0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #180 -: Февруари 21, 2019, 23:48:09 pm »
Здравейте момичета пак съм аз ето и последното изследване което пуснах и вече наистина мисля март месец да пробвам инсеминация.Прави ми впечатление че и при двете изследвания на мъжът ми пише астенозозооспермия,но лека форма.Когато говоря с докторката ми казва че това не било нищо и че всички спермограми били така,но може ли това да е причината за това че не забременявам?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #181 -: Февруари 22, 2019, 06:32:36 am »
Нели, Менопура си е стимулация. Дали са ти само 75 и може би затова казват, че е ЕТ, дозата е минимална. Но си е стимулация. Аз правих стимулирано инвитро с двойна на твоята доза. А щом имате възможност за фонда, защо не се възползвахте?
Фани, добре си е подвижността, тя не е проблема. Само морфология не виждам в спермограмата
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #182 -: Февруари 22, 2019, 07:06:23 am »
Тери, подали сме документи за фонда и сега чакаме. Ами аз четох какви са тези инжекции. Пишеше, че едната била за "таймиране" на овулацията, другата забравих за какво ако кой да знае. Ами ще пием каквото трябва и това е. Мерси за информацията
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #183 -: Февруари 22, 2019, 07:14:33 am »
Nelita успех при процедурата. Ще ми е интересно да ни разкажеш как е било.

Слънчице благодаря. Аз съм на 39 г. И при нас е по лекарско решение, но преди инвитрото имаме 1 инсеминация.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #184 -: Февруари 22, 2019, 07:38:07 am »
Момичета, направих пак тест тази сутрин, същият като преди( first response, който го водят много чувствителен) и втората черта е почти въображаема. Явно отново всичко приключва... Нямам сили вече...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #185 -: Февруари 22, 2019, 09:05:59 am »
В България много често правят ин витро на ЕЦ с някаква лека стимулация от рода на менопур.И на мен са ми правили такава в Надежда, като бях!За мен лично има смисъл от ин витро на ЕЦ, ако жената е с намален яйчников резерв или не отговаря добре на стимулация.Иначе си е просто едно харчене на пари.Пак имаш упойка за пункцията, пак имаш после трансфер, пак имаш следене на хормони и бодене.Кое му е по-щадящото?Това, че не са те боли с много хормони, да така е, но и вероятността от забременяване е много по-ниска, защото се изкарва 1,2 яйцеклетки.

Но това е лично мнение!

WideD, къде се загуби, не си писала бая време.

HELIANTHUS, не знам какво да кажа.Може всичко да е наред, може просто тестовете да не са ОК.Ох прегръщам те и ти пращам кураж!

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #186 -: Февруари 22, 2019, 09:12:37 am »
Благодаря ти, Маги!
Според мен няма как да греши теста... На 11 ден от О беше видима чертичка, а сега ако нямаш въображение няма да я видиш... А през уикенда когато трябваше да ми дойде си бяха бая плътни чертички. Бяха ми подарили дигитален, него правих в неделя... Ще звъня в болницата да питам за кръвен като стане към 9 часа тук. Сигурно нямам кървене само защото съм на прогестерон... Тояа сега биохимични ли се води?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #187 -: Февруари 22, 2019, 09:46:02 am »
Helianthus, мъча да измисля думи от вече 2 часа и не мога. Отивай за кръвен, не може чак толкова безсърдечни да са тези хора.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #188 -: Февруари 22, 2019, 09:47:15 am »
Безсърдечни са Тери, в Англия системата е повече от ужасна.Дано успееш за кръвен.Ако е спряло да се развива, да биохимична се води.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #189 -: Февруари 22, 2019, 10:15:33 am »
Хелиантус, не го отписвай...имаш ли ПКЯ? Четох за случай, в който чертичките били супер бледи, а жената бременна в трети месец. Ужасно е да не може да си пуснеш едно ЧХГ  :x

Момичета, как да тълкувам прогестерон 117 nmol/l. 21-ви ден от цикъла ми е... Чакам да чуя мнението на гинеколога ми, но може и да не успея да вляза...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #190 -: Февруари 22, 2019, 10:19:15 am »
Зависи от референтните стойности. Аз доколкото знам стойност > (долна граница + горна граница)/2 говори за овулация
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #191 -: Февруари 22, 2019, 10:22:51 am »
WideD, тъкмо те мислих. Нали бяхме при един и същи лекар.
Като стана въпрос за процедура на ЕЦ, преди да излязат хормоните докторката каза, че ще ми даде избор (ходих на друго място). Но с FSH 15 ми препоръча на ЕЦ.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #192 -: Февруари 22, 2019, 10:26:42 am »
Безсърдечни са, Тери, има система и нищо и никой не е над нея. Ще видим като се обадя.
Дарк, нямам ПКЯ!
Наскоро някъде четох, че в по - късна бременност тестовете може и да не отчетат поради някаква причина, но не помня каква беше. Едва ли високите стойности на ЧХГ... Не знам. Така или иначе аз съм с 5 дена закъснение...
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #193 -: Февруари 22, 2019, 10:32:53 am »
Хелиантус, стискам палци! Докато не се пусне кръвен...

Извън стойностите на лутеалната фаза е... Много висока ми се струва... Влиза в стойностите за прогестерон в първи триместър, но то няма как да е, седмица преди цикъла...


Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #194 -: Февруари 22, 2019, 10:56:07 am »
Даа, ще споделя как е минало после.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #195 -: Февруари 22, 2019, 10:59:35 am »
Маги, изгубих се защото бях в мрънкащ период след неуспеха и сега като се свежнах малко, реших пак да намина :-) Чакам и втората заповед, дано да стане, че АМХ ми беше съвсем на границата лятото и  ако се наложи следваща заповед, хич не ми се мисли как ще е.
Иначе си пуснах междувременно НК клетки, ХОМА индекс( преди имах ИР, но се оказа, че е идеален и  вече съм я нормализирала май). Пуснах и разширен пакет тромбофилия в цибалаб. Ще прикача резултатите. Доктора не ми ги е искал, но исках нещо да подготвя да има преди втория опит.
Мери чери, да, и аз съм там :-) Каза ми докторката, която преглежда с Алесандров, като взема заповедта да отида и не съм минавала от доста време.
Взех си един пробиотик за пиене за лактобацили, че ми бяха много малко последния път и се притеснявам. И него прикачам заедно с изследванията да ми кажете мнение, ако някоя го е пила.
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 11:01:38 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #196 -: Февруари 22, 2019, 11:05:46 am »
WideD, само да кажа, че моя НОМА индекс е перфектен, но имам проблем с инсулина на 1ия час. То това е ИР, че на първия час се вдига много инсулина. Моя се вдигна 18 пъти, а първия час ми бяха перфектни стойностите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #197 -: Февруари 22, 2019, 11:08:27 am »
Хелиантус,не мога да намеря думи с които да ти дам кураж.Просто намери начин,излъжи нещо и се докопай до кръвен тест.Дано успееш,много ,много се надявам този път всичко да е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #198 -: Февруари 22, 2019, 11:14:44 am »
Хм, мерси Тери. Аз пък тъкмо се зарадвах.. На мен инсулина в началото ми е, пика е добре, но спада бавно, т. Е. 3 тата стойност  и двата пъти с падаше бавно. Ще искам пак да ми го пусне ендокриноложката значи.

Хелиантус, дано да се задържи. В кръвния тест е истината, много тъпо, че са такива правилата там. Дано да успееш да си го пуснеш. Моя приятелка има успешен финал с имплантирал се по-късно и много ниско ембрион. Даже и цветна бременност е карала и хич не била и разбрала в началото, че има нещо.
Дано да се закрепи добре и да има добро ЧХГ.
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 11:17:35 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #199 -: Февруари 22, 2019, 11:32:51 am »
Helianthus и аз като Тери се чудя какво да напиша  :( Просто се надявам тестовете да не отчитат правилно и всичко да е наред, прегръщам те.
Успех и на останалите момичета, които са в процедура или им предстои скоро.