0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #260 -: Септември 26, 2017, 11:14:50 am »
Благодаря ти Гальонди.Вчера най накрая ги подадох дотументите сега ще чакам да пратят писмо с насрочена дата да се ява пред комисията.
И моя доктор вчера пак ми вика да не се предавам и да изкараме до 36 с.Октомври към края иска да слагаме инжекции за да се подготвят дробчетата на бебка.Питах го за третата ФМ каза към 32 г.с.
Отделно на мен проблема ми от две седмици е гаденето се възвърна и през ден доста ми се вие свят.А кръвното ми е ок.Хемоглобина е нисък,но пия ферофолгама.А желязото е до почти горната граница само Б12 до долната граница.
А относно бебчетата колко кг ще ги родим важното е да са здрави после ще ги охранваме :).На брат ми жена му големия го роди секцио мн по рано заради една тъпа докторка дробчетата му още не бяха развити и беше на водна палатка беше около 2500 а после стана такъв дундьо.Така че Даная най важното е да са здрави а до края имаме още два месеца до тогава ще наваксват.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #261 -: Септември 27, 2017, 17:47:29 pm »
Благодаря ти за посрещането, Даная! Аз съм още в самото начало, даже ме е страх да си сложа лентичка още ... но вярвам, че и това ще отмине и ще го докарам до раждане този път. Пожелавам го на всички.  :bori_003: или :bori_010:
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #262 -: Септември 27, 2017, 22:00:43 pm »
Благодаря Гальонди,
Ти си мъжко мамче, та с тази госпожица ли няма да се справиш. На финалната права си. Щом на 11 ноември искаш да е секциото направо си я кръщавам малката Мина :lol:

Даная, давай си кураж. Няма нищо лесно. После и секциото не е лесно. Аз бях две нощи в реанимация и не можех да ставам и бебо само за 5 мин ми го донесоха. Трябва да устискаш, че от зачеването натам няма нищо лесно. Само положителни мисли. :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #263 -: Септември 27, 2017, 22:20:08 pm »
Така е Ефра.Надявам се поне нормално да е раждането още не сме коментирали то какво ли сме коментирали изобщо с мойта "заинтересована" лекарка.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #264 -: Септември 28, 2017, 09:31:43 am »
Момичета нормално ли е вече втора сутрин повръщам точно след като закуся.29 седмица съм
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #265 -: Септември 28, 2017, 12:09:47 pm »
Здравейте, момичета!
Доста време не съм влизала, но виждам, че всичко е ок!
Ефра, честито бебче! Браво на тебе! Сега да се гледате спокойно и хармонично ти пожелавам и бързо да се възстановиш от секциото.
Златокоске, добре дошла, пожелавам ти лека бременност и щастлив финал!

Аз и Дими сме добре! Много е сладък, започна да напухкавява. Кърмя го на режим и съм доволна, че засега му стига, дано поне още месец-два да сме така. Много го мъчат газовете, милото, а аз съм се ограничила от всякакви храни, за да не го дразня.
Мъжът ми и кучето много помагат, голям катун сме!
Сигурно ще си кажете, че съм твърде смела, но онзи ден се върнахме от Гърция :) Бляхме цялото семейство 5 дни на Тасос и си прекарахме чудесно. Бебо много обича да се вози в кола. Единствения проблем бе, че не съобразих, че на острова има супер много оси. Повече с куче и дете няма да стъпя там! Иначе хотелът и плажът бяха на топ ниво! Бяхме настанени в страхотно бунгало и оцених лукса някой да е сготвил храна на готово ;)
Сега два дни си седим вкъщи заради дъждовното време. В събота ще правя погачата, много се надявам да е слънчево и да можем да се съберем на двора в къщата, вместо да се затваряме в апартамента.
Поздрави и целуфани на всички мами и бузани!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #266 -: Септември 28, 2017, 15:07:34 pm »
Ехеее браво на теб Йоли. :D щом си спокойна ходете. Аз се притеснявам за вирусите които ще започнат есента а и това дъждовно време не ми помага мн.
Искам да питам от някои мамчета, относно жълтеницата. Преди време четох в коментарите на някой, че е хубаво на слънце за 10-на мин да е бебо ама сега като няма слънце има ли др вариант?
Също така какво ви е мнението за стягащото бельо/гащи/? Като съм секцио и като трябва да стана или да се завъртя в леглото и усещам червата как все едно се изсипват. Дали няма да ми е по-добре с такова бельо?
И още едно въпросче. Онзи ден ходих да ми махат конците, намазаха ме с нещо и ми сложиха непромукаема лепенка и казаха на следващия ден да я махна. Мен си ме дърпа обаче още. Страхме е да я махна. Струва ми се рано. Тези които сте били секцио спомняте ли си кога вече ходехте с открита рана? Иначе в родилното ми казаха, че на раната мога да слагам синия Цикрадин/дето го рекламират по тв/за по-бързо зарастване. Някой ползвал ли го е? Иначе в родилното момичетата с нормално раждане но с шевове го ползваха и мн добре им действаше.
Иначе сме добре. Бориме се с кърменето. Бебо докато спи се усмихва, предполагам е щастлив.  :P:lol:
« Последна редакция: Септември 28, 2017, 15:11:46 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #267 -: Септември 28, 2017, 15:51:09 pm »
Ефра, мен ми махнаха конците на 5 или 6-ти ден и тогава бях с такава лепенка и АГ-то ми каза да я махна като се прибера /което и направих, на 7-та вечер се пада/, изкъпах се и веднага я махнах. При мен нямаше рана и не съм я мазала с нищо. Беше ми неприятно и ми дърпаше, но послушах лекарката. Иначе със стягащо бельо бях още първия ден вкъщи , пак след като питах лекарката и тя каза, че няма проблем, стига да не е фрапиращо стегнато. Та, носих около 6-8 месеца и определено имаше ефект.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #268 -: Септември 28, 2017, 16:20:28 pm »
Ефра, моите конци бяха махнати на 4-ти ден, а лепенка не ми е слагана изобщо. За раната ми бяха изписали ТЕРЕЗИЕНОЙЛ, много е хубаво, но скъпо. Има и сашета, които са като мостри.
« Последна редакция: Септември 28, 2017, 16:22:25 pm от poli_s »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #269 -: Септември 28, 2017, 16:50:08 pm »
Ефра, аз лепенката я махнах на 4-ти ден у дома (така ми бяха казали). На мен конци не са ми махали, защото съм шита само с интрадермален козметичен шев. Рана, така както аз го разбирам, също не съм имала.
Стягащо бельо не съм носила, защото не съм имала нужда, но слагах стягащ колан при физически дейности (така ме бяха посъветвали рехабилитаторите). Усещах само леко опъване от шева, което бързо отмина.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #270 -: Септември 28, 2017, 16:55:31 pm »
На мен конци не са ми махали,незнам как са ме шили :),лепенката я махнах при излизане от болницата,няколко дни по-късно слагах за по някой час,когато слагах панталон,защото ми обиваше..Две седмици по-късно сложих стягащ колан.Мисля,че има ефект от него при мен,не го носих дълго,защото започнаха големите жеги
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #271 -: Септември 28, 2017, 17:40:21 pm »
Токущо махнахме лепенката. Беше доста трудно, явно дълго съм я държала. Имам лепило по кожата. Аз съм с вътрешен шев и стърчаха двата края, които ги махнаха. Линията на разреза е хванала коричка. А като се къпехте слагахте ли нещо за да не се мокри? Казаха ми мн да не го вдигам бебето. Предполагам, сте ги вдигали то няма как!? А това бельо специално ли е или може от тези дето е за едри жени, да им стяга корема? :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #272 -: Септември 28, 2017, 19:44:44 pm »
Всички казват да не вдигаш тежко,аз не съм го спазвала.Няма как,е разбира се не съм вдигала по 10-15 кг,но 5-6.Не съм и пазела раната.Колкото повече лепенки слагаш и пазиш,толкова по-трудно заздравява.За бельото,аз си  взех стягащо от HM,а колана си е специален
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #273 -: Септември 28, 2017, 21:13:09 pm »
Къпех се и мокрех още от родилното. След душ оставях да изсъхне и пръсках с Цикатридина. Колан или стягащо бельо не съм носила, само по-дълбоки гащи, бикините ми дразнеха по и около шева. Корема ми не се е променил, прибра се бързо, а не съм хич първа младост. Не знам какъв е ефекта на колана, лекаря ми каза, че няма смисъл. Може да е индивидуално - до конструкция, мускулатура, качени килограми и т.н. А бебето само аз се оправях с него от първия ден, вкл. и къпане.  И не разбирам съвета "много да не се вдига бебето" ... освен ако наистина няма проблем.  Нормално протекло секцио само по себе си не е проблем.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #274 -: Септември 29, 2017, 11:19:23 am »
Момичета,
Дойде ми една идея, може би и др да са я мислели. Не може ли Зачатие да направи група във вайбър и там да обсъждаме спешни случаи. В сайта кой е на линия, кой не. Въпреки, че си давам сметка ако коментарите са в сайта ще могат повече мамчета да прочетат дадена информация, която ги интересува. :oops
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #275 -: Септември 30, 2017, 08:59:36 am »
На мен ми махнаха шевовете на 7 ден след раждането, след което повече лепенка не съм слагала. Къпех се още от първия ден в МД.
Относно вдигането на тежко - бебе + кошче си тежи около 10 кг, не знам как става номера с невдигането... Колан не сложих и май няма и да си взема. Засега се прибирам добре, а и искам да напрягам коремните мускули, а с колан те мързелуват.
Болка нямам, но усещам едно като натъртено и мускулна треска в зоната м/у пъпа и шева. Гадно е, но не е болезнено. Белега с нищо не го мажа.
Днес е погачата, на закрито ще сме в този студ. Половината гости няма да дойдат заради тъпия вирус, дано да не лепнем нещо и ние...
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #276 -: Септември 30, 2017, 12:07:07 pm »
Взех си стягащо бельо, въпреки че продавачката каза, че нямам нужда. За родилка на 10 дни съм била все едно не съм била бременна. Всъщност аз го взимам това стягащо бельо защото усещам вътрешностите си как се движат като се завъртам а и ще се чувствам по-сигурна като вдигам бебо а и с домакинската работа.
Аз лично погача няма да правя, не само защото сезонът е пълен с вируси и инфекции а и не искам да рискувам но и не си падам по тези фолклорни традиции. На мн места в бг нямат такава традиция и не го правят. Има време всички ще го видят малкия. Др година като се стопли времето ще организирам едно бебешко парти. Тогава ще е пораснал, ще се смее и ще могат да го мачкат и мляскат колкото искат...сега ми е малко детето. :lol: :bori_001:
« Последна редакция: Септември 30, 2017, 12:11:20 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #277 -: Септември 30, 2017, 16:11:05 pm »
Ефра първоначалната идея на тази погача е не гостите,а първото стъпване на бебето в църквата.Пее се чиста молитва.Даже в някой части на Гърция тогава е и самото кръщене,а до тогава бебето не се нарича с името с което ще бъде кръстено.В този ред на мисли може да отидете само тримата в църквата за една молитва,нищо повече.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #278 -: Септември 30, 2017, 16:41:11 pm »
Бебешок знам ги тези неща но др не ги знаят. Чиста молитва се чете по принцип на майката а детето не е необходимо да присъства но и това е станало като традиция. Иначе четат чистата молитва ако детето не е кръстено до 40 ден. Моята майка е кръстена точно на 40 ден и баба ми е присъствала а вуйчо ми преди 40 ден и баба ми не е присъствала. А погачата е фолклорна софийска традиция, която я няма в др бг области. Аз нямам намерение да я правя, защото възнамеряваме да си направим направо кръщането. Но в деня преди кръщането ще ми прочетат тази чиста/прочистваща/молитва и след това ще направим кръщението.
Просто не исках да изпадам в детайли. Все пак всеки има право да го прави както иска и когато иска.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #279 -: Септември 30, 2017, 16:57:30 pm »
При нас молитвата се чете на детето,не на майката,може и по друг начин да се нарича името на молитвата,но тя си е насочена към детето.Даже попа си я взе в ръце и едва ли не я представяше пред св.Богородица.
Разбира се че всеки сам решава какво да прави.Просто дадох пример