0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #60 -: Март 10, 2018, 12:38:59 pm »
Припадам когато ме боцкат, изпитвам панически страх от игли. Днес все още не е текло, ако по късно се появи утре ще направя още един и ще отида до щерев.


И аз съм в Щерев
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #61 -: Март 10, 2018, 13:22:00 pm »
КатяДЖ ти при кой си там?  Аз съм при Александров.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #62 -: Март 10, 2018, 13:32:31 pm »
Коновалова
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #63 -: Март 10, 2018, 14:04:05 pm »
Припадам, не припадам всичко се научава.Моя близка изпитваше панически страх от игли, наложи и се ин витро и беше на терапия фраксипарин цялата бременност.Не и пука вече, но има здраво бебче :) Всичко е в главите ни!

Тери, много, много си права <3

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #64 -: Март 10, 2018, 14:13:16 pm »
Съгласна съм че всичко е  в главите ни. Утре правя тест и ще видим какво е положението.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #65 -: Март 10, 2018, 14:22:05 pm »
Мъжът ми също изпитва панически страх от венозни манипулации, но като се налагаше да прави често изследвания и като знаеше за какво ги прави, целта пребори страха.

Няма как да не се мисли. Въпросът е степента на фиксация. Аз съм изключително скептична към алтернативната "медицина". Най- лошото, което прави е да успокоява ума, което при наличие на реален проблем е чиста загуба на ценно време. Няма нищо лошо от медитация, но ако се надяваме само на нея- голяма глупост. Преиграваме и със стреса. Баба ми да не е живяла по- спокойно- войни, никаква стабилност, смяна на режими, починало дете от мизерия по време на войната. Не е можела да си изпрати децата да учат, тежка физическа работа. При нас какъв е стресът- кратки срокове на работа, недоспиване, наближава вноската по заема... Разглезени сме. Половината стрес си създаваме сами. Задълбаваме в незначителни неща, виждаме дървото, но рядко гората.
Не се успокоявайте прекалено, за да не губите време, ходете на лекар, приемете, че може би имате проблеми и нещата стават по- лесни.
Една от любимите ми мъдрости гласи- " Господи, дай ми сили да променя нещата, които мога да променя; дай ми смирение да приема нещата, които не мога да променя и мъдрост, за да разбера разликата. "

Късмет на всички!



 
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #66 -: Март 10, 2018, 14:30:22 pm »
Павла, изключително права си!Аз съм си откачена и се фиксирам върху определен проблем, това ми е проблема на мен.С годините се уча да не задълбавам, да търся логични начини да изляза от положението, а от раждането на детето се научих да не се товаря излишно с глупости, в живота има много по-важни неща от работата.

Аз също не съм фен на алтернативната медицина.Може би видях много пропилени животи заради нея, видях как нанася огромни вреди.Да давам на детето Инфлуцид, и и слагам компрес с извара, но ако трябва да и дам АБ и давам АБ.Не медитирам, за мен е изгубено време, отивам на разходка в природата или сядам да приказвам с близки.Това е моята медитация.

Не съм спала, на работа съм, дребната е болна и света ми е крив.Извинете ме!
« Последна редакция: Март 10, 2018, 14:38:28 pm от magi_st »

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #67 -: Март 10, 2018, 15:01:13 pm »
Да, но всички сме различни и ако при вас, това мислене помага, при други - не. Подкрепям всеки в намирането на различни алтернативи за овладяване на стреса, било разходка сред природата или медитация, разговор на по кафе с приятел, масаж... Живеем днес и сега, времето ни е различно, динамично, не може да се правят сравнения с бабите ни, имало е стрес, но сега също. Факт е, че трябва да търсим причините за проблемите ни и да се борим с тях, но и да се съхраним, да сме щастливи и спокойни.
Успех, Милиарда!
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #68 -: Март 10, 2018, 15:21:10 pm »
Ох, така е.А аз днес съм изключително зла.Просто не съм годна за комуникация и си мислех да не пиша, че ще си развалите мнението за мен  :oops:

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #69 -: Март 10, 2018, 15:40:12 pm »
Маги, няма шанс да си развалим мнението за теб, всеки е прав за себе си, мислим различно.
Лично на мен си ми помагала много пъти и си ми давала сила и кураж да продължа, понякога няколко добри думи са нужни да се вдигне духа на човек, знаеш ли колко пъти съм препрочитала едни твои думи: "Ще стане, момиче, ще видиш!" , вярвам в това и дано е скоро, че искам повече бебета.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #70 -: Март 10, 2018, 15:50:15 pm »
Приключиха драмите ми за този месец преди малко хахах е вярно дойде ми 2 дена по рано (аз го очаквах защото 2 дена преди предполагаемата О почнаха да ме болят гърдите, та или си мислех че е станало или че ще подрани). Дадохме си 2 месеца с мъжа ми и ако не стане (единия вече мина, това ще е вторият) ще подаваме документи. Хайдеее успех момичетааа. Маги вие кога замисляте нещата?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #71 -: Март 10, 2018, 16:26:34 pm »
Кукапетел <3 .Истината е, че искам всяка една от вас да е мама :) и аз исках 3 деца, ама нещо възрастта върви, а и като гледам колко "лесно" се случва всичко, нямам надежда. Обаче да знаеш, че ти ще си мама.Не знам защо, ама знам че ще стане :)

Слънцемое
, дано другия месец е вашия!

Аз се надяват третата седмица на март да съм на преглед, да занеса цялата си документация.Ще трябва да проследим един цикъл, все пак доктора не ме познава и той ще каже кога стартираме.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #72 -: Март 10, 2018, 17:06:09 pm »
Милиарда ако имаш възможност пусни кръвен, ако ме изчакай няколко дни и направи още един тест. Аз също виждам едва забележима втора чертичка. Стискам палци чудото да се е случило при теб
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #73 -: Март 10, 2018, 17:40:21 pm »
Момичета,според вас може ли да се взима валидол в начална бременност. От снощи имаме неприятности,които аз,явно заради хормоните,доста зле преживявам и усещам как коремът ми е напрегнат.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #74 -: Март 10, 2018, 17:55:55 pm »
Според мен всяко изпити хапче през бременността се отразява по някакъв начин,но валидола по принцип пише че може да се пие повреме на бременността
« Последна редакция: Март 10, 2018, 18:53:56 pm от djuliq922 »
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #75 -: Март 10, 2018, 19:28:07 pm »
И аз това четох,но се пробвам сама да се успокоя.
Джули,имаш ли още болки в корема и кръста?
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #76 -: Март 10, 2018, 19:41:37 pm »
Момичета явно повода за коментарите свързани с алтернативната медицина са породени от мен . Аз не казвам ,че трябва да си губиш времето само с нея ,а просто да я комбинираш по най-добрия начин с прегледи при доктори и изследвания . Аз въпреки ,че пия билки ,правя акупунктура ,рейки и медитация не съм спряла да ходя и да се проверявам ,взела съм мерки . НО Е ФАКТ ,че от 4ма доктори и един китаец  с“измислени “ игли само той успя да ми нормализира цикъла за последните 18 месеца .... Еми как да не вярвам после !?! В Англия при инвитро самите доктори те съветват ако имаш възможност(финансова най-вече ) да ходиш на акупунктура ,дори и в мойто писмо от тях го пише . Медитацията я препоръчват с цел да изключиш мозъка си за поне 15 Мин да не мисли за нищо ,не случайно всички все казват “НЕ го мисли и само ще си дойде “ . Важно е всеки да намира начина да “изключва “ от време на време . Дори и медицината не може да обясни някой неща все още в 21 век . 😘😘❤️❤️ Съжалявам ако съм предизвикала спор не е било за цел ❤️❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #77 -: Март 10, 2018, 21:04:53 pm »
Аз спор не виждам, а изказване на мнения.
Не бъркайте народната медицина с алтернативна и хомеопатия. Различни неща са. Акупунктурата е народна медицина, билколечението е народна медицина. Рейки, мрейки, баячки и тн помагат за успокоение на духа, но това не е медицина и не лекува. Както казах, медитацията е много хубаво нещо, ако се прави съвместно с лечение, а не вместо лечение. Основната ми мисъл е, че не трябва да се успокояваме прекалено много, защото понякога губим ценно време така. 100% съм убедена, че преиграваме със стреса. Говори се за стрес при деца, бебета и такива пълни глупости. Ако има напрежение на такава малка възраст- ние сме виновни. Докато сме живи има решение!

Катя, как си с кръвното? Ако ти е ниско не пий валидол. Направи си един чай с мента и си пусни някоя комедия или почети готина книга.

Не целя да предизвикам спор или да обидя някого, изказвам си мнението :)
Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #78 -: Март 10, 2018, 21:18:31 pm »
Pav-la извинявам се ,не бях прочела всичко отговори . Разбира  се ,че всеки изказва мнение и е хубаво че имаш гледна точка . Харесва ми факта ,че отричаш стреса дано и самата ти не го усещаш ,но не при всеки е така  за съжаление . ❤️😘
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #79 -: Март 10, 2018, 21:38:35 pm »
Добре съм с кръвното,ама няма да пия.