0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #480 -: Ноември 20, 2018, 09:25:23 am »
Павла, много благодаря за информацията. Отдавана искам да пусна стерилна урина, просто не остава време, в което не съм на антибиотик. Мисля в понеделник преди да ида на микробиология да занеса и една урина, ей така информативно.
Не мога да се спра с коледните подаръци. Като обезумяла съм. Тотал ще излязат тази година 700 лв (което може би е по-малко от миналата). Тази година пазарувам по-дребни неща. Но купувам на много хора. Много обичам като ги опаковам и да няма място да минеш от подаръци на пода.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #481 -: Ноември 20, 2018, 09:29:10 am »
Тери, в един клуб сме двете!И аз само купувам, ровя по сайтове, следя намаления.Луднах, ама то защото нямам работа в момента и съм ларж.Ако имах проект, щях да ровя ама друг път!

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #482 -: Ноември 20, 2018, 09:50:30 am »
Тери много добре си го решила да си пуснеш урината за изследване. Пусни една обикновенна и една стерилна, за да видиш и какви са ти показателите в урината като цяло, защото в стерилната изследват само за бактерии.
Ние пък още не сме почнали с коледните подаръци.. има време хаха
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #483 -: Ноември 20, 2018, 12:21:19 pm »
Здравейте, момичета... Аз минавам само да си излея мъката, че стимулацията ми с Фемара върви по дяволите. По принцип на 7-ми ден имах 6 фоликула - 3 под 15 мм, и другите 3 около 15 мм.На 10-ти ден пуснах Естрадиол и ЛХ... и резултатите са кошмарни... Супер ниски стойности на хормоните, естрадиол - 64 pg/ml (жени-фол.ф. 12,5 - 165), LH - 5,21 U/ml (ж. фол.ф. 2,4-12,6), като единият фоликул беше пораснал до 17 мм... Доста зле го приемам, защото осъзнавам, че съм едва в началото...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #484 -: Ноември 20, 2018, 12:30:11 pm »
Естрадиола май е нискък, другите ще кажат. НО ЛХ е добре да го държиш ниско по принцип. Ако се вдигне преди овулацията, ще влоши качество на яйцеклетките. При моето инвитро специално ми даваха Цитротид, за да регулират ЛХ. ЛХ има пик точно преди овулация, така че то според мен е добре. За естрадиола май се води към 100-150 на хубава яйцеклетка. Ти много фоликула си направила, може да са кухи. Колко ти е дозата. Аз с колостилбегит си правих един само. Ти си реагирала все едно си на стимулация заи нвитро. Да нямаш поликистоза?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #485 -: Ноември 20, 2018, 12:41:32 pm »
heartseasee, не се шашкай излишно. Нека първо лекаря да те види. Чела съм за всякакви случаи с Естрадиола. Аз също съм чувала, че за добра яйцеклетка трябва да около 100-150 на фоликул, но това въобще не е категорично вярно. Никой не може да ти каже дали яйцеклетката е читава, преди да я изкарат..
ЛХ е много добре, за 10ден. Може би овулацията ти е късна.
При мен обикновено настъпва 12-14ден и ми бият Цитротайд от към 6ден, по спомен.
Не губи надежда, докато не ги изкарат, няма причина да се шашкаш.
 :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #486 -: Ноември 20, 2018, 12:45:16 pm »
Естрадиола ,мисля е естрогенен хормон.Фемарата сваля естрогените и вдига ФХС.
Аз пия същото вещество с друго име,утре ще ти кажа как са моите фоликули.Може ли да кажеш по колко и от кой ден я пиеш?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #487 -: Ноември 20, 2018, 12:51:51 pm »
Jecy, тя май си прави таймиран цикъл. Не инвитро. Няма да има пункция.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #488 -: Ноември 20, 2018, 12:52:49 pm »
Момичета, след медикаментозния аборт, кога се върнахте към спорта? Минаха 10 дни откакто започнах да кървя и вече само ми зацапва. От време на време имам леки придърпвания в яйчниците, но вече ми се иска да се върна към движението. Вие какво мислите?

П.п.Аа извинявайте, аз не съм разбрала.  Но това не са ли много фоликули за опит без пункция?
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #489 -: Ноември 20, 2018, 13:04:01 pm »
Тери, имам поликистоза, та затова не се учудих, че реагирах така бурно на стимулацията. Също си мисля, че тези 6, които са тръгнали, са кухи и няма яйцеклетка нито в един. Преобразувах си естрадиола от pg/ml в pmol/L и се получи 234.94...Овулацията ми по принцип е на 17-ти ден, но се надявах с лекарствата да я придвижим на 14-ти ден... Слънчице, моята схема беше от 3-ти до 7-ми ден едно хапче сутрин и едно вечер. Ще го изкоментирам с лекаря и да помислим какво да ги правим тези яйчници...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #490 -: Ноември 20, 2018, 13:05:56 pm »
Естрадиола е нисък наистина, най-вероятно фоликулите са кухи.За мен ЛХ-то е високо.За да не се включва антагонист ЛХ трябва да е по-ниско, а на спонтанен цикъл целта е да няма антагонист.Ние сме с Цитротиди и т.н. защото правим ин витро.
Наистина да не си с ПКЯ, тогава са обосновани тези стойности.Говори с лекарят си.

Джеси, аз след втората биохимична изчаках да ми спре съвсем кървенето и тогава се върнах към танците.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #491 -: Ноември 20, 2018, 13:36:29 pm »
hearsease, на мен в pg/ml ми го изследват.
Маги, защо да е високо ЛХ? Заради мерната единица ли? Аз така и не мога да се науча да гледам мерните единици значи. Иначе аз винаги поддържам ЛХ около 8 mIU/мл на 3ти ден и никой не е сметнал, че е високо. Но не U/ml. Ако го конвертираме то U/ml е 0,008 според интернет, което пък е странно ниска стойност. heartsease, сигурна ли си, че правилно си написала мерната единица.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #492 -: Ноември 20, 2018, 13:43:41 pm »
Да, директно ги копирах от сайта...И на мен ми е странно това ЛХ. Тъй като имам поликистоза, то обикновено е доста високо. Това ми е най-ниският резултат откакто съм почнала да се изследвам... а съм в стимулация.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #493 -: Ноември 20, 2018, 13:51:54 pm »
Да и аз съм била в IU и се объкрах, а не мога да си намеря конвектора сега.


Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #494 -: Ноември 20, 2018, 14:12:57 pm »
Ехеееее, момичета! Голямо писане е паднало, два дена ви чета. :) Вчера подадох документите към фонда, по колко номерца минават на месец? Едни хиляда има преди мен. Много далеч ми се вижда.
Слънцемое, обадиха ли ви се на вас?
Прегръдки на всички!  :bighug: :goodluck: :babyflips:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #495 -: Ноември 20, 2018, 14:30:02 pm »
Kukapetal по 300-400. Но мисля имат някаква пауза януари месец, не съм много сигурна, но така като че ли съм чела. Ще хванете и коледните празници. По принцип за 3 месеца и половина си взимаме заповедите, но може да се удължи при теб заради почивките.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #496 -: Ноември 20, 2018, 14:50:44 pm »
Благодаря, Тери!  :butterfly: Дълго ми се струва, ще се прави инсеминация май след празниците! Сега е на лечение моят мъж, да вдигне тестостерона и от там подвижността дано се засили, морфологията му е 13%. Дано имаме шанс!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #497 -: Ноември 20, 2018, 14:51:11 pm »
Аз имах опит по фонд, със старите правила, чакахме около 7 месеца.
Януари месец, не раздадоха нито една заповед, защото чакаха да се подпишат договорите с болниците. Надявам се, сега вече след промените, нещата да са по- организирани.
Успех  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #498 -: Ноември 20, 2018, 15:05:33 pm »
Кукапетъл много се радвам за вас, че след толкова време раздвижвате  резервния план. :) Ми доста бързо вървят номерцата.  Ние отдавна си я взехме.За около 3 месеца и половина ми дойде датата за взимане. Нз обаче по празниците как ще раздават и какво ще правят. Дано не стигнете до заповедта. Доста добра морфолигия на мъжа ти :) браво на него. На какво лечение е сега? Вие при Бъчваров ли ходите за консултация?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #499 -: Ноември 20, 2018, 15:14:07 pm »
13%, пу-пу. Подвижността се коригира много по-лесно от морфологията. А хормоните са задължителни като изследване при проблем с някой показател. Тоест, има надежда за подобрение. Иначе морфологията си е супер, да не са му уроки.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света