0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #40 -: Октомври 25, 2016, 15:34:37 pm »
аййй добре че каза, Руми, да отида и аз, че Ели и тя иска за коледа лего фермата :)

примоцията е само за Лего Нинджаго, сватя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #41 -: Октомври 25, 2016, 16:17:43 pm »
Е добре де, каква е тая дискриминация :lol:
освен едно нинджаго да й купя :lol: :lol: :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #42 -: Октомври 25, 2016, 17:15:28 pm »
Мда, облагодетелствани са само майките на момчета :) И освен това промоцията е за два продукта - значи само за майки на две момчета :)



   La vita è bella
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #43 -: Октомври 26, 2016, 08:34:51 am »
Не е, Руми, не е паднал никакъв зъб. :(

Това с подаръците по това време на годината ми е голяма драма. Сега трябва да измисля подаръци да РД - от нас, от дядо и баба, от кръстниците, а и някои майки на поканени деца питат „какво да ѝ подарим“. След 3 седмици идва ИД и пак подаръци, след още 3 - Коледа .... КрасотЪ.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #44 -: Октомври 26, 2016, 08:40:07 am »
Е добре де, каква е тая дискриминация :lol:
освен едно нинджаго да й купя :lol: :lol: :lol:
Що пък да не - аз как купувах кухня  , микровълнова и кукла , че  в бебешка възраст и количка за кукли  !


И моля,  моля  :)   -най-после и майките на момчета да  сме облагодетелствани  :)   .
Влезем в магазин за дрехи и   за момичетата - 3  рафта  ,а за момчетата само  един  рафт !Избора при- момичетата от цветове до модели  - все красота , цветни  , пъстри  , а за момчетата - синьо и сиво  , тук там зелено и жълто .
Тъкмо имаме едни ваучери за Хиполенда , да ги оползотворим сега  е момента .


*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #45 -: Октомври 26, 2016, 08:54:37 am »
Нинка, на мен не ми пречи, ще й купя, но тя няма да го хареса :lol: Имаме цяла торба колички дома, още си ги карат.
А за дрехите да ти кажа, то който каквото си няма явно, защото аз пък толкова се дразня на шариниите и розовите парцалки за момичета, че ми се драйфа вече. Като бяха малки пазарувах само онлайн, ама вече не става, защото едното дълго и мега кльощаво и ако не премери няма как да купя дреха, а другото пък с претенции, то иска да си избира дрехите, абе не е лесно :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #46 -: Октомври 26, 2016, 12:32:48 pm »
Много се дразня на цените на Лего в България. Хареса си Алекс за рождения ден една лего въртележка за 45 лв, а в немския Амазон я гледам 15 евро. Ама не, диването рече: Имам си пари, сега ще я вземем.
Ама тия немци мноу прости бе, що така се минават да продават толкоз евтино, начи?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #47 -: Октомври 26, 2016, 15:19:37 pm »
nimika, а ти почакай да минете 7-8 годинки, тогава да видиш какво значи бедно предлагане на дрехи за момчета и сиво-синьо-зелено-черна гама с отвратителни картинки и дизайн. а пък като минете 35-ти номер обувки и изведнъж се оказва, че момчетата вече не са деца и обувки детски няма за момчета, а не са и мъже, разбира се, щото това израстване горе-долу става на 9-10 години, така че за нашите синчета обувки просто няма!

sia, по принцип Лего евтино няма, освен на някакви намаления. В България понякога и някои Легота са по-скъпи, но като цяло цените не се различават съществено. казвам го от дългогодишни наблюдения на тоя пазарен сегмент :)

Peshek, а па бива да пропуснете един повод за подарък, все пак! Аз не разбирам защо трябва и за имен ден да се правят подаръци, честно... аз от 3 години съм ограничила подаръците на 2 пъти годишно - РД и Коледа, и да имаше как и още щях да намаля.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #48 -: Октомври 26, 2016, 22:54:44 pm »
Аз пък закупих календарите за Адвент и съм доволна. За рд сигурно на моята ще й купя къщичка за кукли, защото играчки и книжки с лопата да ги риеш. И пак се карат двете маймуни за дупло-то. И дрехи има много. Като ме питат какво да й подарят, наистина не знам. Моята приятелка реши да ги заведе двете с нейната дъщеря на театър (те са първи приятелки и са в една група в градината).
Моят няма нинджаго и няма и да проима скоро, ако зависи от мен. Голяма съм консерва, ама не ми харесват и това си е.

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #49 -: Октомври 26, 2016, 23:11:17 pm »
А то пък за момичета над 35 номер обувки сигурно има, ни деца, ни жени :( А на дете 38 номер на 10 г. какво да купя като всички модели мадамски :?
Иначе и аз съм ограничила подаръците отдавна само за РД и Коледа. Сега за РД на Деси й купих обички, че си счупи нейните, нищо че бяха златни, аз купих сребърни, че ми се досвидя за златни на които ще види сметката след 2 м. има няма :lol:
За Коледа Ели иска лего, Деси обикновено нищо не иска, та ще е пак зор с измислянето.
Дес, и на мен ми е много трудно като ме питат какво да им се купи за РД, дрехи бол, с играчки вече не играят, 2 кутии огромни с лего, книги няма място вече и от тях...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #50 -: Октомври 27, 2016, 08:49:16 am »
Джаме, не знам и аз що правим подаръци и за ИД, ама верно бива да го махнем тоя повод за подаръци. Не стига, че стават 3, ами и са нагъсто. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #51 -: Октомври 27, 2016, 09:13:20 am »
И аз не харесвам, като са на гъсто :) Сега Коледа и РД са с един месец разстояние само. Именният ден и за него единият вариант е през февруари, но аз предпочитам да празнуваме през септември, че е по-отдалечено от другите празници. Но без подаръци за имен ден. Ако някой друг се присети, приемаме, но аз не купувам.



   La vita è bella
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #52 -: Октомври 27, 2016, 09:45:18 am »
Аз пък за  именния ден   не виждам проблем   да се купи подарък  -какво толкова ? Особено , ако има нещо , което са си  желали.
Самата емоция  човек да получава подарък  , носи много  усмивки и радост  -така че си заслужава .
Нашият  е на Ивановден и малко близо след Коледните   празници , но въпреки всичко   миналата година даже го отпразнувахме  подобаващо с детски купон  .  Рождения ден е през лятото и    като тръгне на училище   не винаги ще празнува с деца и  може  да почерпи и да  не го изпитват :) , та нека на именния ден   - да  си свиква от сега . че му е празник .
А и лично за мен именния ден е  по-хубав празник от рождения ден , но това си е  лично мое усещане и мнение .

Макар , че ви се възхищавам на   волята  да не купувате подаръци освен на Коледа и р.ден -  или на покупките през годината просто да  не им казвам  подаръци :) 
« Последна редакция: Октомври 27, 2016, 10:17:40 am от nimika »


*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #53 -: Октомври 27, 2016, 10:14:23 am »
При мен е второ

Макар , че ви се възхищавам на   волята  да не купувате подаръци освен на Коледа и р.ден -  или на покупките през годината просто да  не им казвам  подаръци :) 

При мен е второто - на покупките през годината не им казвам подаръци :)



   La vita è bella
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #54 -: Октомври 27, 2016, 12:03:53 pm »
nimika, то не е до воля - просто като поотраснат, спират да играят с толкова много и различни играчки, съответно - спират и да ги искат. отделно от това, просто нямат вече време кога да играят толкова - особено децата, които ходят и на училище, и на занималня.

купуването на книги и дрехи не го отлагам за празнични поводи и не го наричам подарък. и то не остана. ако ти кажа, че още има 1 неразопакован подарък от рождения му ден през юни и 1 от миналата коледа, хем не е бил обсипан с много подаръци...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #55 -: Октомври 27, 2016, 14:05:53 pm »
е да, и аз не наричам подарък гуменките които трябва да купя, за да има с какво да ходи, все пак :lol: Но например поредната рокля, макар да има поне 10, но я е харесала и не спира да мрънка за нея дни на ред, си е чист подарък, ей сега от баба й за РД на сестра й :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #56 -: Октомври 28, 2016, 21:35:42 pm »
sia, по принцип Лего евтино няма, освен на някакви намаления. В България понякога и някои Легота са по-скъпи, но като цяло цените не се различават съществено. казвам го от дългогодишни наблюдения на тоя пазарен сегмент :)

И аз откакто имам легофен имам наблюдения. И винаги цените, със все доставката от Германия, са били по-изгодни. Винаги съм поръчвала или от майтойс или от амазон. За първи път купих от тук в края на септември (всъщност детето си го купи с пари, които получи вместо подарък) и беше с 15 лв. по-скъпо отколкото в немския амазон. Всички от серията Лунапарк също бяха по-евтини в немските сайтове, и то значително.
Единственият път, когато бяха равностойни като цена, беше, когато в Хиполенд (или пък беше в Комсед) имаше 30-40% намаление. Това е моето скромно наблюдение за последните 6-7 години. И ще продължавам да поръчвам от Германия и занапред.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #57 -: Октомври 28, 2016, 22:21:17 pm »
sia, обикновено не са сериозни разликите.

в момента, например, в Amazon.de има намаление на Лего и излиза по-евтино.

но ако сравняваш нормалната цена в Амазон.де, то тя е по-евтина с няколко лева от тази в Комсед, и като прибави разходите за доставка, излиза практически еднакво.

сравни, примерно, LEGO Classic 10702 в Амазон и в Комсед. Без намалението, в Амазон е 50 лв, в Комсед е 55 лв. сложи доставката и ще излезе, че от Бг цената е по-ниска...

Lego 10695 е 26 евро в Амазон и 55 лв в Комсед.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #58 -: Октомври 29, 2016, 10:21:21 am »
С директна доставка ли пазарувате от немския амазон или с превозвач? И кой превозвач ако ползвате?
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #59 -: Октомври 29, 2016, 11:54:30 am »
Аз ползвам Габко за посредник.

jam, в амазон и в майтойс постоянно има намаления, а за майтойс и кодове има най-редовно, така че никога не ми се е случвало да купя лего на редовна цена. Е, и аз купувам два пъти в годината и явно все нацелвам намаления.
А и аз ги сравнявам по текущата цена, на която ще ги купя реално, а не по първоначалната.