0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте в новата тема за най-малките ни, дълго чакани бебчета и дечица!
Да са здравички и дядо Коледа да им донесе много щастие и усмивки!


*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #1 -: Декември 18, 2016, 16:48:46 pm »
Запис :)
Да са ни живи и здрави дечицата!
Посрещнете празниците с усмивка. Ние ходихме за дрян в гората и понеже беше слънчево и по зимно топло, падна голяма игра с шумата, жълъди и шипки. И току попита, а сега кой пее?  Птиците пееха, ама какви незнам.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #2 -: Декември 18, 2016, 17:53:43 pm »
Да са здрави и щастливи всички родители и дечица през идващите празници! Ние днес украсихме малката ни елхичка. Дъщеря ми взима топки от нея и си мисли, че са топки за игра. Даже вече веднъж я събори.
« Последна редакция: Декември 18, 2016, 17:56:18 pm от kati_vm »
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #3 -: Декември 18, 2016, 23:21:58 pm »
Запис в Коледната тема 😊
Кати, много ви е хубава елхичката!





*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #4 -: Декември 19, 2016, 08:44:41 am »
Ай добър ден!Ние тази година я почнахме с кашлица, хрипове и на вентолин и ще я завършим с варицела :lol: Нищо не се губи в тоя свят значи.Моника и баща и, са с варицела.Той е много зле, толкова пъпки на квадратен сантиметър не вярвах, че може да има, тя е в пъти по-добре, но мрънка като за 10 човека.Аз съм на работа  :D

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #5 -: Декември 19, 2016, 09:00:29 am »
Привет в зимната тема.
Смайли, Иво и той се срещна досега три пъти с Дядо Коледа, два пъти на Немския коледен базар и на детското парти за деца на служители. Иска пак да го водя на Немския коледен базар, ние двамата сме го кръстили на дървените къщички, та обмислям днес за последно да го водя там, ако успея и не е много студено. И да го похваля и тук детето, че на първата среща имаше изява на микрофон и много силно и ясно изпя цялата песен за зеленчуците, на фона на притесняващите се и мрънкащи деца преди него.
От детската градина ще ходят в сряда на Витоша да се срещат с Дядо Коледа. Дано да остане доволен. Няма да има как да спят и очаквам да е малко кисел, та съм предупредила майка ми, че тя ще го чака у нас тогава.

Маги, омммммммммммм, и добре, че си на работа.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #6 -: Декември 19, 2016, 09:07:42 am »
Уф, Маги! Ще се оправят мъжете. Таман за Коледа ще е преминал големия зор. Стискай зъби и мисли положително, че ще се отървете от тоя дерт. osi_9
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #7 -: Декември 19, 2016, 09:45:39 am »
Маги, бързо оздравяване на таткото и малката!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #8 -: Декември 19, 2016, 12:14:53 pm »
Здравейте. Днес ще ходя да купувам шейна за Анди, дано има къде да я ползваме ;)
Успяхме да си вземем и студийните снимки от РД.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #9 -: Декември 19, 2016, 12:25:31 pm »
Много е сладка малката! Да е жива и здрава!
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #10 -: Декември 19, 2016, 13:43:54 pm »
Маги, и аз, като се разболеят малките, предпочитам да съм на работа. Иначе много се депресирам и не съм полезна на никой тъжна и намръщена. Стискам палци бързо да отшуми тежкият период и за двамата  :crossfingers:

Нелка, прекрасна е, пу-пу :)



   La vita è bella
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #11 -: Декември 19, 2016, 15:38:04 pm »
Цоп и аз в новата тема.
Давайте идеи за подарък за Слънчогледовия дзвер. Мислехме да ѝ вземем Baby born,защото е на вълна кукли бебета, но леля ѝ ме помоли да я купят те. Та..приемам предложения.


Маги, бързо да се оправят и стига вече с тия болести. Хайде да останат в старата година.

Кати, много ви е хубава елхата.
Ние сме с две, защото не излязох на глава с мм. Искаше естествена, аз бях против. Накрая домъкна едно чудо високо 2.20 м и сам си го украсява, като малко дете. Аз пък си украсих малката изкуствена елха и така :) Александра се страхува от естествената вика ѝ " много боц" и не смее да се доближава, много , много. А изкуствената вдигнах нависоко, че да не ѝ види сметката.

Нелка, много е пораснала Анди и много красива, пу пу :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #12 -: Декември 19, 2016, 18:42:39 pm »
Здравей Синеочка,  можеш някой конструктор, или бебешки пъзел да  вземеш на Слънчогледка.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #13 -: Декември 20, 2016, 06:25:53 am »
Маги, миналата година баткото и Катето го пипнаха, но знам, че с мъжете е по-трудно, защото мъжът ми твърди, че "мъжкото месо повече боли" :lol: Изписаха им кортозонов лосион за успокояване на кожата, а на Катето и сироп за сън. На твоето ММ мисля, че и винце ще помогне :D


Катето бая се забавлява с елхата, ама аз повече се притеснявам заради лампичките, че избиват кучешките и само търси да захапе нещо, да не стане беля някоя....
[/url][/url]
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #14 -: Декември 20, 2016, 09:00:40 am »
Маги, миналата година баткото и Катето го пипнаха, но знам, че с мъжете е по-трудно, защото мъжът ми твърди, че "мъжкото месо повече боли" :lol: Изписаха им кортозонов лосион за успокояване на кожата, а на Катето и сироп за сън. На твоето ММ мисля, че и винце ще помогне :D
Хахах,  :lol: osi_9
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #15 -: Декември 20, 2016, 09:21:32 am »
Винце не пие моя мъж, ама малко ракия пийна.За сега той се подобрява, малката е боец.Мажа ги с кремче и двамата и минавам пъпките и с ментов спирт.Ще се оправят, няма де да мърдат.

Синеочка, аз миналата година на МОника и бях взела от комплектите от Лидл дето се режат плодове, зеленчуци, салами и т.н.Конструктор Лего дупло и взех, получи подарък малка йоника с мелодии и микрофон, прибори за готвене.Ей такива неща.

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #16 -: Декември 20, 2016, 19:46:30 pm »
Привет и от мен  :P

Дани слагаше с интерес играчки на елхата и не я е пипнал, откакто е украсена.
За именния си ден получи темперни бои с престилка и много му харесва да рисува (маже).

Маги, кураж, скоро ще премине тежкото и за празниците ще сте здрави и щастливи  :P

Нелка, много е сладка мъничката.

Синеочка, ето няколко идеи за подарък за Слънчогледка (от по-евтини до по-скъпи):

http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Baby-toys/18-months/59505/85643/

http://www.ikea.bg/childrens-ikea/children-3-7/Childrens-chairs-tables-and-play-tents/Tents-and-canopies/62179/90402/

http://zelenotodrakonche.com/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE/206-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC-%D0%BF%D1%8A%D0%B7%D0%B5%D0%BB-%D1%81-%D0%B4%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-pino.html

http://zelenotodrakonche.com/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE/837-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%8A%D0%B7%D0%B5%D0%BB-%D1%81-%D0%B4%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-woody.html

http://www.ikea.bg/childrens-ikea/children-3-7/Childrens-Toys/Physical-play/48657/49369/
http://www.igra4kite.com/index.php?cPath=744_745_1860

http://www.hippoland.net/bestway-naduvaem-vlak-s-topki-za-igra

http://trotinetki.com/%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8/mini-micro-3-in-1/
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #17 -: Декември 22, 2016, 13:21:29 pm »
Благидаря ви за идеите, момичета. Взех малко пиано с 15 песни и звуци на животни и една говоряща плюшена кукла Червена шапчица, която пее песни, разказва приказка и гатанки. Малко малка за такава, обаче много обича плюшени играчки, особено ако издават звуци.




Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #18 -: Декември 23, 2016, 22:24:03 pm »
Ето ни и нас в зимната тема.  :)

Пожелавам на всички Весели Празници и една Щастлива Нова година!


*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #19 -: Декември 24, 2016, 10:44:46 am »
Здравейте!
 :green_dust_1: Нека всички си пожелаем ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ и МИР за всички хора по света! :pink_dust_1: Дано колективното положително мислене да помогне и да спрат безумията, които се случват последните години! :green_dust_1:


tree2a mc101 ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! mc101 tree2a
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #20 -: Декември 24, 2016, 11:21:19 am »
Весели празници момичета! Да сме много здрави и ние и децата!

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #21 -: Декември 25, 2016, 22:13:54 pm »
Весели празници :) Аз вчера се почувствах пълноценен участник в илюзията Дядо Коледа - опаковах подаръци, оставих ги под елхата, нагризах бисквитките и сутринта бях възнаградена с възторжени викове и бурна радост :)



   La vita è bella
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #22 -: Декември 26, 2016, 15:53:41 pm »
Честита Коледа! Наистина вълшебно усещане има винаги на този празник  :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:

На Дани всичките му подаръци от нас и роднините бяха част от една голяма влакова композиция (с релси, гаражи, мостове, спирки, бариери и все в тоя дух) и се получи голямо и страхотно. Два дни не спира да си играе.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #23 -: Декември 26, 2016, 17:42:07 pm »
Честито Рождество Христово! Весело посрещане на Новата година!
Бъдете здрави и обградени с обич!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #24 -: Декември 26, 2016, 20:31:00 pm »
Честита Коледа! Пожелавам на всички много здрави и щастливи деца, та и ние покрай тях :)
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #25 -: Декември 26, 2016, 23:09:09 pm »
Честита Коледа!

..... от кой подарък да започна, ммм??
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #26 -: Декември 26, 2016, 23:36:59 pm »
Леле, Авалон, много порасла Нора  <3 и направо разглезвате детето с тази камара подаръци  :P
У дома батко е най-щастлив. Всички подаръци все едно са за него, измъква им ги от ръцете и си ги носи настрана да играе с тях  :D иначе най-любим е пластелинът от доста време и конструкторите и влаковете са в забвение :)

Весели празници! Много здраве и усмивки!

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #27 -: Декември 27, 2016, 08:37:12 am »
Авалон, наистина изглежда много голяма Нора... Леле, кога ни пораснаха децата...

И под нашата елха имаше много подаръци, че бяхме се събрали 11 човека и всеки имаше по няколко от останалите.
Племенникът ми много се забавляваше да чете кой за кого е и да ги раздава...
Дани се задоволи още с първия и първоначално не искаше други, но след няколко часа се усети, че и другите може да са хубави  :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #28 -: Декември 27, 2016, 10:59:51 am »
Весели празници и от нас.Моника получи страшно много подаръци и половината съм ги прибрала за по-натам.И от сега да ви кажа, ако сте вманиачени на тема чистота, не купувайте Кинетичен пясък.Моника получи 3 броя различен цвят и е голяма игра, но под масичката и е като пясъчник.Аз я оставям да играе на воля и после минавам с прахосмукачката, но някой по-вманиачен ще откачи  :lol:
Има и кухня госпожицата, но тя не и е толкова интересна колкото пясъка.Завърта се около нея, бутне някоя тенджера от горе и тича да играе с друго.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #29 -: Декември 27, 2016, 11:07:45 am »
Авалонче, прекрасна е Нора  :), и каква хубава голяма елха имате, и много подаръци...... чудесно коледно настроение се усеща  :).

Ние нямаме елха, тъй като си имаме котки, вече са три  :), и украсена елха едва ли ще оцелее дълго, но си сложихме по стените различни коледни фигурки и светещи гирлянди.

Желая весели празнични дни и още много подаръци за децата!   :)

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #30 -: Декември 27, 2016, 23:21:00 pm »
Марсу, кога се сдобихте пък вие с трета котка, трябва да ви дойдем на гости, че не сме я виждали :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #31 -: Декември 27, 2016, 23:59:23 pm »
А моето момиченце, сутринта на Коледа става, аз сияеща й казвам, виж дядо Коледа е минал през нощта оставил е подаръци, сложил е нещо в чорапче то... А тя се врътна вземе, един подарък (бяха три от мен, мама и вуйчо й)  и с най сериозен глас ми заяви, Неее не дядо Маз (Мраз),  мама купи даръци (подаръци)  и сложи под ехата (елхата)??????  А сега де, нито ме е видяла като ги купувам или опаковам, нищо...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #32 -: Декември 28, 2016, 11:15:16 am »
Стоека, явно не вярва в Дядо Коледа детето  :)
Той и моят син не хареса една боксова круша каза "Баща ти си купил подарък и аз не го искам"  :lol: реално наистина баща му го купи и дори аз не го исках, ама върви да спориш...
Според зависи как им изнася май. Цял месец слушах, че иска Коледа да му донесе Голям комплект за готвене от Джъмбо. На 22ри измисли, че иска една разрушаваща машина и като питах от къде, ми каза, че джуджетата ги изобретяват  :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #33 -: Декември 28, 2016, 11:27:10 am »
Марси, ние сме с две котки не знам елхата ли не им е интересна но не я поглеждат.Е ако отмъкнат някой гирлянд е малка победа за тях, но Моника е много по-оправна.Маха всичко от елхата под ред.Не знам колко гирлянда и пластмасови топки заминаха за боклука.

При нас в петък ще дойде пак дядо Коледа и ще донесе забравени подаръци от леля и и от моите родители.Направо лошо ми става от толкоз играчки.И като се замисля, че рождения и ден е след няма и 2 месеца и пак играчки.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #34 -: Декември 28, 2016, 15:47:38 pm »
Марсу, кога се сдобихте пък вие с трета котка, трябва да ви дойдем на гости, че не сме я виждали :lol:
Ама моля ви се заповядайте  :), само едно обаждане прадварително, да е сигурно, че сме си вкъщи  :). Котето сте го виждали бре, това е коте Ли, което вече е на около годинка. Лятото все още беше сравнително малък, а сега да видиш как изглежда от системно преяждане  :lol:.
За разлика от другите две котки (баба Любка и баба Пипи), които са домашни, Ли е на свободен режим - и вътре и навън. От един- два месеца се появи любител на котки, който оставя на улицата кутийки с храна, а това е котараче, което докато не опразни всичко, не се спира ... чак вече съм притеснена за килограмите му  :). А колко смешно изглежда като преяде и как се движи, да не разказвам  :lol:

Маги, та заради него се отказах от елха  :), всъщност той е изключително подвижен и игрив, катери се по дърветата на двора, тича много бързо, и така  :).

Много подаръци получиха нашите деца, като започнем от коледното трамвайче, в което Дядо Коледа раздаваше лакомства. След това тайно дойде и им остави книжки (защото са слушали  :)), подаръци от мама и татко за Коледа, вчера от баба и дядо, от лели и братовчеди .... явно им хареса и днес ни обясниха, че след няколко дни за Нова година щял да дойде друг дядо да им донесе подаръци - Дядо Мраз  :lol:. Отговорих че не съм сигурна  8), трябва да са мнооого послушни, ако искат да дойде И Дядо Мраз  :lol:
« Последна редакция: Декември 28, 2016, 15:56:25 pm от marsi »

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #35 -: Декември 28, 2016, 19:15:05 pm »
Ох бреее, сетих се, ама аз едната "баба" пропускам, че тя нали се беше скатала, при 4 броя малтретаторчета :lol:
Иначе Деси все си ги споменава нейните малки приятелки, тя нали е детешарче и мине не мине се присеща за малките близначни на Марсу :lol: Детето знае всички по никове :lol: :lol:

А Дядо ви Мраз е велик, не бива да се пропуска, аз всъщност него по го уважавам, щото по наше време само той идваше, та ще измисля по някое дребно подаръче да ги чака моите каки на 1 януари. :)
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #36 -: Декември 30, 2016, 09:56:11 am »
Значи и при нас ще има дядо Мраз и няколко пъти дядо Коледа.Направо що играчки събрахме...

Момичета, да си изкарате много хубаво Новата година и дано 2017г да е много здрава, много по-хубава, пълна с прекрасни моменти, хубави новини и повече смирение!На мен тази ми беше душевно ужасна и вече нямам търпение да свършва!

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #37 -: Декември 30, 2016, 14:59:26 pm »
И при нас ще има дядо Мраз, че утре ще празнуваме с приятели и децата им....

Весело посрещане на Новата Година и от нас  :P
Нека всички лоши неща си заминат със старата!

Много се пазете от този новия азиатски вирус. Мои познати и децата им са с него и е меко казано кошмарен! Ние затова не пуснахме тези 4 дни Дани на градина. Не че е гаранция, но пак е нещо.....
*
Честита Нова година на малки и големи!

Нека да сме здрави и щастливи, незабравими мигове с любимите ни хора.


*
http://pik.bg/какво-се-случва-когато-изпуснеш-детето-от-поглед-и-контрол-за-няколко-секунди-news588059.html

Да се смея ли, да плача ли ....
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Хаха - тази най много ми хареса от статията:



   La vita è bella
*
Тва децата са опасна работа.Как сет дами, как са отрочетата?Моника изкара до 2 часа на Нова година.беше много щастлива, игра с детето на семейството в което бяхме на гости.Сега чака снега с нетърпение и само говори за шейната и Снежен човек.

Побъркват ме с тази ваканция, близо 16 дни! Не всеки ден става за навън и ме побъркват!
[/url][/url]
*
Вени, май последните години свикна с много по-динамичен живот?Поне това което аз виждам.И на мен ми е зор само с Моника в къщи, като не става за излизане, но тя е по-голяма вече и се научи да се занимава сама.Ние днес имаме много сняг!Нямам търпение довечера да я взема от ясла и да правим снежен човек.

По принцип лятото не ми пречи, навън сме максимално много. Но колкото и да са калени, на пързалката повече от час не издържат. А нали се сещаш, че аз или ММ се спускаме с Катето и после катерим нагоре бабуната. И с клин и ски панталон завирам след 5тото катерене. прибираме се, ядат топло ядене и си мислиш, че след час активно спускане ще спят? да ама не! тичат и се гонят, а ние опитваме да въдворим тихи игри. Не става. Просто имат повече енергия от мен, а трябва и все да се готви, колкото и да готвя всичко се изяжда. Та нанагорно ми иде. Обичам ги много, но си е изтощаващо. Лятото е лесно - изведеш ги в парка и дивеят и крещят на воля. Ама да обличам Катето два пъти с цялото снаражение и после да се разтоварваме 1 час, нямам сили за два дубъла.
[/url][/url]
*
Разбирам те идеално. При нас е същото. Няма сън, няма тишина.

*
И при нас така  :), вече не знам какво да готвя, изяжда се набързо и пак трябва да измислям....
А преобличането е перманентно - цапат се постоянно с храна, вода, боички, пластелин размазват.... Отделно че обичат да се преобличат, да се правят на големи с едни дълги рокли и пеят "никой не открива колко съм красива, с роклята голяма аз съм също като мама...."   :lol:, пеене условно казано - надвикват се по-скоро.
От известно време започнах да оставям в тяхната стая по няколко блузки, рокли, панталони, и т.н., та като им дойде меракът за преобличане сами да си вземат каквото им трябва. Често комбинациите са изумителни  :lol:, но ги оставям да се забавляват, че се чудя вече какви игри да измислям вкъщи, а като ги оставя сами да играят, всичко накрая се обръща в гонене и пищене  :lol:

*
Марси, това щях да питам. Моята кифла си има неин гардероб в стаята. Като й щукне да се преоблича, вади си дрехи сама и се облича. Друг въпрос е, че още имам да повтарям, че дрехите не се хвърлят по земята, но поне с преобличане не се занимавам. При нас е борба да ми разреши да я среша, а прически не дава да й правя и просто се чудя кога ще ми писне и ще кажа на фризьорката да й отреже дългата коса. Нямаше ме 4 дена, баща й не я е ресал (видимо според мен) и мисля, че няма абсолютно никакъв смисъл да е с дълга коса, която да не се реше.  :x

Маги, и Дани стоя до 3 часа на Нова Година и едва го удържахме да не стане по-рано от 8.30...
Много е трудно заспиването, а ставанео е с лекота  :lol:

Блу, аз бих я подстригала сега, а после тя самата вече ще иска дълга коса и прически и тогава ще й пуснеш.
Дани подобно не дава да го мием и направо пощурявам. Всеки път стигаме до плач.
Само зъбите дава в момента да мием.
Ако си спомняте имаше черно на зъбите. Откакто спряхме АМ (на 2 г.) намаля доста. Явно то е било причината.

Марси, и аз се чудя какви игри да измислям за вкъщи. Иска само с влакове да играе. И като му свържа релсите (да са непрекъснати) и ми вика: "Браво, мамо, ти си сладур"  :lol:

Относно смяната на дрехи, Дани няма интерес да се облича сам все още, въпреки че го подканвам да пробва. Вероятно защото не обича преобличането. Ако може ще си кара само едни дрехи денонощно.

Аз да ви се оплача, че Дани и тази зима (като миналата) не харесва снега, студа и вятъра. Като сме навън само иска да го носим и завира глава във врата ми и не си показва лицето.
И дума не може да става за разходки или снежни игри. Така ще си изкараме сезона само на затворено..  :(
Отделно, че не дава да му облечем шушлякова панталон или гащеризон, чоропогсщник и т.н. и кожата на краката му така е изсъхнала от студа..

Чудя се тази липса на двигателна активност и дали не е свързано с едни болки, които има в краката. Ще му пускаме изследване за магнезий и желязо тези дни.
Вкъщи играе основно по земята и също не е много активен. Дори от спалнята до хола сутрин го нося, а не ходи сам.....  После като се поразсъни си ходи, но като цяло е голям гушко...

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Тя темата за  малките ,а ма май нещо  ги сляхме -  другата много неактивна .

blue_sky , за сресването -май всички  малки дами не обичат този ритуал . С права или къдрава коса  е дамата ? Слагай балсам или нещо за по-лесно  разресване  да не я скубе  -макар че едва ли това й е проблема.


Относно смяната на дрехи, Дани няма интерес да се облича сам все още, въпреки че го подканвам да пробва. Вероятно защото не обича преобличането. Ако може ще си кара само едни дрехи денонощно.

Аз да ви се оплача, че Дани и тази зима (като миналата) не харесва снега, студа и вятъра. Като сме навън само иска да го носим и завира глава във врата ми и не си показва лицето.
И дума не може да става за разходки или снежни игри.
За дрехите се радвай,  пък че не избира сам :) .
Аз съм писала   -Калоян от малък имаше  капризи и претенции  кое ще облече   и тръгването за ясла беше  голям купон , като отидеше да вади от коша някоя мръсна дреха , защото  точно нея искал. Мокрех ги с вода нарочно  , за да не може да я облече .

За усещането на студ и игра със сняг си е  до дете очевидно . От малък много се кефи  и радва на снега  и няма търпение   да играе в снега -измисля си игри сам и не му доскучава никак даже. Също както  в пясъка. И сега  са навън с баща си  .


*
Моника до скоро нямаше никакъв проблем с къпането с коса.Сега от известно време е едно пазарене, ама без косата, ама само дупето.На моменти ми идва в повече.Това с цялата драма по облечи-съблечи, отделно лягането е мираж, само и дай да скача по леглото, друго не иска.Та тъй веселба!Е и сега почти 3 часът е, тя едва гледа, разбирате ли на сила си държи очите отворени, ама няма да спи.

*
Смайли, Иво също не обича студ и сняг, че не може да се ходи и най-вече тича, ама някак успявам да го прилъжа за малка разходка. Вчера го пратих с вуйчо му да чистят колата от снега с една метла, после успях да го измъкна навън (до пазарчето, с малко стоене в кафето за по сокче), а днес го измъкнах да тупаме килимите на снега за около 10 минути, като му дадох и на него да ги тупа.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Марси, това щях да питам. Моята кифла си има неин гардероб в стаята. Като й щукне да се преоблича, вади си дрехи сама и се облича. Друг въпрос е, че още имам да повтарям, че дрехите не се хвърлят по земята, но поне с преобличане не се занимавам. При нас е борба да ми разреши да я среша, а прически не дава да й правя и просто се чудя кога ще ми писне и ще кажа на фризьорката да й отреже дългата коса. Нямаше ме 4 дена, баща й не я е ресал (видимо според мен) и мисля, че няма абсолютно никакъв смисъл да е с дълга коса, която да не се реше.  :x
Блу, аз отдавна им говоря, че не бива да разпиляват всичко по пода - дрехи, играчки, книжки.....  но едва в последния месец забелязвам, че са по-склонни да прибират. Е, не всеки път, но има разлика.
Също ежедневна борба е да имат ластици на косите, както и за чорапите  :). Постоянно обяснявам, че трябва косата да е вързана, че като е пусната много се сплита и трудно я сресваме, но кой ли ме чува  :). Иначе цялата тирада я знаят на изуст и като започна да обяснявам отново и отново, вече ме допълват  :lol:.
От известно време ги залъгвам с една прическа, която сме нарекли "Неземна красота"  :lol: - връзвам на опашка отгоре на главичката, след това още веднъж прехвърлям през ластика, така че да се получи нещо като кок.... и с дългите рокли  :)  са най-прекрасни.
За чорапите обаче не можем да се разберем :).

Смайли, Цвети и Ани тази година са във възторг от снега, аз съм много изненадана тъй като миналата година не му обърнаха никакво внимание, били са колкото Дани приблизително. Единственото, което усетиха тогава е, че им е студено на ръцете, Цвети се разплака и бързичко се прибрахме.
Тази година при първия сняг беше такова лудо подскачане и игра. Сега като заваля отново, пак им е много интересно, постоянно излизат на терасата, често само по блузка както си ходят вкъщи - ни студа усещат, нито че са мокри. Сега играта е да събират сняг в чашки и чинийки, внасят го вътре и играят на готвене  :),  докато всичко стане на вода, разбира се  :). Изливам, после идва следващата порция сняг и така  :). Те преди готвеха с пластелин, сега обаче със сняг  :lol:
« Последна редакция: Януари 08, 2017, 23:36:29 pm от marsi »

*
Вярно сляхме темите, но аз обичам да си пиша в тази :)
Въпрос: Нормално ли е дете на две и половина години да не спи следобед?
Мария отказва следобедния сън, в яслата също не спи, но поне лежи и кротува докато другите деца спят и може и да дремва малко. Но във вкъщи не спи. Сутрин става най късно в 8 часа, основно в 07.30 Не спи на обед и вечер буквално със заплахи, увещания и какво ли не заспива в 22.30 най рано.
През деня не спира, играе, пее, тича, кара тротинетката вкъщи. За секунда не мога да я задържа на едно място, обикаля целия апартамент, навън също я изкарвам, обожава снега и да се рови и посипва с него. Еми неизчерпаема енергия, вечер скача по леглото и пее с пълен глас. Ако я примамя с конструктор се кротва за 20 минути.
Да я оставям ли да не спи на обед. Защото пък ако успея да я приспя, вечерта заспива около 01.30 сериозно!  И пак в 07.30 е събудена :)
*
stoeka71, отдавна се отказах от следобедния им сън. Не помня точно кога, може би като станаха на около три годинки. Както казваш, неизчерпаема енергия - тичат, скачат, песни ... умора няма  :). Преди да се откажа от дневния сън, то беше един час приспиване, за да дремнат двайсетина минути. А едната като се събуди, задържително буди и сестра си. Надявах се, че поне ще заспиват по-рано вечер, ами не.
Вечер заспиват около 21ч. в добрия вариант, но често и доста по-късно.
Сутрин стават около 7- 7.30. Но постепенно се научиха да поиграват малко сами преди да стана, че преди буквално се покатерваха върху мен с "мамо, ставай" - настоятелно, даже с мрънкане и рев в някои дни. Но вече се усеща, че са пораснали - различно е :), доста по-самостоятелни са.
« Последна редакция: Януари 09, 2017, 00:12:23 am от marsi »

*
Стоека, моите на 3 и 4 г. спряха следобедния сън, но съм чувала за деца на познати, които и на 2 г. не искат да спят през деня. При нас не става отдавна. Хич не се и разправям. За какво да си тровя нервите?!
Спокойно! Съвсем нормално си е детето. А и предпочитам да не спи отколкото да е будна до 23 ч. (Понякога заспива в яслата, ако съм я събудила в 6,30 ч., за да водя брат й на у-ще и да я взема и нея, но съм казала да не я оставят да спи по час и половина, защото ... вж. по-горе). Просто явно е човече, което си има нужда от по-малко сън и при всички положения е нощна птица като мен (за разлика от брат си).

Нимика, с права коса е (и не твърде гъста, баща й е без коса от 30 г. и аз не съм надарена с твърде много, та няма на кого да се метне).

*
Значи навсякъде е горе-долу едно и също, да съм спокойна.

Моника има моменти не дава да я срешим, не дава да я вържем не дава да и пипаме косата.Понякога я лъжа я с някоя плитка я с някоя прическа от която "ще е много красива, като принцеса", защото и влиза в очите, всичко което яде го намирам в косата и после.Но не всеки път става.Тича и пищи и не дава да и пипна косата.СЪс съня сме 50/50 ако спи след обед заспива в 11 вечерта, но в яслата ляга и заспива, в къщи може и да не спи.Както тя иска така е.

И Моника ми е с права и тънка коса, като метла е.Връзвам и едно кукуриго отпред и това е.Не се разправям с прически и опашки.Е сега от скоро и правя плитки, ама съм с две леви ръце.

*
Вярно сляхме темите, но аз обичам да си пиша в тази :)
Въпрос: Нормално ли е дете на две и половина години да не спи следобед?
Мария отказва следобедния сън, в яслата също не спи, но поне лежи и кротува докато другите деца спят и може и да дремва малко. Но във вкъщи не спи. Сутрин става най късно в 8 часа, основно в 07.30 Не спи на обед и вечер буквално със заплахи, увещания и какво ли не заспива в 22.30 най рано.
През деня не спира, играе, пее, тича, кара тротинетката вкъщи. За секунда не мога да я задържа на едно място, обикаля целия апартамент, навън също я изкарвам, обожава снега и да се рови и посипва с него. Еми неизчерпаема енергия, вечер скача по леглото и пее с пълен глас. Ако я примамя с конструктор се кротва за 20 минути.
Да я оставям ли да не спи на обед. Защото пък ако успея да я приспя, вечерта заспива около 01.30 сериозно!  И пак в 07.30 е събудена :)
Когато започна и вечер да реве, че не иска да спи, спрях да го мисля това и го оставих както иска. Интересното е, че моят дори и на 5 в ДГ си спи, само в къщи не иска.
При нас проблемите с косите за сега са, че има за скубане  :lol: направо съм се отказала да слагам обеци и аксесоарите са ни само за снимки.
При нас е супер студено и още не съм ги извеждала на снега, просто нямам сили да обличам и събличам за краткото време, което ще изкараме навън.
*
Явно трябва да съм доволна, че моите мушмороци все още обичат да спят следобяд. Имаха един период, около седмица, когато не спяха през деня и ми се иска това да не се повтори скоро. Предполагам, че това ни прави подходящи за темата на най-малките  :D. Бебешори са си в някои отношения.

При нас хубавото е, че двамата доста се допълват. Тя е с неизчерпаемата енергия, а той е по-съзерцателен. Доспи ли му се, няма сила, която да го накара да стои буден. Тя пък, колкото повече й се спи, толкова повече беснее. Но не й се стои сама и в крайна сметка си лягат по едно и също време.

И аз си мечтая да правя прически, но на девойката ми косицата е доста рехава и не държи опашки все още. По съвет на фризьорката ми я подстригах. Харесва ми така. Ще чакам да дойде време за прически. Но за Коледа получи комплект за правене на прически и грим. Двамата дружно го използват. Пепи от край време държи да носи шнолки и панделки, така че двамата са в крак с модата.

И за снега са 50:50. Той обича да се рови в снега, да пипа, да носи. Тя на 10-тата минута реве да се прибираме. Сега сме болни и ги извеждам за кратко. Вярно, хамалогията е голяма, ама се изморяват повече навън. Иначе у дома се заиграват доста сами, дърпат ме само за четене на книжки, рисуване. Все пак не мога за дълго да ги оставя сами, винаги има неприятни изненади :).
*
Здравейте момичета!!Пропуснах малко от любимата тема,но сега се включвам!!И аз като Маги да кажа,като ви чета и се успокоих.Навсякъде ситуацията е една и съща!! :lol: Много енергия имат тези малчугани,ей... 8O И в това зимно време,няма къде да се изразходва,освен вкъщи. И настава ...лудница. излизаме  по малко,колкото позволява времето. Снегът ни е интересен,ама навлечен много и не може да се движи свободно,като лятото. като малък робот е.. Естествено,компенсира,при това много активно, в домашна обстановка. Понякога чак се притесняваме,ама нямало за какво.При вас положението е същото. Не искам да го пускаме в детски центрове,особено сега с тази грипна епидемия :?. Май ще трябва да издържим до като "пукне пролетта" :lol:. При нас сега е друга мания!! Постоянно реве за телефон и Маша и мечока!! Ама си е направо Машамания!! Имали ли сте такава "обвързаност" ??? :lol: Дай те някакъв съвет!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Рачо, май всяко дете мре за тая Маша с малки изключения.Моника не е впечатлена, на нея и дай песнички.Но аз телефон не давам освен в колата на дълъг път.Същото е в къщи с телевизор или компютър.Обяснявам, казвам и не давам.Да реве, колко да реве.Сега знае кога и по колко и се пуска и рядко прави драми.
Но всяко дете си е индивидуално!

*
И ние сме фенове на Маша. На скоро открихве и едно друго горско филмче - Гризлито и лемингите, което също много ни харесва. Аз пускам Маша през тел., или таблета на телевизора. Така нямам проблем с тел.
« Последна редакция: Януари 10, 2017, 11:24:17 am от kati_vm »
*
Рачо, (да се обадя и аз като свекърва) а защо толкова го навличате? Има ли грейка за снега и хубаво яке? Под него моите са по една дебела блуза или пуловер (под грейката с клин или чорапогащник, може и тънък панталон). А за някои хора и моите са дебело облечени, но определено нямат проблем да играят или да се движат. Ясно е, че е зима и искат да играят в снега. Няма да ги спирам. Просто са подходящо екипирани и като им стане студено, ги прибирам. :-) Е, не може да се стои с часове навън, но не сме и закотвени само вътре, защото пощуряват (и аз покрай тях).

*
Абе,навличаме.... Съвсем условно го казах. Обличаме нормално,като за зима. :lol: Ама все пак,не е като да е лято. за това ми беше мисълта ,че му е по "ограничено"  :wink:.
И Вили "не пуска гювеч"... :lol: Телефон,колкото се може по-рядко /заради тая пуста Маша  :lol:/,а телевизор само когато и ние гледаме. Ама много жален и ми става жал и на мене!!! :lol: Едни крокодилски сълзи...,къса ми сърцето. Е,ясно,ако мине номера!!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
А, Рачо, пробва се най-вероятно. Иво от вратата ме почва - "Искам Маша, искам Ну погоди, искам за козлетата, искам за прасетата и т.н.". Обаче и аз не давам по много - първо ще вечеряме, ще оправим, ще играем с конструктора, пускам по един епизод Маша и по един епизод Ну погоди (Том и Джери) и следва почивка. По някое време песента за козлетата/ Червената шапчица и край. Отделно гледа само Лека нощ деца по ТВ, като има.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Здравейте момичета имам въпрос относно никненето на зъбите ние сме на 10 месеца и ни излязоха долните два сега гледам че от долу пак имаме зъбче а отгоре няма това нормално ли е
*
Елиза, всичко е строго индивидуално, мисля че и при моята дъщеря беше като при вас.Но помня, че нямаше ни един горен зъб, а нареди 4 долни.

Ако пускате детско препоръчвам Магаренцето Тротро.Давали са го по Лека нощ деца, много е хубаво.

Здравейте и от нас и за много години! Здрави и щастливи деца и родители! Не ми остава време за писане...празници, сега пък изпити...веселба иначе сме добре и той стоя до 01ч. на нова година сега е при майка ми и не е ходил на ясла от 09.12.та ще видим как ще свиква наново, като го питам ще ходиш ли при децата казва не, гадно е :lol: и той като всички се пазари да гледа бейби тв и да говорим денонощно ако може по телефона откакто е при баба си.. :lol:
*
Алекс, ти вярно зачезна.Почвай да се отбиваш тук, че много е празно.Старите сме заети, новите мамчета не щат да пишат.

Много е пораснал малкия.

Маги, обещавам :lol: само да минат тия пусти изпити...утре да ми стискате палци :wink: новите мамчета да започват да пишат, че верно ни замира темичката :)
Момичета, нормално ли е бебетата да се заглеждат по телевизора? Моята беба като види телевизора направо си гледа и то с голям интерес. Аз като я видя и я обръщам, така че да не го вижда. Знам, че е вредно, но като я оставя с баща й, си гледат заедно телевизия за да не мрънка, а тя доста си помрънква. Аз само правя забележки като някоя досадна жена :D Това води до другия ми въпрос - как сте се справяли с бебешкото мрънкане? При нас е почти целодневно и ако не я понося или нещо друго, преминава в плач. Понякога ми е трудно, защото през повечето време сме си сами двечките и невинаги мога да свърша някаква домакинска работа. Не искаме помощ от бабите, те идват само да й се порадват (така ми е по-добре, защото не обичам някой да ходи след мен  и да ми казва "завий я, отвий я, гладна е, няма ли да спи"  :D)
*
Алекс, много е пораснал Алек, гледах снимките и в другата тема - много сте хубави всички  :)! Стискам палци за утре  :), сигурна съм, че ще се справиш успешно с всички изпити  :)

Аз забраних Маша от миналата седмица (не че и преди са гледали много, Ани повече се заглежда във филмчета, Цвети не проявява интерес, тя харесва музика, песни - не само детски ). Та случаят беше такъв, Ани повтори една от щуротиите на Маша докато се хранеха, бърка в чинията с лъжица и се цупи - не искала да яде, имитира я  :lol:. Обясних, че е по-добре да подражават на красивото поведение и хубавите постъпки, които виждат във филмчетата, а не на непослушните деца, и сега са наказани  :), пускам им само песнички. Даже вече не се сещат за Маша.
Другото, което им е много интересно, са кулинарните предавания  :), но най-вече предпочитат една какичка, която готви в  24kitchen и с интерес гледат, когато е тя. Но като цяло не се застояват много пред екрана.
Не позволявам да ми пипат телефона и компютъра, както и фотоапарата..... Обяснила съм, че с това мама работи и не е за деца. Те си имат детски фотоапарати, телефончета (наши телефони, излезли вече от употреба), с които си играят - говорят с баба и дядо, снимат, и т.н.  Нарисувахме клавиатури на едни листове - работят на компютър наужким (тази дума я знаят много отдавна). Вече са по-големи и дори не е нужно да показвам всяко нещо как може да се пригоди, за да става за игра. Наскоро ми искаха мишки, за да работели на компютрите си :), казах им сами да си измистят какво да използват.... избраха си по една малка детска количка за целта  :)

Нека да попитам. Прави ми впечатление, че нямат търпение да им чета книжка по-дълго време. Интересни са им книжките, но прелистват набързо или ако решат да "четат", разлистват и по картинката набързо разказват какво се случва там, но нямат търпение да им изчета целия текст. Как е при вашите деца (прибризително на тази възраст)?
« Последна редакция: Януари 11, 2017, 12:35:42 pm от marsi »

Нани, нормално е да се заглежда особено пък по реклами...
Марси, благодаря ти и Алек е така нетърпелив, не помня как беше кака му в тази възраст..като стана на 5 вече слушаше с интерес..
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
marsi, нормално   е  да нямат търпение .
Избирай книжки с малко текст на всяка страничка   -да  се четат и разлистват бързо .
Калоян  винаги е обичал да му чета  и все още четем някой "бебешки книжки "  - когато на мен не ми  е до четене на  дълга с много текст :)   . Иначе сега  може и да няма картинки толкова , стига историята да го заинтригува. И все още четем за Франклин - той намира непрекъснато сходни черти и ситуации между себе си и костенурчото    и е много доволен .


*
Нани, нормално е, но и аз не пусках телевизор в нейно присъствие.Помня, племенника беше като залепен за ТВ-то.И Моника беше мрънкащо-ревящо чудо.Май най-ревящ от тукашните бебета беше Дани на Смайли.Спаси ме мен лично раничката.Ерго раница, слинг, каквото ти е удобно връзваш го за теб и хем не ти тежи, хем то се успокоява, хем ръцете са ти свободни.Звучи странно но е факт.Аз имах периоди бутах празна количка и носех бебе в раница, в къщи около 2-3 месец заспиваше само в раница иначе пищеше и ревеше до посиняване.Спасила ме е тая раница.

Марси, и Моника е така.Все още книжките ни са с мнооого картинки, с по-дебели страници.тя иска да разлиства, а аз измислям сюжет близък до книжката, защото четенето е невъзможно.Последно и взех едни като енциклопедии на Фют, там се отварят едни квадратчета.Та разказах и ги няколко пъти и тя много се впечатли и си ги разказва сама.Те са на различна тематика: Защо се разболяваме?Животните във фермата.Сезоните и т.н.

*
Нормално е бебетата да се заглеждат по телевизора. Мърдат шарени картинки, има някакви шумове и музика. След няколко опита да кърмя пред телевизора, разбрах, че трябва да се разнообразявам по друго време. Все си въртяха главите. За мрънкането мога да предложа... ignore. Ако бебето е нахранено, преобуто, оригнато, няма причина да мрънка, просто се оставя за известно време така. Може и да спре. Ще се изненадате, че и това се случва. Моите съм ги оставяла да си пореват, докато се укротят. Не става дума за много дълго време, но все пак разбират, че съм там и може и да не откликна веднага.

Марси, май не са още на възраст да се заглеждат дълго в книжките. Пък е въпрос и на темперамент или тип любопитвство. При нас Ани носи книжките, които иска да четем, и си ги слуша от край до край. Пепи се врътва само в началото и след това започва да пречи. С филмчетата е обратното. В началото въобще не гледах какъв текст има, просто си разказвах по картинките. Така им беше по-интересно. Едва отскоро открих какви тъпотии има в някои книжки.

Маги, и при нас тези книжки с отварящите се прозорчета са много вървежни. Ние имаме за коли (естествено) и за растенията. Смятам по-нататък да им купя и други от поредицата.

Случва ли ви се децата ви да не искат да излизат? Не само сега, когато е студено, а въобще. Мислех, че всички обичат да играят навън, но моите малчовци ме изненадват. Понякога почти насила ги обличам, за да излезем. После, разбира се, не искат да се прибират.
*
Здравейте и от нас!

След толкова празници тази седмица се нагласяме към ежедневието.И на нас ни е уютно в тази темичка и все тука си пишем. :lol:
Ах тази Маша, доста от филмчетата ги знам вече на изуст. А доста хора наричат и нашата Габи Маша (имат доста сходничерти от лудории до физиономия  :lol:). Нормално е заглеждането по телевизията, но си зависи от детето.
Когато са по-малки децата, не могат доста дълго да си задържат вниманието върху книжките. Даже и Марти от време на време отива да отгръща следващата страница преди да съм прочела още. А на Габи в повечето случаи и давам друга книжка и тя почва да ме имитира .
И аз правех като beata гледах да не нося, щом са сухи, сити и не им се спи се опитвах да ги оставям сами да се занимават като са си поревавали. Аз ги слагах в един шезлонг и ги бутах с крак, ако положението беше нетърпимо, а трябваше да свърша нещо. Наистина е полезно да не се откликва на секундата на всяко мрънкане според мен, не съм ги оставяла да се дерат с часове де.
По темата с игрите навън, ние ако може да не се прибираме в къщи ще е най-добре- няма значение дали вали сняг или дъжд :lol:. Като стигним до входната врата след тедската градина и Габи почва да реве и не иска да се прибира, макар че всеки предиобед са на двора.

Приятна вечер на всички!



*
Привет, Беата и Моника понякога не иска да излиза никак на вън.И си седим в къщи.И то в хубаво време, не в студа сега.Просто си е на моменти детето.

Да има едно мрънкане дето аз я оставях да си помрънка да и мине.Но има и друго дето я носех с мен.Аз не можех да я оставя да се нареве.Ставаше червена, почваше да се дави, накрая се захласваше чак.За това раницата в един определен период ми беше най-добрата вещ в къщи.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
За  книжките    -  ето тази поредица беше много интересна и любима :
http://www.zlatnoto-pate.net/bg/catalog/22
И също  тези  с вадещи се фигурки , под които има текст :
http://www.zlatnoto-pate.net/bg/catalog/59


*
Здравейте,
седя и си мисля какво точно правеше дъщеря ми на около три месеца и направо забивам  :D. Най-вече си спомням коликите в следобедните часове, но като че ли не е мрънкала през другото време. Аз я слагах в активната й гимнастика и тя там се забавляваше. От време на време й пусках песнички, четях й книжки. Гледах да не я държа пред ТВ много, много.
Ние също станахме нетърпеливи при четенето на книжки. Бързаме да отгръщаме страниците. Отначало не беше така, но като стана на година и 3-4 месеца започна да не изчаква да прочета текста.
За излизането навън - това е манната небесна. Няма по-хубаво нещо за дъщеря ми. Лошото е, че тази зима много продължително се задържа студът. :-(
При нас помагат активната гимнастика и висящите играчки, но много бързо й омръзва. Няколко пъти пробвах да я нося в слинга, но веднага се разревава. Явно не й е удобно. Хубавото е, че вече посяга към играчките и все повече ще се занимава самичка. Но мрънкането е основен фон през деня  :D
*
Нани, ще се занимава самичка по 15 мин като стане на 2.Преди това майката или бащата е основния помощник в игрите.и това е напълно нормално, децата не са узрели са самостоятелни игри преди това.Както не са узрели и за осъзнати контакти с други деца, ама това е друга тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
... Това води до другия ми въпрос - как сте се справяли с бебешкото мрънкане? При нас е почти целодневно и ако не я понося или нещо друго, преминава в плач. Понякога ми е трудно, защото през повечето време сме си сами двечките и невинаги мога да свърша някаква домакинска работа. ...

Сезона не позволява разходки -иначе с количката навън на разходка  и времето минава   и детето е  по-спокойно .
За играчки на тази възраст  - особена полза  няма  - едва ли ще ги впечатлят ,  просто  се заглеждат вече  по  посока на шума  или   по шарените висящи неща около  тях .
Не  се притеснявай - на тази възраст  сина ми толкова ревеше  - имаше колики , че мислях , че няма край това (е , и сега е ревливко -ама за други  неща:)  ).Плюс това не могат да кажат и покажат какво не име удобно- дето се вика един етикет на дреха да им дразни , не могат сами нито да се наместят , нито да кажат  какво им е .


Здравейте. При нас е лудница, Анди не спира да мрънка по цял ден. Когато е защото иска нещо, което не давам (например телефона ми), я оставям да си по мрънка и да ѝ мине. Но това, когато сме си двете. Баща ѝ не може да търпи изобщо каквито и да е звуци от нея и ѝ позволява всичко, само за да мълчи.
Отделно че цяла седмица бяхме затворени вкъщи, а тя милата гледа през прозореца снега и блъска да излезем. И мен ми се излизаше, но как да я изведа на -12/-15°С...
И кътник ни мъчи втори месец...
Magi_st, nimika, всъщност се занимава с висящите играчки, вече посяга и ги пипа и ако е в настроение, си откарва и 20-30 мин. Общо взето засега играчките ни спасяват, защото, както споменах, слинга не й харесва.

Нелка, аз с нетърпение чакам да омекне времето и да извеждам бебка на разходка, че ние сме си почти само вкъщи и скоро ще изкукуригам  :D
Момичета и Рачо, да ви се похваля, тази сутрин станах за втори път леля на стройна дама :)
Да е здравичка и носи много радост и гордост на мама и тате! 
:balk_19:
*
Знам, че няма да се съгласите с мен, но моето тримесечно бебе си го извеждах да диша въздух на -12 градуса.
И по-големи деца бих извела за 30-40 минути. Нека да поиграят малко на снега, да подишат въздух и да изразходват енергия! Ако моите не ги изведа дори и един ден навън, просто превъртат (и аз покрай тях). Аз като дете не помня да не са ме пускали навън, защото е студено. Бях опакована като мумия (включително и с шал на устата, това го помня много добре). В днешно време има страхотни дрехи за студените температури. Това е и отличен начин да се закаляват децата. Не го подценявайте!

Нелка, честита радост! Ех, как си мечтая и аз да стана леля, но няма изгледи засега. :-(

*
Честито Нелка, много е хубаво да си леля!

Аз МОника също я извеждам всеки ден.Е като стане под -15 не съм, но то това се случва два пъти в зимата.Иначе и сега всеки ден сме на вън.Прибираме се пеша от ясла(в снега това отнема около 1 час), излизаме на пързалката, ходим до магазина.Въобще намирам причини да излиза всеки ден, дори и аз да не съм много в кондиция и така е от бебе.А като беше бебе, ех какъв кеф беше.В количката увита спи с часове в студа, а аз замръзвам.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
...А като беше бебе, ех какъв кеф беше.В количката увита спи с часове в студа, а аз замръзвам.
Моя приятелка  беше  забелязала ,че детето й като бебе  спи чудесно в   количката  навън  . И когато не й се излизаше  - обличаше детето  , изкарваше количката за малко на терасата напред назад д симулира разходката   и после  заспалото дете  в по-студена стая   да спи :) . Та   според капризите им какво ли не се прави .

... Ако моите не ги изведа дори и един ден навън, просто превъртат (и аз покрай тях).
Ох ,  и аз  така !


Аз също не се притеснявам когато е -10-15°, но предната седмица и вятъра при нас в Шумен беше непоносимо силен. А иначе Анди беше на 34 дена, когато я изведох с количката... в един снежен студ. А тя, добре опакована, си поспа добре :)
*
Нимика, не ставаше тоя номер с моето.Пу само да спрях количката и се ококорваше.Ей бях навъртяла километраж, ама и задника ми спадна.  :D

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
magi , аз  също много обикалях с Калоян  , че навън с количката  имаше мир и спокойствие , но и у дома  имах една количка с чисти гуми и   там го приспивах понякога .
Да видим сега с номер две  - ще се роди в най-зимното време   -няма да може веднага да излезем навън    и ми е много криво .

... иначе Анди беше на 34 дена, когато я изведох с количката... в един снежен студ.
Предполагам и аз  ще съм така - да видим с морския вятър как ще с е разберем само  .


*
Нимика, слагаш покривалото за дъжд. То пази и от вятър.

Момичета, всеки мечтае за това дето го няма  :lol:
Аз какво ли не бих дала Дани да искаше да спи в количката навън като се разхождаме. Не, и не, голям рев още щом стигнем до ъгъла на блока и само завиждах на тези майки дето си джиткат с количките и нищо не се чува от вътре  :( А пък има едни, дето успяват и да седнат на скамейка  8O
Не че вътре не беше по-различно, но поне носех само бебето на ръце, а не бебето и да бутам с другата ръка количка...

А ние най-накрая пуснахме изследване на магнезий заради болките в краката на Дани. Вместо да се окаже нисък както очаквах, излезна малко над горната граница. Желязото е в норма. Не съм се чула още с лекарката.
Дали може да му е повлиял толкова бързо чая от ройбос дето му давам от две седмици?
Но е факт, че откакто го давам, не е имал и болки.

И малко да се похвалим. Дани от една седмица вече има желание да стъпва в снега  :lol: Даже след работа отивам да му купувам и шейна.
Продължава борбата с дрехите и обличането обаче. Само при минус 18 една сутрин му сложихме шушляков гащеризон - рева до градината и им го оставихме целия сълзлив и сополив. Направо ми омръзна от тези претенции - какво да облича и какво не. Ако може ще си ходи по 24 часа само с един й същ анцуг и навън дори и яке няма да облече.
Поне се влюби в шала си и дава да му слагаме него. Дори и в къщи иска да стои с него  :P
*
Смайл, а опитвала ли си, да разрешиш, да излезе навън примерно само по анцунг и блуза?! Аз няма да се подвоумя, както редовно ми е "препълнено канчето", само леко заклащане и разплисквам  :lol: С 5-10мин студ, няма да умре де. Предполагам, ще можеш дълго да му припомняш, че си права, пък нали за свекърва трябва да тренираш  :lol:
Да, пускали сме го да излезе по блуза. Но не сме го държали май достатъчно дълго  :lol:

Абе, моделите шейни, дето бях набелязала са разпродадени, гледай ти какво става в това време  8O
Бях в близкото ни Спорт Депо - само едни бебешки розови и едни за възрастни останали :(
*
Каква шейна търсиш? Ние ползваме такава http://get7.eu/product.php?ProductID=2223
Каква шейна търсиш? Ние ползваме такава http://get7.eu/product.php?ProductID=2223
Да, нещо подобно, но мислех и да е с кормило. Не знам дали върши работа (кормилото де).
https://polezen.bg/alpengaudi-sheyna-alpen-drive.html
Вчера видях, че ги има в единия магазин на Спорт Депо. Отидох. Оказа се, че всъщност я имало, но нямала някаква част, т.е. всъщност я няма. А днес направо са я махнали като обява.
*
По принцип върши работа кормилото, но не ти като го дърпаш, а ако се спуска, тук няма къде да се спуска сам, а и беше доста малък, като я купувахме. Виждам в нета, че има такива с кормило Moni Racer , но наличности не виждам. Има и едни по-високи с кормило, може би си имат плюсовете, но на мен не са ми на сърце Мони Булит мисля.
*
Тези шейни ми се струват доста амбициозни за нашата възраст. Дори и кормилото да има някакъв ефект върху посоката на движение, човечето трябва да знае как да го управлява. А то на първо време ще трябва да се задържи в шейната  :). Ако пък ще се дърпате по равното с такава шейна, тя е ниска и се пълни със сняг. На моите мисля да им взема класическа дървена шейна, която да се опитват да бутат с крачета. Не съм пробвала дали се събират двамата в тези, които масово се продават. Ние можем да се пързаляме само през почивните дни и зимата ще свърши, докато се сдобием с шейна  :lol:.
*
Ние имаме класическа дървена шейна и ако сега трябваше да купувам бих взела най-обикновена пласт масова без джаджи по нея.Дървената е хубава, но висока.Да висока е и като дръпнеш по-рязко детето може да се катурне назад.Отделно при някоя пряспа, преминаване, излизане от коловоза се накланя и аха да се обърне.И за пързалянето има проблем, заради металния борд от страни дето да се хваща детето, никой друг не може да седне с нея.Смайли може да успее, че е фина, ама аз не можах да вляза там.

Ние излизаме всеки ден.Даже сега е болна и пак на вън ще я изкарам за малко.Хем до магазина, хем да се разходи.Няма как.

Ние можем да се пързаляме само през почивните дни и зимата ще свърши, докато се сдобием с шейна  :lol:.
И ние така  :lol:
Аз затова я гледам с переспектива - да е повече подходяща за следващите години...
Кормило искам да има, за да има къде да се държи докато го дърпам  :lol: и след време сам да се спуска по надолнища...

Аз миналата зима го дърпах с на племенника шейната, която е като тази на м-и (пластмасова, ниска, само със спирачки). И точно се получаваше този гаден ефект със събиране на снега отпред и обръщане на шейната с дететето назад. По утъпкано няма да го има този ефект обаче.

И на мен дървените не ми ги препоръчаха. 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Нимика, слагаш покривалото за дъжд. То пази и от вятър.
Това  е ясно   , ама мен кой  и какво ще  ме пази , че аз съм  топлолюбива   , а и кърмене навън не става  . Мисълта ми беше , че  в такова време не става за дълги и продължителни  разходки .



За шейните -  гледах един баща да дърпа дете с дървена шейна-  ами той тъкмо се засили и дръпне детето и то се  търкули назад и падне , пак няколко крачки теглене и пак "изсипано " дете  ...
Нашата е   мисля такава , наследство от батко му . Имаше и още една пластмасова , но той пожела с тази да   бъде  :

Аз не съм го дърпала сега   с нея - основно се пързаляха по наклон с баща си  , така че не  мога да споделя мнение . Оставихме шейната при баба му , т.к. не очаквахме  тук продължително да има сняг . Калоян обаче много я харесва като модел , че имала кормило .
Но  успял да се обърне с нея и да си насини крака .
Аз да ви кажа   - шейна не бих купувала   -за   няколко дърпания  не си заслужава  . Аз не мога да го тегля( не само сега  заради бременността  )  , остава му събота-неделя или вечер с баща му -  то вече тъмно .
Миналата година  даже като бяхме на Банско , не взехме шейна- направо забравихме - и с  чували се пързаляха прекрасно и безопасно . А и не мъкнем нищо тежко - по едно чувалче  в торбичка и готово .
Така ,че  много зависи  дали ще дърпате детето  или то само ще се пързаля по наклон - тогава  пластмасова подложка е достатъчна.
« Последна редакция: Януари 19, 2017, 10:43:19 am от nimika »


*
Ние си имаме дървена шейна. От миналата година е обзаведена и с облегалка.
Каза ми се да сме купели още една, че една не стигала за двамата. При нас рядко има сняг, за съжаление, та не ми се вижда супер смислена инвестиция, ама мъжът ми като дава зор, сигурно ще купим и втора.

Нимика, теб кой ще те пази от вятъра, не знам. Аз за бебето говорех. Иначе за кърмене винаги можеш да се скриеш в някое кафе.

Ние имаме чук и гек от моето детсво (подобна на тази от снимката, която Нимика е публикувала), но тя е най-тежка от всички, а и аз лично съм се пребивала с нея като тинейджър вече  :lol: Не че шейната ми беше толкова виновна...

Не успяхме нищо да вземем ние... Ще направя един последен опит днес. То от утре вече го дават да спира и да вали.
*
Усмивки, качете се на Витоша поне ви е близко.

Аз шейна винаги съм имала.Тук сняг има почти всяка зима, а сега от началото на месеца сме снежни и красиви.Дори днес и вчера до магазина с шейната и после чантата в шейната :)

Нимика, аз кърмех на вън.Имах един огромен шал и се намятах с него.Не можех да си представя на 2 часа да тичам по баира с количката.А и да седя в къщи или квартала за мен е равносилно с изкукване.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
...Нимика, аз кърмех на вън.Имах един огромен шал и се намятах с него....
Е , дано се  стопли докато дойде ред за разходки , но аз не мога да си представя  при настоящите  или близки до тях температури  , да  кърмя   и мръзна   навън ...С   номер  едно   беше лятото - есента -  сядах на пейка , намятах едно тензухче и воала    .


*
О да, сега е абсурд.Аз по принцип говорех :)

Йее, взехме шейна най-накрая и дори я изпробвахме, но само около блока, че беше много мъгливо днес. Пластмасова, ниска, с кормило. Таткото тича и дърпа. Дребният се държи здраво за кормилото и умира от кеф. Успяхме да сложим и шушляковия гащеризон, макар и пак с рев.
Ние имаме две пластмасови, едната ММ я счупи, че го мързяло да вдига децата от нея да пресекат улицата и дъното и е леко спукано, та събира сняг като се дърпаме. Тук снегът почти се стопи, не става за пързалка, вчера по маратонки ходих. За сметка на това по улиците сутрин е як лед, въпреки камъчетата които хвърлят. Та се попързалях по едни наклони :lol:

Почваме да обмисляме юли месец да се върнем и ме гонят едни притеснения за това, че дребната не се е срещала с бг среда, сега се чудим как ще я опазим от пясъчниците, от вирусите и въобще да ме гони притеснението. Лятото както е сезона на енте ровирусите тя уж има ротавирусна, но знам ли....
И понеже нямаме здравни права в БГ, къде мога да проверя цените за неосигурени лица?

И още, искаме да ходим до Гърция на почивка, но Катерина няма бг паспорт, там ще изкараме. Но границата с паспорти ли се минава или с актове за раждане?

Децата са всеки ден навън, до -20, затова не се намесвам в разговорите за студа. Катерина на 6-7 дни я изведохме на -18 градуса за първи път. Ние пълним термочаши с топло кафе и чай, аз слагам панталон за ски (панталон дю неж, не баш за ски, моя е торбест и грозен, съвсем обикновен) и излизаме.

Нимика аз за разходки взимах изцедена кърма в шише. Купих малко шише, с малък биберон, на Гербер май беше и той идеално заместваше гърдата. Не е имала проблеми да се бърка между гърда и шише.

Никога не съм имала шейна чук и гек а ми беше мерак :( обаче не ми се струват удачни за тукашните пързалки, аз с легена за пързаляне и шейната усещам всяка бабуна с Д-то и после не мога да си седна на него, пък камо ли д това чудо да ги оставя да се спускат, ще счупят вратовете сигурно.
[/url][/url]
*
Вени, трябва ти паспорт за Катерина, за да минете границата. Нямам идея обаче дали може с Канадския, или ще трябва български.
*
Вени, трябва ти паспорт за Катерина, за да минете границата. Нямам идея обаче дали може с Канадския, или ще трябва български.
Няма как да може с канадския.

Вени, явно е хубаво и мама да пробва шейната, за да се оцени  :D
*
Моите имат бг гражданство, но нямат паспорт. Пътуват само с немските.  Паспортът няма да е проблем за ходене до Гърция (ходили сме и ние). Трябва да го има, но не е от значение какъв е.

За здравната застраховка не знам. Моите имат акт за раждане български с ЕГН и знам, че за деца е безплатно, ако им се наложи да постъпят в болница. За другото ползваме немската здравна карта (не се е случвало, само веднъж на баща им, плати май само първия преглед, престоят в болницата директно го фактурираха на немската каса).

*
Днес моето малко момиченце навърши 3 години. Каквото и да кажа ще е клише, но .... истина е. Щастлива съм. Благодаря на всички. "виновни", че я има - Нора.

П.С. Поздравленията бяха приети :) и нищо, че имаше фал с тортата, тази също става.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Да е жива и здрава Нора и все така да ви прави щастливи, Авалон:heartbeat:
*
Ехааа, да ви е жива и здрава Нора!
Авалон, прекрасна е :)
*
Авалон, да е много здрава Нора.Да е все така инатлива, но да почне и да се вслушва, да ви кара всеки ден по 100 пъти да крещите, но като я погледнете да се разтапяте от щастие!Да е най-голямата ви радост и най-голямата ви любов!Прегръщам ви много двете!Прекрасен празник сте имали!

*
Ехаааа,пораснало детето!!  :D Да е здрава Нора и да расте все така щастлива ,заобиколена от усмихнати приятели,както на празника!!! :D
Да ви попитамнякой водил ли е дете на кукленото предтсавление Маша и мечока? Дали ще е подходящо за 2 годишен? Може ли с един билет родител и малчуган,а той да стои в него?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Прекрасна е Нора!  :)
Честит празник, Авалон, бъдете здрави и щастливи!  :)

*
Авалон, да ти е все така здраво детенцето! Много забавления и игри и желая!

Рачо, детето може и да издържи, ако не, винаги можеш да станеш и да си излезеш. За броя на билетите обаче не знам. Те не че толкова им е проблем мястото, поне по мои наблюдения, винаги има достатъчно места, но може да искат да ви вземат парите :) Примерно за Делфинариума билетче за дете беше(може да са променили цените, не знам) 15лв, а за възрастен 20, а то няма как да си пуснеш детето само, често такива неща искаме заедно да ги усетим с децата си и ходим цялото семейство, та намерили са начин да спечелят повече :)
*
Авалон, да е жива и здрава Нора, и много щастлива! :balk_9: :balk_12: :balk_19:
Авалон, да ви е жива и здрава Нора :) да ви радва, ядосва :lol: и да ви изпълва с щастие и гордост!
*
Честит рожден ден на Нора и още по-честит на мама и на тати! Да ви е жива, здрава, игрива, все така със свое мнение, но и с много приятели! Три години си е сериозна възраст и май ще се окаже вярно, че децата ни вече не са бебета, станат ли на 3  :lol:.

Рачо, няма как да минете с един билет  :). Надявам се поне представлението да ви е интересно. Маша все пак  :D.
*
Благодаря ви момичета и рачо. Всеки рожден ден е по различен начин специален.
Сега са "сакралните" 3, които идват с надеждата за поне мааалко закротяване  :oops:  :lol:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Avallon, разправяй :) Имахте ли картонена торта?Къде правихте партито?Какво подаръци получи Нора?

На нас ни предстои такъв празник, сега си чертая заготовките за тортата, че аз ще я правя картонената, даже мисля тези почвни дни да я нарежа.

*
Е,хубаво де,как ще ги "залъжите" с тая картонена? 8O  А другата кога ще е ? На 3 и аз си мисля ,че са си вече изградени личности!!! :lol: Любопитни,отворени,контактни... Ама само си мисля,де!! :? Авалон,ще черпим опит!! :D Води си и записки,ако трябва! на нас ще ни трябват!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
avallon, Честит Рожден ден на Лора, на патерици! Да ви е жива и здрава, жизнерадостна и упорита във всяко едно начинание.

Наистина не са вече бебета нашите дечица. Габи освен принцески рокли и косата на опашки друго не иска да носи. Като я чуя сутрин като и предложа панталони и косата ми настръхва. Първите цветове, които научи бяха розово и "ливаво" за ужас на мен. :lol:


Ra4o, най-добре да се звънне и да се пита за билетите (конкретно за Бургас при теб).
На Замръзналото кралство със симфоничен оркестър например си пишеше в сайта на Eventim, че деца до 4 години (май такава беше възрастта) са без билет, ако стоят седнали в родител. И ние точно така бяхме. Аз ходих с племенника и с Дани с 2 билета. Дани стоеше в мен, а племенникът на самостоятелна седалка.
За Маша и мечока за предишното представление имахме обаче отделни билети. Просто нищо не пишеше в сайта (нито че може, нито че не) и аз взех отделни. Но Дани се разболя и изобщо не ходиме.
Сега обсмислям отново да взема, та и аз ще проуча за София това с местата.

Като ходим на театър също е различно - за едни представлеяния се взима общ билет, а за други отделно за родителя.

Вие преди време обсъждахте гледането на ТВ и таблети и т.н.
Аз на Дани нищо не му забранявам. Знам, че не е правилно, но установих, че когато му забраня нещо, непрекъснато го иска, а като му давам, бързо му омръзва (така е и с купените сокчета).
Ние нямаме ТВ (само ефирна, т.е. БТВ, Нова и Канал 1 и почти не я пускаме - седмици наред). Свалили сме му филми на външен хард, който сме закачили за ТВ-то. Като му ги пуснем, ги гледа, но ако не му ги пуснем не си ги търси.

Обичайно аз сама му ги пускам като имам да свърша нещо и не искам да ме закачa за малко :oops:

И на кино вече сме го водили (издържа целия филм и пак искаше да ходи).

ПП. Споделяйте как научихте цветовете, Дани хич го няма в тях  :lol:
*
47 Smiles, Марти научи цветовете като беше на около 4 г. Сега си ги казва всичките, но аз се бях изплашила малко че нещо ще бъде далтонист(имаме в семейството). А Габи си почна да казва сама от есента тези два цвята. С баща и сме изумени като знаем какъв зор беше с батко и. :lol:


*
Абе, не са бебета, ама са си "шиленца" още.
За билетите наистина най-добре питай Рачо.
Тържеството беше в яслата. Съботно, неделно се случиха гости у нас, не бяхме ги канили предварително по повода, но Нора пак с подаръци се оказа.
Тортата беше истинска, в градината няма изрична забрана за през зимата и се възползвахме. Можеше да е по- детска на вид, ама нейсе (фал). На родителската среща имаше 21 претенции от 20 родителя, кой к'во разрешавал, кой какво забранявал ... информирах се дали има дете с упоменати алергии или специални нужди или забрани в документацията за прием - не няма. И занесох тортата, със сертификат разбира се. Тематични шапки, свирки, чинийки, картонени, напечатани по поръчка, сокчета. Исках аниматор, но според някои родителски тела " децата ужасно се плашели",  та ме посякоха и даже не разбрах дали е разрешено.  Но госпожите явно си разбират и с желание, защото по снимките голяма веселба се вижда, а и детенце така вдъхновено не бях го виждала. У дома вечерта съвсем семейно, но със "suprise" на влизане, пак торта, свещички, подаръци и специално внимание до лека нощ.
Честно казано все още нищо целенасочено не уча и не изисквам. Прихваща това, което реши, че представлява интерес. Знае orange, pink и purple, но на български не иска и да ги чуе. Стачката продължава.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Мария научи цветовете, как и аз незнам. Отскоро и нюансите, в смисъл казва тъмно синьо, светло синьо и синьо. Различава ги. Същото е при зеления цвят и червения. За оранжев, жълт, лилав май не съм чула нюанс.
Но виж казва бяло и мръсно бяло. Аз постоянно й говорех тази топка е зелена, тази е синя. Донеси блузата която е жълта. Всмисъл не зелена топка, а топката която е зелена и т.н. Цветовете ги научи доста рано, преди двегодишна възраст, сега почна с нюансите. А да и цветовете учехме и по колите на улицата :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
За цветовете- има хор  цял живот не оправят нюансите  -   имам един 40 годишен у дома , който  като си търси например бежовото яке  ме  пита -Да знаеш къде е  сивото ми яке  :) , така че браво на Мария   .   


*
Здравейте, а животните кога започнахте да ги учите? Ние започнахме преди около месец, имам предвид целенасочено. Иначе и преди съм й ги показвала в книжките. Сега някои ми ги подава, като й кажа: "дай ми кончето" например, но други не искал. И основните цветове показвам. Тя има един сортер с животни и форми и понякога сама си ги разпределя по цветове - примерно - жълтата триъгълна формичка я слага за основа и върху нея слага жълтото пате. Не знам, дали е случайно или прави някаква разлика.
*
При мъжете с цветовете е различно.Нали знаете, че далтонистите са само мъже.Така че там е простено.Моника познава цветовете, но не иска да ги казва.Рядко, ако тя прави нещо сама си казва жълтата лъжичка, зелената топка, розовата рокля.Но ако аз я накарам млъква или ги бърка нарочно  :?

В Плевен забраната за истински торти в ясли и градини е постоянна, та почвам да кроя аз картонена торта.Нямам избор  8)

ПП. Кати никога целенасочено не съм я учила.Може би като съвсем малка мучах и мяуках срещу нея, но видях че така не и е интересно.Покрай книжки и игри ги научи.А и и взех  миналото лято пласт масови животни.И играехме на ферма.Та тогава научи всичките.Сега като по-голяма и взимам пъзели с животни или книжки с такива и тя ги учи много бързо.Имаше една книжка със стикери с фауната в България, лепихме стикери и учихме животните.

Браво на Дани за издържаното кино, Моника все още не иска да седи на едно място повече от 15 минути.В къщи гледаме филм на части, ако и пусна.И аз процедирам като Усмивки. Не е изрично забранено да се гледат филмчета, но пускам рядко, а и като знае че може тя не се сеща.За куклен театър се каня няколко пъти да я заведа и точно преди да купя билетите тя се разболява.Та сега чакам малко да укрепне и пак ще пробвам.Може и да успеем да отидем веднъж.

Аз да похваля дребната много реди пъзели.Това ни е новата страст.Взех и едни от Комсед с 24 части за над 3 години реди ги сама.Взех и едни за над 5 години с 50 части с малко помощ ги нарежда и тях.Пъзелите и кинетичния пясък ми осигуряват 15-20 минути тишина и спокойствие.После почва пак да виленее.Има кухня, тенджери и какво ли не, не я поглежда седи там зазимена.От няколко дни откри роклите, принцесите и всичко момичешко и снощи рева, защото искала рокля с цветя 8O Добре че едната и зимна рокля има едно стилизирано цвете.Не дава да и връзвам косата, последно и казах, че ще я подстрижа като момче и чак тогава склони.И приказва много!Аз нали бях във филм, че не иска да говори, е сега не млъква.и то по-скоро не спира да пее.Яде и пее, приспива се и пее, прибираме се от ясла и пее.Само на сън мълчи :)

*
Маги, много интересно, не знаех за далтонистите.
Аз и преди съм писала, че за моят син, цветовете си имаха измислени имена и сега се случва, така да ми обяснява нещо. Примерно жълто=слънчево, синьото=дъжд, червено=огън.
Животните да седнем и да ги учим, не е било. Разглеждали сме книжки или като видим навън животно може да го обсъдим какво е, що е, какво прави... Ако не сте разбрали до сега  :lol: аз не съм от родителите, които учат децата де. И до 10 още не може да брои, а е предучилищна. Винаги пропуска някое число, а броене до 10 упражняваме ежедневно и вече се притеснявам, че е супер разсеян.
Сега имам нова практика, разказвам му как е минал денят ми, с цел, да започне и той да разказва за неговия. Но ако се е случило едно събитие, което го е впечатлило или разстроило, аз чувам само за него и дори обяснения няма съществени. Примерно вчера бил наказан. Питам защо, ми тичал и това е. Не ми се вярва, някой да очаква от децата да не тичат, но може и да не е разбрал точната причина, знам ли.
*
Мда, обаче далтонизма се предава само по майчина линия на синовете :lol:
т.е. жените сме само носители на сбъркания ген, без да се проявява при нас :)
*
И ние учим животните под формата на игра. С пластмасови фигурки, карти и един 3D пъзел.
*
При нас обучението върви според желанието за възприемане. Ако видя, че нещо им е интересно, задълбавам, т.е. повтаряме, разнообразяваме, разширяваме темата. Цветовете ги учихме целенасочено. Заимствах идеята от Стефи :) - на път за и от яслата разпознавахме цветовете на колите. После неусетно вкъщи си подавахме сините чорапи, жълтата количка и т.н. С буквите обаче се получи спонтанно, бяха на 2 г. Имахме 5-6 рекламни магнитчета от лекарства. Разлепих им рекламата и на бялото написах първите букви на имената ни. Стояха си залепени на хладилника и те всеки път ги сочеха и обясняваха коя буква на кого е. Лека-полека научиха и други букви. Сега знаят около две трети от азбуката, но не съм ги натискала да я учат, просто им беше интересно. С числата не сме толкова напред. И те като Нора на avallon обаче по-лесно броят на английски, отколкото на български. Не е моя заслуга. Аз само ги поправям и насочвам. Изглежда филмчетата и яслата допринасят за тези знания.

По отношение на телевизията не съм цербер. Когато са у дома през деня, им пускам детски канали. Пепи се заглежда повече. В един момент обаче им писва и на двамата и правят нещо друго. Е, вече се проявяват и не дотам приятни ефекти от гледането на телевизия. Цитират ми разни реклами, заслушват се какво се говори, заглеждат се във филми за възрастни. Вече сменям канала, когато видя, че нещо не е за тях. Те и без ТВ ме изненадаха с някои думички, които не са научили у дома, а в яслата. Дори се замислих да направя забележка на госпожите. Засега просто обясних, че възпитаните деца не използват тези думи. Имаше ефект :).

И аз имам голямо желание да ходим на театър и концерт, но все се случва да боледуваме. Браво на Дани на 47 Smiles, че е издържал цял филм. За моите от сега съм сигурна, че няма да имат такова търпение, особено Ани. Тя много се занимава с пъзели и обича да й чета книжки, но да гледа филм и да не мърда е непосилна задача за нея. Пепи пък още не може да подрежда простите пъзели, въобще не са му интересни. Затова пък прави доста прилични фигури с конструктора.

Животните започнахме да ги учим от книжките и играчките май около годинката, но най-ясно им стана кое какво е, когато отидохме на село :).

Да накараш мъж да ти обяснява как е минал денят му и да очакваш пълен разказ си е като да уцелиш числата от тотото - случва се, но рядко и не на нас  :lol:. Питам ги моите малчовци какво са правили в яслата и чувам само Ани да ми разказва нещо, Пепи - все едно не ме е чул. Ако не е нещо за коли, влакове и камиони, не го търси :).
*
Беата, аз на мъж съм уцелила, за съжаление май, че е преописателен и ме изнервя :jump12:
зорът ми е елементарно да знам днес учили ли са песен/стихче/някакви игри. Ми от това, което виждам той рисува, прави апликации и от септември точно една песен. Малко ми се вижда. Другото е, че не знам какво става с храната-не обича всичко и не го яде, у дома не яде корички, а там, не му дават допълнително хляб. Такива неща.
*
т.е. жените сме само носители на сбъркания ген, без да се проявява при нас :)

Имам приятелка, която е истински далтонист, честно :)
Никога не ходи сама на пазар, защото идея няма "това червило или рамките на слънчевите очила  какъв цвят са"?
Голяма забава е с нея  :lol:




*
Апък на мен днес ми връчиха две стихчета, които Нора да научи за 8ми март  8O. Много ме разсмя госпожата.  Не виждам да стане тая работа. Този инат нищо не прави по команда.  Започнали вече да учат, ама диването скръствало ръцете и казвало "ъ". Още в колата вадя листа аз и зачитам ... малеее, какъв вой се понесе от отзад.
По темата де - как да учим.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Авалон, да се стягам викаш  :lol: това с воя всъщност си има и плюсовете, защото ако не ревне, започва да ме апострофира и "поправя", в смисъл пълна контра ми е и съвсем ми скъсва нервите. Попрамяв го "Нинджа" и следва "Не, не, не, Минджа, ти не знаеш" :lol: :lol: :lol:
*
Рачо, отговарям за Маша и Мечо, от сайта на Ивентим "Деца до 4г. се допускат безплатно, без право на самостоятелно седящо място.".

Иво се оправя с цветовете и животните отдавна. Животните ги учихме по книжка, а цветовете от играчките, колите, светофара. Започнахме с два цвята - червено и жълто мисля бяха (по съвет от форума тук) и после включвахме и другите последователно. За театъра много ми се иска да ходим, ама той не иска да стои на едно място без да скача, шава или се  върти. Смятам пак да пробвам с някое от рекламните представления и да последвам съвета на една баба - да влизаме, да излизаме, като за целта да седнем на крайни места. (Опитът ми да го водя на театър в киносалон завърши безславно, беше му по-интересно да си играе със столовете и да лази под редовете, поради което беше измъкнат от киносалона и имаше безумен протестен рев).
М-и, зависи кога е тичал. Иво има навика да става, да се разхожда, да иска да ходи в тоалетната точно когато имат занимания и да пречи на процеса, 'щото останалите се разсейват.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
РТФ, той просто е дивак и аз предполагам, че може да се е блъскал в други деца като тича. Вечер у дома тренира висок скок на спалнята  :lol: ииии Стефка Костадинова ряпа да яде, сигурно вече я е надминал на брой скокове  :lol: Днес пак бил наказан.... два пъти  :lol: и не знае защо  :lol: :lol: :lol: смятам да им се обадя и да помоля да му разясняват причината за наказанието, може пък да влезе в час  :lol:
*
Значи това дето описвате с тичане между редове, ровене по седалките и приказване все едно е Моника.

М-и спокойно, аз съм решила да я запиша на скачане на батут.Нашето легло вече си заминава от толкова подскачане, пружините на матрака излязоха.


*
Маги, в градината ли имате скачане на батут? Аз искам да го водя на платените батути, ама там обикновено има и други деца, пък като съм го водила, все се бутат и не ми се разправя с родители. Добре че, сега е студено и надуваемият батут в квартала не работи.
« Последна редакция: Януари 26, 2017, 10:44:30 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Като майка на по-голямо подскачащо дете с червейчета в дупето, да ви кажа за театъра. Почнахме да ходим на театър, след като Ники тръгна на градина. Получи ни се доста добре - беше гледала куклен „вятър“ в градината. От там ги бяха водили веднъж и когато отидохме двете, вече знаеше, че се стои мирно, не се говори и не се шуми в театъра. Така им казали госпожите  :lol:. Смешно беше, като ми обясняваше как седалките се люлеели - ами да, люлеят се, когато на тях седят ситни, леки човечета. Изгледах една камара детски представления. Сега е ред на баща ѝ да гледа 3Д кина, понеже аз не мога.
*
РТФ, нямаме в яслата.Мислех да питам в нашата спортна зала дали имат и ако да на каква възраст взимат дребните да спортуват.Щото много искам цялата тая енергия да се канализира.Няма да я правя олимпиец, ама поне да подскача с цел.

Пеше, те и сега в яслата имат театър и бях искрено учудена, като ми казаха, че седи.Но с мама е различно и хич не ми се пробва за сега.И аз мисля на 3Д кино да ходи с баща си.От тия очила имам такова главоболие, че съм като блъсната после.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
беше гледала куклен „вятър“ в градината
И  моето преди време   тържествено беше обяснило на баща си , че днес в градината имали вятър   и  много му харесало !  :)  .
пп. Трябва да  ги записваме тези бисери , че ето-забравила  съм го .


Значи това дето описвате с тичане между редове, ровене по седалките и приказване все едно е
М-и спокойно, аз съм решила да я запиша на скачане на батут.Нашето легло вече си заминава от толкова подскачане, пружините на матрака излязоха.
С  театъра -  докато бяхме във Видин  не съм го водила  , от детската градина  само, когато е имало и му е било интересно .
Започнах  тук  да го водя  около 4 годишен и му е мн. интересно , но подбирам и представленията .
Беше с нас и на концерт на филхармонията   -доскуча му , добре че имаше балерини   -това му беше интересно .
Преди повече от година   ходихме на мюзикъла "Патиланци " - според мен  не беше адаптиран добре за деца  , пеенето беше   тип оперно , за деца- непонятно . Но разказвайки  им сюжета  и случките с говор , ги забавляваха.

И моите впечатления , че деца около 2г-2,5 г.  нямат търпение да гледат и слушат театъра  и често виждам да си тръгват .
А за нас вече започва да  не ни е  интересен  - ама ние изгледахме всички представления , които не са "момичешки " - демек за принцеси   и няма нови .



Имаме приятели - двата матрака , на които децата спят били за смяна  и им е позволено да скачат и Калоян се кефи заедно с тях . У  дома също се качиха да качат на леглото на Калоян . Обясних кротко и ясно , че  у нас не се скача по леглото  -  нов , скъп матрак  не съм съгласна да се съсипва .
« Последна редакция: Януари 26, 2017, 12:11:12 pm от nimika »


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Тя и Джама беше тествала Марти знае ли какво е куклен вятър и си отговорил точно. Та явно всички така му казват.  :lol: Иначе това лято я водихме на „АББА среща операта“ на Античния. Хареса ѝ, но ѝ стана скучно. А беше но 6,5.
*
М-и спокойно, аз съм решила да я запиша на скачане на батут.Нашето легло вече си заминава от толкова подскачане, пружините на матрака излязоха.

Скачането си е ежедневие  :), включително има две ниски шкафчета до леглото - от тях също. Отписала съм ги вече матраците, които ползваме. Мислех за тяхната стая да поръчаме нови легла (двуетажно или стандартни, ще видим), но с това скачане май още дълга ще сме със старите матраци.

Аз съм го водила досега на 4 представления, но всички са били за деца до 3 г. - по 30-40 мин и после оставят децата да играят с реквизита. Не сме имали проблеми с разхождане и др. п.
И в яслата имаха едно за Коледа.
Скоро ще започна да го водя за тези над 3 г, но той обича по принцип (щом издържа киното, което беше час и 40 мин с рекламите)...
*
Момичета споделяйте по-често, така си правя сверка и знам, че не съм луда  :lol: Тука повечето мами се състезават чие дете е по- по- най- и аз някак не споделям и не говоря с тях за Моника.Та вие сте ми часовника.Ето сега с това подскачане поне знам, че близките години матрака няма смисъл да го сменям :)

*
Маги, ние купихме батут за двора, но в къщи още се скача, той бабута е за вън все пак  :lol:
А тия майки може би също биха споделяли и такива неща със себеподобни. Пробвай първа  :D
Марси, на латексовите матраци не може да се скача, не е като на пружина, той затова скача на нашето легло пича. Научил се е да се качва отгоре на скрина и да скача и от там, а скринът си ни е висок поне 1-1.20.
 Това, което повече ме притеснява е, че стъпва на двете страни на кошарата. Един ден го заварих качен на перваза и отворил прозореца. Къщата е едноетажна, но пак може да се контузи ако падне.
*
О, опитах, ама те ми обясняват как децата им учат азбуката  :lol: Та темите ни на разговор веднага се разминават.Покрай мен растат едни вундеркиндчета.Кво знаете вие?!

*
Покрай мен растат едни вундеркиндчета.Кво знаете вие?!
Да, бе да! И аз все бях психясала, че не се вписва в средата и добре,че госпожите качиха снимки и клипчета от посрещането на дядо Коледа на Витоша, та се успокоих, че детето си е като всички други, знае си песните, танците, всичко, което са учили в градината за тържеството и отвсякъде си се вписва идеално в средата.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Здравейте мами и дечица /и Рачо  :P/
Не съм писала отдавна, чета, но все не успявам да се организирам с времето.
Малкият ходи на ясла, но ходи една седмица, после боледува 10 дни   :? По коледните празници ходихме при майка ми и го оставихме там поне на чист въздух, но то пък такива студаве се спуснаха и не можахме да си го приберем навреме /нали бяха затворени пътищата/. Като го прибрахме, аз тръгнах на работа, той - на ясла, но издържа отново 1 седмица. Сега пак е болен - първо кашляше сухо и продължително, предписаха му инхалации /взехме пингвина на Унимарк, благодаря на момичетата, които ме посъветваха за инхалаторите/ с Пулмикорт и отхрачващ сироп Флудитек - и о, чудо, спря да кашля... Да, но носът му е все едно запушен - не тече, но като спи, хърка и е с отворена уста. Заведохме го на УНГ и той каза, да продължаваме с инхалациите, капки в носа и , ако вдигне температура - антибиотик - Зинат /видя, че лявото ухо започва да събира течност и 3-тата сливица е леко уголемена/. Е, вдигна температура и днес е на Зинат-а. Тъкмо свикнах с работата, той е много добричък в яслата - не спират да го хвалят и... пак вкъщи  :x Днес и утре ще видя как е и ако е по-добре, ще го пусна на ясла, но в противен случай- трябва да викам мама да го гледа, че няма как да отсъствам много дълго от работата...
Иначе малкият още не приказва много, но постоянно се опитва да повтаря думички, а явно в яслата ги учат и на някакви танци, защото като се прибере, започва да ни дърпа и да подскача, да се върти  :wink:.
Пожелавам на всички здраве, здраве и пак здраве. И дано и ние бързо се оправим  :D
*
Бонболини, ако има кой да го гледа не го пускай на ясла.Първата година ще сте така.Моника беше така, колко хрипове и пристъпи преживяхме, а за гнойните ангини вече не ги броя. Проблема при нея не е студа, тя не настива, защото ходи само по чорапи, разболява се от бацили.

*
Абсолютно не е нужно на 3 г. да учат азбуки, цифри или стихчета наизуст (особено пък насила както за тържеството при Нора. Защо просто не изпеят няколко песнички? Който иска и може, да пее. По-големите могат да кажат някакви стихчета.).
Моята дъщеря е на 4, а още не знае буквите. Числата до 10 ги учиха в българската детска градина под формата на игри, рисунки и т.н. Следващата година е предучилищна и тогава ще научи каквото е нужно. Заникъде не бързам. Нека играе и проявява интерес към книжки. Имат цял живот да учат.

Бонболини, иска ми се да ти кажа нещо окуражаващо, но за съжаление, ще потвърдя думите на Маги.
Първата година няма отърване. Всичките боледуват. Приеми го и застопори бабата у вас! Когато е здрав и ходи на градина, ще намери с какво друго да ти помогне жената. Да ви е жива и здрава да ви помага!
« Последна редакция: Януари 27, 2017, 16:35:41 pm от blue_sky »

Благодаря ви. Така е. Само да е жива и здрава и да помага. Разбрахме се, че ще дойде в неделя и ще постои цялата седмица. А веднъж да стане март, ще го изпращам там на село да го гледат с баща ми, колкото и да ми е мъчно за малкия. А беее, ще правим врътки, докато можем  :wink:
*
И аз тук сверям как се развива детето. Защото и край нас едни вундеркини....Да знае цветовете,животните, научила е доста текстове на песни (аз й пея, а тя след мен повтаря думичките,тя така пожела не аз) Но пък хич и не иска да брой или числа да учи. И аз не я насилвам. Това което иска до първи клас време има много.
Мария пак не е на ясла,миналата седмица ходи и в събота, разстройство и повръщане и висока температура. За един ден мина.....
*
В България децата почват училище на 7 г. Ако на 2,5 г. познават цветовете, животните, азбуката и цифрите, на седем ще е нужно поне Менделеевата таблица да знаят. Безумие за мен. Може би, защото и мога да сравнявам и с друга система. Точно затова си останах една година вкъщи, когато синът ми започна училище, за да му помагам да учи и да пише домашни. То пък почти нямаше учене, а домашни - хич. Само ако някое дете е по-бавно в час, си довършва вкъщи.

*
Да блу така е...ама край мен едни майки как не можела до десет да брои (а нейното на една година можело), как едва ли не четат ... и т.н. Товс което знае го научи защото тя искаше, аз не настоявам за нищо. Пита казва...
А на яслата май нещо танцуват,че някакво подобие на танц показва. Но е лошо с това боледуване,седмица вкъщи, седмица на ясла :P
*
И това ще мине, Стоека. Стискай зъби! Няма друг начин. :-( Поне си имаш майка ти, която е до теб и те подкрепя.
На една година моите не можеха нито да ходят, нито да говорят. На две голямото почна да говори със срички, малкото май малко по-рано. За всяко нещо си има време. Заникъде не бързам. Децата сами си показват какво и колко могат да поемат. Ние възпитаваме, не сме на състезание. А като деца на средно интелигентни родители не смятам, че ще излязат по-глупави от нас (с които никой не се е занимавал).

*
Моят има някакъв интерес към азбуката, но не е постоянен, обича да я повтаря и аз се дразня, че е папагалско повтаряне, защото повтаря след мен и дори на десето повторение, не е запомнил поне няколко букви коя след коя е... та рядко правим и това. Но пък сричкува невероятно добре. Това вероятно и защото се опитвам по този начин да го уча да говори правилно, че е голямо бебе, свикнал е мързеливо, с тесен кръг хора, да му разбират и изобщо не си дава зор, а непознатите не винаги го разбират, пък той сръдлив и инат и не повтаря, като не си го разбрал, много ти здраве, врътва се и туй то  :lol:
Кога трябва да започна да се притеснявам, че не казва "Р"? Чудя се, дали не е време да посетим логопед. Не съм сигурна, че има проблем, но знам, че им дават един вид упражнения и е по-лесно, за тях да се справят с проблема. В интерес на истината аз самата "РРРРРРРР" не мога да кажа и го произнасям меко, та вероятно на мен се е метнал.
Bonbolini, тук момичета бяха препоръчали преди време витамин Д като имуностимулант през зимата. Започнах да давам на Дани и съм много доволна (по една капка сутрин му слагам в една лъжичка сироп от черен бъз на Самбукту).
Пробвала съм и други неща, но това като че ли най-действа засега.
Иначе втората зима наистина са по-добре като цяло нещата (да чукам на дърво, че още не е свършила, но се е задържал два месеца здрав в момента).
Първата и при нас беше така - 1 седмица и половина на ясла, 1 седмица и половина вкъщи.

Чакайте да ви пусна една статия по темата за майките (изобщо не обичам такива публикации, но то тази много ми хареса и как е написана). Хем съм се смяла, хем ме беше срам, че се разпознах по много параграфи  :lol: :oops:

http://www.maikomila.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B1%D1%83%D0%BA-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/
Хахаха. Статията е страхотна. Иначе малкият продължава да е зле. Постоянно има температура. Витамин Д обаче не можем да му даваме, още от операцията ни е забранен и ползваме какви ли не имуномодулатори, имуностимуланти и т.н., но си се разболява постоянно  :wink:. А уж тръгна от най-безобидна кашлица   :(
« Последна редакция: Януари 28, 2017, 15:18:30 pm от bonbolini »
*
За мен имуностимулантите са само за успокоение на родителите. Децата трябва да минат през това. И на следващата година нещата са по-добре.

Смайлс, радвам се, че Дани вече не боледува толкова често.

Може и така да е Блу .. На мен със сигурност ми действа успокояващо, че му давам нещо  :lol:

Бонболини, дано сте овладяли температурата и бързо да оздравее мъничкия!


Още една интересна статия:

http://marta-i-maria.com/%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BB%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B5-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9/
*
Много хубав текст, Смайли!  :)

Приятна неделя на всички,
а които са болнички, бързо да оздравяват!  :)

Здравейте, напоследък рядко влизам и чета (а писането ми винаги е било рядко случващо се). В сряда ходих до избраната от мен ясла и записах Андрея. Всички да е наред, септември започва. Да призная, прибирайки се към вкъщи, отроних сълза... сякаш много бързо порасна това дете.
Сега сме на гости на майка ми и сестра ми в Русе. Видяхме бебето (втората ми племенница, на 14 дни), Анди е във възторг и не спира да повтаря "бебе, бебе", пипа го по крачетата, люлее кошарата :)
Голяма веселба...
*
Блу, чак пък на сила не учат децата. Дали ще е песен или стихче е все тая. Предварително няма как да се знае кое би възбудило интереса. Принципа е проба само. Аз (предполагам и не само аз) на сила само лекарства давам и евентуално на сила обличам при студ минус найсе градуса. Сигурно ще има и някое рецититащо, но нормалното е по-скоро на тържеството да има общи пригласяния. Ей преди малко Нора пя, по-точно крещя коледна песен, то коледа отдавна мина, сигурна съм че на тържеството е правила фасони, до сега не съм я чувала в къщи тази песен, да я бях подканяла пак нямаше да благоволи да я изпее,... Дойде и музата месец по-късно. Та на сила не виждам как може фа се принуди едно 3годишно.
Маги, вундеркиндските мами хич не ги отразявам, а служебно имам и татковци такива. Да се/си фантазират колкото си искат. Тя Смайли много хубав линк пусна.
Бомболини, бързо да оздравявате. Стискай зъби, наистина първата зима е много неприятно с повечко болести. Но така се създава и имунитета.
Смайли, предполагам знаеш, че вит. Д е мастноразтвоеим и трябва да се внимава с приема му.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
За мен е безумие да се раздават реплики за учене наизуст на тригодишни.
Естествено, че на тази възраст нищо не можеш да го накараш нито със сила, нито чрез заплахи или дори чрез убеждаване. А за такова нещо не бих си тормозила детето изобщо.

*
Да и аз мисля, че тези истории със стихчета и тем подобни са прекалени за толкова малки деца. Те искат да си играят, не да ги кара някой на сила да правят нещо.
*
Нашите педагози така са научени, тези в градините.Това е система от десетилетия.Има учителки, който се занимават с тях през деня, учат ги, играят.Но като са 25-30 деца, няма как да се случи със всяко.Това е за нас голям проблем.Една учителка на толкова много деца.Ужас!


*
Ние от май весец ще сме в частна ясла, където обучението е по Монтесори метода с 12 деца. Ще пиша как ще е живот и здраве.
*
Маги, при нас на три години бяха 13 деца с две учителки, но пак не можеш да ги накараш да учат стихчета наизуст. Има си и други начини, не толкова чрез натиск.
И на мен ми е странно как една учителка има по 25 деца, но и във Франция е така. Те там нали са с голямата раждаемост. Имам приятелка, чиято дъщеря е набор на моята госпожица. По 28-29 деца са. Викам й, учителката не си ли говори сама в края на деня. Говори си, разбира се. После нямало да имат бърнаут. Ще имат и още как.

*
Да попитам, купували ли сте на децата от тези детски палатки? Ние взехме на дъщеря ми, но тя не иска да влиза вътре. Гледа я, усмихва се и бяга.
*
Да, Моника има палатка, не помня на колко беше като и я взехме.Имаше периоди много си играеше в нея.Но май беше над 2 години.Иначе или аз или баща и се завираме вътре с нея.Не питай как, голям зор е.

*
Кати, малка е . Имаме такава, разпънах я, Нора влиза, излиза и толкова. Не знае какво точно да прави в/с нея. Прибрах я временно. Птедполагам, че като започне да се заиграва сама ще я ползва за усамотяване.

Блу, какво означава "чрез натиск"? Нали не си представяш детето седнало на стола и повтаряме докато възпроизведе. Самото раздаване на стихчетата не предполага това. Всичко е под формата на игра. И ако стане - стане. Ако не - няма последствия никакви... няма оценки да се поставят.
Аз стихчетата даже не съм ги извадила от джоба, след реакцията в колата. Може и там да си останат - толкова ми е " амбициозно важно" дъщеря ми да рецитира на 8ми март. Имам си грижи, подозирам, че няма да дойде ред да се заиграваме и разиграваме осемте реда  за да ги научим евентуално. И въобще, ама въобще не ми е драма.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Ще я оставя тези дни и ако не прояви интерес я прибирам.
Лелеее, изчетох ви най- накрая :wink: аз от петък съм с Алек, който е пораснал много, добре го е поохранила баба му :lol: та съм му спряла хляба :lol: всичко повтаря, бърбори и мълчи само като заспи :lol: днес бе до обяд на ясла да видим колко ще издържи предполагам, че до два дни ще се е разболял вече...Офф,само четвъртък да изкара там да ми мине последния изпит, че няма кой да го гледа после ще го мисля...за капак и свеки дойде с него утре ще я оперират та за това не ми остава време ни за учене ни за писане тук...да сме здрави само пък другото се оправя някак..
Кати и Алек има палатка ама е на моменти понякога изобщо не влиза в нея
Бонболини, бързо оздравяване и не го мисли, че ще го пращаш при баба...така е като почнеш работа
Смайл, много готини статии
Хубав ден на всички
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Свате, никакъв натиск няма при стихчетата. Просто ги повтарят 100000 пъти, а както знаеш, на тази възраст помнят бързо и лесно. Та преди 08.03. винаги знам половината монтаж. Тя от слушане на репетициите ги е научила.
Че тя от 4 годишна знае Питагоровата теорема - защото майка ѝ си правеше експерименти с нея. :lol: Да не говорим, че няма тъпа реклама, дето да не я знае.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #183 -: Февруари 07, 2017, 09:15:54 am »
Здравейте, имате ли мнение за тротинетките Micro? Много ми хареса един модел за дъщеря ми, но виждам, че са доста скъпи. Не знам, дали качеството отговаря на цената. osi_10
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #184 -: Февруари 07, 2017, 09:18:02 am »
Кати, доколкото съм запозната те са едни от най-хубавите на пазара.Но аз лично не се хвърлих да дам толкова пари за това и не сгреших.Моника има балансиращо колело и тротинетка.Кара колелото тротинетката седи в хола и понякога решава да се разходи из апартамента с нея.Прецени с какво се движат из вашия град децата, кое преобладава.Тя ще гледа от тях и ще кара това.Тук има много колелета и тя искаше като батковците да кара колело.За по-малко от седмица свикна на балансиращото и развиваше добра скорост.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #185 -: Февруари 07, 2017, 14:30:25 pm »
Ние имаме две тротинетки, едната от които е Микро. Определено си заслужава парите (другата е по-евтина и по-лоша). Много важно е обаче къде ще се кара това чудо. В София не бих пуснала дете с тротинетка. Ами, че то няма читави тротоари. Освен това, за мен това нещо може да се ползва към тригодишна възраст.
Кати, за твоята дъщеричка е още рано (по мое мнение). От двегодишна възраст (въпреки че си зависи от детето, големият се научи след три годинки, сестра му и тя някъде там) има балансиращо колело, за което и Маги е споменала. То е много смислено, защото след това можете да качите детето на колело без помощни колелца. Тротинетките ги харесвам, защото като не й се кара повече на моята госпожица, мога лесно да нося тротинетката в ръка (в сравнение с дървеното й колело).
« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 14:32:31 pm от blue_sky »

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #186 -: Февруари 07, 2017, 16:31:44 pm »
Да, тротинетките на Микро си струват парите. Друг е въпросът колко време се карат. Потвърждавам, че на 2 години им е още рано. Към 2,5 - 3 г. вече са стабилни на тях. Обаче имаме едно приятелче, 7-8 месеца по-малко от нас, което е направо професионалист. Голяма е фурия с тротинетката! Ние, нали не можем често да излизаме с тротинетките, се научихме бавно, но пък вече имаме желание и умения. Ще видя напролет дали ще мога сама да излизам с двамата и тротинетките.

Тазгодишните вируси ми се струват по-гадни. Малко по-нарядко боледуваме, но пък по-трудно се оправяме. Не ни се размина и болницата. Изключихме някои вероятни причини синът ми да боледува толкова често. Постоянно сме на профилактично лечение, но май спасението е да порасне. Кога точно и как - и лекарите не знаят. Той се води с астма. Получаваме всякакви препоръки какво да правим - от бабини лекове до смяна на местоживеенето. В София въздухът е мръсен. В планината е по-чист. Ама това решава ли му трайно проблема?!
Мразя да се оплаквам, но ми се искаше да споделя.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #187 -: Февруари 07, 2017, 17:14:14 pm »
Беата, напълно те разбирам...чак не ми се пише напоследък,точно 3 дни бе на ясла миналата седмица и сега лекуваме бронхоспазъм поредния...оммм, купих инхалатор на омрон правя инхалации, посред зима слагахме ламинат в спалнята, няма плюшени играчки, ежедневно чистя...Е, да топлим се с климатици няма парно при нас,ама как като си е в къщи е добре, а като иде на ясла зазлява веднага? А уж проблема бил у нас педи вчера се изказа, че щяла да дойде у нас да ни " изрине" боклука...Да заповяда...Не знам факт е, че въздуха в София е ужасен..Оплаках се и аз и той е фен на тротинетките неудържим е с нея и то от два месеца състезават се с кака в хола ежедневно :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #188 -: Февруари 07, 2017, 21:27:07 pm »
Момичета, въздуха просто е ужасен. Не стига, че е зима, студ, влаги, кюмбета мощно горят (еле последните години) , автомобили по един на калпак почти, ами и мъгли ..... е аз се напикавам от кашлица и нищо не помага, а какво остава за децата. Алекс, тая дето ще ти рине боклука й кажи да си изрине нейния от мозъка, която и да е персоната, аааа,  ма много ги обичам такива, как пък разбра, че проблема е у вас, праховите частици ли ви изследва, а!?  Боледуват децата ударно първата година. Логично - какъв имунитет имат, ми не са го създали, кога, как да стане.
Беата,  то тука ако не се оплачеш где бре душа. Не, че става въпрос за здраве, от известно време в това време като липсва соц. живот, та на работа ми писна да слушам за сресаните, подредени, кОлтурни, вундеркинди дето разбираш ли , "абе няма такова дете бе, ти направо не знаеш за какво става въпрос" - нам на колко си месеца си показало къде му е носа, гений просто ..... как да си споделим магариите, че примерно върши работа в гърнето ако го сложиш, ама  НЕ казва, ОТКАЗВА да съобщава от инат, та поради тая причина още памперси купуваме  - как да се оплача, като ще има "ау" и "въх" и 3452341 съвета от вездесъщи по темата (вкл. и мъже) разбирачи и нито един ефективен сигурна съм. Нооо, с тихомълком или не толкова, поставена диагноза каква майка съм. Ми  няма нужда ТАМ да се оплаквам.
Понякога даже от работа не ми се прибира като знам какво ме чака, има и мнооо кофти моменти, ама на  да се оплача и аз, мацки стискайте палци тези дни много, много скъп и специален човек ще се бори за живота си ... изревах вече офф топик.
Тротинетка взехме около двете години, не е споменатата марка, но не е и кучи марка, със седалка,  седалката веднага я махнахме, щото не бе одобрена. Подкара я Нора чак късната есен. Още като я купихме ми беше ясно, че е рано, но целта беше да не се хвърля на чуждите тротинетки в парка, че голяма драма. От тази гледна точка свърши идеално работа. Тъй беше и с триколката. Ама и то едни майки ( и баби май най-вече)  ... сакън чуждо дете да не им пипне играчките, нищо че собствените им се ровят пясъчника в момента примерно, ей оскотяхме начи.
« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 21:54:09 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #189 -: Февруари 07, 2017, 21:49:06 pm »
Нещо ми се повтори писанието - изтрих.
« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 21:53:04 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #190 -: Февруари 07, 2017, 22:21:15 pm »
На Мария тротинетката я купих от Декатлон, не съжалявам. Хубава е, лека и тя си я харесва. Подкара я веднага, есента я купих. Значи околи две години и три месеца да е била. Но тя още от лятото пробваше и караше тротинетките на децата от площадката. Колело мислех да купувам за Коледа, но се отказах. За рождения й ден ще е май подаръка.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #191 -: Февруари 08, 2017, 09:00:46 am »
Авалон, Беата, разбирам ви напълно.Това все едно от моите уста излиза.В Плевен също въздуха е ужасно мръсен, ужасен е меко казано.И няма грам вятър да го разпръсне.Вечер пада една мъгла от фина прах, ужас.Покрай нас се топлят на въглища, коли всякакви, отделно сега кал ще се разнесе.Всички кашляме като магарета вече!На планина е хубаво.Аз исках да заведа Моника на Трявна там има и санаториум за деца с дихателни проблеми.Тя правеше много пристъпи.Алекс, ние и две котки имаме, личната е идвала в къщи и знае много добре, че се чисти  и поддържа и не е от това проблема.Проблема е яслата, и децата който се водят болни.Сега имаме завишен контрол защото в съседната група има скарлатина.Но какво от това.

Авалон, стискам много силно палци.

Момичета оплаквайте се на воля.Аз май само тук виждам разбиране.Е и вчера бях на един детски РД, ми то ми писна от тия вундеркиндчета.На 3 години всичко прави само, яде, преоблича се, разглежда книжки, играе си само.Драма голяма, че има нощен памперс и как майката на сила сега ще го маха.Аз не издържах.Ми Моника ми отказва да се храни сама, може но не иска.Облича се като и е кеф. Абе направо си тръгвам депресирана от такива мероприятия хем гледам да не им обръщам внимание на другите майки.

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #192 -: Февруари 08, 2017, 09:25:22 am »
Маги, то верно да се депресираш..с Вера се впечатлявах от тези неща с второто хич не ми дреме :lol: той пък за разлика от Вера е по оправен за възрастта си...В къщи яде сам като е здрав в яслата отказва...Хранят го.. :)
Авалон стискам палци
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #193 -: Февруари 08, 2017, 10:43:43 am »
Да и София много се заглежда  по чуждите тротинетки. Аз мисля такава със седалка да взема и контейнерче за играчки. Има доста по-евтин модел на Azaria. Нз колко е качествен...
Авалон, стискам палци!
А относно чуждите деца, кой какво може, за мен най-важното е, дъщеря ми да е здрава. Пък все ще се научи.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #194 -: Февруари 08, 2017, 13:34:20 pm »
Момичета, нямам много време да пиша, само да дам още един глас за тротинетките Mini Micro. Много леки, движат се много гладко и са изцяло безшумни.
Толкова е хубава, че направо ми се прииска есента и аз да си взема една (от тези за възрастни) и да караме заедно с Дани  :lol:
Иначе имаше намаление сега преди Коледа точно и бяха на по-добри цени, но в момента за съжаление няма.
Ние купихме за подарък и на племенника следващия размер (той беше на 6 тогава) и се скъса да я кара лятото. После ако успея ще ви пусна клипче от you tube.

Да оздравяват болните... Дани кара някакво боледуване само с кашлица в момента, но вече му минава да чукам на дърво.


*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #195 -: Февруари 08, 2017, 17:14:32 pm »
Момичета, защо изобщо се връзвате на тия майки с перфектните деца, Ей я моята кака до преди 3м. се напикаваше, таман до 10 годишна. Ми спря си детето, израстна го, а аз си купувах памперси без драма. Дори си ги носеше и като ходи на зелено училише, хич не й дремеше. Важното е да не втълпявате на децата, че са нещо различни и да не им насаждате комплекси.
Мога много да ви разказва за такива "космонафти", както аз ги наричам. Едно приятелче на Деси от 6 г. уж четеше книги, а сега на 10 г. един ред не прочита, моята пък чете по 300-400 стр. книги за по десет дни сега. Беше и първа спортистка същата тая космонафтка, а сега даже треньорите не я искат. Така че всичко е избиване на родителски комплекси според мен.
Важното е да са ни живи и здрави децата и ние покрай тях! :)
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #196 -: Февруари 09, 2017, 10:52:27 am »
Стефи, много си права, ама на моменти просто ми идва свръх.И така си промрънквам тук да ми олекне.Аз не я натискам, каквото иска това е.На сила не става знам го от собствен опит.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #197 -: Февруари 09, 2017, 15:33:34 pm »
Да ви кажа, много ми помага това, че са две  :) - израсли в едни и същи условия.
Ако беше едно детето, със сигурност щях да се притеснявам какво не правим както трябва, за да се случва едно или друго, но в тази ситуация е очевидно, че децата просто се развиват различно  :) - всяко по своя си начин - едната проговори лесно, другата пък е много подвижна. Едната все още се напишква, на другата съм махнала и нощния памперс - още преди половин година. Едната вече запаметява мелодиите на песничките, другата не, и т.н, и т.н.  :)

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #198 -: Февруари 09, 2017, 18:04:55 pm »
Вчера бях написала един сърцераздирателен и дълъг пост :), но се е затрил. По-добре, изхвърлила съм някаква тъга. Дано при avallon нещата се развият възможно най-добре.

Алекс, това с боледуването е много потискащо. Повечето деца боледуват често през първата година в яслата, но някои боледуват по-често. Явно нашите синове са между тях. Важното е да откриете къде е проблемът. Твоята лична първо да докаже, че проблемът е в праха, пък после да лепи етикети. Ако е алергия, тя трудно се определя на тази възраст. Едва след 3-годишна възраст могат да се направят кръвни тестове, които нещо да покажат. На Пепи му направиха тест за имуноглобулини, но всичко е в норма. Изключихме и още други възможни причини от всяка хрема да стигаме до белодробен проблем. Наслушах се на всякакви обяснения, някои от които смехотворни. Лекарите засега нямат единно мнение, но така или иначе има възможност да се облекчи детето, докато организмът му укрепне. Божа работа е кога ще стане това.

Имам късмет с майките на вундеркинди, рядко попадам на такива. Усетя ли, че някой ме напряга, избягвам го. Доволна съм, че и в яслата не напъват децата да правят неща, за които още не са готови. Чувам, че не навсякъде е така. Има ясли, в които очакват децата сами да се хранят, обличат, обуват, да са свалили памперсите още на 2,5 години. Ми не са всички еднакви! Още се учат на елементарни неща. И доста време ще е така. Ако на някоя госпожа й е трудно да работи в ясла, да опита нещо друго.

Оздравявайте! Празнувайте рождени дни!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #199 -: Февруари 10, 2017, 10:38:55 am »
Да ви кажа, много ми помага това, че са две  :) - израсли в едни и същи условия.
Ако беше едно детето, със сигурност щях да се притеснявам какво не правим както трябва, за да се случва едно или друго, но в тази ситуация е очевидно, че децата просто се развиват различно  :) -
Много , ама много точно казано !
 Имам позната с две момичета близначки , които по същия начин са коренно различни и като характери , държание , интереси , вкусови предпочитания  .
Давам ги често за пример и по повод възпитанието - че   не е само до възпитание  ,а и до  генетични заложби - характер дето му се вика  - че  в една среда  , идентични околни условия  и обкръжение , реакциите  и развитието  са различни .

Аз да върна темата към най-малките   , ама най -малките   :)
Прибрахме се у дома  .
Едвам успявам да опазя бебето от баткото - непрекъснато иска да го милва, пипа, целува . Аз обяснявам , че не бива  още , че може да носи вируси   без да е болен , ама  радост му е ! .
За мен сега най-важното е да запазим ентусиазма и любовта на баткото към бебето , така че големия да не се почуства пренебрегнат   и  промяната  да не го отблъсне  .


*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #200 -: Февруари 10, 2017, 11:52:36 am »
Ех, хубаво е да имаш 2 деца на една и съща възраст. Аз също избягвам вундеркиндчетата и техните родители, депресират ме. Пък и като са 2 децата, нямат отчаяна нужда да се виждат със себеподобни, та така си спестявам негативни емоции. И моите са много различни, хем отрасли в една и съща среда. Но пък се вдъхновяват един от друг и така правят и неща, които по принцип не биха правили.
Алекс, аз съм силно алергична, по-лесно е да се каже към какво не съм алергична отколкото към какво съм. Това с боклуците изобщо не е вярно. Имаше навремето един професор, май първият алерголог в България, та той казваше на майка ми, "Дори и в пещера да живеете, тя пак ще киха." и беше много прав. Израства се, но докато това стане, е трудно.
beata, вие сте в очакване на рожден ден! Дано да са здравички и да си изкарате един чудесен празник.
nimika, няма как да го опазите бебето, така че оставяй баткото да му се радва. По мои наблюдения дребосъците с по-големи батковци и каки боледуват като бебета, но после са по-здрави от останалите. Та всяко зло за добро. Много хубави емоции около бебето и лесно напасване към промените ви пожелавам!
Моите мъници получиха за подарък тротинетки от Декатлон. Карат ги сравнително добре из къщи, навън ще пробваме като се стопли. Аз обаче се замислих дали да не им взема и балансиращи колелета. През май ще са на 2 години и половина и сякаш това е момента да се научат да бръмчат с такива. Дайте идеи за леки марки и модели. Иска ми се да мога да излизам сама с двете деца с колелета или тротинетки и тъй като вероятно на връщане ще съм натоварена с превозните средства и поне 1 дете, ми се ще да са възможно най-леки. Не знам колко бих дала, но малките имат събрани парички от бабите за празниците и вероятно ако додам и аз, ще може да вземем нещо хубаво.
Бързо да оздравяват болните дечица! Като ви чета и се чувствам благодарна, че моите не боледуват тежко. Е, нямат повече от 5 дена месечно на ясла, но поне минават без болници. Силно се надявам догодина положението да е по-различно, а до тогава ще търпим.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #201 -: Февруари 10, 2017, 14:51:51 pm »
Маури, явно всички са така и Алек няма повече от 5 дни месечно...Колегите ми казват забравила си... Сигурно са прави и Вера много боледуваше,ама все си мисля, че и повече от 5 дни месечно ходеше...От днес е на антибиотик продължавам с инхалациите, не се храни,а най ме издразни педиатърката като каза, че за мое успокоение бил антибиотика...Ами 6 ден със субфебрилитет очевидно с инхалации само няма да стане...След толкова години ми идва да я сменя много ме дразни напоследък...
Нимика и Вера бе така :lol: нека му се радва, после ще ревнува...Все нормални неща, тъкмо малчо ще изгради имунитет :wink:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #202 -: Февруари 10, 2017, 17:08:52 pm »
Май съм пропуснала голямата новина :). Ще отида в темата за честитките, но и тук ще кажа: Честита радост, Нимика! Добре е, че баткото се радва на бебето. Моята племенница много ревнуваше и дори щипеше мъничето, което се кокореше и плачеше, горкото. Дано твоите и занапред да се разбират добре.

Близнаците, дори и еднояйчните, не са еднакви по характер. Моите винаги съм ги възприемала като две деца, дори много рядко ги наричам близнаци. Радвам се обаче, че доста се допълват и добре си играят заедно. Много е хубаво, че винаги си имат компания на същия акъл.

maury, тротинетките от Декатлон (китайски) са сравнително евтини, леки и сгъваеми. Виждала съм един дядо на близнаци, който извеждаше двете деца с две подобни тротинетки. Не знам как си представяш излизането с двамата и целия този подвижен състав, ама ти си знаеш  :D. Нашите тротинетки не се оказаха това, което очаквах и затова няма начин да ги мъкна, че и да водя мъниците за ръка. По тази причина ще пропусна балансиращите колела. Ще минем направо на колела с педали по-нататък.

Алекс, как добре те разбирам! Детето няма да се храни, докато не се почувства здраво. Дотогава ти все ще се чувстваш безсилна да помогнеш. Тъжно. Вие какви инхалации правите? АБ не се раздава за успокоение, може би все пак можеше да се направи антибиограма? При Пепи болестта започна с висока температура и след като три дни не спря да вдига, минахме на антибиотик плюс инхалациите с вентолин.

Пет дни месечно... Миналата зима Пепи ходи само 6 дни на ясла. Три дни на ясла, бронхоспазъм, месец лечение. Втори опит - същото. И просто дочаках да се позатопли времето и тогава пак го пуснах. Надявам се при вас да е по-добре. Успокойте се, боледувате в рамките на нормалното :).

Да, другата седмица сме рожденици. Няма да правим голямо събиране на хора. Исках, но сега предпочитам да се закрепим здрави. Пак ще им е забавно, надявам се.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #203 -: Февруари 10, 2017, 17:33:53 pm »
Беата с вентолин са инхалациите...Колегите ме питат кога се връщам, защото на 7.03. ми свършва отпуска,нооо имам и друг от 2008 и 2009 и него ще пусна, то какъв е смисълът да се върна и на 3 ден да съм в болничен...Замислям се дали и неплатен да си взема офф...Ясно е, че ще го израсте, но дотогава ще е трудно...
Докато са малки и не разбират много е излишно да се правят излишни циркове за рожденните дни то е ясно, че желание за това имат повече родителите в тази възраст отколкото децата...После е обратното :lol: важното е да са здрави само :)
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #204 -: Февруари 11, 2017, 18:59:15 pm »
Не знам каква е причината за честото боледуване. Моят син го пуснах тази година на градина, на 5. Боледува от като ги затвориха само вътре ноември и в началото на декември беше най-сериозното разболяване, беше около 3 седмици, след това заради празници, сняг и т.н. го задържах малко в къщи и на смея да се хваля, но не е боледувал повече.
Кофти е големите като носят болести на бебетата, защото може да се стигне и до болница с малко човече. Отделно, че според мен не е добре от бебета да са атакувани толкова често, те още нямат никакъв имунитет.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #205 -: Февруари 11, 2017, 20:14:45 pm »
М-и, мои приятелки (две де),  поради тази причина изцяло си спряха големите от градина. И двете децата им са с по около две години разлика и пробваха, но не можага да опазят бебетата. Даже и не мога да си представя сигурно кошмара. То не че, с едно бебе и едно неуправляемо е лесно де,  ... да не говорим ако са повече.
Не знам мами, ама като че ли тази година много не се впрягам или поне не колкото преди.  Ноември Нора имаше едно неопределено като боледуване хрема и ниска температура , но се оправи за 2-3  дни с панадол, нурфен и капки. Януари обаче, в ония студове, си рекох (и понеже бабата сама предложи 8O),  още и грипната ваканция вървеше, та  спрях я от ясла. И какво - в срядата ми се тръшна яко. Като се има предвид че от петък до сряда не е излизала от нас, Бабата два дни след нея. Два дни след Бабата, аз и съотяетно след мен и мъжо. Ей тъй изпопадахме като круши без да има фактор ясли. Абонорахме се  в аптеката, глътнахме си антибиотиците и прочие,  щото тоя грип, тая година  много лош, кой ги твори тези гадини не знам ..... та исках да кажа, че яслата определено не ни я докара тая гад. Сега нещо пак ми хърхори Нора нощем да видим ще се "даде" ли или ще го 'избута".
Миналата година пък по време на грипната епидемия майките на учениците спряха и по-малките от ясли. Други превантивно си спряха децата от ясли. Останаха 3-4 такива като мен дето няма кой и се оказа, че най-сигурното място в момента е яслата. После още една седмица не можа да се събере групата.
Та каквото има да става ще става, ние в повечето случаи само си мислим че ги пазим.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #206 -: Февруари 11, 2017, 23:01:39 pm »
Първата година в градината, ако ще на 6 години да са, пак ще боледуват.

Авалон, Нора боледува по-малко, защото вече й е втората зима. Моята е вече трета поред и не е боледувала тази учебна година. Само брат й беше три дена у дома с бронхит след като не беше боледувал 2,5 г.

А това да си оставя голямото дете у дома заедно с бебе, не знам, аз не мога да се занимавам и с двете. Малкото иска само да суче или да спи или и аз не знам какво, голямото иска нещо друго, направо ще полудея. Тъкмо изкарахме така една ваканция на големия. И аз с целия си акъл си мисля как другите се оправят, ще се справя и аз. Да, ама не, мили съфорумки. Бях на ръба на нервна криза след 3 седмици с едно четиригодишно и едно осеммесечно (хем не беше зима, а лято - ставаше си за разходки). Двамата спяха само вкъщи (по различно време, разбира се, бебето от 10 до 12 и после от 14 до 16 ч., а баткото - точно между 12 и 14 ч.). Непрекъснато някой спеше, друг искаше да го занимавам, да правя нещо за ядене. Никъде не можех да мръдна и полудявах. Към пет успешно се замъквах на детската площадка с изопнати нерви и чаках мъжът ми да се прибере. И в цялата тая олелия как ми хрумна да правя торта с марципан за рождения ден на голямото дете?! За първи път в живота ми. Сега, като са във ваканция (градината винаги е три седмици, училището е шест), ние си взимаме три седмици отпуска и ходим някъде. Ученика тази година ще го запиша на занималня през ваканцията. Правят супер интересни неща. Миналата година беше една седмица в една ферма, където ги занимаваха по цял ден. Иначе и три седмици на плуване всеки ден. В такива случаи си импортирам бабата от София. Много ми е добра и свястна. Ако я помоля, ще дойде да ми помогне жената, но не мога непрекъснато да я ангажирам, а и билетите са скъпи.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #207 -: Февруари 12, 2017, 10:33:31 am »
Блу, ти го разказа с две думи. То по този повод същите мами ми казваха как е по-лесно да се гледат близнаци отколкото породени деца, защото близнаците имат що годе еднакъв ритъм и нужди, а при другите е коренно различно. Едната даже е заключвала  дори и за минута бебето, когато излиза от стаята, защото "голямото" не се знае какви ще ги свърши за секунди. Абе, не е лесно, хич не е.
Нора и първата година беше сравнително добре -  с един бисептол и един аугументин изкара цял сезон, обаче сополите ни разказаха играта, просто край нямаха и неприятности в яслата, беше частна и претенции родителски - чудо. Хубавото е, че ги израсна и сега няма.
Вчера ми се наложи да пътувам и я оставих на бабата с инструкци, с храна дозирана ... обаче бабата решила да прояви "творчество" и добавила палачинки, ама те като питки дебели, мляко и уж малко медец за разкош. А, аз мед още не съм дала умишлено. И ... заварих вечерта детето повръщащо.  Да се чудя сега от преяждане (а тя е склонна) или вирус. Температура още няма. Мерси съм на такива "помощи".
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #208 -: Февруари 12, 2017, 12:40:02 pm »
Авалон, Блу, точно от яслата е. Той не тръгва веднага вируса, първо лека, съвсем лека хрема, само гъгнеше и аз не го спрях, но като удари 39 ми стана ясно, че е вируса.
Не мога да го спра, защото уж е предучилищна и е задължително посещението. То здрав да ми дивее у дома, е ясно, че не издържам, но пък два дни по-късно съм с трима болни и реално предпочитам да го гледам здрав май  :lol: хем боли хем сърби е работата, но ако е здрав мога да го пратя при някой за няколко часа, да търчи на двора или нещо от рода. Болен се тръшка и иска повече внимание и от бебе, нямам кой да го гледа в това състояние. Абонамент в аптеката не, ами направо спонсорство направих  :lol:
Догодина смятам да започнем с противогрипните. Не знам що се понесох, че септември е рано за такава, ми той после не оздравя за достатъчно, че да сложим...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #209 -: Февруари 12, 2017, 18:44:53 pm »
Авалон, миналата седмица моята кифла се натъпка с картофи, кюфте, май малко домати и накрая едно мааазно кисело мляко с боровинки. После ходихме на детската площадка, където се премята, въртя и какво ли още не. И след това ми заяви, че й е лошо, но така хубаво игра, бузите беше зачервила, викам си, едва ли е нещо сериозно, ще мине. После оповръща колата на баба си. Мислех си, че е добре, че не бяхме хванали такси.  :lol: И като се прибрахме, баща й я изкъпа, аз изпрах дрехите и нашата напираше да яде, гладна била. Вечеря с нас, на мъжа ми му казах да дава по-внимателно с храните, че може да е болна. Но не се повтори. Явно беше преяла и после след толкова въртене, заради това изкара всичко.
Иначе моите ядат мед отдавна и обичат. Предпочитам мед отколкото тия глупави конфитюри, с които закусва баща им. Добре, че е от източния блок и не са имали течен шоколад, че на моята приятелка мъжът й си закусва всяка сутрин филии с нутела и няма как да си опазиш децата. 

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #210 -: Февруари 12, 2017, 19:43:30 pm »
Аааа, ние крием хляба, щото умира за хляб, и то  не кандисва на филийка, а скандала става за целия панер. Един път имахме гости и в приказките не сме видяли как краде хляб. После цяла нощ не спахме. За меда - понеже има склонност към алергии и бях решила след трите години да започна , последните уикенди  хич не се свъртам да съм си в къщи за да я наблюдавам като дам мед ... свекърва ми я оправи , добре, че не се поду от тоя мед докато ме няма вчера. Но няма още апетит, което само по себе си не ми е дерт де, само Лебец хапна малко  :lol: и сирене.
Конфитюри и сладка дома нямаме.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #211 -: Февруари 12, 2017, 21:52:06 pm »
Моята не е по хляба, ама то й и личи. Краката й са като солети.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #212 -: Февруари 13, 2017, 08:21:38 am »
Блу, понеже аз без хляб не ям не исках Ники да налита много на хляб. И сега с мнооого „убеждаване“ (да се разбира караме се) успява да хапне половин филийка на вечеря. В училище колко яде идея си нямам. Мед обаче изпуснах да я науча да яде. И аз уж да не направи алергия, уж е рано още, пък и аз не ям мед и ... тя сега не го ще.
Авалон, права е приятелката ти да пази бебето. С брат ми не сме породени, но това не ми е попречило да го обърна от коша, та да побъркам мама и 2 броя баби с чуденката „къде е бебето“. Та безнадзорен достъп на малко човече до бебе, не е желателно.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #213 -: Февруари 13, 2017, 09:53:59 am »
Като ви чета и започвам лека ,по-лека да се шашкам и аз..... :( Началото на март ще започваме яслата!!! Ще трябва да се приготвим за изненади!! Няма да се разминем,като гледам с всички деца е така.. :? Да видим!
Таз годишния грипен щам/забравих му името..Болзано?/ ли беше си беше изненада и за ваксините,така че не се косете. За жалост си беше изненада и за антибиотиците,които по никакъв начин не му влияеха. Само два препарата ,по думите на д-р Кунчев,успяват да го преборят. Както и да е,дано не се случва повече.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #214 -: Февруари 13, 2017, 11:36:34 am »
И аз го чух това с двата препарата, ама или той не каза кои, или аз не чух.
Рачо, освен да се подготвите психически за първата година, нека и Вили се подготви за боледуване. Понеже след всички предупреждения именно аз, а не детето се тръшна от вирус първа.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #215 -: Февруари 13, 2017, 14:51:00 pm »
Момичета и Рачо, антибиотиците на грип не влияят, дават се за усложненията които грипа предизвиква...Тъй като грипа е вирус се дават противовирусни препарати, най- разпространените са два - тамифлу и реленца, между нас казано и ремантадин върши работа :wink: за жалост за малчовците не стават само за нас...Брей аз като "професор" по ВБИ взех да пиша :lol:
Алек е една идея по-добре, взе да похапва...Утре ще го водя да го преслушат, ама от вчера аз съм с една гадна хрема и се чудя от него ли е или е нещо ново което мога да лепна на него и ми се изправя още повече косата :lol:
Рачо, подгответе се психически...
Хубав ден и да сме здрави всички :)
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #216 -: Февруари 13, 2017, 15:40:03 pm »
Днес пък се обзаедохме с конюнктивит.  Ама то не било от яслата. Тъй ми рекоха от там. Ама не че съм се обадила да се карам нещо с тях, просто да кажа какво е положението и те ме парираха.
Пуснах микробиология евентуално да видим какъв е и има ли връзка с повръщането. Бабата може да излезе невинна.
Не може да е скучно.

Ра4о, не се стресирай предварително.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #217 -: Февруари 13, 2017, 15:59:01 pm »
Да, момичета и Рачо, подгответе се психически и по възможност физически, че през първата година в яслата ще се боледува. И децата, и родителите изкарват вирусите. Аз се оказах силно изненадана. Едно, че синът ми боледуваше сериозно, но и на мен не ми се размина. Не помня някога така да съм кашляла. Изпих толкова АБ, колкото не ми се е случвало през последните 15 години. Може вашите деца да боледуват рядко - пожелавам ви го, - но не е зле да си имате едно наум.

И аз си мисля, че породени се гледат по-трудно от близнаци. Обаче май си зависи от хората. Имам около мен две мами на породени, които са толкова спокойни и така безоблачно изглежда при тях, че могат да отгледат и трето, и четвърто.

Ха, конюнктивит! И ние го имахме това чудо. Не беше от яслата, има си хас! Само дето го имаха и деца не от нашата група. Понеже при Ани се повтори, ще проверим дали няма друг проблем. При отслабен имунитет може да се появи конюнктивит. Може да е признак и на проблем с очите. avallon, пазете се всички, че е много гаден и упорит.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #218 -: Февруари 13, 2017, 16:16:12 pm »
Здравейте,
След нашето дълго боледуване, инхалации, антибиотик и т.н. малкият изкара една седмица пълна на ясла. Днес като го оставях, се замислих до кога ще изкара тази седмица. Все съм на тръни - звънне ли телефонът преди 13,30ч - ааайде, пипнал е нещо... Т тази седмица ще е също в напрежение. Иначе няколко пъти го водим в солна стая /уж било полезно/, то и в космоса ще го изпратя, само да спре поне мааалко да боледува  :?  :?  :? Смях, не смях, колкото и да се противопоставях, вече  почти всяка вечер му мажа краката със свинска мас, а като се закашля - гърдичките мажа с мед, като избягвам областта на сърцето /той мед яде отдавна, поне засега не е показал алергия към него/.
Надявам се вече трайно да се постопли, за да мога да го пратя малко на село при нашите - поне 2 седмици. А ни предстои и местене в друг апартамент и организацията трябва да е направена отсега :) Относно многознаещите майки и деца - директно ги игнорирам. А когато се говори за памперси, пък просто съм на тръни да не ме закачат, че тогава изригвам и директно им казвам да си гледат работата  8O.
Та, такива ми ти работи!
Желая на всички много, много здраве и поводи за усмивки!  :D  :D  :D
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #219 -: Февруари 14, 2017, 08:52:04 am »
Маги, Честит Празник!! Честит рожден на Моника!!!! Нека се радва със здраве на най- щастливото детство!!!
А на вас пожелавам да умножите това щастие!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #220 -: Февруари 14, 2017, 09:38:59 am »
Маги, честита рожденичка! Да ви е жива и здрава и много щастлива!
 :balk_19: :balk_12: :balk_20:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #221 -: Февруари 14, 2017, 09:45:50 am »
Много благодаря момичета, много!Днес нашата прекрасна госпожица става на 3.Кога порасна, кога минаха тия 3 години, много бързо се случи всичко!

За болестите да ви кажа първата година е най-зле.Моника правеше пристъпи с кашлицата, от всеки сопол зачервяваше гърло, кашлица и пристъп, ужас беше.Миналото лято направи в рамките на 2 месеца 3 гнойни ангини.Посред лято!Толкова ужасно не съм се чувствала никога.С моя мъж се редувахме с болничните, защото трябва да се работи и накрая пак почти всичките 42 дни ги бях изхабила.А Моника е калена.Тя ходи леко облечена, прибираме се в най-големия студ пеша, играе на вън по всяко време, не настива ей така от лъхналия студен вятър.но вирусите ни разбиха.
Сега е една идея по-добре и виждам светлина в тунела.
А колко болести изкарах аз!Повече от нея.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #222 -: Февруари 14, 2017, 10:17:37 am »
Маги, да ти е жива и здрава! От личен и с познати деца опит казвам, че явно децата реагират различно. Ето Моника на Маги, всички помним и „Ампила“ на Жбрула, а и Сефания на Мини. Особено при мини с породени беше „интересно“ - Стефи, доде пусне сопол и е с бронхоспазъм, а Преслава е „над тия неща“. Моята също само се сополявеше и кашляше грозно от секретите. Но го преживяхме и двете (толкова не бях боледувала от дете). Втората година става по-лесно, така че не ви остава още много.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #223 -: Февруари 14, 2017, 10:30:50 am »
Маги, да ви е жива и здрава рожденичката и много да ви радва!


Всеки миг е още един шанс...
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #224 -: Февруари 14, 2017, 10:44:44 am »
Маги, да ви е жива и здрава Моника да расте все така умна, будна и щура и да стане кака скоро :wink: :balk_19:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #225 -: Февруари 14, 2017, 11:08:58 am »
Хааа, Синеочка и на тебе едно честито!  :wink:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #226 -: Февруари 14, 2017, 11:28:16 am »
Ехе, тя тая новина за малко да мине между другото.Честито Синеочка!

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #227 -: Февруари 14, 2017, 11:28:29 am »
Браво, Синеочка, сега виждам новата ти лентичка :D, спокойна бременност ти желая!  :)

Честит празник, Маги:)
На Мони пожелавам да е здрава, обичана и много щастлива!  :)

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #228 -: Февруари 14, 2017, 12:03:48 pm »
 :oops: Благодаря ви, момичета, малко ни изненада номер 2. Да не кажа, че мен направо си ме шокира, защото бяхме отложоли бебеправенето за след 2 година на Александра.

Ама, като се замисля, направо си е благословия, след като толкова трудно се случиха нещата с нея. Живот и здраве август или края на юли, ще имаме още едно слънчогледче 😹


Всеки миг е още един шанс...
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #229 -: Февруари 14, 2017, 13:18:09 pm »
Аааа, добре, че е Авалон аз каквато съм разсеяна хич не забелязах прекрасната новина...Синеочка лека и спокойна бременност и от мен :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #230 -: Февруари 14, 2017, 14:02:29 pm »
Честито, Синеочка! Лека бременност и от мен!
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #231 -: Февруари 14, 2017, 14:09:21 pm »
Маги, да ти е жива и здрава Моника.
Целувки за принцесата :)
Кога ни пораснаха децата...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #232 -: Февруари 14, 2017, 15:11:24 pm »
Маги, да ви е живо и здраво порасналото момиченце!  :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #233 -: Февруари 14, 2017, 17:53:08 pm »
Ама много хубав ден е днес !

Маги , нека малката принцеса расте здрава и усмихната !

Синеочка , това се казва хубава изненада  :)



*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #234 -: Февруари 14, 2017, 23:13:52 pm »
Честит рожден ден на Моника, Маги! Безгрижно детство, смях и весели игри :) Три години за мен е някакъв преломен момент за дечицата - много по-самостоятелни и разбрани стават. Дано и при вас се усети положителна промяна :)

Синеочка, каква прекрасна новина :) Честито и успех и за напред



   La vita è bella
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #235 -: Февруари 14, 2017, 23:29:34 pm »
...
Три години за мен е някакъв преломен момент за дечицата - много по-самостоятелни и разбрани стават. Дано и при вас се усети положителна промяна :)

И моите наблюдения са такива  :), след три- три и половина години стават вече много по- разбиращи и последователни, не е онова хаотично скачане от едно към друго......
Ох, растат си децата, малко се натъжавам като ги гледам колко пораснаха тая зима - даже вече ми е трудно да ги вдигна, за да ги гушна...... но пък са по-диалогични :), наистина неусетно минава времето :)
« Последна редакция: Февруари 14, 2017, 23:51:38 pm от marsi »

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #236 -: Февруари 14, 2017, 23:30:44 pm »
Я какви хубави новини днес :D

magi_st, да ви е жива и здрава рожденничка! Желая и шастливо детство и безгрижни игри.

Синеочка, честито и на вас! Ще очакваме новото слънчогледче.


*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #237 -: Февруари 15, 2017, 08:37:29 am »
Благодаря още веднъж :)
Мамите с породени ще помагат 😹 , че аз малко се притеснявам как ще успея да се справя с две деца с малка разлика. Аз също мисля, като Марси, че когато детето мине 3 год направо става друго, та в тази връзка се надявам на горе-долу такава разлика. Ама на късметче  :)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #238 -: Февруари 15, 2017, 09:31:35 am »
Маги, да е жива и здрава Моника! Много игри и забавления и желая!

Синеочке, чудя се от известно време що си траеш, ти си била в шок  :D Честито! Според мен, не е чак от такова значение, голямото дете да е над 3г., моето и на 5 се прави на бебе и иска да получава Бебе-грижа, с носенето, храненето и всичко  :D
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #239 -: Февруари 15, 2017, 09:40:23 am »
Много благодаря за всички пожелания за моята госпожица.Да ви се връщат.Наистина след 2,5 и около 3-тата годишнина има преломен момент.Вече говорим, разбираме се, опитва се да слуша  :lol: въобще не е същото диване като на 1,6 е тогава бях изпаднала в пълен ужас.


*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #240 -: Февруари 15, 2017, 10:02:51 am »
Много благодаря за всички пожелания за моята госпожица.Да ви се връщат.Наистина след 2,5 и около 3-тата годишнина има преломен момент.Вече говорим, разбираме се, опитва се да слуша  :lol: въобще не е същото диване като на 1,6 е тогава бях изпаднала в пълен ужас.
Да и аз сега съм в пълен ужас с моята в момента. Дано наистина да се поосъзнае, докъм 3 год възраст, че нещо вземам да се разколебавам за второ бебе толкова бързо. Просто тя ми идва в повече, а не знам за още едно бебе......
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #241 -: Февруари 15, 2017, 10:15:51 am »
м-и, голям шок, после голямо гадене, което премина окончателно едва тази седмица. Отделно нещо се бях сдухала дали всичко ще е наред.

Кати, то и моето диване е чудо. Истерясва за всичко и от нищото. Отделно е в някакъв агресивен период, скубе, рита блъска, а как само се тръшка.
А беше сравнително кротко бебе..вълшебна 1 година..
Сега има моменти, в които си хапя ръката, за да не я "посъветвам" здравата..


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #242 -: Февруари 15, 2017, 10:22:54 am »
Синеочка, за мен 2 години си е идеална разлика. Бебето първата година е лесно за гледане - пресни са ти спомените и не се замисляш за всяко нещо. Повече внимание обръщаш на голямото дете. После, тъкмо голямото се е очовечило, ставайки на 3, и малкото почва да щъка и да окупира внимание. Перфектно разпределение във времето :) После около 2 на малкото и 4 на голямото дори почват да си играят заедно и береш плодовете на своя неуморен труд до момента :)



   La vita è bella
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #243 -: Февруари 15, 2017, 10:41:31 am »
Руми, вдъхваш ми кураж. Около мен всичко живо ме жали и ми съчувства как ще се справя с две с малка разлика. Започнаха здраво да ме дразнят..


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #244 -: Февруари 15, 2017, 12:19:40 pm »
Кати, ще порасне.На мен между 1 и 2 ми беше най-кошмарно.Както казва Синеочка, вълшебна първа година на фона на след това. Но пускането и на ясла, тръгването ми на работа, срещата на хора и отделно това че не сме нон стоп заедно си казаха думата.А и тя порасна, просто порасна.Сега няма да ви кажа, че на 3 е прекрасно.Не имат си своите кофти моменти, налагане, реване, тръшкане и т.н. но е в пъти по-осъзнато и различно.


И аз се притеснявах за малка разлика при децата.Но кво да ви кажа ако ни се беше случило, нямаше пък да го върна и да се чудя сега кога да си запиша час за клиниката.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #245 -: Февруари 15, 2017, 13:07:22 pm »
Е чак пък да се плашите от деца с малка разлика, и да ви разказват какъв ужас е, айде пък да не е чак толкова страшно. Ей ме мен, оцелях, децата са ми живи и здрави, че съм и почти нормална :lol: :lol:
Шегата на страна, не е толкова страшно положението. И ние с мъжа ми си ги изгледахме сами, без помощ от баби. И децата са ми коренно различни като характер, темперамент и начин на отглеждане, но когато човек има желание намира начина. А тук всички сме мислещи хора, така че ще се справите и още как. Организация му е майката :wink:
И аз лично следвах линията да не правя забележки на голямата (2 г. бебе все пак) от рода на - пази тишина, че бебето спи, отивай оттатък да не й пречиш и подобни. Напротив, бебето като се събуди пак ще заспи, но другото ще ми скъса нервите цял ден ако реши да ми прави на пук.
Включвах я във всяка дейност, даваше чисти памперси, подаваше дрешките, изхвърляше мръсните (щото беше достатъчно малка да не се усети, че не е далавера това де :lol:), дрънчеше с дрънкалки на главата на бебето, т.е. тя си мислеше че му помага да заспи така или го забалвява.... Като я кърмех, каката си вземаше една кукла, сядаше до мен, вдигаше блузата и кърмеше куклата :lol: Всякакви идиотии измислях, за да не се чувства прецакана.
Не знам дали е заради това, но и до сега няма ревност между двете. Да, бият се, карат се, но не заради външни фактори, а защото като всички деца на тази възраст обичат да се дразнят една друга и да се млатят :lol:
Но пък от много ранна възраст се заиграват двете, още като се научи да седи малкия звяр, кака й обожаваше да я забавлява, имаме безброй клипчета как й хвърля топче по масата и малкото се залива от смях, примерно, или й търкаля количка отпред.... :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 13:28:38 pm от StefiZ »
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #246 -: Февруари 15, 2017, 13:54:40 pm »
Стефи, аз също мисля, че в крайна сметка човек се справя с подобна ситуация и намира свой начин да се нагоди.
Това, което ме дразни е, че от обкръжението ни повечето хора, като разбраха и вместо честито ми казват "Жална ти майка" е..к'во е това  :? Разбира се най-близките са щастливи (къде ще ходят 😹😹😹).
Аз не реагирах много подобаващо на една майка, като видях 2 черти признавам си :oops: Обаче, като минава времето и си мисля, че трудно-лесно все някак ще се справя и както каза Руми наведнъж минава всичко и докато още ми е прясно.
Маги, на мен също сега ми е много трудно. Кофти период е и дано премине до 2 год. или поне се ядва малко повече. Съседите, започнаха да ни подпитват какво се случи с кроткото бебе, на което не му се чуваше гласа.  :lol: На ден, ако не ревне 10 пъти, значи не е тя.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #247 -: Февруари 15, 2017, 13:59:41 pm »
Стефи, точно така са нещата.Баланс му е майката.

Синеочка, кажи им порасна!

Мен не ме питат такива неща, Моника като беше бебе ревеше много, сега като по-голяма пак реве, ама разликата е, че аз не се шашкам, защото отлично знам защо реве и дали си заслужава да реве.  :lol: Чаша вино, малко тишина и оммммм аз съм нов човек :)

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #248 -: Февруари 15, 2017, 14:10:53 pm »
.... Съседите, започнаха да ни подпитват какво се случи с кроткото бебе, на което не му се чуваше гласа.  :lol: На ден, ако не ревне 10 пъти, значи не е тя.

А, те пък сигурно не са гледали деца и не знаят как е  :lol: .... може и да са забравили де  :) ...  изобщо не им се връзвай на приказките.
Децата си минават през своите етапи. Както и това, че са капризни в някои дни и склонни да се тръшкат, а в други са много сговорчиви и човек се чуди защо така и какво им е станало та са толкова мили  :lol:

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #249 -: Февруари 15, 2017, 14:20:39 pm »
Децата си минават през своите етапи. Както и това, че са капризни в някои дни и склонни да се тръшкат, а в други са много сговорчиви и човек се чуди защо така и какво им е станало та са толкова мили  :lol:

... и така цял живот  :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 14:23:53 pm от StefiZ »
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #250 -: Февруари 15, 2017, 14:51:29 pm »
Синеочка, трудно е, но пък ще мине наведнъж и после ще ти е лесно, защото ще заиграват и ще са си другарчета и в игрите и в белите :lol: с тази 11 годишна разлика при мен е пълен кошмар...Той иска да играе с нея,тя на 5 мин. го е овикала и изгонила от стаята си, той реве и накрая пак с мама се играе....Оммм ама и аз трябва да сготвя,изчистя и т.н.за почивка хич нямам време, но не се оплаквам :) в крайна сметка знаех какво ме очаква, настроих се за целта и му се наслаждавам сега :) с Вера на неговите години бях тотално изтрещяла и исках тя да е на ясла, аз на работа...С него не е така, изобщо не ми се връща на работа, чудесно си ми е с него в къщи :)
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #251 -: Февруари 15, 2017, 16:54:14 pm »
С извинение за закъснението и лекото отклонение на темата :):
Честит рожден ден на Моника! Да расте здрава, щастлива, палава и любознателна. Дай Боже и с братче/сестричка!

Честито на Синеочка! Това си е много хубава новина отвсякъде. Желая ти спокойна бременност и кротко бебче. После ще се нагодите с каката.

Има нещо в тези 3 години. Пак се изморявам с тях, но не ми тежи толкова. Миналата година беше едно търчане, викане, тръшкане, опити да си обясним някои прости неща. Сега си говорим, играем си заедно, разсмиват ме. В момента сме на вълна "Обичам те". Още не влагат смисъла, който аз влагам в тази дума, но е толкова приятно да го чуя. Трудното винаги е вървяло с хубавото, но сега повече разбират и откликват на това, което им казвам. Е, не е всичко по мед и масло, но всяко израстване е трудно.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #252 -: Февруари 16, 2017, 11:11:24 am »
ЧРД на Мони и от мен, много здрава да е, будна и любопитна!

Синеочка, честито, ще мине наведнъж, ама докато мине ще е зор. Мисли и план Б - ако не смогваш сама, търси помощ. От героизми смисъл няма. Децата са различни, ако 2 сравнително кротички можеш да гледаш сам, с 2 диванета е доста по-различно.

Иначе с всеки изминал ден става все по-лесно. Като ви чета и си мечтая и аз за третата годинка. Не че са ми лоши децата, но понякога са много уморяващи. Снощи 30 минути спорихме за една клечка - на прибиране от яслата младежа игра много с нея, но като стигнахме до вкъщи, го помолих да я остави в коридора с идеята, че вкъщи няма да им вися на главите постоянно и може да се наранят. В резултат не пожела изобщо влезе, стоя облечен пред вратата. Накрая аз се предадох и взехме клечката вътре. След точно 10 минути я беше захвърлил и играеше с друго. В ето такива моменти се чудя имаше ли смисъл цялата драма и изхабени нерви от моя страна. Клоня към отговор не, но не знам защо всеки път правя обратното.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #253 -: Февруари 16, 2017, 14:03:16 pm »
Маури, не че нещо, ама като си легнат моите, горе-долу към 20 ч., направо се стоварвам на дивана и не мога да стана. Та и по-големите са изморителни.  :wink:
За някои неща наистина няма смисъл да се ядосваме, но всичко идва с опита и времето. Понякога и аз се вбесявам за нещо и мъжът ми, който има други големи деца, ми казва да си пазя нервите за пубертета, защото тогава със сигурност ще ми трябват.  :lol:

Синеочка, ще се оправиш, но ако има поне кой домакинството да върти и да разходи малко бебето, няма да е никак зле.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #254 -: Февруари 16, 2017, 21:32:34 pm »
Момичета, аз тази сакрална трета година я чаках една година. До две години Нора беше прекрасно нахилено и спокойно дете. После се превърна в някакъв ураган. И още е така,  даже имам чуството, че зазлява положението.  И не знам. В градината ми казват, че е шумна и своенравна, но на тях не им създава проблеми. Когато прекали с нещо и й се скарат и направят забележка , в същност само като си чуе името със строгия тон моментално спира и тича да прегръща лелята, която я е извикала по име.  До конфликт не се стига. В къщи обаче не е така, навън също, и колкото повече хора има толкова театрото е по-голямо. И нищо не помага. Добрия тон просто не го чува. На строгия тон реагира с тръшкане и крещене , ама с цяло гърло . реве със сълзи, хълцане, задавя се чак, рита, посяга ми, въобще картинката е ... Оставам безсилна. И не знам какво или дали да предприемам нещо сега.  Надявам се с постопляне на времето и повечето разходки и изразходена енергия навън да се пооправят нещата. Последния месец и половина наистина не бях в състояние да й обръщам достатъчно внимание, за което непрекъснато изпитвам вина.   
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #255 -: Февруари 22, 2017, 12:21:29 pm »
Инатите и чалъмите ще си ги прилагаме цял живот май.

Аз да споделя Моника получи много играчки за празника си, но мога да отделя няколко много удачни - Пластелин/фабрика за кексчета, торти и сладолед/ много играе с него, може да откара час сама, Касов апарат/като истински е звънти, има такава джаджа за маркиране с едно копче и даже светка като истинска, има копчета, екран и си е малка елка/ детето играе на магазин всяка вечер, Пъзели - от известно време реди много, бях и взела с 24 части реди ги сама, за момичетата крила, пола, корона и вълшебна пръчка -  голям кеф и е да е принцеса  :lol: и едни плодове и зеленчуци от Джъмбо с тях готви и тях ги пазаруваме :)

Да имате идеи за подаръци го пиша всичкото, не за да казвам какво сме получили!

За тържеството за 8-ми март и първа пролет са и дали 2 стихчета, аз я пробвах, но тя отказва да ми каже каквото и да е.Лелките в яслата са много разбрани и са успели да я научат и на двете, но тя мълчи като партизанин и на мен нищо не ми казва.Пеят и някаква песен и танцуват на нея, но за сега само ми я е пяла.Ще има и тържество между двата празника, ще е голяма емоция!

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #256 -: Февруари 22, 2017, 14:49:37 pm »
Браво Маги, това са много хубави моменти след време ще си ги спомняте с такова умиление :) ако и запишете тържеството и и го пуснете след години голям смях пада :lol:
Ние сме още в къщи, правя инхалации, давам флудитек...Уж по- малко кашля ама сопола не спира...Ума ми не го побира какво да го правя другата седмица да го пускам на ясла ли, на гледачката ли да го оставям...Не знам..Втора седмица не съм на лекции повече няма как да не ходя, чудя се дали ще ми удължат отпуската изобщо пълна лудница, а да не ви обяснявам как съм се изнервила от факта, че трета седмица съм с него в къщи и за две минути не съм останала без него...Оммм, поне е хубаво времето :)
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #257 -: Февруари 22, 2017, 16:32:34 pm »
]За тържеството за 8-ми март и първа пролет са и дали 2 стихчета, аз я пробвах, но тя отказва да ми каже каквото и да е.Лелките в яслата са много разбрани и са успели да я научат и на двете, но тя мълчи като партизанин и на мен нищо не ми казва.
Схемата при нас е почти същата.  Че се знаят стихчетата лелите разбрали като я видяли да обикаля - крачи като щъркел и ги рецитира. Аз още нищо не съм чула, може би някъде по Великден ще има включване. :lol:
С пластелина верно голяма игра пада. Голяма, голяма - десетина минути  :wink:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #258 -: Февруари 23, 2017, 08:22:52 am »
Бе 10-10 кой ти ги дава, то и пъзела вече бързо реди.Но с пластелина има прогрес, започва все повече да се заиграва, и радостта за мен е голяма.Е в един момент ни вика да и помагаме, ама то няма как.Все още са малки за напълно самостоятелни игри.

Алекс
, не знам какво да ти кажа, зор е с тия болести.Моника миналата година беше като твоя син, някакъв ужас.Болест след болест, пристъпи от кашлица със седмици на Еуриус карахме, а май месец пък от липите кашляше нон сто и спяхме на затворен прозорец, под прозореца имаме 2 липи огромни.Въобще като се сетя и виждам разликата миналата година и сега.Огромна е!

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #259 -: Февруари 23, 2017, 13:23:43 pm »
Алекс, тъкмо се похвалих, че малкият 2седмици ходи на ясла и познай, от петък вечерта - температура. Айде лекарства и сиропи всякакви, но не спада температерата, че айде следващ антибиотик, инхалации, то пък от Вентолина получи пристъпи, че след това- Пулмикорт и т.н. Сега уж се пооправи, до събота ще даваме лекарствата и тогава го карам при майка ми на село - не ме интересува, ще се прежаля /колкото и да ми е криво без него/, поне имам алтернатива - март месец ще изкара там, после пак ще постои при нас - като се затопли още повече- пак ще го изпратим и така. Тъкмо ни предстои преместване и ще ми е по-спокойно с багажите и разправиите.
Пуснах си болничен, но не мога повече от една седмица да отсътвам, че колежката трябва да поеме и моята работа и става много трудно. Не, че и аз не съм оставала сама  :?
Та и при нас нищо ново - болести и борбата с тях  :?
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #260 -: Февруари 23, 2017, 14:46:04 pm »
Офф, явно всички са така...Не знам дали ви бях казала, че педиатърката ни препоръча да го спра от яслата...Та и аз обмислям да го пратя другата седмица при мама, после жената ще викна малко и все се надявам, че като се позатопли ще боледуват по- малко...
Бонболини, аз не мога да се похваля с една седмица ходене на ясла за две направо ми се вижда непостижима мечта :lol: бързо да се оправяте...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #261 -: Февруари 23, 2017, 15:34:40 pm »
И какво ще се постигне с това да го спреш? Ако го пратиш след година, дали ще боледува по-малко? Не мисля.

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #262 -: Февруари 23, 2017, 16:03:07 pm »
И нас така ни посъветваха, особено в този променлив период. Никой не знае дали ще боледуват по- малко.  В случая аз просто не мога да си позволя да отсъствам твърде често от работа, а пътуването за майка ми  е твърде дълго, ако идва постоянно тук при всеки вирус и т.н. Абе всеки си мисли варианти и организации. Ще видим. Каквото стане.  :D
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #263 -: Февруари 23, 2017, 16:10:12 pm »
Момичета както и да го мислете, ще боледува.Всички в началото са така.Аз се побърках да мисля варианти, да работя, вечер да отработвам събота и неделя, редувахме се с мъжът ми кой да я гледа, редувахме болничните, въобще беше приключение.Плюса за нея свикна на ясла, итръшка всички вируси дори мина и варицела.Минусът за мен една година ловях всеки вирус и не спях.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #264 -: Февруари 23, 2017, 16:44:48 pm »
bonbolini, Алекс 77, съчувствам ви, но наистина след период на сериозно боледуване е добре да останат повече в среда далеч от яслата, където непрекъснато са в гъмжило от вируси. После пак ще се разболяват, но поне организмът ще има малко време да се съвземе. Следващата зима вероятно ще е доста по-добре.

И какво ще се постигне с това да го спреш? Ако го пратиш след година, дали ще боледува по-малко? Не мисля.
Блу, не е въпрос да изолираме децата си напълно от вирусите. Няма как. Някои деца обаче имат нужда от повече време, за да добият имунитет и това не става непременно като са в постоянен контакт с вируси. Нашата педиатърка и досега ме съветва синът ми въобще да не стъпва на ясла, защото просто е от малкия процент деца, които боледуват често и сериозно. Диспансеризиран е с бронхиална астма. Не мисля да го отглеждам под похлупак, детето ходи на ясла, но имаше периоди, в които просто го оставях вкъщи, за да спрем да се тъпчем с лекарства. Тази зима сме доста по-добре, имахме цял месец без отсъствия от ясла. Не ни се размина обаче и престоят в боница. Това не го пиша лично на теб, само взех повод от думите ти. Искрено се надявам сега да си изкараме всички "полагаеми" детски болести и после да забравим що е това лекарство.

Да кажа и нещо приятно за подаръците. При нас също пластелинът е голяма заигравка. За момчешки подарък (освен задължителните коли, влакове, камиони) мога да препоръчам кутия с инструменти и камион за боклук. Имам чувството, че синът ми ще се научи да казва Р на думата "бормашина" :).
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #265 -: Февруари 23, 2017, 20:27:54 pm »
Е, инструменти не съм му вземала още да играе, обаче камион за боклук... леле, няма такава игра. А като види истинските камиони навън, то е едно викане, махане с ръка, циганите много му се радват  :D
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #266 -: Февруари 23, 2017, 21:45:55 pm »
А девойката искаше самолет. Ама никой не я отрази горката, сега ща друг празник ще и купя. Тя е много впечатлена от самолетите.

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #267 -: Февруари 23, 2017, 23:00:14 pm »
Маги, купи на детето самолет щом иска :wink: Вера имаше кола с дистанционно ....Ей, това камиона за боклук е голяма радост и у нас :lol: то са багери, коли, влакове, самолети с дистанционно всичките....Отиграха си и Алек и кака му, че и баща им :lol: добре, че ме подсещате за пластелин да взема да му извадя...
Офф, и на мен не ми се иска да го спра съвсем от ясла ама то не виждам никакъв плюс от нея в момента освен, че е сред повече деца... Всичко останало в къщи го научи и памперсите махнах и сам се храни и се опитва да се преоблича и говори много, ама много...Сестра му, чак такива смислени разговори не водеше на неговата възраст... Далеч съм от мисълта, че ако го спра догодина ще боледува по-малко...Ей, го 3 седмица си е в къщи и няма оправия тия гъсти зелени сополи не спряха...Еми ако го пусна в понеделник то в сряда ще е с температура и кой знае какво още...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #268 -: Февруари 24, 2017, 11:41:10 am »
Всъщност на 3-4 или 5 със сигурност ще боледуват по-малко от колкото на 1-2 изложени на същите атаки. По-големи ще са, организмът ще е по-силен. Моят син е боледувал 3-4 пъти от септември, като сериозно само два.
Пластелинът винаги е бил супер занимавка. Като малък обичаше да го реже с ножица, идея нямам от къде му е дошло на ум.
Какви камиони за боклук купувате? У нас всичко е интересно от машините. Дори трактори с всевъзможен инвентар имаме, нищо, че още им казва ремаркета на всички, иска ги различни и обяснава кое ремарке какво трябва да прави  :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #269 -: Февруари 24, 2017, 17:00:03 pm »
bonbolini, и ние не подминаваме камион за боклук без внимание  :D. Стоим чинно и следим внимателно всяко действие.

М-и, ето примерно такъв камион за боклук.

Маги, много хубаво, че на Моника й харесват самолети. Не е казано, че момичетата не си играят с такива неща. Моето момиче проявява слаб интерес към играчките на брат си, но това повече ме радва - не се карат много :).

Вашите деца чупят ли си играчките? Много ме е яд, когато нови играчки бързо "осакатяват". Не ги чупят нарочно, но доста грубо ги блъскат и хвърлят.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #270 -: Февруари 24, 2017, 21:09:12 pm »
Да. Нашият камион е почти същия като този, показан от Beata  :D Иначе и мен ме е яд на счупени играчки. Особено има едни дървени и като се ядоса, ги хвърля силно, от което едно влакче вече не е такова , да не говорим, че паркетът е на места на дупки  8O Карам му се да не хвърля, защото знам, че и в яслата не им дават да хвърлят, ама като гледам няма голям ефект  :wink:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #271 -: Февруари 24, 2017, 22:06:51 pm »
Нищо не се чупи у нас или поне е доста рядко. И това е е хубаво. Пълна къща, а той все иска нови  :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #272 -: Февруари 24, 2017, 23:21:52 pm »
И у нас не се чупи, странно понеже аз купувам евтини играчки. Бях взела една магнитна дъска за 5 лв., вече една година жестока експлоатация и си е ОК. Конструктурите са на някаква българска фирма, много евтини 12 лв., а играе с тях също цяла година и са здрави. А тя като се ядоса е майко мила, тръшка се, вика, блъска. И всичко е здраво, само пъзели те не оцеляват от толкова редене, се накъсват. Бях и купила и едни кубчета,  които се разглобяват около 5 лв бяха, какво ли не измисли с тях,  прави със стените им къщи, легла, маси, столове.
Играе постоянно с къща за кукли, но аз й я направих от картона от млякото което пие.
Обаче, не знам как да разкарам плюшените играчки. Много са, прекалено много.. Преди месец приятели се отказаха от бизнес с машинки в които се ловят играчки и стовариха вкъщи два чувала. Тя чинно извади всички, прахме ги двете и оттогава всеки ден играе на ясла а тях. Реди, подрежда, връзва им лигавници, храни ги, реди им едни хартиени чинийки и чашки, чуди... Но започна да кашля,  пробвам да скрия една и веднага си я търси.
Та съвет,  как да я накарам как да играе по рядко с тях.
Олееее,  край спирам..
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #273 -: Февруари 25, 2017, 09:56:59 am »
А девойката искаше самолет. Ама никой не я отрази горката, сега ща друг празник ще и купя. Тя е много впечатлена от самолетите.
Баткото  ни искаше дъска за гладене с ютия , понеже имаше  количка за кукли , кухня  и аксесоари и  само ютия , но дъската му липсваше -  за да  е абсолютно като мама .
Така ,че няма странно  - играчките до 3-4 г са "безполови " -играят с всичко  и имитират нашето ежедневие.

stoeka71 , аз почти не познавам дете да играе с плюшени играчки-  най-много няколко пъти   или  да погушкат  и това е. При нас в момента в градината  госпожите не разрешавали децата да носят плюшени играчки -точно с  това обяснение  -заради алергии и праха...
Освен да ги переш често  и да изчакаш да ги забрави -ако ги скриеш , когато е на градина  , търси ли ги пак ?

Нищо не се чупи у нас или поне е доста рядко. И това е е хубаво. Пълна къща, а той все иска нови  :lol:
Оф,  у нас няма място вече ...
Но сега е на вълна рисуване ,рязане , лепене ... та пак ще ходим за тиксо  и пастели или  каквото  реши , че му липсва.
Всеки ден носи от градината някаква рисунка , апликация или нещо подобно , което не трябвало  да виждам  , че било изненада за празника на мама и ги трупа и крие в една торба .

пп. Темата май трябва да се преименува  вече на  пролетно-празнична.
« Последна редакция: Февруари 25, 2017, 10:00:38 am от nimika »


*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #274 -: Февруари 25, 2017, 10:52:07 am »
Ето я с част от антуража. Обожава да играе с плюшени играчки, тя имаше и много преди тази доставка. И поне от половин година се заиграва с тях.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #275 -: Февруари 25, 2017, 12:56:59 pm »
Олее, Свате, истинска детска градина си имате в къщи, а Мария е страхотна госпожа за децата  :P.

До РД на Дани има още време, но и аз вече планирам подаръците. Ще купувам и от името на бабите.
Той обождава влакове и релси и автобуси и с това си играе в 90% от времето. Вкъщи непрекъснато подът е в релси. Всеки ден редим нова композиция. Та и за рожденния ден ще купим още аксесорари - мостове, тунели и "широки" релси.
Много обича да гледа и как мият влаковете и трамваите (има клипчета в youtube) и вкъщи с една четка ходи и той ги "мие", та мисля да му вземем и автомивка с големи четки. Ако някой знае някакъв хубав модел (за предпочитане дървена) моля да сподели.

С пластелин си играе точно 10 мин и му омръзва, така е и с рисуването.
Още не е научил цветовете. Знае само оранжево, защото покрай нас минават много оранжеви автобуси  :lol:

С боледуването втората година наистина се подобряват нещата.
Дани сега направи пауза от 3 месеца с много леки "боледувания", но пак стигна до АБ в крайна сметка. Много бързо се разви - за една вечер буквално - ухо, гърло и око (конюнктивит направи). Но поне, когато и изследванията показват, че е бактериално, изобщо не се колебая да му дам  АБ и наистина действа мигновено. И нямах избор - в събота спряхме АБ и в понеделник беше на градина. Нямаше как да го оставя да се съвземе напълно, въпреки че и аз знам, че е най-добре да се засили и тогава да тръгне.
Непрекъснато давам някакви имуностимуланти. Редувам най-различни. Сега е на сироп от черен бъз. Днес свърши и взех някакъв с черен бъз, коластра и витамин С и Е.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #276 -: Февруари 26, 2017, 09:36:34 am »
Да май трябва да направим нова темичка. Ох, така ми се иска да идва пролетта вече. Вярно е, че наближава времето за връщане на работа, но какво да се прави, такъв е животът.
*
Хей момичета и Рачо, няма ли да затваряме тази мразовита тема?
Честита Баба Марта на всички родители и деца, желай ви много здраве и щастие!
*
Честита Баба Марта! Моят син учи някаква песен "Баба Марта със метлата....", та айде, да измита болестите!
Кати, кво ти пречи темата?  :lol:
*
Честита Баба Марта! Моят син учи някаква песен "Баба Марта със метлата....", та айде, да измита болестите!
Кати, кво ти пречи темата?  :lol:
Нещо по-топличко и пролетно ми се иска вече.