0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #260 -: Февруари 23, 2017, 14:46:04 pm »
Офф, явно всички са така...Не знам дали ви бях казала, че педиатърката ни препоръча да го спра от яслата...Та и аз обмислям да го пратя другата седмица при мама, после жената ще викна малко и все се надявам, че като се позатопли ще боледуват по- малко...
Бонболини, аз не мога да се похваля с една седмица ходене на ясла за две направо ми се вижда непостижима мечта :lol: бързо да се оправяте...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #261 -: Февруари 23, 2017, 15:34:40 pm »
И какво ще се постигне с това да го спреш? Ако го пратиш след година, дали ще боледува по-малко? Не мисля.

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #262 -: Февруари 23, 2017, 16:03:07 pm »
И нас така ни посъветваха, особено в този променлив период. Никой не знае дали ще боледуват по- малко.  В случая аз просто не мога да си позволя да отсъствам твърде често от работа, а пътуването за майка ми  е твърде дълго, ако идва постоянно тук при всеки вирус и т.н. Абе всеки си мисли варианти и организации. Ще видим. Каквото стане.  :D
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #263 -: Февруари 23, 2017, 16:10:12 pm »
Момичета както и да го мислете, ще боледува.Всички в началото са така.Аз се побърках да мисля варианти, да работя, вечер да отработвам събота и неделя, редувахме се с мъжът ми кой да я гледа, редувахме болничните, въобще беше приключение.Плюса за нея свикна на ясла, итръшка всички вируси дори мина и варицела.Минусът за мен една година ловях всеки вирус и не спях.

*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #264 -: Февруари 23, 2017, 16:44:48 pm »
bonbolini, Алекс 77, съчувствам ви, но наистина след период на сериозно боледуване е добре да останат повече в среда далеч от яслата, където непрекъснато са в гъмжило от вируси. После пак ще се разболяват, но поне организмът ще има малко време да се съвземе. Следващата зима вероятно ще е доста по-добре.

И какво ще се постигне с това да го спреш? Ако го пратиш след година, дали ще боледува по-малко? Не мисля.
Блу, не е въпрос да изолираме децата си напълно от вирусите. Няма как. Някои деца обаче имат нужда от повече време, за да добият имунитет и това не става непременно като са в постоянен контакт с вируси. Нашата педиатърка и досега ме съветва синът ми въобще да не стъпва на ясла, защото просто е от малкия процент деца, които боледуват често и сериозно. Диспансеризиран е с бронхиална астма. Не мисля да го отглеждам под похлупак, детето ходи на ясла, но имаше периоди, в които просто го оставях вкъщи, за да спрем да се тъпчем с лекарства. Тази зима сме доста по-добре, имахме цял месец без отсъствия от ясла. Не ни се размина обаче и престоят в боница. Това не го пиша лично на теб, само взех повод от думите ти. Искрено се надявам сега да си изкараме всички "полагаеми" детски болести и после да забравим що е това лекарство.

Да кажа и нещо приятно за подаръците. При нас също пластелинът е голяма заигравка. За момчешки подарък (освен задължителните коли, влакове, камиони) мога да препоръчам кутия с инструменти и камион за боклук. Имам чувството, че синът ми ще се научи да казва Р на думата "бормашина" :).
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #265 -: Февруари 23, 2017, 20:27:54 pm »
Е, инструменти не съм му вземала още да играе, обаче камион за боклук... леле, няма такава игра. А като види истинските камиони навън, то е едно викане, махане с ръка, циганите много му се радват  :D
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #266 -: Февруари 23, 2017, 21:45:55 pm »
А девойката искаше самолет. Ама никой не я отрази горката, сега ща друг празник ще и купя. Тя е много впечатлена от самолетите.

Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #267 -: Февруари 23, 2017, 23:00:14 pm »
Маги, купи на детето самолет щом иска :wink: Вера имаше кола с дистанционно ....Ей, това камиона за боклук е голяма радост и у нас :lol: то са багери, коли, влакове, самолети с дистанционно всичките....Отиграха си и Алек и кака му, че и баща им :lol: добре, че ме подсещате за пластелин да взема да му извадя...
Офф, и на мен не ми се иска да го спра съвсем от ясла ама то не виждам никакъв плюс от нея в момента освен, че е сред повече деца... Всичко останало в къщи го научи и памперсите махнах и сам се храни и се опитва да се преоблича и говори много, ама много...Сестра му, чак такива смислени разговори не водеше на неговата възраст... Далеч съм от мисълта, че ако го спра догодина ще боледува по-малко...Ей, го 3 седмица си е в къщи и няма оправия тия гъсти зелени сополи не спряха...Еми ако го пусна в понеделник то в сряда ще е с температура и кой знае какво още...
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #268 -: Февруари 24, 2017, 11:41:10 am »
Всъщност на 3-4 или 5 със сигурност ще боледуват по-малко от колкото на 1-2 изложени на същите атаки. По-големи ще са, организмът ще е по-силен. Моят син е боледувал 3-4 пъти от септември, като сериозно само два.
Пластелинът винаги е бил супер занимавка. Като малък обичаше да го реже с ножица, идея нямам от къде му е дошло на ум.
Какви камиони за боклук купувате? У нас всичко е интересно от машините. Дори трактори с всевъзможен инвентар имаме, нищо, че още им казва ремаркета на всички, иска ги различни и обяснава кое ремарке какво трябва да прави  :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #269 -: Февруари 24, 2017, 17:00:03 pm »
bonbolini, и ние не подминаваме камион за боклук без внимание  :D. Стоим чинно и следим внимателно всяко действие.

М-и, ето примерно такъв камион за боклук.

Маги, много хубаво, че на Моника й харесват самолети. Не е казано, че момичетата не си играят с такива неща. Моето момиче проявява слаб интерес към играчките на брат си, но това повече ме радва - не се карат много :).

Вашите деца чупят ли си играчките? Много ме е яд, когато нови играчки бързо "осакатяват". Не ги чупят нарочно, но доста грубо ги блъскат и хвърлят.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #270 -: Февруари 24, 2017, 21:09:12 pm »
Да. Нашият камион е почти същия като този, показан от Beata  :D Иначе и мен ме е яд на счупени играчки. Особено има едни дървени и като се ядоса, ги хвърля силно, от което едно влакче вече не е такова , да не говорим, че паркетът е на места на дупки  8O Карам му се да не хвърля, защото знам, че и в яслата не им дават да хвърлят, ама като гледам няма голям ефект  :wink:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #271 -: Февруари 24, 2017, 22:06:51 pm »
Нищо не се чупи у нас или поне е доста рядко. И това е е хубаво. Пълна къща, а той все иска нови  :lol:
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #272 -: Февруари 24, 2017, 23:21:52 pm »
И у нас не се чупи, странно понеже аз купувам евтини играчки. Бях взела една магнитна дъска за 5 лв., вече една година жестока експлоатация и си е ОК. Конструктурите са на някаква българска фирма, много евтини 12 лв., а играе с тях също цяла година и са здрави. А тя като се ядоса е майко мила, тръшка се, вика, блъска. И всичко е здраво, само пъзели те не оцеляват от толкова редене, се накъсват. Бях и купила и едни кубчета,  които се разглобяват около 5 лв бяха, какво ли не измисли с тях,  прави със стените им къщи, легла, маси, столове.
Играе постоянно с къща за кукли, но аз й я направих от картона от млякото което пие.
Обаче, не знам как да разкарам плюшените играчки. Много са, прекалено много.. Преди месец приятели се отказаха от бизнес с машинки в които се ловят играчки и стовариха вкъщи два чувала. Тя чинно извади всички, прахме ги двете и оттогава всеки ден играе на ясла а тях. Реди, подрежда, връзва им лигавници, храни ги, реди им едни хартиени чинийки и чашки, чуди... Но започна да кашля,  пробвам да скрия една и веднага си я търси.
Та съвет,  как да я накарам как да играе по рядко с тях.
Олееее,  край спирам..
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #273 -: Февруари 25, 2017, 09:56:59 am »
А девойката искаше самолет. Ама никой не я отрази горката, сега ща друг празник ще и купя. Тя е много впечатлена от самолетите.
Баткото  ни искаше дъска за гладене с ютия , понеже имаше  количка за кукли , кухня  и аксесоари и  само ютия , но дъската му липсваше -  за да  е абсолютно като мама .
Така ,че няма странно  - играчките до 3-4 г са "безполови " -играят с всичко  и имитират нашето ежедневие.

stoeka71 , аз почти не познавам дете да играе с плюшени играчки-  най-много няколко пъти   или  да погушкат  и това е. При нас в момента в градината  госпожите не разрешавали децата да носят плюшени играчки -точно с  това обяснение  -заради алергии и праха...
Освен да ги переш често  и да изчакаш да ги забрави -ако ги скриеш , когато е на градина  , търси ли ги пак ?

Нищо не се чупи у нас или поне е доста рядко. И това е е хубаво. Пълна къща, а той все иска нови  :lol:
Оф,  у нас няма място вече ...
Но сега е на вълна рисуване ,рязане , лепене ... та пак ще ходим за тиксо  и пастели или  каквото  реши , че му липсва.
Всеки ден носи от градината някаква рисунка , апликация или нещо подобно , което не трябвало  да виждам  , че било изненада за празника на мама и ги трупа и крие в една торба .

пп. Темата май трябва да се преименува  вече на  пролетно-празнична.
« Последна редакция: Февруари 25, 2017, 10:00:38 am от nimika »


*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #274 -: Февруари 25, 2017, 10:52:07 am »
Ето я с част от антуража. Обожава да играе с плюшени играчки, тя имаше и много преди тази доставка. И поне от половин година се заиграва с тях.
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #275 -: Февруари 25, 2017, 12:56:59 pm »
Олее, Свате, истинска детска градина си имате в къщи, а Мария е страхотна госпожа за децата  :P.

До РД на Дани има още време, но и аз вече планирам подаръците. Ще купувам и от името на бабите.
Той обождава влакове и релси и автобуси и с това си играе в 90% от времето. Вкъщи непрекъснато подът е в релси. Всеки ден редим нова композиция. Та и за рожденния ден ще купим още аксесорари - мостове, тунели и "широки" релси.
Много обича да гледа и как мият влаковете и трамваите (има клипчета в youtube) и вкъщи с една четка ходи и той ги "мие", та мисля да му вземем и автомивка с големи четки. Ако някой знае някакъв хубав модел (за предпочитане дървена) моля да сподели.

С пластелин си играе точно 10 мин и му омръзва, така е и с рисуването.
Още не е научил цветовете. Знае само оранжево, защото покрай нас минават много оранжеви автобуси  :lol:

С боледуването втората година наистина се подобряват нещата.
Дани сега направи пауза от 3 месеца с много леки "боледувания", но пак стигна до АБ в крайна сметка. Много бързо се разви - за една вечер буквално - ухо, гърло и око (конюнктивит направи). Но поне, когато и изследванията показват, че е бактериално, изобщо не се колебая да му дам  АБ и наистина действа мигновено. И нямах избор - в събота спряхме АБ и в понеделник беше на градина. Нямаше как да го оставя да се съвземе напълно, въпреки че и аз знам, че е най-добре да се засили и тогава да тръгне.
Непрекъснато давам някакви имуностимуланти. Редувам най-различни. Сега е на сироп от черен бъз. Днес свърши и взех някакъв с черен бъз, коластра и витамин С и Е.
*
Re: Зимна (снежно-празнична и весела) тема за най-малките
« Отговор #276 -: Февруари 26, 2017, 09:36:34 am »
Да май трябва да направим нова темичка. Ох, така ми се иска да идва пролетта вече. Вярно е, че наближава времето за връщане на работа, но какво да се прави, такъв е животът.
*
Хей момичета и Рачо, няма ли да затваряме тази мразовита тема?
Честита Баба Марта на всички родители и деца, желай ви много здраве и щастие!
*
Честита Баба Марта! Моят син учи някаква песен "Баба Марта със метлата....", та айде, да измита болестите!
Кати, кво ти пречи темата?  :lol:
*
Честита Баба Марта! Моят син учи някаква песен "Баба Марта със метлата....", та айде, да измита болестите!
Кати, кво ти пречи темата?  :lol:
Нещо по-топличко и пролетно ми се иска вече.