0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #300 -: Октомври 13, 2017, 15:03:25 pm »
Косми сега видях.Съжалявам за неуспешната процедура.Стискам палци да изкараш възможно най-бързо ленено и дълго така.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #301 -: Октомври 17, 2017, 23:49:14 pm »
Още малко избутай, Кисми. Съжалявам за неуспешната процедура.
Аз самата едва избутвам вече, разбирам те напълно..
Имам въпрос относно анемията..
Проблем ли е за секциото?
Досега не смея да пия допълнително желязо, заради ужасния запек, но мислех поне малко да наблегна на храните с желязо.. Нищо, че едва се храня вече. От Водата имам киселини дори :( нещо страшно е.
Последните ми изследвания са пак със занижени нива и доки ми се скара онзи ден..
Red blood cell count -  3.80 ( ref 3.93-5.48)
Hemoglobin - 11.7 ( ref 11.8 - 16.1)
Hematocrit - 34.8 ( ref 36.5 - 48.9)
Четох из нета, че заедно с желязото е добре да се приема и Вит Ц, който спомага усвояването на желязото.. Аз не съм голям почитател на таблетки и за Вит Ц ще трябва нещо да измислям, не мога нито портокали да ям, нищо.. единствено може би ябълки..
В крайна сметка може и да се наложи да си купя витамини, а хич и въобще не искам...
Някой с анемия и секцио? и как минаха нещата?

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #302 -: Октомври 18, 2017, 09:46:46 am »
Гальонди аз също съм с нисък хемоглобин и анемия -хапвай през ден за закуска по едно сварено яйце,пий по един фреш портокал и наблегни на месото но не пилешко а свинско и телешко.Аз така качих малко хемоглобина.
Оф събудих се с менструални болки.Вчера бях на трета фм и бебка за 32 с е 1800 според докторката си отговаря но не е ли финна мадама :) видях и сладкото носленце и още повече се влюбих в нея.💗💗💗💗💗
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #303 -: Октомври 18, 2017, 18:40:50 pm »
Гальонди, аз бях с нисък хемоглобин и в крайна сметка със секцио. Мн трудно ми беше с храната и затова си започнах да пия Феротон. Но нали и гастрит имам и ми дразнеше. За секциото бях с 111 като долната граница е 120. С тези референции които показваш ми изглежда добре желязото ти. След секциото ми беше паднало на 86 и тогава ми изписаха да пия едни ампули Тотема, с които нямах никакъв проблем с гастрита и се чудех защо не ми ги изписаха преди това. Следващата седмица ще си направя контролни изследвания на Пкк.

Момичета, тази седмица е мн хубаво времето. Всеки ден съм в борисовата градина с малкия. А имах малък екшън с асаньора на Орлов мост но няма да ви разкажа, ще ми се смеете. Ако някой иска може да се разходим в борисовата, нека ми пише на лични. Аз всеки ден хода по обяд.
Хубава вечер!
« Последна редакция: Октомври 18, 2017, 18:53:26 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #304 -: Октомври 19, 2017, 20:19:13 pm »
Привет Ефра :) аз не мисля, че моите резултати са кой знае колко ниски, но според мен доки се притеснява  :D :D :D защото имам една лапароскопия 2008, за отстраняване на бременност, която протече доста зле, загубих 2 литра кръв .. едвам се освестих!
С близнаците секциото беше добре, нямаше проблеми.. Сега малко са ми занижени нивата и доки ме стресира  :o
Като се има впредвид, че нищо допълнително не пия, струва ми се, не са кой знае колко зле..
За всеки случай си поръчах желязо, но течно. Препоръчва се с чаша сок от портокал.. Господ да ми е на помощ, преди 10 дена много ми се допи и гаврътнах една чаша портокалов сок.. после цял ден ме мориха киселини, щях да се гътна!
От тази седмица почваме да следим за тоновете на момата. Останаха ми 3 седмици до секцио, няма да минат достатъчно бързо!! Едва функционирам вече, така ме боли срамната кост и отвътре влагалището ми е като подуто.. жив зян съм.. Нито мога да си легна, нито да седна, вървенето е абсурд.. Работя на стол по цял ден, направо ми се реве..
Бебето е много активна, не се спира, постоянно ме натиска някъде, не ми достига въздух доста често.. а тя не се спира!!!!! Пумпал нищо не е!!! Дано поне е кротка като се роди! Аз отсега се стресирам как ще балансирам работа, близнаците, къщата... и новородено! Като стана да ходя из нас и ми става лошо каква е разхвърляна къщата.. Не мога да се наведа един парцал да прибера... Боже, дано имам сили да се справя....
И това е от мен засега... Хормоните ми бушуват, емоциите ми са от крайност + до крайност - по 100 пъти на ден... НЕ съм на себе си!  :?


Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #305 -: Октомври 20, 2017, 15:02:04 pm »
 :( ох момичета,
Леко съм разстроена. Ходихме днес на копсултация, освен че малчугана добре се развива и расте но има атопичен дерматит. Първоначално педи предположи бебешко акне но пъпките се разпространиха по главата, ушите, вратле, рамене, гърди и ръчички. Тоя дерматит може да го израстне с годините или да му остане за цял живот. Някой има ли опит с този дерматит?
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #306 -: Октомври 20, 2017, 18:38:49 pm »
Ефра, това, което аз ти бих препоръчала, е да спрете ваксините докато не се изчисти изцяло! Също така след това ги слагайте една по една, а не както са по график налуп, за да има време да се освести мъника.
Погледни в групата на мамите, там има също информация.. За жалост токсините във ваксините отключват много имунни заболявания, офф топик за темата тук,  но аз нямам и намерение да ваксинирам момата. Момчетата спрях отдавна да ги водя.. Имахме много проблеми..  :x

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #307 -: Октомври 21, 2017, 16:43:49 pm »
Ефра една позната също малкия и разви атопичен дерматит от ваксина.Лицето му беше като изгорено все едно.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #308 -: Октомври 22, 2017, 22:55:05 pm »
Дами, нали знаете как е било през Средновековието преди да бъдат създадени ваксините? Всеки си знае детето, но моля ви, без пропаганда. Преди 2-3 години в съседния квартал на моя в Берлин имаше епидемия от морбили. Държа да подчерта, че става въпрос за квартала, в който са концентрирани интелектуалците с деца. Мисля, че заболелите през зимата бяха 1700, като едно дете на година и половина беше починало. Като ходих на годишния мед. преглед, обсъдих този случай с лекаря и той ми препоръча реваксинация (след проверка на препоръките на Роберт Кох институт. Само за мен, мъжът ми и децата били защитени. И я направих. Хич не изгарях от желание да се разболявам от подобни болести, които са сериозни, а предотвратими. Последно си подновявах ваксината срещу тетанус и да, имах страничен ефект. Много ми се поду мястото на убождането, дни наред стоя така, мисля, че след две седмици още имах огромна синка. Но това е положението. Предпочитам го пред това да се разболея. Като възрастен човек се ваксинирах и срещу хепатит.
Има ваксини, които не са смислени за всяка целева група, но има други, които са изключително важни.
Лека бременност и четете много и от различни източници преди да вземете такива радикални решения!

Поздрави,
Блу

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #309 -: Октомври 23, 2017, 04:42:26 am »
Пропаганда? Не!
Информирано решение? Абсолютно!
Дори не исках да давам примери ние през какво сме преминали и тн, защото всеки родител трябва да вземе решение базирано на реална информация за страничните ефекти от ваксините (пише го във всяка една листовка, поискайте си я от лекаря) а не само от примери, къде какво станало, с кого и тн


Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #310 -: Октомври 23, 2017, 08:26:30 am »
Гальонди за съжаление тук майките нямаме много право на избор относно ваксините,харесва ти,не харесва най-много да отложиш някоя за известно време,но да не се бие въобще е мисия невъзможна
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #311 -: Октомври 23, 2017, 09:04:57 am »
Наистина ваксините дават отражение, но то е минимално на фона на една зараза която би плъзнала и на смъртността, която би настъпила.Но това е лично мнение.Ако детето е по-чувствително се разреждат ваксините и могат да се отлагат леко.Аз лично ваксините на 12 и на 13 месеца ги отложих доста.Но и тя беше болна и ми се изприщи от разни храни.Водете се по децата си!

На много места по света затягат контрола, заради епидемиите който тръгнаха последните години.Аз лично имам роднина с детски паралич и да ви кажа не е лесно, болестта е коварна и не знаеш къде ще удари и дали ще оцелееш.

Сега бременейте и се радвайте на тези моменти, че после с бебето, няма и да се сещате кога сте били бременни. ;)

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #312 -: Октомври 23, 2017, 11:41:43 am »
Хайде и аз да оспамя темата :)
Изключвам случаи, при които не може да се ваксинира или трябва да се забавят ваксините, иначе всички трябва да са ваксинирани, защото ваксините са за популационен имунитет, а не толкова за  индивидуален. За да могат да се запазят тези, които не са ваксинирани, другите трябва да са.

За мен едни от най- великите и най- големи скокове в медицината, това са ваксините и антибиотиците.

Успешни и спокойни месеци до раждане на чакащите и успешно раждане :)
А за себе си и другите, които искат, скоро местене в тази тема :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #313 -: Октомври 23, 2017, 13:21:28 pm »
Здравейте  в 14 г.с. съм.
И аз имам нисък хемоглобин миналата седмица беше 97, макар че пия феротон и витамини пренатал където също има желязо. Докторът ми каза да ям месо всеки ден до следващия преглед и да си пия витамините.
Дано има ефект  :?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #314 -: Октомври 23, 2017, 13:28:44 pm »
Kik, хубаво е около приема на желязо 2 часа преди и след да не консумираш млечни.Освен месо и то червено месо-телешко, е хубаво да хапваш червено цвекло на салата, да приемаш вит. Ц защото помага за усвояването на желязото и т.н. Ако не се вдигнат стойностите може и да ти влеят препарат.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #315 -: Октомври 30, 2017, 18:30:14 pm »
Мами, втасахме я с някакъв бацил, който мъжа ми домъкна  :x
Всички сме болни, и той и децата, че и аз!
Няма никакви признаци други, болежки и тн, освен една кирлива кашлица.. Която за съжаление много ме тормози..
Някой изпитан илач за кашлица? Не искам никакви лекарства, дори и тези дето са позволени за бременни.. Тази бременност започна с антибиотик и зъболекари и болкоуспокояващи, смятам беше ми предостатъчно...  :P
Имам 10 дена до секцио, та дори и да тръгне по-рано момата, няма да е кой знае какво...Аз и без това съм готова  :babyflips:

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #316 -: Октомври 30, 2017, 22:34:15 pm »
Гальонди,
Сода за хляб и мед
Сода,мед и лимони.
Чувала съм за гаргара с топла кола,но не съм го пробвала.Първите 2 при мен работят безотказно
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #317 -: Октомври 30, 2017, 23:07:53 pm »
Здравейте и тук момичета,
Бях обещала да кажа какъв ми е резултата на пкк, който направих тази седмица. Относно хемоглобина ми с тези течни ампули,желязото ми е бомба 136 при долна граница 120. Мн съм доволна от ампулите.

Относно ваксините, мн ме е страх от тях. И аз като малка в 5 клас, бях и имах страничен ефект. В белега, в който се бият на рамото след едната ваксина стана на рана и два месеца сълзеше и не зарастваше. Какво ли не измисля майка ми, та пудри, мазила и не ставаше. Така изпуснах 2 м училище и посре трябваше да наваксвам. В крайна сметка майка ми, отказа да ми се бият останалите ваксини. Аз нямам всички задължаващи ваксини до 18г възраст. И честно казано ако се наложи да си бия някоя, поради някаква причина ще съм в ужас. Но все пак това, което ми се случи е дребна работа на това което би могло да стане. Доста случаи знаем за съсипани животи от ваксини. Общо взето малшанс.
За кашлица, чай от орехи може да пробваш и мн мед. На някои хора добре им действа но си е индивидуално.
Поздрави и безпроблемно бременеене на всички.  :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #318 -: Ноември 10, 2017, 02:10:13 am »
Готови сме, за големия ден!
Последна нощ сме 2 в 1, утре наобяд в 12:15 ми е секциото..
Хем се радвам, хем ми е мъчно.. Хем съм се спекла от страх!
Вече едва вървя и преди дето ме болеше всичко, е в пъти по- зле.. Готова съм да съм пак себе си 😍
Стискайте палци!
До скоро!

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #319 -: Ноември 10, 2017, 08:48:25 am »
Стискаме палци, то не остана!Чакаме да пишеш, че сте добре и двете!