0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #20 -: Септември 29, 2016, 14:15:05 pm »
Да ,мацките  винаги  са по- универсални - лесно могат да бъдат трансформирани  и в принцеси .

.... Вие как се справяте с костюмите - купувате или шиете сами? ...
:lol:    шегуваш ли се - аз копчетата  не захващам да зашия на дрехите , та костюм ли? Виж майка ми едно време ми шиеше и дрехи на куклите , как е имала търпение не знам .

Специално за Хелоуин не съм купувала костюм , но пък от малък Калоян много обича    въпросните костюми и  първо му купих  на Спайдърмен  -от тези евтините трикотажни - такова щастие беше , че ходеше  с него на детска градина , облечен върху дрехите му и маската  не сваляше по улиците .
Тогава за  Коледа  му купих костюма на Бъз от Играта на играчките  , заедно с  робот и плюшен Бъз- беше голямо щастие .Отделно маски и  наметала на Батман  ,  екипировка на костенурки Нинджа с маски  . 
Та в детската градина ,ако  кажат да се  дегизират сме лесни , макар че като спомена Лего Нинджаго   , ако видя такъв   костюм , едва ли ще устоя :) - за това и мъжа ми не ни води до Джъмбо често.
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 14:20:38 pm от nimika »


*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #21 -: Септември 29, 2016, 22:55:42 pm »
Хич не мога да шия аз, но съм ентусиаст. Покрай децата е голяма забава да се прави нещо собственоръчно и се забавлявам искрено при всяка възможност. Например, правихме мишена за писта и колички Hot Wheels от ... кутия за пица :) Или свършиха купените мъфини и момчето предложим да си направим сами - е, първата рецепта от интернет свърши чудесна работа, въпреки, че рядко готвя.

И аз съм сигурна, че ще има поне седмица да ходи само с костюма на нинджа. Но и аз съм свикнала - имаше периоди, в които излизаше само с кошница за щипки на главата, или с очила за басейн на очите... Но и това е забавно. Сигурно съм голяма късметлийката с хората, които срещам, но всички много се радват на децата. Което е облекчение за родителя, че не трябва да се обяснява за всяка приумица на детето.



   La vita è bella
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #22 -: Октомври 06, 2016, 10:26:54 am »
rumyanau,  забавленията заедно   са част от  ежедневието и  комуникацията - що  курабийки   сме месили,  точили  и пекли заедно   и т.н.  други подобни .

Пак по  темата за потниците и обличането:
 - за втори ден Калоян    ми напомня да кажа на госпожата да не  му настоява да спи с  потник  под пижамата , че му било топло  , а аз забравям .
Казали му  да не си съблича потника като ще спят   ,  макар че той облече потник от два дена  и има казал , че не иска  само по пижама , ама .... оффф, оммм  . 


*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2016, 01:00:12 am »
Аз май скоро ще си имам третокласник. Моят син много скучае в час. Знае си всичко, някои неща, които още не са ги учили дори. Е, по математика не е гений, но се справя. Разбрахме се с учителките в 3 от 5 часа по немски да аи попълва тетрадките по математика за втори клас. И когато стигне до материала за трети клас, да го преместим една година по-напред.
Знам, че много хора ги втриса от тази мисъл, но той е много амбициозно дете и има нужда от нови предизвикателства. И те не идват, когато нивото по математика на целия клас е доста ниско и на него не му се дават допълнителни задачи. Ако учителката можеше да го занимава смислено него и останалите, които знаят повече, може би нямаше да му е толкова скучно. Въпреки че това нямаше да промени факта, че е напред и по другите предмети.
Ще видим и ще докладвам. Ще се радвам, ако някой може да сподели впечатления или мнение.

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2016, 09:12:33 am »
Деси, нямам личен опит, защото тук не се практикува това, колкото и да скучае детето в час, просто си скучае и чака другите да наваксват. Но, ако бях на твое място бих пробвала, не от амбициозност, не, просто не бива детето да прегаря, както се казва, този стимул, амбиция и хъс които има е добре да се поддържат. Ако се остави да скучае в един момент просто ще се пусне по течението, а не е добре това да се случва, така че щом учителката е преценила, мести го :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2016, 15:12:47 pm »
имаше периоди, в които излизаше само с кошница за щипки на главата, или с очила за басейн на очите... Но и това е забавно. Сигурно съм голяма късметлийката с хората, които срещам, но всички много се радват на децата. Което е облекчение за родителя, че не трябва да се обяснява за всяка приумица на детето.

представих си го :) наскоро видях във Фейсбук снимка на една позната, детето й - на същата възраст като твоето момче - придружено от майка си в магазина и с нахлузен на кръста розов надувен пояс... радост за очите :lol:  :lol:

чак съжалявам, че моето дете никога не е имало такива приумици, не че щях да го пусна така навън, каквато съм зла и уставна...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2016, 22:31:20 pm »
Стеф, благодаря ти! Така ги виждаме и ние нещата.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #27 -: Октомври 20, 2016, 09:45:26 am »
Вчера семейството на нашата любима председателка и още по-любим администратор на сайт имаше голям празник - тяхната първородна дъщеря навърши 10 години!

Като вчера беше, помня един приятен и кротък октомврийски ден, когато Деси се роди. Помня какво малко дребосъче беше на 5 дни, когато я видях за първи път. И колко бързо се превърна в едно прекрасно и добро момиче на цели 10 годинки!

Честит рожден ден на Деси на StefiZ с най-добри пожелания за много-много десетилетки по пътя на живота, за здраве, успех и щастие!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #28 -: Октомври 20, 2016, 09:59:45 am »
Честито на прекрасната Деси! Колко е голяма вече :) Нека е здрава и щастлива и все така да радва всички около нея (най-вече Стефи)

jam, като спомена снимка и съжалих, че не го снимах тогава с очилата за плуване. Щеше да ми е страхотен спомен.




   La vita è bella
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #29 -: Октомври 20, 2016, 15:38:42 pm »
Как ме зарадва, прятелко, благодаря 😘 Нека са ни живи и здрави малките и по-големи дечица!
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #30 -: Октомври 20, 2016, 17:32:48 pm »
Честит празник, Стефи, бъдете здрави и щастливи!  :)
Честит рожден ден на прекрасната Деси, много радост и много успехи й желая!  :)

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #31 -: Октомври 20, 2016, 18:04:46 pm »
Честит рожден ден на голямата Деси! Да ви е много здрава и все така умно и прекрасно дете!
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #32 -: Октомври 20, 2016, 19:11:11 pm »
Честит празник, Стефи! :)/на патерици/
Да ви е жива и здрава Деси! Много късмет и успехи да има. :P
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2016, 00:05:13 am »
Стеф, ЧРД на малкото ми голямо адашче. Все така да ви радва!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #34 -: Октомври 21, 2016, 00:53:22 am »
Благодаря момичета, дано да е здрава и все така различно прекрасна :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #35 -: Октомври 21, 2016, 03:24:10 am »
Честит Рожден Ден на  Десита :sunshine:
/ :flower: Стефкина и :flower: Добромирова /



Пожелавам ти, скъпо дете, здраве, много усмивки, успехи,
мечти и страхотни моменти със семейството и приятелчетата!
« Последна редакция: Октомври 22, 2016, 06:08:19 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2016, 17:00:33 pm »
Чрд и на Калинчето Мишантина!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2016, 09:44:41 am »
На почти 7 години най-после май ѝ се клати зъбче на дребната. Ама не е много сигурно  :lol: Голям дерт ѝ бяха тези зъби, от чисто финансова страна. Пуста фея на зъбките и левче, което ще даде.
Все си повтарям да не си сравнявам детето с другите, но си ме глождеше отвътре. Даже лятото, като си бях в Димитровград се видях с приятел, който стана зъболекар и споделих притесненията си. А той ме гледа  8O така и каза „ абе ти не беше такъв човек, какво ти става сега и какви са тия глупости?“. Викам „ми станах майка, какво“. Та стигна човека до извода, че това майките не са нормални хора. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #38 -: Октомври 25, 2016, 14:19:44 pm »
Пеше, падна ли зъбчето :)

Аз да се похваля, че отхвърлих подаръците за Коледа и Рожден ден на голямото ми момче. Той е фен на Лего Нинджаго и сега в Хиполенд има 30% отстъпка :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #39 -: Октомври 25, 2016, 15:27:53 pm »
аййй добре че каза, Руми, да отида и аз, че Ели и тя иска за коледа лего фермата :)