0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

При нас помагат активната гимнастика и висящите играчки, но много бързо й омръзва. Няколко пъти пробвах да я нося в слинга, но веднага се разревава. Явно не й е удобно. Хубавото е, че вече посяга към играчките и все повече ще се занимава самичка. Но мрънкането е основен фон през деня  :D
*
Нани, ще се занимава самичка по 15 мин като стане на 2.Преди това майката или бащата е основния помощник в игрите.и това е напълно нормално, децата не са узрели са самостоятелни игри преди това.Както не са узрели и за осъзнати контакти с други деца, ама това е друга тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
... Това води до другия ми въпрос - как сте се справяли с бебешкото мрънкане? При нас е почти целодневно и ако не я понося или нещо друго, преминава в плач. Понякога ми е трудно, защото през повечето време сме си сами двечките и невинаги мога да свърша някаква домакинска работа. ...

Сезона не позволява разходки -иначе с количката навън на разходка  и времето минава   и детето е  по-спокойно .
За играчки на тази възраст  - особена полза  няма  - едва ли ще ги впечатлят ,  просто  се заглеждат вече  по  посока на шума  или   по шарените висящи неща около  тях .
Не  се притеснявай - на тази възраст  сина ми толкова ревеше  - имаше колики , че мислях , че няма край това (е , и сега е ревливко -ама за други  неща:)  ).Плюс това не могат да кажат и покажат какво не име удобно- дето се вика един етикет на дреха да им дразни , не могат сами нито да се наместят , нито да кажат  какво им е .


Здравейте. При нас е лудница, Анди не спира да мрънка по цял ден. Когато е защото иска нещо, което не давам (например телефона ми), я оставям да си по мрънка и да ѝ мине. Но това, когато сме си двете. Баща ѝ не може да търпи изобщо каквито и да е звуци от нея и ѝ позволява всичко, само за да мълчи.
Отделно че цяла седмица бяхме затворени вкъщи, а тя милата гледа през прозореца снега и блъска да излезем. И мен ми се излизаше, но как да я изведа на -12/-15°С...
И кътник ни мъчи втори месец...
Magi_st, nimika, всъщност се занимава с висящите играчки, вече посяга и ги пипа и ако е в настроение, си откарва и 20-30 мин. Общо взето засега играчките ни спасяват, защото, както споменах, слинга не й харесва.

Нелка, аз с нетърпение чакам да омекне времето и да извеждам бебка на разходка, че ние сме си почти само вкъщи и скоро ще изкукуригам  :D
Момичета и Рачо, да ви се похваля, тази сутрин станах за втори път леля на стройна дама :)
Да е здравичка и носи много радост и гордост на мама и тате! 
:balk_19:
*
Знам, че няма да се съгласите с мен, но моето тримесечно бебе си го извеждах да диша въздух на -12 градуса.
И по-големи деца бих извела за 30-40 минути. Нека да поиграят малко на снега, да подишат въздух и да изразходват енергия! Ако моите не ги изведа дори и един ден навън, просто превъртат (и аз покрай тях). Аз като дете не помня да не са ме пускали навън, защото е студено. Бях опакована като мумия (включително и с шал на устата, това го помня много добре). В днешно време има страхотни дрехи за студените температури. Това е и отличен начин да се закаляват децата. Не го подценявайте!

Нелка, честита радост! Ех, как си мечтая и аз да стана леля, но няма изгледи засега. :-(

*
Честито Нелка, много е хубаво да си леля!

Аз МОника също я извеждам всеки ден.Е като стане под -15 не съм, но то това се случва два пъти в зимата.Иначе и сега всеки ден сме на вън.Прибираме се пеша от ясла(в снега това отнема около 1 час), излизаме на пързалката, ходим до магазина.Въобще намирам причини да излиза всеки ден, дори и аз да не съм много в кондиция и така е от бебе.А като беше бебе, ех какъв кеф беше.В количката увита спи с часове в студа, а аз замръзвам.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
...А като беше бебе, ех какъв кеф беше.В количката увита спи с часове в студа, а аз замръзвам.
Моя приятелка  беше  забелязала ,че детето й като бебе  спи чудесно в   количката  навън  . И когато не й се излизаше  - обличаше детето  , изкарваше количката за малко на терасата напред назад д симулира разходката   и после  заспалото дете  в по-студена стая   да спи :) . Та   според капризите им какво ли не се прави .

... Ако моите не ги изведа дори и един ден навън, просто превъртат (и аз покрай тях).
Ох ,  и аз  така !


Аз също не се притеснявам когато е -10-15°, но предната седмица и вятъра при нас в Шумен беше непоносимо силен. А иначе Анди беше на 34 дена, когато я изведох с количката... в един снежен студ. А тя, добре опакована, си поспа добре :)
*
Нимика, не ставаше тоя номер с моето.Пу само да спрях количката и се ококорваше.Ей бях навъртяла километраж, ама и задника ми спадна.  :D

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
magi , аз  също много обикалях с Калоян  , че навън с количката  имаше мир и спокойствие , но и у дома  имах една количка с чисти гуми и   там го приспивах понякога .
Да видим сега с номер две  - ще се роди в най-зимното време   -няма да може веднага да излезем навън    и ми е много криво .

... иначе Анди беше на 34 дена, когато я изведох с количката... в един снежен студ.
Предполагам и аз  ще съм така - да видим с морския вятър как ще с е разберем само  .


*
Нимика, слагаш покривалото за дъжд. То пази и от вятър.

Момичета, всеки мечтае за това дето го няма  :lol:
Аз какво ли не бих дала Дани да искаше да спи в количката навън като се разхождаме. Не, и не, голям рев още щом стигнем до ъгъла на блока и само завиждах на тези майки дето си джиткат с количките и нищо не се чува от вътре  :( А пък има едни, дето успяват и да седнат на скамейка  8O
Не че вътре не беше по-различно, но поне носех само бебето на ръце, а не бебето и да бутам с другата ръка количка...

А ние най-накрая пуснахме изследване на магнезий заради болките в краката на Дани. Вместо да се окаже нисък както очаквах, излезна малко над горната граница. Желязото е в норма. Не съм се чула още с лекарката.
Дали може да му е повлиял толкова бързо чая от ройбос дето му давам от две седмици?
Но е факт, че откакто го давам, не е имал и болки.

И малко да се похвалим. Дани от една седмица вече има желание да стъпва в снега  :lol: Даже след работа отивам да му купувам и шейна.
Продължава борбата с дрехите и обличането обаче. Само при минус 18 една сутрин му сложихме шушляков гащеризон - рева до градината и им го оставихме целия сълзлив и сополив. Направо ми омръзна от тези претенции - какво да облича и какво не. Ако може ще си ходи по 24 часа само с един й същ анцуг и навън дори и яке няма да облече.
Поне се влюби в шала си и дава да му слагаме него. Дори и в къщи иска да стои с него  :P
*
Смайл, а опитвала ли си, да разрешиш, да излезе навън примерно само по анцунг и блуза?! Аз няма да се подвоумя, както редовно ми е "препълнено канчето", само леко заклащане и разплисквам  :lol: С 5-10мин студ, няма да умре де. Предполагам, ще можеш дълго да му припомняш, че си права, пък нали за свекърва трябва да тренираш  :lol:
Да, пускали сме го да излезе по блуза. Но не сме го държали май достатъчно дълго  :lol:

Абе, моделите шейни, дето бях набелязала са разпродадени, гледай ти какво става в това време  8O
Бях в близкото ни Спорт Депо - само едни бебешки розови и едни за възрастни останали :(
*
Каква шейна търсиш? Ние ползваме такава http://get7.eu/product.php?ProductID=2223
Каква шейна търсиш? Ние ползваме такава http://get7.eu/product.php?ProductID=2223
Да, нещо подобно, но мислех и да е с кормило. Не знам дали върши работа (кормилото де).
https://polezen.bg/alpengaudi-sheyna-alpen-drive.html
Вчера видях, че ги има в единия магазин на Спорт Депо. Отидох. Оказа се, че всъщност я имало, но нямала някаква част, т.е. всъщност я няма. А днес направо са я махнали като обява.
*
По принцип върши работа кормилото, но не ти като го дърпаш, а ако се спуска, тук няма къде да се спуска сам, а и беше доста малък, като я купувахме. Виждам в нета, че има такива с кормило Moni Racer , но наличности не виждам. Има и едни по-високи с кормило, може би си имат плюсовете, но на мен не са ми на сърце Мони Булит мисля.
*
Тези шейни ми се струват доста амбициозни за нашата възраст. Дори и кормилото да има някакъв ефект върху посоката на движение, човечето трябва да знае как да го управлява. А то на първо време ще трябва да се задържи в шейната  :). Ако пък ще се дърпате по равното с такава шейна, тя е ниска и се пълни със сняг. На моите мисля да им взема класическа дървена шейна, която да се опитват да бутат с крачета. Не съм пробвала дали се събират двамата в тези, които масово се продават. Ние можем да се пързаляме само през почивните дни и зимата ще свърши, докато се сдобием с шейна  :lol:.