:27:10 am от Lan »
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #8 -: Юли 18, 2006, 10:17:23 am »
Фанта 21, твоя проблем в Германия го лекуват с ноктопластика. Ефект има.
Когато навикът е много силен, пристрастеният започва да си гризе пръстите и кожичките отстрани, така че не винаги ноктопластиката (или залепен изкуствен маникюр) помага.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Проблем с нокти
« Отговор #9 -: Юли 18, 2006, 10:59:03 am »
На мен пък ми направи впечатление, че когато пия фолиева киселина ноктите ми растат хубави и твърди, без да се цепят и чупят. Не съм сигурна на 100% дали е от това, но и без друго трябва да си пия фолиевата ;) Иначе и моите много се цепеха и чупеха.
Колкото за комплексните витамини за коса, кожа, нокти - вярно е, че "Мерц" са хубави, но са скъпички. На времето ми бяха изписали за кожни проблеми един по-евтин витаминен комплекс - "Дермабион" в  зелена опаковка е и още го има. Доста добре ми се отрази.


*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Проблем с нокти
« Отговор #10 -: Юли 18, 2006, 11:24:40 am »
Пробвай да си ги топиш всяка вечер за по 10 - тина минутки в хладка вода със сол.Това е най-безболезнената и лесна рецепта, която знам, че има ефект.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Проблем с нокти
« Отговор #11 -: Юли 18, 2006, 11:25:00 am »
   И аз имам понякога проблеми с ноктите.Но като се позамислих,разбрах че започват да се чупят само когато използвам евтини лакове и лакочистители.Нали все гледаме да спестим оттук оттам понякога си купувам по-евтини такива.И понеже,след първото миене на чиниите лака вече е олющен,трия го и слагам нов.Като затворен цикъл.Спрях изобщо да се лакирам и ноктите ми се оправиха.Затова,скъпо не скъпо,купувам само марков лак.Може един път на 2 мес да купя,но не рискувам повече.

  
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #12 -: Юли 18, 2006, 11:55:35 am »
 И аз имам понякога проблеми с ноктите.Но като се позамислих,разбрах че започват да се чупят само когато използвам евтини лакове и лакочистители.Нали все гледаме да спестим оттук оттам понякога си купувам по-евтини такива.И понеже,след първото миене на чиниите лака вече е олющен,трия го и слагам нов.Като затворен цикъл.Спрях изобщо да се лакирам и ноктите ми се оправиха.Затова,скъпо не скъпо,купувам само марков лак.Може един път на 2 мес да купя,но не рискувам повече.

  

Проблемът на нискокачествените лакове не е в състава им, а в това, че бързо се белят и използваш лакочистиел. Ако висококачествен лак го почистваш всяка вечер или през вечер - ефектът ще е същия. Това може да се избегне с нанасянето на няколко пласта лак - но като цена излиза същото, а времето за нанасяне е тройно :(.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Проблем с нокти
« Отговор #13 -: Юли 18, 2006, 13:13:43 pm »
аз също имах този проблем, но си взех стъклена пила и ползвам само нея. никакви нокторезачки, ножици и т.н.
освен това вечер ги мажа с меден вазелин - 1.80 от аптеката
Още първата седмица има резултат
Dide миличка каква е тази стъклена пила ?????Каде си я купи??? :D
В Стара Загора такава пила можеш да намареш в търговския комплекс"Сити" на втория етаж до стълбите...магазина на Стар Найлс...върте ги продават. Аз процедирам като Дидето но си мажа ноктите с лимонов обикновен крем..1,50лв :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #14 -: Юли 18, 2006, 13:19:36 pm »
Диде, на мене също ми е интересно- каква е тая стъклена пила и откъде се купува, досега не съм срещала? Сподели с нас.  :lol:
Иначе, Ади, имам същия проблем като тебе, и никакви хапове и методи не помагат- било генетично заложено да имам слаби нокти! Слагах два пъти ноктопластика, ама след нея по-зле става. А толкова харесвам дълги нокти! Завиждам на момичетата със здрави нокти, честно!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Проблем с нокти
« Отговор #15 -: Юли 18, 2006, 14:15:39 pm »
Диде, на мене също ми е интересно- каква е тая стъклена пила и откъде се купува, досега не съм срещала? Сподели с нас.  :lol:
Иначе, Ади, имам същия проблем като тебе, и никакви хапове и методи не помагат- било генетично заложено да имам слаби нокти! Слагах два пъти ноктопластика, ама след нея по-зле става. А толкова харесвам дълги нокти! Завиждам на момичетата със здрави нокти, честно!

Мила, момичетата със здрави нокти имат друг проблем. Аз имам ужасно твърди нокти и са супер дълги, обаче ако се пресрещна с нещо го чупя до живеца. Така че си е проблем и едното и другото. Явно няма угодия. Аз имах страшен маникюр, ама два пъти като оправя леглото и се пресрещна в таблата му и ми отива маникюра. Затова сега са на средна дължина, че да не ме е яд :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #16 -: Юли 18, 2006, 15:20:36 pm »
Няма такова нещо като "генетично заложени чупещи се нокти". Ако работата ти е свързана с постоянно киснене на ръцете във вода - да. Иначе - не. Консултирай се с някоя маникюристка (най-добре приятелка). Обикновено (когато не е липса на витамини) чупенето идва от неправилни процедури. Ноктите не търпят никакви излишни процедури, т.е. колкото по-малко ги пилиш, режеш, дърпаш кожички, режеш кожички, третираш с лакочистител, толкова по-добре. Пила - само когато се налага, издърпване на кожички - само когато са добре накиснати във вода - никакво рязане! Пиленето трябва да става от вън на вътре в една посока. Трябва да се извършва "до край", т.е. докато въобще не задират. Може ноктите генетично, да са ти по-тънки или меки, но те обикновено не се цепят (огъвт се по-добре) и съответно не се чупят зверски както е описала Ганка.
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 09:52:12 am от Lan »
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #17 -: Юли 18, 2006, 15:25:44 pm »
Отлепването на горния слой на нокътя може да стане от някои свръх некачествени лакове (имаше такива по време на прехода), но скоро не съм попадала на такъв. Описаното многопластово нацепване - ако се работи много често с вода и препарати за миене, докато на ноктите няма лак или при липса на витамини, или при неправилни (и/или много излишни) процедури с ноктите.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #18 -: Юли 18, 2006, 22:20:03 pm »
На мен пък ми направи впечатление, че когато пия фолиева киселина ноктите ми растат хубави и твърди, без да се цепят и чупят. Не съм сигурна на 100% дали е от това, но и без друго трябва да си пия фолиевата ;) Иначе и моите много се цепеха и чупеха.
Колкото за комплексните витамини за коса, кожа, нокти - вярно е, че "Мерц" са хубави, но са скъпички. На времето ми бяха изписали за кожни проблеми един по-евтин витаминен комплекс - "Дермабион" в  зелена опаковка е и още го има. Доста добре ми се отрази.
Бебе 2006, и аз сега като прочетох това за фолиевата и се замислих.Моите нокти са меки и доста чупливи, много често като пораснат малко и се чупят,а и от препаратите за съдове се цепи горния слой.От 3 месеца пия фолиевата к-на и сега като се замисля този месец доста са ми пораснали и ''пу-пу'' не са се разделили слоевете засега.Дано да е от това и да сме със здрави нокти и да имаме здрави бебета :balk_103:
Re: Проблем с нокти
« Отговор #19 -: Юли 18, 2006, 22:30:06 pm »
Отдавна не съм чела за нокти, но ми е останало в главата че им е нужен цинк, богато съдържание на цинк познайте къде има..
Друго нещо, не е важно ноктите да са твърди или меки, трябва да са еластични.
Това с белите неща при ноктите скоро някой ми говори, ама пусти Золадекс много забравям, мисля че беше липса на минерали, да ме простите ако греша.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #20 -: Юли 18, 2006, 23:10:17 pm »
Иначе, Ади, имам същия проблем като тебе, и никакви хапове и методи не помагат- било генетично заложено да имам слаби нокти! Слагах два пъти ноктопластика, ама след нея по-зле става. А толкова харесвам дълги нокти! Завиждам на момичетата със здрави нокти, честно!
Няма такова нещо генетично заложено!!!!!!!!!!Значи аз преди имах перфектни нокти...твърди и никога не се цепиха така на пластове!Този проблем имам почти 10 месеца и сега съвсем се задълбочи!!!!!От няколко месеца пия витамин Е и фолиева но няма никакъв ефект!Поради тази причина търся съвет!(Испих и една опаковка Калмацин ....но няма резултат!) :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #21 -: Юли 18, 2006, 23:15:22 pm »
Извинявам се, че и аз в темата на Adi, но да се оплача. :( Аз пък имам съвсем друг проблем с ноктите - целите са на бели петна. Вече на трима кожни лекари ходя и заключват, че е липса на витамин А, Е и цинк. Добре, но 6 години ги пия по схемата и петната са си още тук. Притеснява ме да не е някакъв проблем с хормоните на щитовидната жлеза, защото нали влияят на бебеправенето :(.

В книгата на Петър Дънов пише че белите питна по ноктите означават някакъв проблем в организма..заболяване!Ако се съмняваш в хормоните найдобре направи изследвания!!!!!!Никога не е излишно да се провери! :D
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #22 -: Юли 19, 2006, 09:46:18 am »
[
Цитат
Няма такова нещо генетично заложено!!!!!!!!!!
Цитат
Абе и на мене не ми звучи съвсем наред това обяснение- как така 20 години съм имала здрави нокти, а от няколко  години са доста зле- ако е генетично, все ще са си така!
Лан, на мен това  за наследствените чупещи нокти ми го каза моята маникюристка.Откъм процедури не съм ги претоварила ноктите, даже хич.  :D
За всеки случй съм решила да ходя на лекар за тия мои нокти- ако трябва ще прилагам каквото лечение каже док, ама искам дълги нокти  :x
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #23 -: Юли 19, 2006, 09:48:25 am »
erika, съветвам те да смениш маникюристката.
adi, малко да се позакрепим финансово и ще ги направя - няма да избягат. Ако някой може да ми препоръча добър кожен лекар, ще съм много благодарна или друг специалист, който да ми каже от какво са тези бели петна (даже не знам дали е за кожен лекар или за някакъв друг). :(
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 09:50:37 am от Lan »
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #24 -: Юли 19, 2006, 10:00:19 am »
Да бе, питам си и аз директно- на какъв лекар да ходя за нокитте?? Някой да знае?
Ади, сори, че ти се набърках така в темата, няма повече!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #25 -: Юли 19, 2006, 12:17:06 pm »
Подкрепям 100% мнението на Дидето за пиленето със стъклена пила и то само в една посока. Моята стъклена пила си я купих от представителството на O.P.I. в София на ул."Бузлуджа" не помня кой номер, но съвсем в началото като завиеш от бул."Прага" по улицата вдясно на 100-ина метра от лявата страна се пада салона. Предполагам, че такива пили се продават и в представителствата на другите професионални марки за маникюр, педикюр и ноктопластика - като Стар нейлс, Essie/IBD, но не мога да ви кажа адресите им.
Относно петънцата по ноктите и аз съм имала този проблем, бяха ми казали, че е от липса на витамини, тъй като не ям месо от години, въпреки че всячески се опитвам да си набавя белтъци. Проблемът ми се реши като започнах да пия Фолиева киселина и при мен имаше този заздравяващ ефект, който са открили Бебето и Пеперудката. От специализираните таблетки на нокти, кожа и коса не съм дори така доволна, както от ефекта на фолиевата киселина.  От тези специализирани витамини препоръчвам Фито, аз от Мерц се разочаровах.
Наред с това много е важно да се слага база/основа преди нанасянето на лака, за да предпазва нокъта от навлизането на вредните съставки от лака и ако е ярък цвят от оцветяването на нокътната плочка, както и ползването на олио за кожичките и ноктите, което е с подхранващ ефект. Това е, което аз правя + редовно посещение на професионалист, за да се радвам на хубави нокти. Катеорично съм против ноктопластика/гелове - пробвала съм и двата варианта, освен в случаите, когато не е крайно наложително.
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 13:53:10 pm от rally_g »
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #26 -: Юли 19, 2006, 12:52:56 pm »
Adi, и аз имах същия проблем. Пробвах с "Мерц" преди години, но при мен не помогна. Но и аз като Бебе_2006 забелязах, че фолиевата к-на ми действа много добре на ноктите, дори косопада ми спря.


*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #27 -: Юли 19, 2006, 14:10:48 pm »
Ами и на мен фолиевата киселина ми помогна за косата - много хубава ми стана. Моите бели петна, не са 2-5-10. Могат да се изброят по 10-20 само на единия нокът. Даже понякога целите нокти са ми бели. Предполагам, че наистина има някаква логика за витамините (защото и тримата дерматолози казаха, че е липса на витамин А, Е и цинк), но при положение, че пия предписаните ми витамини от 6 години и не се подобряват едва ли е само от тях!
В някакъв сайт четох, че може да се получат бели петна от прекалено силно притискане при избутването на кожичките. Понеже моите кожички и нокти растат юнашки и аз наистина грубичко ги избутвам, си мисля какво ли ще да е ако толкова години се тъпча с витамини, а причината може да се окаже чисто механична. Сега от три седмици съм много "нежна" с тях и май наистина взеха да се пооправят, но ще съм сигурна чак след месеци :(!
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 14:16:04 pm от Lan »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Проблем с нокти
« Отговор #28 -: Юли 19, 2006, 15:55:27 pm »
Lan, като четох за белите петънца по ноктите и се сетих нещо :) То е малко off topic, ама ще ви го напиша. Значи, в зависмост от това на кой пръст имаш бяло петънце, има различни тълкувания:
на палеца е "вяра",
показалец - "надежда",
среден - "любов"
безименен - "щастие"
кутре - "нещастие".
 :lol: тинтири-минтири, ама някой ми го беше казал :)


*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #29 -: Юли 19, 2006, 15:59:16 pm »
 :DАз, понеже съм с по много на всички пръсти се предполага, че съм някакво крилато дето е долетяло от небето и си има вяра, надежда, любов, щастие и нещастие в излишък и раздавам на другите хора! Край - разконспирирана съм, чак крилата ме засърбяха от засрамване! :blowingdust: :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #30 -: Юли 19, 2006, 23:34:24 pm »
erika, съветвам те да смениш маникюристката.
adi, малко да се позакрепим финансово и ще ги направя - няма да избягат. Ако някой може да ми препоръча добър кожен лекар, ще съм много благодарна или друг специалист, който да ми каже от какво са тези бели петна (даже не знам дали е за кожен лекар или за някакъв друг). :(
...за хормоните.....Част от тях можеш да си ги направиш с направление!!!!
Лан чувала съм че едно е да се пият витамините и друго е до колко се усвояват от организма!
Иначе спри за 1 месец да избутваш кожичките и да видим как ще са петната!? :bighug:

Ерика !
миличка нямам нищо против да пишеш и да задаваш въпроси в тази  тема!!!!!! :bighug:
МОМИчета благодаря на всички за съветите! :balk_21:
Re: Проблем с нокти
« Отговор #31 -: Юли 20, 2006, 06:28:11 am »
Стъклени пили има и на Перфект - 7-8 лв.
със такава пила ноктите могат да се пилят в двете посоки, но аз не предпочитам :)
след употреба стъклената пла се измива с вода за да се запази.
Другото, което препоръчвам е лак без ацетон, както и лакочистител без ацетон - т.к. .ацетона също е предпоставка и за гъбички по ноктите, а всяка една промяна дори само в цвета на нокътната плочка може да говори за наличие на гъбички.
Мажете ноктите с нещо мазно, защото те се белят от сухота

ПП: Преди години имах бяло петънце на една нокътна плочка, което се оказа гъбичка, а не липса на витамни.


« Последна редакция: Юли 20, 2006, 07:04:38 am от Dideto »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #32 -: Юли 20, 2006, 07:39:05 am »
Диде непременно ще си купя такава пила! :D
Само незнам при кой лекар може да се направи  евентуална  консултация за нокти!Но май при кожен??!!! :D
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #33 -: Юли 20, 2006, 07:50:31 am »
Dideto,
ноктите са ми изследвани многократно за гъбички - белите петна не са от това. Не съм съгласна, че лаковете без ацетон са по-малко вредни - напротив. При мен и при сестра ми, при употреба на уж по-хубавите безацетонови лакове и най-вече лакочистители, ноктите отслабват и пожълтяват. Не мисля и че ацетонът е предпоставка за гъбички - няма логика да е така. По-скоро незащитеният с лак отгоре нокът е по-лесна "плячка". Истната е, че ако реши да те пипва гъба, основна предпоставка са влагата, затвореността и имунната система. За това най-често гъби пипват мъжете и то на краката.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #34 -: Юли 20, 2006, 07:59:34 am »
Adi, сега видях поста, в който пишеш, че преди си имала перфектни нокти. Това ме кара да си мисля, че много добре знаеш как да се грижиш за тях. Колкото и да съм "за" за стъклените пили, аз самата използвам още старата "диамантена" и ноктите не ми се цепят. Явно проблемът при теб не е в грижите, по-скоро е някаква липса на витамини или изнервеност. Това звучи невероятно, но знаеш ли как ти реагира тялото, ето мен например, когато съм много нервна ме болят всички зъби (без причина)...
Мила, Adi, знам че една част от изследванията могат да станат с направление, досега обаче не ми се е случвало да отида с молба за направление и личната ми лекарка да го даде (винаги или ги е свършила, или аз според нея, намам нужда от въпросното изследване). Не разчитам въобще на Касата, когато събера парите ще си ги направя и това е :(.
« Последна редакция: Юли 20, 2006, 08:12:12 am от Lan »
Re: Проблем с нокти
« Отговор #35 -: Юли 20, 2006, 08:14:05 am »
Dideto,
ноктите са ми изследвани многократно за гъбички - белите петна не са от това. Не съм съгласна, че лаковете без ацетон са по-малко вредни - напротив. При мен и при сестра ми, при употреба на уж по-хубавите безацетонови лакове и най-вече лакочистители, ноктите отслабват и пожълтяват. Не мисля и че ацетонът е предпоставка за гъбички - няма логика да е така. По-скоро незащитеният с лак отгоре нокът е по-лесна "плячка". Истната е, че ако реши да те пипва гъба, основна предпоставка са влагата, затвореността и имунната система. За това най-често гъби пипват мъжете и то на краката.
Лан, аз не казвам, че имаш гъбички!
колкото до ацетона - да, той е храна за гъбите, както не може да ме убдеиш, че нещо с ацетон е толкова щадящо, колкото и без ацетон.  :)
Когато нямаш проблем с ноктите, можеш и нищо да не им правиш, но ако имаш, то тогава търсиш решение. Аз съм видяла резултата при мен и споделям от опит.
Ади, аз лично ходя на дерматолог да ме гледа.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #36 -: Юли 20, 2006, 08:27:50 am »
Ами при мен явно ацетоновите заместители ми влияят по-зле от самия ацетон. Може и да е от привикване, знам ли...Как така "храна за гъбите", та той е химикал, който го няма в природата, как може един жив организъм да се храни с химикал? Ето това ме учудва - не казвам, че не е вярно, защото наистина си нямам представа, просто не ми звучи логично...
« Последна редакция: Юли 20, 2006, 08:30:25 am от Lan »
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #37 -: Юли 20, 2006, 10:01:24 am »
Ади,

диагнозата гъбички на ноктите, може да я постави компетентно единствено дерматолог. Аз също не се връзвам на маникюристки/педикюристки и др.специалисти. За диагностициране на заболяване си има лекари, не случайно хората учат по над 6години, а не изкарват просто един 2-3месечен курс :D.
Относно безацетоновите лакочистители и лакове - лично при мен няма особена разлика, особено що се отнася до лака, вероятно защото задължително използвам база, а лакочистител действително без ацетон съм чувала че няма, т.нар. безацетнови такива имали просто по-малко съдържание на ацетона, незнам доколко е така, но аз също предпочитам да ползвам безацетонов лакочистител, чувствам се по-комфортно.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Проблем с нокти
« Отговор #38 -: Юли 20, 2006, 10:08:44 am »
ми.. аз мога да кажа безацетонови лакочистители, но са леко скъпички
сега дали наистина има някакво минимално количество не знам, но със сигурност на опаковките пише, че не съдържа.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #39 -: Юли 20, 2006, 10:33:48 am »
Дидуни,

аз лично си купувам безацетовия на O.P.I - червеникавото шише - струва към 11лв. и също пише, че не съдържа ацетон и е подходящ за ноктопластики, именно по тази причина. Доколко е вярно, нямам идея. А твоето предложение какво е?
Междудругото някой ползвал ли е продукти на една професионална марка за маникюр - Мавала, гледам, че ги продават в бюти зоната на ЦУМ и много се чудя дали да не сменя някои от любимите си продукти на О.P.I с тях, но искам да са изпитани.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Проблем с нокти
« Отговор #40 -: Юли 20, 2006, 10:53:52 am »
Ралинка, Шанел и Елизабет Арден
цена между 30 и 40 лв.
На мавала съм ползвала лак, но не е по-различен от Голден роуз дори.. според мен
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #41 -: Юли 20, 2006, 10:59:31 am »
Ралинка, Шанел и Елизабет Арден
цена между 30 и 40 лв.
На мавала съм ползвала лак, но не е по-различен от Голден роуз дори.. според мен

Напълно съгласна съм за лаковете на Мавала- не стават! Виж, за лакочистители- нямам впечатление, може да са по-качествени!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #42 -: Юли 20, 2006, 11:07:34 am »
Ралинка, Шанел и Елизабет Арден
цена между 30 и 40 лв.
На мавала съм ползвала лак, но не е по-различен от Голден роуз дори.. според мен

10х за инфото - задължително ще пробвам, виж дори не съм знаела, че имат лакочистители, а иначе лаковете на Шанел са ми любимите ( и на Ести Лаудер също), имат страхотни цветове и са много трайни.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Проблем с нокти
« Отговор #43 -: Юли 20, 2006, 11:12:39 am »
и аз обичам лаковете на Шанел, но най-много Ив Сен Лоран.
В БГ обаче са с много надути цени.

ПП: Да попитам някой пазарува ли от сайта на ягодка?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #44 -: Юли 20, 2006, 11:33:04 am »
Защо да са надути, аз си ги купувам за 30-35лв. (напр. на Клиник са 30лв., на Шанел - 35), същите са цените и в чужбина, малко са по евтинички в Дюти фри-тата, но това е заради данъците предполагам, при това с няма и едно евро е разликата.
Какъв е този сайт, не съм го чувала?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблем с нокти
« Отговор #45 -: Юли 20, 2006, 11:34:34 am »
ади, ти проверявала ли си си жлезата.
аз също все страдах от чупливи нокти. когато ми откриха хашимотото и почнах високите дози селен този проблем отпадна. на опаковката на селена пише че е полезен за косата, ноктите, кожата, метаболизма и др.
провери си жлезата ако до сега не си.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #46 -: Юли 20, 2006, 11:38:33 am »
За каквото и да си говорите, да знаете, че става дума за щитовидна жлеза.

Лили,  :balk_21: да не вземеш да ми се вържеш.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблем с нокти
« Отговор #47 -: Юли 20, 2006, 11:41:17 am »
в цваген форума има една много хубава емотика дето тука я няма. каза се "а бой де"
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #48 -: Юли 20, 2006, 11:46:31 am »
Има една песен, в която се пее "Бате Гойко, ти внимавай"  :lol:

Лелеееее, оспамихме темата  :oops:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблем с нокти
« Отговор #49 -: Юли 20, 2006, 11:47:34 am »
ади е слънце, ще ни прости :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #50 -: Юли 20, 2006, 11:56:30 am »
акъв е този сайт, не съм го чувала?
ето го, може да се види цената и в БГЛ http://www.strawberrynet.com/
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #51 -: Юли 20, 2006, 21:52:27 pm »
ади е слънце, ще ни прости :D
Естествено всичко ви е простено сладурки такива!!!!Вие сте били големи палавници!!!!! :balk_21:

Lilly преди време проверявах жлезата ...всичко беше наред само близо 1 година ТСХ беше малко под нормата.Когато оставих цигарите слет 3 месеца и тТСХ вече беше в норма!.........(за жалост слет неуспешно инсе пак  май пропуших но това е друга тема) :(
rally_g почвам да пия витамини и ако ноктите не се оправят до 1-2 месеца непременно ще посетя дерматолог!

Цунки на всички девойки!!! :balk_21:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблем с нокти
« Отговор #52 -: Юли 21, 2006, 10:15:24 am »
Цитат
за жалост слет неуспешно инсе пак  май пропуших но това е друга тема
ади, е как може. не се прави така. пушенето на никой не е помогнало. я се стегни, спри цигарите и продължавай да търсиш проблема. ще стане.
пп правописа ти е все по-добър. изумяваш ме
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #53 -: Юли 21, 2006, 11:54:27 am »
Цитат
Да попитам някой пазарува ли от сайта на ягодка?
Аз пазарувам от ягодка!Страхотен сайт! :lol:
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #54 -: Юли 21, 2006, 15:20:25 pm »
Цитат
аз лично си купувам безацетовия на O.P.I - червеникавото шише

Рали колко милилитра е лакочистителя на  O.P.I.?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #55 -: Юли 21, 2006, 17:26:12 pm »
Цитат
аз лично си купувам безацетовия на O.P.I - червеникавото шише

Рали колко милилитра е лакочистителя на  O.P.I.?

Инди, аз лично си купувам шишето от 120мл. за 11лв., може и 15лв. да беше, не си спомням, защото като пазарувам там, не е само това. Имат разфасовки и от по 30мл., които естествено са по-евтини, но колко точно струват не мога да ти кажа.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #56 -: Юли 21, 2006, 22:46:51 pm »
Цитат
за жалост слет неуспешно инсе пак  май пропуших но това е друга тема
ади, е как може. не се прави така. пушенето на никой не е помогнало. я се стегни, спри цигарите и продължавай да търсиш проблема. ще стане.
пп правописа ти е все по-добър. изумяваш ме
Скоро пак ще ги оставя миличка!!!!!!Трябва!!!!!Сега ме е яд на себе си!!!!!!
Понякога върша глупости!!! :oops:
Иначе много ти благодаря за комплимента!!!!Но имам още доста да уча!!!! :balk_21:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблем с нокти
« Отговор #57 -: Юли 22, 2006, 22:45:38 pm »
определено трябва да ги оставиш. колкото по-бързо толкова по-добре.
аз комплименти не правя. или истината или го премълчавам :D, като напр в началото като те четях адски се възмущавах на правописа ти без да знам че не ти е роден език но забележка не съм ти правила...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #58 -: Юли 24, 2006, 22:35:22 pm »
определено трябва да ги оставиш. колкото по-бързо толкова по-добре.
аз комплименти не правя. или истината или го премълчавам :D, като напр в началото като те четях адски се възмущавах на правописа ти без да знам че не ти е роден език но забележка не съм ти правила...
Да мила Лили права си!Ще ги оставя ......!И то много скоро!Поне ще опитам! :bighug:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблем с нокти
« Отговор #59 -: Юли 24, 2006, 22:55:46 pm »
не опитвай а го направи. тая гадост проблеми не решава. само нови създава.
ще успееш ади. сигурна съм. и за двете. :bighug:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #60 -: Юли 24, 2006, 23:54:24 pm »
Момичета
При мен е друг проблема с ноктите - незнам дали е правлино да се включа в тази тема, но нали съм на 21 и ме тормози това че не мога да се отърва от това да като гаден навик да си гризя ноктите особено на ръцете. Незнам защо и аз не мога сама да контролирам това така че ако някоя от вас се отървала от това, бих искала някаква рецепта...  :P :)
От цял век сигурно не съм писала,но фанта_21,мила,успя да ме развеселиш посред нощ!!! Мераклиа съм да видя как го правиш този номер с гризането....това за "особено на ръцете" си го представям,но чудно ми е,ПО-НЕОСОБЕНО  кои гризеш?! Освен , в случаи,че не си активно практикуваш йoга,де.... :lol: :lol: :lol:

Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #61 -: Юли 25, 2006, 07:28:49 am »
 :lol:Чак пък йога. Аз мога да си слагам краката и зад врата (т.е. да си достигна устата ми е съвсем лесно - не че го правя де :D). Когато бях 75кг килограма пак можех - т.е. не зависи от килограмите (много), зависи от пластичността и никога не съм практикувала йога. Смятам, че повечето хора могат :D, само дето не са пробвали. Fanti4ke, ако е това, което си мислим, навикът е наистина извън контрол! Успокой ни тука, че страстите се развихриха! Все пак и аз двадесет и кусур години си гризях ноктите, но на краката никога не съм посягала :lol:.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #62 -: Август 18, 2007, 00:42:10 am »
ПРеди време пих масло от акула. Такиванокти никога не съм имала, чак се налагаше да ги поскъся, защото в един момент вече нищо не можех да правя с ръцете си. Спряха да се цепят от раз. Останаха си меки, но пак бяха по-добре от преди. Това е моята рецепта.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #63 -: Август 18, 2007, 21:44:25 pm »
Ади, имах същия проблем с ноктите. Пих какво ли не- ефект никакъв. Сега не се сещам точно кой ми каза да ги мажа с йод. Купих си от аптеката, сложих го в празно шишенце от лак и започна голямото хлепотене :D В продължение на месеци бях постоянна и това се възнагради. Ноктите ми станаха твърди, не се лющеха и не се чупеха. За първи път от много време имах маникюр! Има само едно неудобство- задължително трябва да се слага лак отгоре, защото йода много слино оцветява. След като спрях процедурите, минаха около два- три месеца, докато нокъта се изчисти и приеме нормалният си цвят.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #64 -: Август 21, 2007, 07:13:10 am »
в момента пия едни витамини (от около месец)...комбинация калций,цинк,магнезий...и имам малко подобрение :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Проблем с нокти
« Отговор #65 -: Август 21, 2007, 09:59:45 am »
аз използвам стъклена пила и масло на Икаров.Пилата си я взех от аптеката,в която работя и е на Солинген.Не са скъпи -от 4.90 до 7,5 лв. са ,в зависимост от големината и дали са ръчно рисувани или не.
<br />
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #66 -: Август 21, 2007, 13:10:06 pm »
Момичета
При мен е друг проблема с ноктите - незнам дали е правлино да се включа в тази тема, но нали съм на 21 и ме тормози това че не мога да се отърва от това да като гаден навик да си гризя ноктите особено на ръцете. Незнам защо и аз не мога сама да контролирам това така че ако някоя от вас се отървала от това, бих искала някаква рецепта...  :P :)

Режи ги по-4есто,така няма да има6 материал за гризанее  :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Проблем с нокти
« Отговор #67 -: Октомври 24, 2007, 09:56:21 am »
По случайност открих как да преодолея всякаки проблеми с ноктите дето ги имамоще от пубертета - Пия масло от сьомга. Съдържа Омега 3 киселини и вит. Е. Купих си го за възстановяване от операция, а това с ноктите е бонус ефект. Сегаако не ги изрежа не се чупят с месеци.
Можеш да си вземеш такова масло от аптеките Лечител.
PS  забременни е противопоказно да пият подобни масла от черен дроб накаквито и да е риби, защото съържат вит. А. с Вит. Е дори им се препоръчва.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #68 -: Октомври 24, 2007, 10:46:26 am »
Момичета,може ли да се пие Мерц по време на процедура инвитро и евентуално последваща бременност?
Re: Проблем с нокти
« Отговор #69 -: Октомври 24, 2007, 10:48:20 am »
Момичета,може ли да се пие Мерц по време на процедура инвитро и евентуално последваща бременност?
Ами кажи какво съдържат, че да можем да ти отговорим  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #70 -: Октомври 24, 2007, 13:04:19 pm »
съставки на "Мерц"

Бета каротин
Витамин А ацетат
Сух екстракт от мая
Витамини В1, В2, В6, В12
Никотинамид
Биотин
L-цистеин
Цианокомплекс
Витамин С
Калциев D-пантотенат
Витамин D3
Витамин Е ацетат
Желязо
« Последна редакция: Октомври 24, 2007, 13:06:00 pm от Жекова »
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #71 -: Октомври 25, 2007, 22:38:44 pm »
Вит А по време на бременност е строго  забранен(провери в нета) ,та виждам,4е има и А и другата му форма бета каротин ,която в организма се превра6та вав вит А ,зависи разбира се и коли4еството ,но аз не бих ги пила ,има специални витамини и минерали преди ,по и след и по време на кармене .Касмет с инвитрото :crossfingers:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Проблем с нокти
« Отговор #72 -: Януари 04, 2008, 15:06:49 pm »
И аз имам този проблем с цепенето на ноктите. Използвам масло на Икаров и преди да се лакирам слагам основа заздравител за ноктите. Ефект няма. Само когато не се лакирам забелязвам подобрение. Чувала съм за стъклена пила и сега като прочетох ще взема да си купя и аз.
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 15:08:40 pm от eagle »
Re: Проблем с нокти
« Отговор #73 -: Януари 04, 2008, 23:43:44 pm »
Здравейте,аз също имам проблем с ноктите-много, даже прекалено много се нищят и чупят. Пих калций и какво ли още не,но ефект няма. Маникюристка питах и тя не можа да ми каже нишо по въпроса. :?
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Проблем с нокти
« Отговор #74 -: Януари 10, 2008, 16:26:13 pm »
Момичета взех си стъклена пила на Перфект. Като я използвам известно време ще пиша дали съм доволна.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #75 -: Февруари 13, 2008, 11:53:37 am »
Здравейте,аз също имам проблем с ноктите-много, даже прекалено много се нищят и чупят. Пих калций и какво ли още не,но ефект няма. Маникюристка питах и тя не можа да ми каже нишо по въпроса. :?
моят съвет е да спреш всякакво лакирване ( дори и със заздравители) за няколко месеца ! - това е изпитана рецепта
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Проблем с нокти
« Отговор #76 -: Февруари 21, 2008, 10:05:05 am »
Аз пак да се включа. Започнах да пия цинк+селен заради НК клетките и май от него взеха ноктите и косата ми да стават по-здрави. Четох, че цинка се препоръчва при косопад и пърхот. Иначе и пилата е готина.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #77 -: Февруари 24, 2008, 21:05:20 pm »
Здравейте,аз също имам проблем с ноктите-много, даже прекалено много се нищят и чупят. Пих калций и какво ли още не,но ефект няма. Маникюристка питах и тя не можа да ми каже нишо по въпроса. :?
моят съвет е да спреш всякакво лакирване ( дори и със заздравители) за няколко месеца ! - това е изпитана рецепта
спрях ,но никакъв ефект :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Проблем с нокти
« Отговор #78 -: Февруари 24, 2008, 22:13:00 pm »
Мерц съм пила и имат ефект малко след започване на курса, а малко след приключването се получаваше при мен винаги обратен ефект. Повече чупливост на ноктите... :?

Лак на ОПИ/OPI има няколко вида заздравители в зависимост от ноктите, дали се цепят, за чувствителни кожи и т.н. Имат ефект, много са добри, поне на мен ми действат добре, не съдържат формалдехид, но са скъпи - от 32 лева нагоре...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #79 -: Февруари 24, 2008, 22:15:47 pm »
Пробвах с Мерц на два пъти - тцъ, гадеше ми се и ми ставаше кофти. По принцип съм с меки нокти, с широки плочки. Хубав маникюр съм имала само с ноктопластика, но се иска постоянство, а аз не съм чак толкова суетна.
Ако проблема ви е сезонен - пробвайте с качествен заздравител.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #80 -: Февруари 26, 2008, 15:54:47 pm »
От личен опит мога да кажа, че гератамин като се пие действа добре както за ноктите така и за кожата.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем с нокти
« Отговор #81 -: Февруари 26, 2008, 21:55:52 pm »
Мерц съм пила и имат ефект малко след започване на курса, а малко след приключването се получаваше при мен винаги обратен ефект. Повече чупливост на ноктите... :?

Лак на ОПИ/OPI има няколко вида заздравители в зависимост от ноктите, дали се цепят, за чувствителни кожи и т.н. Имат ефект, много са добри, поне на мен ми действат добре, не съдържат формалдехид, но са скъпи - от 32 лева нагоре...

Мерц също съм пробвала,нямаше ефект,,,,,,,този проблем ми се поеви преди повече от година  нищо непомага.......сега ги иставих така без грижи :oops: :(,да видим какво ще стане :D
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #82 -: Февруари 26, 2008, 21:59:27 pm »
Аз пък като започна да ги лакирам с лак или заздравител и тогава спират да се чупят. Сега ги пускам за 8 март, че тряя са прави маникюр.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Проблем с нокти
« Отговор #83 -: Март 14, 2008, 11:53:47 am »
Мажете си всяка вечер ноктите с бадемово малсо, дава страхотен резултат, ноктите стават здрави и твърди, не се цепят и растат много бързо.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Проблем с нокти
« Отговор #84 -: Юни 01, 2008, 11:03:26 am »
Темичката е стара  ,но да се отчета с резултатите  :balk_105:
така -аз също бях с мого цепещи се нокти -разслояваха се  и т.н

Това което направих от  преди няколко месеца  е следното :
1, купих си стъклена пила
2, купих си   един заздравителна OPI -специално за цепещи се нокти-зелена опаковка -малко по-скъпичък е  ,но има резултат-нанася се  в продължение на месец по следния начин- всеки ден вечер-върху предишния без да се трие-така 5 дни-на 6тия се изтрива -един ден почивка и пак.Като ноктите не се лакират -в магазина ще ви обяснят
,купих си и лакочистител на OPI-именно лакочистителя  изсушава ноктите и тези с  ацетон ги увреждат-взех такъв с не силно действие
И ползвам само качествени лакове-преди и мъжа ми казваше -абе ти всяка вечер се лакираш-това ти скапва ноктите-проста истина до която той стигна :balk_600:/а си ходя и на маникюр за подръжка/.Преди правих кератинова терапия при маникюрист  -но нямаше ефект -поне не при мен.
Може и емоционалното и физическо състояние да се е отразявало-ама то не ми се е променило /само ТСХ вече си е  в норма / :balk_602:-но това е което  при мен помогна
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 11:07:10 am от nimika »


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Проблем с нокти
« Отговор #85 -: Юни 02, 2008, 15:09:02 pm »
Аз също съм имала проблем с цепенето на ноктите, но обикновено се появяше в края на зимата, началото на пролетта, и съответно с преминаване на по-витаминозна храна, отминаваше. Е, прилагала съм и сериозна терапия с разни заздравители-много добре ми се отразяваше един на Perfect, който даже не е и скъп-мисля, че се казваше калциев гел.
Отдавна съм спряла да ги режа-само с пиличката в една посока. Моята е диамантена на солинген, имам и няколко други, пробвала съм с полиращи/уж за блясък/, но те съсипват още повече, защото изтънява нокътя. А в момента, да чукна на дръвце, са много здрави и лъскави, нито ги лакирам нито ги мажа с нещо-може би е от факта че пия фолиева заради бебо :) знам ли :) и растат адски бързо-по два пъти в седмицата ги пиля, че ми стават направо непоносими и ми пречат само :) всеки с проблемите си.
Re: Проблем с нокти
« Отговор #86 -: Юни 10, 2008, 10:36:32 am »
Наистина рязането било то с ножичка или нокторезачка е най-големият враг на здравите нокти-приятелките ми за съжаление не възприемат от дума.Мога да се похваля със здрави и красиви нокти,разбира се постигнати с цената на много грижи-като се започне от хранене и се стигне до почти всекидневната им поддръжка.
От доста време ги мажа със зехтин веднъж седмично,което изглежда им се отразява фантастично :D
Трябва ви най-вече време и желание да се грижите за красотата на своите нокти.Дори и късите нокти когато са поддържани могат да бъдат превърнати в изискан маникюр :D
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Проблем с нокти
« Отговор #87 -: Юни 23, 2008, 19:44:02 pm »
момичета имам проблем с кожичките ми около ноктите,разцепват се иса много сухи,можете ли да ми препоръчате нещо да ги омекотя и да не се цепят
Re: Проблем с нокти
« Отговор #88 -: Юни 23, 2008, 19:55:30 pm »
  Ето едно олийце от което аз съм много доволна. GEHWOLmed. Protective Nail and Skin Oil.Слага се по една капчица сутрин и вечер. Ноктитите и кожичките се масажират с олиото.Само не знам къде ги продават,аз го купих от моята маникюристка.
 http://www.h-e-a-t.com/index.php?Itemid=766&id=132&option=com_content&task=view
 Ето тук можеш да го видищ и така като гледам аз съм го взела на много добра цена- за 10лв.
*

    нишка-мишка

Re: Проблем с нокти
« Отговор #89 -: Септември 13, 2008, 20:20:41 pm »
Извинявам се, че и аз в темата на Adi, но да се оплача. :( Аз пък имам съвсем друг проблем с ноктите - целите са на бели петна. Вече на трима кожни лекари ходя и заключват, че е липса на витамин А, Е и цинк. Добре, но 6 години ги пия по схемата и петната са си още тук. Притеснява ме да не е някакъв проблем с хормоните на щитовидната жлеза, защото нали влияят на бебеправенето :(.
Adi,  на мен обикновено зимата ми се цепят и като пия 20дни калмацин ми се оправят. Трябва и да си смениш пилата и да ги пилиш само в едната посока винаги! Не трябва да се лакираш по-често от веднъж на 3 дни и не трябва (ако искаш дълги нокти) да стоиш повече от 2 дни в седмицата без лак. Хубав крем за кожички и нокти също помага.
fanta_21, мила, едва преди две години се преборих с гадния навик! Въпрос на нерви е - може да пиеш някакви слаби успокоителни и да си ги мажеш (ноктите и кожичките отстрани) с perfekt no bite. Прилича на лак, жълто е на цвят, има го в повечето магазини, струва 2,50-3лв и има вкус на жлъчка. Знам, че и най-гадният вкус не помага. Просто трябва да се настроиш, че когато усетиш много гаден вкус - вадиш ръката от устата. Успех - знам колко е трудно и колко е грозно  :(!

*

    Didi_Smile

Re: Проблем с нокти
« Отговор #90 -: Септември 14, 2008, 17:27:13 pm »
Osven, 4e trqbva da se majat, trqbva i da se piqt vitamini. I to dosta, tai kato trqbva strukturata na kosata, skalpa i noktite da se vazstanovi. Trabvat vitamini, proteini, minerali i mikroelementi.
No vnimavaite, vse pak 6ega ne biva s bezrazbornoto piene na tezi kazani po-gore.

Az namerih edni nemski kapsuli, koito sa napraveni specialno za tova.
I ne sa mnogo skapi.
Imam opisanie, no e tvarde golqmo da go pi6a.
Ako nqkoi iska pove4e info da pi6e na: detelinaus@yahoo.com

Re: Проблем с нокти
« Отговор #91 -: Септември 22, 2008, 16:49:29 pm »
Аз си мисля,че това с тънките нокти,раздвояването им и чупенето им са генетично обусловени.Например ние от цялото ми семейство сме с тънки и чупещи се нокти.Забелязала съм,че обикновенно жените ,на които нокъта им форма на "скъсена лопата"-по-широки и по-къси имат невероятно здрави нокти,а също и тези ,чиято форма е като нокът на орел.
Иначе откакто пия витамините за бременни ,така ми се втвърдиха,че трябва да ги кисна във вода 5 минути,за да мога да ги изрежа.Не мога да ви кажа,точно кой витамин им действа така...
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #92 -: Ноември 19, 2008, 11:47:09 am »
При мен се оказа че чупливостта на ноктите е в следствие на леки промени в щитовидната жлеза.Пих Лимфомиозот ,който ми изписа д-р Тодорова вече съм ОК.
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #93 -: Ноември 21, 2008, 14:35:23 pm »
Геритамин и витамини Центрум ми помагат при този проблем
Re: Проблем с нокти
« Отговор #94 -: Ноември 21, 2008, 18:48:25 pm »
   Аз пих Revalid или Rivalid- не помня как беше и имам голямо подобрение.  :P
Re: Проблем с нокти
« Отговор #95 -: Ноември 25, 2008, 20:34:47 pm »
Fanta_24,
V Angliq ima edin specialen lak za nokti, koito ima silno gor4iv vkus i po tozi na4in se otu4va6 da si grize6 noktite. Proveri v bylgarskite apteki, predpolagam, 4e i pri nas ima ne6to podobno!
Pozdravi
Re: Проблем с нокти
« Отговор #96 -: Февруари 04, 2009, 09:23:56 am »
Винаги съм имала много здрави нокти,сега също са здрави,но се появиха едни хоризонтални изпъкналости главно на палците и на показалците.Особено много си личи когато нанеса перлен лак.На едно място прочетох че това може да се дължи на ревматоиден артрит,но след като се запознах с останалите симптоми на болеста,мисля да го изключа като възможна причина.
Искам да попитам дали някой от вас има същия проблем и дали знае на какво се дължи?
Ще бъда много благодарна на отговорите ви.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Проблем с нокти
« Отговор #97 -: Февруари 05, 2009, 07:27:11 am »
Винаги съм имала много здрави нокти,сега също са здрави,но се появиха едни хоризонтални изпъкналости главно на палците и на показалците.Особено много си личи когато нанеса перлен лак.На едно място прочетох че това може да се дължи на ревматоиден артрит,но след като се запознах с останалите симптоми на болеста,мисля да го изключа като възможна причина.
Искам да попитам дали някой от вас има същия проблем и дали знае на какво се дължи?
Ще бъда много благодарна на отговорите ви.
Аз имам, но не хоризонтални, а вертикални набраздявания на ноктите. Появиха се преди 7 години / за 2-3 месеца време/ и до сега с нищо не се повлияха: ходих на лекари, питах кого ли не за това, но никой не можа да ми даде някакво /по-категорично/ обяснение.
Според мен показва проблем с костната с-ма. Когато се появиха нямах проблем, но от 1-2 години много ми пукат костите /врат, ръце, колене/и ако не отида на фитнес се чувствам доста 'схваната'
Пила съм всичко, което може да се сетите и много повече. Дори в момента пак съм на добавки, вкл. и на Биотин , защото каквото и да пия /а аз постоянно пия добавки / винаги има и нещо за коса, кожа и нокти. Пила съм дори и чист Цистеин /АК/- което е голяма гадост.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #98 -: Ноември 14, 2009, 20:27:20 pm »
   Момичета незнам дали е удобно но и аз се намесвам имам същия проблем с ноктите само. :balk_145: моите са много меки и се чупят от дъно.дайте ми съвет какво да правя.Пих витамини от "Центрум "но никакъв резултат :balk_159:Използвам втвърдител но за сега няма подобрение.Може ли някой да ми помогне? Като :balk_146:  всички и аз искам да имам маникюри
« Последна редакция: Ноември 14, 2009, 20:53:43 pm от Kremena Borisova »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Проблем с нокти
« Отговор #99 -: Ноември 15, 2009, 16:06:32 pm »
   Момичета незнам дали е удобно но и аз се намесвам имам същия проблем с ноктите само. :balk_145: моите са много меки и се чупят от дъно.дайте ми съвет какво да правя.Пих витамини от "Центрум "но никакъв резултат :balk_159:Използвам втвърдител но за сега няма подобрение.Може ли някой да ми помогне? Като :balk_146:  всички и аз искам да имам маникюри
Мажи ги с йод всеки ден за около 10-на дни./с клечка за уши, все едно се лакираш/
Дори и да не станат по-твърди няма да навреди. Добре е да опиташ - при някои се получава :)
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #100 -: Ноември 16, 2009, 21:29:06 pm »
      :hello2:denis много ти благодаря за съвета,ще пробвам. Сга в момента ги мажа със серум от   orifreme и масло за премахване на кожичките. Да ли ще ми помогнат,какво ще кажите
Re: Проблем с нокти
« Отговор #101 -: Ноември 17, 2009, 09:16:30 am »
Аз своите нокти ги мажа с бадемово масло или със зехтин. Добре е за ноктите да ги оставяш на около месец по десетина дни без лак(особено ако използваш тъмни лакове).
А от продуктите на Орифлейм, аз лично не съм доволна.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #102 -: Ноември 17, 2009, 20:29:25 pm »
Аз своите нокти ги мажа с бадемово масло или със зехтин. Добре е за ноктите да ги оставяш на около месец по десетина дни без лак(особено ако използваш тъмни лакове).
А от продуктите на Орифлейм, аз лично не съм доволна.
Аз съм използвала други продукти на Олифрейм и съм доволна от тях но за тези незнам дали ще ми помогнат,но също така започнах и да ги мажа със зехтин. Щом на вас е помогнало надявам се,че ще ми помогне и на мен!!!! :P :P :P
Re: Проблем с нокти
« Отговор #103 -: Август 20, 2010, 22:15:55 pm »
моите нокти са много дълги, но преди много се чупеха, цепеха се отгоре и отстрани, а като се цепят така ми казаха че ноктите са болни и колкото и да ги чакаш да пораснат, няма да пораснат и си купих от аптеката един заздравител за нокти слага се всеки ден масажира се държи се 10-15 минути и с едно парцал се трие, а масажира се отгоре отдолу навсякъде за да може да попие в нокътя така една седмица и сега ноктите ми са много дълги и здрави, няма счупване или цепене някъде и продължават да растат.И вечер ако имате желание ги слагайте в ваничка за ръце в някакъв съд с вода слагате сапун и си потапяте ръцете за 15 минути и не повече от 15 минути и ги подсушавате това е. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Проблем с нокти
« Отговор #104 -: Август 21, 2010, 11:05:08 am »
Да споделя, че откакто пия Биотин , ноктите / и косата/ ми растат много бързо.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Проблем с нокти
« Отговор #105 -: Септември 09, 2010, 13:41:10 pm »
Аз пия Мерц, че имам в момента и много силен косопад, дано да помогне
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #106 -: Март 21, 2012, 08:52:31 am »
Темичката е доста стара, но тъй като моя проблем си е свързан с нокти, реших да не отварям нова тема.Надявам се да има отговор.
Проблемът е, че ноктите на краката ми за ужаааасно грозни. :balk_146: Какво имам предвид?
Самите плочки на почти всички пръсти не са плоски а са като оризови зрънца - малки,стърчащи, непрозрачни и грозни най-вече :(  :( А нокъта на левия палец е най-зле  - гаден, дебел,непрозрачен, и извит навътре и обгърнал месото отдолу. Та той ми е най-големия проблем. Заради него не мога да нося тесни обувки( тези с острия връх когато им беше модата ми бяха неосъществима мечта)защото се притиска в месото и боли. Преди не беше така извит, но пак си болеше. Сега се е впил и е просто един малък ужас!!!! А бе винаги съм си носела широки обувки
Сега ще кажете, че са гъбички, но аз откакто се помня( на 30 съм) винаги са си били така. Майка ми казва че са си ми били такива :dontknow: Два пъти е махан, един път го бях ударила и падна, но пак си расте такъв.
Както и да е , досега не ми се е занимавало ли, не знам

Предполагам все пак че са гъбички, но на какъв доктор трябва да отида- кожен, хирург?? Аз съм решила да ми го махнат този на палеца( да не кажа всички  :lol:)защото едва ли от медикаменти ще се оправи.
Мислех да отида първо на кожен, но пък вижте какво намерих  http://yan.contact.bg/nok.htm
та дали да не отида на ортопед. То че няма да е в нашия малък град няма, току виж съм останала и без пръст.
Ще се радвам на всеки съвет. :)


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Проблем с нокти
« Отговор #107 -: Март 21, 2012, 20:14:24 pm »
Иванита,

при мен проблема с врастване на нокътя се появи след раждането, разбрах, че това също било отключващ фактор. Цял живот не съм имала проблем с ноктите, за моя ужас се наложи изрязване на единия два пъти и седмица след това и на другия, всичко това в рамките на 1 месец.  :? Обърнах се към хирург, ( благодарна съм на Мели, че ме насочи към много добър лекар ). Той ме посъветва като усетя, че има проблем да започна киснене в смрадлика,  всеки ден, докато порасне нокътя. Сега 6 месеца след интервенцията видях, че помага. Много е важно изрязването на крайчетата, но ти предполагам това го знаеш.

Ако има и гъбична инфекция, тогава е необходимо консултация с дерматолог.

Успех, това е изключително неприятен проблем. Ако става дума само за дизайн те съветвам да не ги пипаш, защото не е гаранция новия как ще изглежда и дали няма да се впива отново.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Проблем с нокти
« Отговор #108 -: Март 21, 2012, 21:24:47 pm »
Благодаря Deep, за съветите, ще ги последвам, макар че поне за единия нокът е почти 100% за махане.
Ще може ли да ми напишеш на лични при кой хирург си била, малко повече информация за записване на час и т.н. Също така и на добър дерматолог. Ако може и да са по здравната каса, ама и на частно ще отида. Макар че с пътните малко нанагорно ще ми се види, но стига да са добри ще си заслувава.


Re: Проблем с нокти
« Отговор #109 -: Април 17, 2012, 12:23:43 pm »
към авторката на темата.. ходи на лекар, защото може да имаш гъбички или нещо такова... не е нормално от липса на витамини така да се цепят + ако има задебеляване тогава със сигурност има проблем.

Съжалявам, ако повтарям някого, но не съм, чела мненията :)
Re: Проблем с нокти
« Отговор #110 -: Юли 29, 2012, 18:57:09 pm »
Здравейте, искам да попитам къде мога да намеря лак за нокти без ацетон? Защото не знам дали изобщо се предлага някъде. (нали има лакочистител без ацетон...) Питах на няколко места, включително и в една аптека, но никой не успя да ми каже. Много ще съм благодарна ако някой има някаква информация (магазин или сайт...)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Проблем с нокти
« Отговор #111 -: Август 02, 2012, 17:53:42 pm »
Здравейте, искам да попитам къде мога да намеря лак за нокти без ацетон? Защото не знам дали изобщо се предлага някъде. (нали има лакочистител без ацетон...) Питах на няколко места, включително и в една аптека, но никой не успя да ми каже. Много ще съм благодарна ако някой има някаква информация (магазин или сайт...)

Разгледай тук
Моята дъщеря си беше поръчала преди доста време - за френски маникюр на водна основа
Не съм го пробвала, защото трябваше 8 часа да не се мокрят ръцете :)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум