0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #120 -: Март 12, 2018, 17:13:38 pm »
Ами не знам, но ми отказа а и друго се питам като е стажантка и не може да дава болнични и тн. защо е сама на смяна, без никакво лекарско наблюдение???  Утре съм при моя гинеколог и ще го разнищя този въпрос.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #121 -: Март 12, 2018, 17:53:56 pm »
Аз освен Дуфастон,взимам и Утрогестон.
Не ми се вярва да е стажантка,а по скоро специализантка,така е нормално сама да преглежда.
« Последна редакция: Март 12, 2018, 17:56:22 pm от КатяДЖ »
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #122 -: Март 13, 2018, 06:40:49 am »
Момичета малко тъп въпрос,но как да разбера по снимката от ехографа какъв е размера на ембриона

 Размерът на ембриона се означава с CRL. На снимката ти някъде би трябвало да пише CRL 5 sm например, но не всички апарати печатат тези данни на снимките, т.е. може и да няма информация. Не се стресирай излишно заради седмица изоставане. Може да се дължи на късна овулация, късна имплантация, на двете едновременно, както и на развитието на конкретното ембрионче. В толкова ранни седмици милиметър-два дават отражение, а не може всички ембриони да са еднакви по размер, както не всички бебета се раждат еднакви ;)

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #123 -: Март 13, 2018, 07:58:31 am »
като сравних двете снимки,които имам мисля че размера е означен с 1 GS на първата е 10,62 мм
на втората 24,82 мм
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #124 -: Март 13, 2018, 08:32:50 am »
Това би трябвало да е сакът. В коя седмица си, видяли ли сте ембрион, сърце?

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #125 -: Март 13, 2018, 09:12:01 am »
8с.4д , а на сминката пише 7с.3д, видя се ембрион защото каза че плодния сак и ембриона изостават с около седмица
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #126 -: Март 13, 2018, 09:42:36 am »
Здравейте момичета, страничката малко започна да заприличва на бременна страница, а не на борещи се да забременеят но както и да е, та малко информация и за двете страни-радио Витоша са пуснали кампания "Повече българчета за България". Аз вече се записах за участие за дарение на репродуктивен център. Освен това има и дарения на болници, ако вече очаквате рожба за проследавяне на бременността и за вече родили. Разгледайте в сайта им, има интересни дарения.
Хубав и ползотворен ден, и продължавайте с  :bfp:
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #127 -: Март 13, 2018, 09:52:34 am »
Извинявам се,няма да задавам повече въпроси
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #128 -: Март 13, 2018, 10:13:07 am »
То информацията никога не е излишна, просто си има тема на бременните и там са все жени, които са минали през емоциите, през които минаваш ти. Ние тук още се учим да разпознаем на снимките, което ни е яйчника, кое ендометриума :)
Гледам във фейсбука Маги пътува за Малта, горката с тези плажове...
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #129 -: Март 13, 2018, 10:20:09 am »
Джулия не исках да съм груба, просто голяма част от момичетата тук се опитваме за 1 път да забременеем, и в групата за беменни мисля че ще срещнете повече разбирания и както каза Тери споделени емоции. Не ме разбирай погрешно аз много ви се радвам и ми е интересно какво се случва с вас, но започна да се променя естеството на групата. Дано никой не се е обидил  :bighug:
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #130 -: Март 13, 2018, 10:27:44 am »
не се притеснявай Маги не си ме обидила  :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #131 -: Март 13, 2018, 12:10:34 pm »
Здравейте момичета 😄 Отдавна не съм писала, нямаше какво по-различно да споделя, но си ви четях от време на време и се вълнувах с вас... И ето че тази сутрин се появи за пръв път в живота ми странно зацапване по бельото ми. Не мога да опиша колко се ентусиазирах и размечтах  :P :P :P 22 ден от м.ц., дано най-накрая е имплантация след 2 години опити  :aerobik: нямам търпение за първи тест, макар да знам колко вредни за психиката са тестовете преди закъснение... поздрави иии стискайте ни палци  :P
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #132 -: Март 13, 2018, 13:17:48 pm »
Танче стискаме палци, кога трябва да не ти дойде?
Аз утре съм 10-и ден и лекаря ме викна да види дали има доминантен фоликул. Вчера тестовата черта показваше малко по бледо от контролната, така че днес ако е положителен утре направо може да ми каже дали съм в овулация :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #133 -: Март 13, 2018, 13:27:11 pm »
Дано, Пламенка. Звучи като време за имплантация при нормален цикъл. Ще стискам палци :)
То доста хора се поизгубиха: Хриси, Таня, momiche_f  дано е защото всичко е наред при тях
« Последна редакция: Март 13, 2018, 13:28:44 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #134 -: Март 14, 2018, 14:35:44 pm »
Здравейте, и от мен. Чета ви от известно време. Ние с моя мъж се опитваме да бебеправим от 4 месеца. От този месец си купих тестове за О и започнах да я следя от 8 ден/МЦ ми е 27 дни +- 2 дена, като първия ден на последния ми Ц е 04.03.2018 г./Днес на 11 ден теста ми се струва полужителен, но не съм много сигурна дали не трява да се насити още чертата?
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #135 -: Март 14, 2018, 14:47:39 pm »
Здравей Шева :) дано по малко се задържиш и ти в тази темичка :)
Аз също съм ползвала тази марка тестове и при мен беше така две почти еднакви, а на другата вечер тестовата ставаше по тъмна от контролната. Успех
Пламенче айде вече и на теб ти е време :) дано това да е инплантационно зацапване... към 12 ден можеш да пуснеш кръвен за по сигурно :) всички стискаме палци и къмсет
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #136 -: Март 14, 2018, 14:53:56 pm »
Благодаря ти, дано всички скоро да се похвалим с други две черти. Пропуснах да кажа, че правя по два теста един в 10,00 часа/този е от тогава/и един в 16,00 часа, ще видя какво ще покаже този в 16,00 часа.И другото нещо, което исках да попитам не е ли твърде рано О, на 11 ден?
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #137 -: Март 14, 2018, 14:56:46 pm »
Ами да ти кажа първо че това че този тест е положителен не значи че настъпва О. Попринцип след такъв положителен тест се очаква О да настъпи между 12 - 24 часа след като този тест е положителен. Кажи после и другият тест който ще направиш да видиме как ще е чертичката. Спазваш ли изискванията - без течности и ходене до 00 няколко часа преди да се тестваш?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #138 -: Март 14, 2018, 15:32:50 pm »
Според литературата даже може да настъпи до 36-48 часа след тест. Аз например си имам към това и по два теста положителни последните месеци. А забележките за течности са много важни, защото ги спазвам от 2-3 месеца и за първи път виждах тестове, за които наистина мога да кажа 100%, че са положителни.
Сравнявах Oview и Clear ovu тестове преди 2 месеца. Oview даваха доста по-кофти резултатите. Самата контролна черта е по-бледа и размазана и тестовата ставаше положителна по никое време към 11 ден. Към това бях съчетала фоликулометрия. Според Oview имах 5 дена положителни тестове, а според Clear ovu 2 дена (когато си узря фоликула и съответно изчезна след това).  Но тук ще добавя, че Oview тестовете имаха още 3 месеца срок на годност, което може да ги прави стари и да е фактор.

Пламенка, сега се зачетох, какво стана с хламидията. Оказа ли се, че мъжа ти е имал или е било едно от фалшивите изследвания (на бившето ми гадже му бяха отчели + и - за 1 седмица, та аз се бях шашнала).
« Последна редакция: Март 14, 2018, 16:35:56 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #139 -: Март 14, 2018, 16:14:14 pm »
shava, за мен е положителен. При 27 +-2 дена МЦ 11 ти ден си е ок. Днес или утре да е О + 14 дена ЛФ- ето ти ги 25-26 дена.
Късмет на всички!