0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #280 -: Февруари 25, 2019, 21:21:13 pm »
Тери, притеснява ме, ако сега почна с прогестеронов препарат, утре резултатите няма ли да бъдат изкривени?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #281 -: Февруари 25, 2019, 21:29:21 pm »
Да, ще бъдат. Аз затова ти казвам да пишеш на д-р Мели да ти каже има ли нужда и притеснителен ли е спада. Не започвай на своя глава. Ама ти ако се помоташ още малко и със сигурност няма да ти отговори. Щом утре си на лекар лягай и заспивай, то стана късно вече. Утре ще обсъдите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #282 -: Февруари 25, 2019, 21:35:28 pm »
Тъкмо й писах, май не е на линия.
Надявам се "човечето" да устиска
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #283 -: Февруари 25, 2019, 21:51:16 pm »
Тери ти е казала. За бременност си помислих. Тоя Дуфастон е смотан. А и няма да изкриви чак толкова, не се втелявайте. Ако имаш съмнение, че може да е проблем- вагинално, така или иначе е по- добре.
Може и да говоря глупости, но пикът на прогестерона е около седмица след О, горе- долу тогава е и имплантацията. За да продължи да произвежда прогестерон жълтото тяло му трябва ЧХГ, за да не му се позволи да регресира. Тоест докато се натрупа ЧХГ може да има спад на прогестерона.
Звънни на лекаря си и той сигурно ще ти каже да взимаш.

Ох, горката Мели. Разсипах я през бременността, а и после :oops: Тя знае колко съм ѝ благодарна!
 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #284 -: Февруари 25, 2019, 22:31:35 pm »
Ох, горката Мели. Разсипах я през бременността, а и после :oops: Тя знае колко съм ѝ благодарна!
Сигурно, Павла, но пък си е заслужавало 💞❤️💖
Прави сте момичета, ще намаля дозата и ще пусна изследвания. Благодаря ви.
Слънчицето, пусни Б12, ако не за друго, поне информативно. Аз научих скоро, че е важно изследване и останах изумена на колко неща влияе. Пуснах го заедно и с витамин Д. Четох, че се усвоява по-добре, ако се  приема заедно с фолиева.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #285 -: Февруари 25, 2019, 23:08:49 pm »
Лейди,мерси адаш.Може ли да съм пила кафе или на гладно и жадно?Все чета за това прословуто Б 12 и си мисля защо никой никога не ми е казвал за него.Утре ще го пусна.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #286 -: Февруари 25, 2019, 23:21:42 pm »
Лейди,мерси адаш.Може ли да съм пила кафе или на гладно и жадно?Все чета за това прословуто Б 12 и си мисля защо никой никога не ми е казвал за него.Утре ще го пусна.
Ох, нямам идея. Аз го пуснах с ТСХ и бях гладна и жадна. За всеки случай не закусвай и не пий кафе преди това. Успех  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #287 -: Февруари 26, 2019, 07:11:56 am »
Слънчице, Б12 е мнооого важно. Но за да даде реален резултат едни казват, че трябва витамините от Б групата като фолиева да бъдат спряни, докато на други момичета не са им казвали това. Аз ги изследвах без да спирам фолиевата киселина и все пак ми беше на долна граница.
Витамин С също се изследва, но по това време, ако е ниско го отдават на зимния сезон. Моето си беше високо март месец въпреки липсата на слънце.
Не мисля, че има особено значение дали си яла, защото реално приемаш витамини от храната и изследваш дали успяваш да ги усвоиш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #288 -: Февруари 26, 2019, 08:40:28 am »
Тери, не допусках, че Пролактина може да дава такива отражения. Благодаря ти, че ме ориентира. На 3ти ден от МЦ ли да го изследам. Противозачатъчните дали ще играят някаква роля? Тъкмо се бях наканила да пусна и АМХ и прочетох, че пречат и трябва да се пусне в месец,  в който не  пия.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #289 -: Февруари 26, 2019, 09:20:56 am »
Lady, наистина по време на прием на противозачатъчни или при наличие на задържан фоликул не се изследва АМХ.
Иначе това, което ми е казвал ендокринологът, че Пролактинът е правопропорционален на Естрогена. При повишаване на Естрогенът се повишавал и Пролактинът. Но пък, ако не се лъжа, в листовката от д-р Даскалов ми пишеше, че се изследва в чисти дни. Което означава, че най-добре е да се изследва веднага след като свърши цикъла. Но като си на противозачатъчни какво се случва с естрогена си нямам на идея. Аз Пролактин съм изследвала след цикъл, в овулация, преди цикъл и все една и съща стойност ми давата, така че не съм забелязала тази зависимост с естрогена.
Иначе в нормални цикли завишения Пролактин може да доведе подтисне овулацията. Изменения в цикъла, болки в гърдите и т.н. Виж на мен как от стресово вдигане на пролактин как ми дойде цикъла на 13 ден. Дали като на теб ти е подтисната овулацията системно, това не е дало възможност на Пролактина да нарасне.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #290 -: Февруари 26, 2019, 09:40:16 am »
Добър ден!

Дарк, много се радвам за резултата, стискам палци!

Пролактина май можеше по всяко време да се изследва.

Аз вчера минах, от днес съм на противозачатъчни.Имам списък с нужните изследвания за стартиране на процедура.На 15-ти съм на преглед да видим как е организма и ако всичко е ОК, към края на месец март стартираме.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #291 -: Февруари 26, 2019, 09:47:38 am »
Благодаря, Маги :bighug:

Да споделя, че с побутването на Тери и съдействието на Д-р Мели, още снощи си взех прегестеронов препарат и ми олекна на душата. Преди това ме глождеха страхове и съмнения, сега съм спокойна и гледам малко по-позитивно, а утре ще пусна ново ЧХГ. Ще ида направо в клиниката, защото резултатите излизат за час и ще си спестя 5-часово опресняване на резултатите  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #292 -: Февруари 26, 2019, 12:59:22 pm »
Дарк, дано са хубави резултатите!
Маги, успех с процедурата! Мисля, че тези месеци са чудесни за старт на бременности :-)
 Отидох на оперативен преглед днес за да видят от коя страна е фоликула. За 3ти месец, все отляво ми е доминантния фоликул( десния яйчник ми е с операциите) . Много странно. Не се ли редуват?
« Последна редакция: Февруари 26, 2019, 13:20:29 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #293 -: Февруари 26, 2019, 13:14:50 pm »
А при мен фоликула е все на левия ми яйчник, който е опериран, а на десния бряг няма нищо.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #294 -: Февруари 26, 2019, 13:16:24 pm »
WideD, и аз мислих че се редуват ама не.Като си правих сметки след извънматочтата Павла ми обясни.Сега като ходя при доктора пак беше предимно в ляво.Явно месеци наред може да си овулираш от един яйчник.
Дарк,в клиниката е най-добрия вариант.Сега приемаш ли прогестерона.Тези препарати свободно ли се продават?
Днес не отидох на Б12,ама утре ще го пусна,фолиевата си я пия всеки ден,то е ясно ,няма да я спирам и да чакам.За гладното лесно,кафе чисто едва ли ще повлияе драматично на резултата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #295 -: Февруари 26, 2019, 13:19:00 pm »
Радвам се, Дарк!

Wide, Няма такова нещо като да се редуват всеки месец. Може 2-3 единият, а после 1 другият. При мен по- активен е левият, макар да има параовариална киста от 2015 и никога да съм нямала операции на яйчниците. Даже с кисти от предния стимулиран цикъл пак той направи повече фоликули.

Маги, включвам те в палците! Дано всичко да се развие по най- добрия начин.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #296 -: Февруари 26, 2019, 13:46:09 pm »
Това с яйчниците е велика заблуда.На мен този с тръба(левия) ми е ленив и а направи фоликул, я не.Другия, без тръба е активен и усещам всяка овулация.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #297 -: Февруари 26, 2019, 13:57:15 pm »
И моят десен яйчник, който хронично си се възпалява бачка повече. Явно тези, които са преживяли повече трудности в живота, бачкат повече. Другите разчитат, че са красиви и си почиват :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #298 -: Февруари 26, 2019, 16:59:43 pm »
Аз вчера не можах да намеря противозачатъчните и ги започвам от днес.Ако на някой му трябва Марвелон ще имам излишна опаковка, подарявам я!

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #299 -: Февруари 26, 2019, 17:20:57 pm »
Слънце, да, приемам прогрестерон, нямаше проблеми да си го купя :)

Момичета, имате ли опит с тест за непоносимост към храни? Отдавна искам да си направя такова изследване, но чета противоречиви мнения. При мен по-скоро желанието е породено от чисто любопитство... Искам да видя дали наистина ядейки определени храни ще се чувствам по-зле или ако спра да ги ям, ще ми е по-добре... За съжаление е доста скъпо и единствено това ме спира да експериментирам. Но ми е голям мерак  :oops: