0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #560 -: Ноември 23, 2018, 22:03:05 pm »
Питанка,не знам защо Кисьов е решил така.Моя приятелка е негов пациент,и я е пратила там нейна пък приятелка,която забременяла,със стимулация и домашни опити.Следил я постоянно,как растат и пукат ли се фоликулите.
Ще стане,дано е преди инвитрото.
Лейди се губи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #561 -: Ноември 24, 2018, 10:32:24 am »
Здравейте, момичета. Благодаря, Маги, ролята на форума е голяма - и за информация, и за подкрепа. Аз се чувствам много по-добре, като пиша.
Аз минах прегледа, трите по-големи фоликула са се спукали, другите три - не, сигурно ще станат на кистички. Изписа ми утрогестан и така.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #562 -: Ноември 24, 2018, 11:42:35 am »
И аз бях на преглед днес.Каза ,че и двата фоликула са си там,лигавицата е добра и в понеделник ще правим инсето.
Питах го за инжекция за пукане ,каза че няма нужда,защото миналия път на 13ти ден фоликула бил силно нагънат и деформиран,така че не задържам и те ще си се спукат.
Събота и неделя без секс и това е.
Между другото,помните ли че ви бях казала че свекито ми подари иконка на Св.Стилиан детепазител,той е с бебе на ръце.Ами в понеделник е Св.Стилиан,случайно видях в календара на стената при акушерката :D Дано ми е на късмет.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #563 -: Ноември 24, 2018, 12:00:40 pm »
Здравейте, момичета. Нова съм във форума. От 6м. правим опити за бебе, но не се получава.  :? Последната ми менструация беше от 01.11-05.11. Следващата е на 29.11. Но тази седмица за първи път имах бяло кремообразно течение 2дни подред. Няколко дена подред ми се гадеше, но от толкова голямо желание за бебе, може и да е внушение. Знаете, когато много го искаме все си намираме симптоми. Въпросът ми е, ако и този месец не се е получило да ме насочите към добър лекар по репродуктивна медицина в Плевен или Велико Търново.
Благодаря, ви предварително.
С пожелание за много положителни тестове.  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #564 -: Ноември 24, 2018, 12:11:44 pm »
Никол,добре дошла при нас!Дано е бил твоя месец.Ако не ,според мен навреме си се насочила към репродуктивен.За Плевен ,Маги като се включи може да пише.От Търново май си нямаме мацка.
Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #565 -: Ноември 24, 2018, 12:33:06 pm »
Добре звучи, Слънчицето. Стискам палци.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #566 -: Ноември 24, 2018, 13:01:29 pm »
Слънчицито-благодаря ти много. Очаквам вашите съвети и мнения за лекари. Много ми се иска този месец да е станало. Стискам палци, тази Коледа повече момичета да се зарадваме.  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #567 -: Ноември 24, 2018, 13:22:37 pm »
Никол, добре дошла. Дано да не се задържиш много в тази тема.
От 6 месеца правите опити, така ли? На колко години сте? Следиш ли овулация по някакъв начин? Колко редовно правите секс?
За лекар не мога да дам съвет. Това са повечето клиники по стерилитет в България. Има и още няколко, които не са добавени.    http://www.zachatie.org/bibliotekata/kliniki-po-sterilitet-v-balgariya
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #568 -: Ноември 24, 2018, 13:27:25 pm »
Pav-la, благодаря и на теб много. Аз съм на 24,но приятелят ми е на 30. Да, забравила съм в графиката ми да отбележа този месец за първи път правих тест за овулация на 14.11 беше положителен.  Иначе, интимен контакт имаме често.
Благодаря за списъка сега ще го погледна. :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #569 -: Ноември 24, 2018, 13:40:56 pm »
Слънце, heartseasee, браво на вас!

Никол, в Търново няма репродуктивен специалист.Много жени ходят при доц. Стойков, но той не е репродуктивен специалист и най-вече няма хора с който работи.Какво искам да кажа, когато в двойката има проблем, трябва да се направят редица изследвания.Тях ги назначава лекарят, но се правят от ембриолози например спермограмата.Да всяка лаборатория има цена за спермограма, но хората там не са обучени как да правят истински вярна спермограма.

На вашата възраст се счита, че трябва да имате 1 година опити без резултат преди да преминете към асистирана репродукция.За целта може да вземеш тестове за овулация, да минеш на гинекологичен преглед, за да проследите овулация.И ако пак не се получават нещата заповядайте в Плевен.Има две клиники тук, можете да изберете при кой лекар да сте!

Успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #570 -: Ноември 24, 2018, 13:45:59 pm »
Magi_st много ти благодаря за полезната информация. Плевен ни е по-близо и на там сме се насочили.  :wink: Иначе и аз се замислих за проследяване на овулацията,определено другия месец ще го направя.  :P
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #571 -: Ноември 24, 2018, 13:47:03 pm »
Можеш да кажеш на приятеля си да си направи спермограма, но САМО в клиника по репродуктивна медицина ( някоя от списъка), да започнеш да си следиш О с тестове и да започнете да правите секс в дните на положителен тест и следващите 2, като това не изключва и другите дни. Ти си много млада. Дай си някой друг месец опити с тестове и тогава посети специалист.

ПС: Маги е обяснила всичко докато аз напиша:)
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #572 -: Ноември 24, 2018, 13:49:49 pm »
Всички сте много мили, определено ми дадохте и много полезна информация. Тестове за овулация правя, но при гинеколог не съм я следила. Ще изчакаме, тогава още време. Благодаря, ви.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #573 -: Ноември 24, 2018, 14:36:30 pm »
Абе хора,днес след като се прибпах от прегледа имах капка кръв,сега след няколко часа пак една капчица.Миналия месец изрично го питах за полип,нямам.От какво може да е това сега?
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #574 -: Ноември 24, 2018, 15:15:39 pm »
Слънчице, стискам палци за понеделник!
Капчиците може да са от прегледа!

Хубав уикенд.

Никол,добре дошла с пожелание да си за кратко в тази тем
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 15:20:02 pm от VeniVeni »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #575 -: Ноември 24, 2018, 15:17:54 pm »
Слънчице, а защо си се съмнявала за полип? По принцип една моя приятелка при полип се оплакваше от същото.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #576 -: Ноември 24, 2018, 15:26:41 pm »
Ами на 2 пъти съм имала,втория имаше кървене около овулация но по-силно от днешното.Но пък на ехограф се видя,днес доктора нищо не каза,възможно ли е от самия преглед да е?Видях го щом се прибрах ,а това е след 5 мин,живея много наблизо.
В листовката на летрозол пише ,че е възможно кървене,аз го пих последно преди 3 дни.Може и от там да е.
« Последна редакция: Ноември 24, 2018, 16:40:13 pm от Слънчицето »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #577 -: Ноември 24, 2018, 16:35:32 pm »
Слънчице и аз имам  вяра, че този доктор Кисьов ще ми помогне ама наистина е странно защо не иска стимулация. Попитах го за стимулация каза ми нямаш нужда ти си произвеждаш фоликул който се разва добре. Попитах го добре тогва ами поне след самата инсеминация възможно ли е да дойда да видим този фоликул дали се е пукнал? той ми каза пукнал ще се е няма страшно всичко ти е както трябва....... и аз се чудя кво да мисля в такъв случей? Иначе имам цветна снимка на тръбите(проходими са), имам пуснати от др клиника: пролактин,щитовидна,хламидии,LH,тестостерон,имам правена лапароскопска операция и премахване на киста. В майчин дом гр. Варна изкарват проблем при мъжът ми (не мн добра спермограма с 2% морфология), тук в АГ спермограмата е на долната граница на стойностите, но в норми. Пропуснах да кажа, че в майчин дом преди 3г лекуваха с медикаменти мъжът ми и аз забременях (незнам дали не е случайност) само, че се оказа кухо яйце и последва аборт.
В живота всичко става неочаквано.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #578 -: Ноември 24, 2018, 17:49:11 pm »
Питанка,аз вярвам на спермограмите им,на моя мъж и там и в Олимед е една и съща.
В неделя ходила ли си,дали ще има някой там сутринта или по-късно да ги търся?Аз съм на инсе в понеделник,ама утре ще ида са си питам за това прокървявяне.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #579 -: Ноември 24, 2018, 18:46:50 pm »
Слънчице в неделя Биляна ще е там и някой доктори, но не знам за Кисьов....той пострада предполагам знаеш?
В живота всичко става неочаквано.