0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #360 -: Януари 23, 2018, 10:31:13 am »
Честито Кикар. Може ли да те посъветвам, не го мисли това с размера. И ние с мъж ми сме със същите размери като вас а малкия се роди 53см а сега е мн дълъг. Това си е индивидуално. Ако му вземеш дрешки 50-56 размер няма да сбъркаш. Но те може и след две седмици да са му умаляли. В родилното на моя му носех два комплекта. Гащиризонче, което му беше голямо и комплектче боди и ританки по негов размер. Но от там предпочетоха гащиризона, въпреки че му беше голямо. И на мен лично гащиризончетата са ми мн по-удобни за обличане и събричане от ританките. Виж на теб какво ще тие по-удобно, но не взимай предварително мн неща.
Какво става с тази тема? Цяло лято се пишеше тук а сега няма никой!? Да не би защото е зима  :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #361 -: Януари 23, 2018, 18:10:16 pm »
Първите четири месеца синът ми смени четири размера. Просто тогава бебетата растат много бързо (особено преносените и добре отгледани момченца). Почна от 56 см, няма смисъл от 50 за мен.

Момичета, подарявам книгата на д-р Спок. Май веднъж я разлиствах, за да търся нещо за коликите, докато не разбрах, че при тях нищо не помага. Минават си сами. Ако някоя от вас я иска, да ми каже, за да я заделя! След две седмици ще бъда в София и ще ви я пратя по еконт, спиди или пощата.
« Последна редакция: Януари 23, 2018, 18:12:03 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #362 -: Януари 25, 2018, 23:00:12 pm »
Момичета, книгата е обещана. Ще погледна дали имам някакви други на бебешка тематика и ще пиша пак.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #363 -: Януари 30, 2018, 13:37:34 pm »
Здравейте, мами и бъдещи  мами... амиии идвам в темичката и аз да се запиша :) Леко бременееене на всички :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #364 -: Януари 30, 2018, 14:27:44 pm »
Христинчето, честито! Леко бременеене и пухкав финал ти желая :lol: В коя седмица си? Нещо не се пише много в тази тема май... :oops:В петък бях на преглед и изглежда, че всичко с бебето е наред. Отговаря на 16 г.с., въпреки, че по мои изчисления трябваше да съм в 14+. Това е добре като цяло, важното е да не изостава. Резултатите от БХС са о.к. въпреки, че не им вярвам много. Обаче кръвните ми изследвания не са добри. Явно имам някаква анемия, която не е желязодефицитна. Имам направление за хематолог и имам молба ако някой може да ме посъветва къде да отида по ЗК?
Хубав ден и се пазете от грипа, че е много гаден!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #365 -: Януари 30, 2018, 15:56:18 pm »
Честито и лека бременност момичета. Дано дойдат още бременни в темата, че наистина нещо не се пише в нея.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #366 -: Януари 30, 2018, 17:27:01 pm »
Щом Христинчето поведе крак  и аз ще се впиша в темата. Днес влизам в 10 г.с.

Към тези, които са карали кола през цялата бременност, купихте ли си колан за бременни? Въобще как карахте, че аз не мога да мръдна до никъде без кола, за сега нямам проблем, но си мисля до 2-3 седмици да си поръчам колан.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #367 -: Януари 30, 2018, 17:39:15 pm »
Pav-la браво! Много хубава новина, лека бременност и на теб  :D Аз рядко се возех на кола (не шофирам по принцип) и не съм ползвала колан.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #368 -: Януари 30, 2018, 18:46:46 pm »
Хаха Павла... нищо не съм повела... ти си по напред от мен.. ;) ... аз много карам и с първата си бременност в началото карах с колана... после не съм слагала колан...късмет че нищо не се е случило... иначе си бях взела  док от АГ-то че съм бременна... и съм освободена от това да съм задължително с колан... пък и тогава не знаех че има допълнителни приставки за коланите... сега с тази бременност и аз ще си взема... Павла дай линк ако си намерила.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #369 -: Януари 30, 2018, 19:01:00 pm »
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00RM6DJ62/ref=ox_sc_sfl_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A39MNSYBU9OXC3

Аз ето този гледах. Има и един с една китайка, но ми се вижда малко несигурен. Иначе е абсурд да карам без колан, не мога да си го представя.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #370 -: Януари 30, 2018, 19:23:32 pm »
Дааа същите ги бях гледала... ама след като родих.. незнаех че ги има... сега бих си взела... намерих в рошко ама 75лв... https://www.roshko.bg/besafe-predpazen-avtomobilen-kolan-za-bremenni-pregnant
ти хубаво си се ориентирала за амазон, ама нали до БГ не доставят?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #371 -: Януари 30, 2018, 19:36:10 pm »
Това пък за първи път го чувам, че не доставят. Преди съм си поръчвала книги до България.


Този, който ти показваш няма странични халки, така ако ти стане много голям корема, май пак ще стяга. Четох по изисквания и ходих тук в един магазин да питам, препоръчват да има и странични халки.

https://www.ebay.com/itm/Maternity-Pregnancy-Car-Seat-Belt-Pregnant-Moms-Protect-Unborn-Baby-Safe-pad-mat/263467000400?hash=item3d57db6250:g:86kAAOSwxOFacF~3

Този е с китайката, а иначе ги  има навсякъде.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #372 -: Януари 30, 2018, 19:44:08 pm »
Тоест през 3 места да минава колана, а не през едно... Ясно разбрах... ами живи и здрави след няколко седмици ще купувам и аз
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #373 -: Януари 30, 2018, 22:26:40 pm »
Момичета, не карайте без колан! Първо, че в Западна Европа, където е Павла, не е разрешено. И второ, ако набиете спирачки рязко, първо коремът ви ще се забие във волана. Точно обратното, на това, от което се пазите. Аз карах с нормален колан, но после Руми ми подари един за снахата и тя много се зарадва. Ако са ви скъпи, потърсете втора ръка в продавалник, ибей и т.н.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #374 -: Януари 30, 2018, 22:38:33 pm »
blu, където и да карам не мога и да си представя без колан. Имам една доста тежка катастрофа преди повече от 10 години и ако не беше колана- оставах на място. Имам и доста последствия от него, от камшичния удар, но все пак е по- добре от това, което можеше да стане.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #375 -: Януари 31, 2018, 00:43:12 am »
В поста си по-горе исках да кажа, че не съм ползвала колан за бременни а не, че не съм слагала колан изобщо. Съгласна съм с Блу.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #376 -: Януари 31, 2018, 11:16:17 am »
Аз не съм шофьор но много се возя. Не знаех, че има специални колани за бременни. Също не мога да си представя да се возя без колан. По време на бременноста закупчавахме колана директно и аз просто повдигах горната част и го издърпвах пред мен. Така долната част не ми притискаше корема а бе зад мен. Същото като на снимката от линка, който сте качили но без долната част. Незнам дали е правилно така, но нямах никакъв проблем. То и аварии с колата не сме имали. Но вероятно не бих си купила такъв специален колан, след като мога и така да си ползвам колана на колата.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #377 -: Януари 31, 2018, 14:13:32 pm »
Е да ама след като долната част ти е зад гърба все едно не си с колан.. и недай си боже да се случи нещо... нищо не те пази и ще се изхлузиш от седалката.... а с тези специалните колани с помоща на кука се придърпва долната част на колана за да не ти минава през корема а да е под него...
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #378 -: Януари 31, 2018, 15:43:17 pm »
Сега разбирам и аз,  че има такива колани  :oops: Ще си потърся и ще си поръчам. С предишната  бременност почти не ми се е налагало да шофирам, но сега,  покрай ангажиментите на голямото дете почти не слизам от колата.  Вчера направих и една глупост :D Излизайки от нашата уличка на задна ударих една друга кола,  която незнайно откъде изскочи. Така и не разбрах какво се случи,  добре че човекът излезе свестен та не се е разправял изобщо,  но се притесних.  Иначе и при мен и при него само някакви драскотини по колата,  а уж много внимавам при такива маневри...Та колана си е задължителен! 
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #379 -: Януари 31, 2018, 16:16:07 pm »
Намерих колана /този с китайката / в Aliexpress.  Струва 15 долара.  Вярно, че доставката отнема око 30 дни, но ги доставят с China post и е безплатна / това до Бг /. Като го получа ще пиша как е.