0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #600 -: Юни 12, 2019, 16:10:21 pm »
Мамчета как сте, как ви се отразяват жегите?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #601 -: Юни 12, 2019, 17:47:14 pm »
Аууу, Еличка, не с това обръщение  :lol: :lol: :lol: Ма това си е мой проблем, де :D Още от бг-мама ме втриса това "мами" и т.н :) Ми така де, там специално пишат всякакви - и млади, и стари, мъже, жени, та оттам си ме дразни  :oops:

Аз се мажа с кокосово масло също, но ми е много неприятно да се мажа с каквото и да е било... Мазно, не попива... Един ден чаках да попие 40-50 минути. Аз през това време гола, не смея ни да седна, ни да легна, ни да се облека. Накрая се минах с една малка кърпа и обрах излишното.

Момичета, ориентирахте ли се каква количка искате? Аз още съм съвсем гола и боса по темата и като знам колко за четене има, ме е страх да се гмурна в морето от информация.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #602 -: Юни 12, 2019, 18:03:06 pm »
За количка не съм се ориентирала, креватче си харесах, но за сега не бързам да купувам хем е рано хем не знаем още какво ще е.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #603 -: Юни 12, 2019, 18:11:56 pm »
Ох жегите ме мъчат. Ще се мре!

Като беше Моника знаех точно каква количка искам. Взех си втора ръка Мутси, желязна е! Успешно отгледа Моника по разкопките в Плевен. Сега обаче е по-сложно. Пак ще в втора ръка се, аз не робувам на това да е джиджана и т.н. трябва ми здрава, хубава, маневрена количка която да ми е в помощ а не да ме мъчи.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #604 -: Юни 12, 2019, 18:39:49 pm »
И аз не бързам за купувам, но ми се иска да се насоча към марка и модел, защото не е лека задача. При креватчетата ми се струва, че има много по-малко параметри, които трябва да се вземат под внимание и се надявам там да е по-лесно :)

Маги, поне Моника ти е голяма :) Че има една жена с две породени и сега чака трето, та май си търсеше тройна количка  :lol:

Аз държа и на добра цена, че не ми се дават 1000+ лева за една количка само, че то не е само това. Чудя се дали ми е нужен кош за новородено, който се ползва само 6 месеца или да взема комбинирана количка, която има изцяло легнало положение. Дали да взимам столче за кола в комплект или да е отделно... Усещам, че ще е трудно

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #605 -: Юни 12, 2019, 19:56:31 pm »
Мати, има близнаците колички на марката, която взех за Симеон Joie.  За 10 месеца е минавала на всякакви терени в  различни държави, дупки, паркове, летища, коли и тв и само гумите смазаха. Аз не взех и кош за новородено и за парите, които дадох съм повече от доволна.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #606 -: Юни 12, 2019, 21:26:29 pm »
Ще я погледна Павла.Аз взех преди от Англия Мутсито втора ръка, сега гледах пак от там ми идва по-евтино.

Аз моята Мутси ще я продавам и то за символична цена.Не е супер на външен вид, но за тежък терен е идеална.Ще я поусна някой ден като я снимам.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #607 -: Юни 12, 2019, 23:11:47 pm »
И на мен ми се иска да не взимам кош за новородено, но ми се струват по-скътани и при топли за зимните условия.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #608 -: Юни 13, 2019, 00:24:47 am »
Като дойде зимата малкият беше още много малък и с чувалче беше супер. Другото, което взех и съм много доволна е отначало редуктор за новородено, а после подложка с две лица- зимното топлише много, а сега с лятното не се изразява. За зимно бебе бих взела обаче кош.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #609 -: Юни 13, 2019, 08:36:30 am »
Какво е редуктор?

Аз Моника я возих в зимен кош или бебешки, до 6 месеца.Беше ми много удобно и закътано, просто я пазеше от вятъра в града и студа.Сега за тези двете пак ще ми трбва такова чудо все пак са си декември бебетата и ще ме е страх.Моя мъж вчера вика, е ти няма да излизаш в началото.Аз му казах човек няма шанс да седя до май месец с децата в къщи :) Нещо беше слънчасал.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #610 -: Юни 13, 2019, 09:11:31 am »
Маги и на мен ми обесняваха, че понеже термина ми е за октомври чак за пролетта ще ми трябва количка и понеже не ми се влизаше в безмислени спорове със свекърва ми защото така или иначе тя няма думата просто и отговорих че има години в които и декември е 20 градуса и приключих темата. А иначе на мен ми се виждат добър вариант количките 3в1 имат си и кош, и столче за кола и общо взето всичко необходимо и то не приемливи цени
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #611 -: Юни 13, 2019, 10:12:55 am »
Момичета,не ми е тук мястото,но влизам да ви дам някой съвет.Не мога да се въздържа. Нали съм капацитет в областа   :D.
Маги ,за близнаци повечето колички са без кош за новородено,отделно се продават или портбебе е другия вариант,ама такова което се закопчава за рамата.На Муци не съм виждала двойни,а българските фирми,направо ги подминавай.За близнаци има една на АВС с твърд кош и седалки ,много е дълга ,като автобус.Хубави са на Маунтин бъги-много са здрави,ама скъпички,Косато са много красиви,но тежки,Макларън модела Туин Техно е мнооого здрав,като всичко тяхно.Ти май в апартамент живееш,мери асансьора на дълбочина,количката също.
Аз бих взела Макларън,независимо за едно или две деца.И то по-стария модел с двойни предни гуми,защото са по-здрави.И не искам кош за новородено.
Гледайте количката да е лека,големите гуми не я правят по-здрава ,а по-тежка.И да има амортисьори,те понякога са скрити ,като хванете рамата под дръжката и натиснете надолу ще усетите има ли няма ли.
Намерете си свестен консултант,който разбира,фирмите влагат много за обучение,но само в големите вериги.И каквото и да си купите,да знаете че има гаранция 2 години,нищо че на много места казват 6 месеца,всяка стока има търговска гаранция 2 г.,дори джапанките.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #612 -: Юни 13, 2019, 11:22:16 am »
Това е редукторът. Като няма кош за новородено и да му е по- удобно. Също за леглото му (макар, че чак на около 3 месеца започна да си спи в него, но и в нашето го слагах на него) ползвах един друг, който е за легло. Не се е обръщал така, не се е стряскал, а като спеше при нас си имаше негов кът.
« Последна редакция: Юни 13, 2019, 11:25:59 am от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #613 -: Юни 13, 2019, 12:10:11 pm »
Това и аз не го знаех.Ама ме подсети за гнездото.Като вземат да ви пречат коремите ,може вместо възглавница за бременни направо гнездо да си купите.Тая меката част се разкопчава с цип и спите с нея,после бебето може да спи в гнездото.Ето това нещо е
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #614 -: Юни 14, 2019, 11:59:01 am »
Слънце, ти кой модел на Макларън предлагаш, дето е с двойни гуми?

На мен ми хареса тази шаренийка, може да се ползва и от новородено май с това 0м+ в името. Обаче ми скъпее малко... Хващам се, че почнах да се взирам в количките на хората  :lol:

Вчера бях на преглед и всичко е нормално уж. Обаче забравих да питам дали мога да ида на море. Дали няма да е проблем една по-хладка вода?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #615 -: Юни 14, 2019, 13:04:55 pm »
Аз съм се насочила към Маунтин бъги. Най-компактни ми изглеждат, здрави са. На Макларън ме спират точно двойните гуми. В Плевен се очертават големи ремонти догодина и камъчетата им разказват играта на тия колелца. Мутцито не лека количка, но се бута лесно, а това е много важно по баирите на града. Нямат двойна количка Мутцито, гледала съм.
И аз гледах че повечето Близнашки колички са с порт бебе. Ако е хубаво и закътано не ме бърка да ви кажа.
Столче едно имаме ще вземем още едно по-нататък. Не държа да са съвместими с рамата. Моника веднъж сме я разхождали в столче за кола, а бяхме всеки ден по улиците. Искам и един слинг да си взема. Все ще се налага да нося едното.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #616 -: Юни 14, 2019, 13:47:14 pm »
На море задължително с цял бански с УВ защита, на сянка с УВ защита и по хвадното. Водата, ако не е ледена- няма проблем.

То кошничката за кола за новородено си е за кола, а не за разходки. Аз си бях взела адаптер и най- вече да скокна за 2 секунди до хлебарницата или до магазина съм го вадила с кошничката, че да не го разбутвам. Никога не съм го разхождала така. Така или иначе до 1ч30мин- 2ч е максималното време в тези кошнички и после трябва да се извади и да е в напълно легнало положение.

Слингът е чудесно нещо. Има и техники за близнаци. Поразгледай из интернет. Според мен преди да си купиш, Маги, отиди на среща в някоя слинготека. Даже в някои от тях има безплатен слинг за новородени. Аз малкия го носих в слинг до 4 месеца. После си взех раница. Още си го нося, но вече не толкова често.
« Последна редакция: Юни 14, 2019, 14:51:17 pm от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #617 -: Юни 14, 2019, 14:12:04 pm »
Дарк,ако си ниска Techno xt,ако си висока Techno xlr, двойните гуми са от преди 2019,пак за същите модели.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #618 -: Юни 14, 2019, 19:07:31 pm »
Е и аз се натрапвам, надявам се скоро да се преместиме и други момичета в тази тема, ама да си кажа мнението за морето и бременността. Само на сянка, завито коремче и много внимавайте с влизането в водата. Иначе наслаждавате се на живота. Много ви се радвам на всички. Потърсете ни малко с прашец в другата тема и качете малко коремчетааа да ви се порадваме. :bighug:
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #619 -: Юни 14, 2019, 23:04:24 pm »
Какво натрапване, много ми е приятно,че пишете :) Стискам палци съвсем скоро да минете с + тест 🤗 ❤️

Слънчице, значи съм за xt, с моите 160 см :) Ще разгледам моделите преди 2019.

За слинг пък изобщо не се бях замисляла, но може и да дам шанс, щом казавате, че е удобно.

За морето, аз не обичам да се пека, стоя на сянка и то търсим най-вече хубава дебела сянка, от короната на някое дърво. По този критерий си подбираме плажовете  :lol: Има ли дърво/дървета - значи става, в противен случай - не става  :D Това за Гърция, на нашето море дървета не съм виждала на плажа. А във водата задължително влизам с блуза за плуване с УВ защита. Та, от слънцето съумявам да се пазя, просто се чудя дали плуването е ОК и ако водата все още не е толкова топла  :?

Слънце, сигурна ли си, че искаш да видиш корем?  :lol: Между другото, моя както не си личеше изпод дрехите, изведнъж щръкна