0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #380 -: Януари 31, 2018, 16:34:09 pm »
Аз видях че ги има втора ръка в продавалник и от там ще си взема...

Иначе хубаво са ги измислили... Павла браво че ни подсети :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #381 -: Февруари 08, 2018, 08:45:01 am »
Здравейте
Имам въпрос относно болничните. Бременна съм в 30 г.с. до 45 дневния не ми достигат около месец. Подадох документи за удължаване на болничните в ТЕЛК. На тези които са минали през ТЕЛК колко време ви отне от подаването на документите до срещата с тях?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #382 -: Февруари 08, 2018, 22:46:25 pm »
Здравейте момичета.  Днес бях на преглед - идеален бебок както се изрази докторката 😀 Изглежда, че ще си имаме още една мома 🤗 Това, което ме притеснява е, че съм с "плацентата превия" . Докторката ме успокои,  че може да се вдигне с напредването на бременността,  но от това, което прочетох в интернет тръпки ме побиха😯 Има ли други момичета с такъв проблем и ако може да споделят кога го установиха и как протече бременността?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #383 -: Февруари 10, 2018, 00:07:09 am »
Здравей Кикаир,
Ето линк на тема само за Болнични. Може там да има отговор на твоя въпрос.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50546.0
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #384 -: Февруари 12, 2018, 18:09:08 pm »
Здравейте, включвам се за първи път и аз в тема, години наред само четях с интерес, много неща научих и продължавам да научавам оттук.
След осем годишна борба и три инвитро клиники, най-после бременна за първи път! На 36 години съм, от София. В момента съм почти 18-та седмица, за съжаление с проблеми и тревоги до момента, но броя дните и седмиците и се надявам само че най-доброто тепърва предстои.
Ще се радвам ако споделяме по-често, подкрепата е изключително важна за всички ни.
Желая ви лека и усмихната бременност от сърце!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #385 -: Февруари 12, 2018, 18:21:53 pm »
Nunu привет, на мен още в 13-та седмица ми поставиха същата диагноза и изчетох всички възможни източници на информация. Най-полезни ми бяха американските форуми за взаимна помощ. В 95% от случаите плацентата винаги се вдига, до 28-ма седмица.
Има значение дали е по предна или задна стена, какъв вид превия е т.н.
Сега в 17-ма седмица ми казаха че не е тотална превия, а маргинална...
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #386 -: Февруари 12, 2018, 18:58:15 pm »
Ezavel, добре дошла при нас! Лека и безпроблемна бременност ти желая! Като гледам почти в еднакви седмици сме с теб! Изобщо не съм се сетила и да питам какъв вид точно превия е , а и докторката не изглеждаше много притеснена,  но аз от много четене излишно като че ли се филмирах....Началото на март съм на фетална морфология при д- р Сигридов и ще питам всичко,  което ме интересува.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #387 -: Февруари 12, 2018, 19:15:53 pm »
Благодаря ти! Изобщо не го мисли тогава, аз доколкото разбрах в Щатите (дори и да имаш по някакви причини по-ранен скан) преди 20-та седмица не ти казват, че имаш ниска плацента, защото в 95% тя не остава такава. А за диагноза превия говорим чак след 28-ма седмица, не и преди това.
На мен ми го каза лекар от спешен кабинет в болницата, в която се следя и нещата звучаха много стряскащо: никакъв секс, никакво натоварване (дори лека домакинска работа), пълен покой, Нош-па 3 по 2 (аз нямах болки тогава), възможни чести прокървявания и какво ли още не. Докато ми дойде часът за Фетална направо откачих от нерви. Там направо се изсмяха на "диагнозата"... :-)
В момента я пишат просто предна, ниска. И ще видим по нататък. Сега пък шийка 3 см. Това също ми изправи косата и чакам преглед след преглед да видя дали ще се скъсява повече докато още има някакъв шанс за серклаж.
Вероятно по трудния начин ще е бременността, важното е да се докараме до успешен финал, всичко друго ще изтърпим и забравим бързо после :-)
« Последна редакция: Февруари 12, 2018, 19:18:50 pm от ezavel »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #388 -: Февруари 12, 2018, 20:53:57 pm »
Аз досега не съм имала нито прокървявания,  нито други симптоми,  върша си домакинска работа, пътувам, шофирам...не съм си спряла. Дано не се наложи до лежа,  защото това ми е най- големия кошмар!!!  Ти при кой лекар се следиш?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #389 -: Февруари 12, 2018, 21:23:16 pm »
Фетална при Чачева всеки месец, ЖК при Личева (Надежда) и вече след проблема с шийката - и Дяволов от МД.
На него му имам огромно доверие, а той каза изобщо да не я мисля тази плацента и да си живея нормално.
Пиши как е минал прегледа при Сигридов, всичко ще е ОК.
След толкова много прегледи (аз ходя всяка седмица от 4-та седмица насам) ми стана ясно, че е много важно кой гледа, какво вижда и как ти обяснява нещата след това...


Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #390 -: Февруари 12, 2018, 21:55:05 pm »
Ezаvel,така или иначе си в Надежда защо не се консултираш с Христов за шийката?Аз съм супер доволна от него,той ми направи ТАС и ми беше на ЖК,после и на секциото
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #391 -: Февруари 12, 2018, 22:02:19 pm »
Да, мислех за консултация с него (и аз съм чувала само хубави неща), но нямаше свободни часове. Утре съм на ЖК, дано всичко да е наред, ако не ще търся съдействие от тях за Христов.
Благодаря ти!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #392 -: Февруари 13, 2018, 08:01:44 am »
На 15 и 22.02 е на работа,мисля че е до обяд.Кабинета му е до манипулация.Ако има проблем(надявам се да няма)и да отидеш право без час,не мисля че ще те върне.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #393 -: Февруари 13, 2018, 09:27:21 am »
Аз бях с много ниско прикрепена плацента цялата бременност.Надявахме се да се вдигне, мерихме всеки път, чакахме ама тцъ.Има контракции от по-рано но с малко почивка и повечко магнезий туширахме всичко.Не съм спирала да работя и да си живея нормално.Родих в началото на 38-ма седмица.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #394 -: Февруари 15, 2018, 11:06:47 am »
Здравейте, направих ФМ и всичко е ок. Чакам резултатите от БХС.
Вие кога казахте на близките си? Тази бременност решихме да изчакаме 4ти календарен месец.
Темата хич не е активна, а вече са посъбраха бременни. Дано да стават повече, че да живне!
Лека бременност на всички :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #395 -: Февруари 15, 2018, 15:05:26 pm »
Aз казах много рано и всички бяха в шок, но бях сигурна, че ще оцелее, и че всичко ще е наред.Вие решавате, когато прецените и се чувствате комфортно.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #396 -: Февруари 15, 2018, 15:40:07 pm »
Pavla, чудесни новини... и бхс ще е ок... аз чакам да дойде утре вечер и да отида на 2ри преглед.. надявам се да видим и чуем тупкащо сърчице.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #397 -: Февруари 15, 2018, 22:05:47 pm »
Аз този път бях казала само на няколко много близки хора. Дори майка ми не знаеше,  че сме правили инвитро процедура,  но много бързо ме усети,  че съм бременна.  На девойката този път изчакахме и й казахме чак като започна да ми личи, защото предишния път избързахме и като направих мисед в 10-та седмица ми беше супер кофти как да й го обясня.  Сега се надявам, че всичко ще бъде наред до края!  Христинче,  стискам палци да чуеш най -прекрасния звук💗
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #398 -: Февруари 15, 2018, 22:32:45 pm »
Ние точно заради обясненията не казахме този път, а и мъжът ми е станал много суеверен. Ако зависи от него няма да кажем на никого :) При нас само лекарите ни знаят и момичетата от форума.

Всичко ще е наред, Христинче :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #399 -: Февруари 16, 2018, 19:52:45 pm »
А, мъжът ми още не е казал дори на майка си и сестра си :lol: Добре че не съм ги виждала от Нова година, че така като гледам може да научат след като родя :lol: