0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« -: Септември 12, 2016, 17:14:33 pm »
Идва време за първия звънец, време е и за нова тема!

На добър час в новата учебна година на нашите пораснали деца. Предлагам ви един изключително добър материал със съвети за децата и училището, особено за първолаците:

http://www.segabg.com/article.php?id=822026

Линк към старата тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51634.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #1 -: Септември 12, 2016, 18:10:12 pm »
Нинка, обадих се и помолих да ми пратят менюто. От разговора със синковеца дето Копривщенски тутманик не знае кво е, но пък познава плодовете  :lol: е ял безвкусен зелен банан, т.е. не го е ял, в менюто пише плод в 10 и мандарина за десерт, която не я е имало. Нямало и описания айрян и него познава, та явно на хартия спазват всичко, защото разгледах менюто и си имат по 2 плода дневно или плод и натурален сок, имат и по 2 порции млечни продукти(това не знам къде го прочетох, но по регламент им искали 400мл дневно). Надявам се тия разминавания да са сега докато не се е попълнила групата, но... ще видим. Ще питам за откриване  :oops:
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #2 -: Септември 12, 2016, 19:37:27 pm »
м-и, моята Деси, беше вече 3-та група, когато за първия "учебен" ден ги посрещнаха с кюфтета и таратор, та да ти кажа, цяла година почти, на въпроса - какво ядахте? отговаряше с кюфтета и таратор :lol: :lol:
Добре че и сестра й тръгна в същата градина та получавах адекватна информация.
Един ден ги питам - какво ядахте? Еленка казва - леща и пиле с ориз и каката вика - а, и ние ядахме същото :lol: :lol: Представяш ли си, да се чудиш как става тая работа в една и съща градина :lol:
Така че, не му вярвай много, чети менюто :wink:

Успешна учебна година на всички ученици и лека адаптация на първолаците! :D
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #3 -: Септември 12, 2016, 20:42:27 pm »
м-и, дават им всичко, дето го пише в менюто. Бандата от нашия блок ходи в една и съща градина, но ако ги питаш какво са яли днес, всеки казва нещо различно  :lol:
Нимика, от предната тема да отговоря. Реактивният артрит винаги е вследствие на инфекция, възможно е и след вирус да се прояви. Правят се кръвни изследвания, рентгенова снимка на засегнатата става и симетричната и, гърлен и носен секрети. Лечението е с противовъзпалителни средства и АБ за инфекцията, назначени от ревматолог. Ние правихме и ехография на сърце, корем, панорамна снимка на зъбите, консултация с ортопед. Няма гаранция, че от време на време няма да има нова криза. "Детски ревматизъм" не знам какво е.
     
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #4 -: Септември 12, 2016, 23:42:31 pm »
Дани, дано да нямате повече кризи от този вид!
Пеше, моята Ники от време на време я болят крачетата и аз на растежа го отдавам. Татко и понякога я носи на конче и тя като я свали долу, тя пищи, че я боли и не иска да стъпи. Минава без лекарства. Стискам палци всичко да ви е наред!

М-и, аз Ники като я питам какво са яли в детската, много често е кифла с шоколад и захар! :) Много е вкусна тази кифла явно и все за нея си спомня  :lol:
« Последна редакция: Септември 12, 2016, 23:44:45 pm от Раши »


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #5 -: Септември 13, 2016, 01:05:57 am »
Вижте сега, аз даже не съм сигурна, че има такъв термин „детски ревматизъм“. Може да съм го чула някога някъде. Не помня и какво са ми изследвали, първият път бях в 6 клас. Болеше ме и се поду десния глезен и китката. Па как решиха, че е ревматизъм, идея си нямам.
 
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #6 -: Септември 13, 2016, 05:53:23 am »
При нас би и отмина първия звънец, даже все аха-аха да ви питам ходите ли по паркове след училище, да поиграе детето или само аз му се връзвам на акъла и го водя, и все се сещам, че при вас е тази седмица :lol:

Ами, или Катерина е пипала нещо, или има нов облик сайта :) Много ми харесва това синьо, само болднатите неща ми идват със сянка отстрани и не мога да ги фокусирам, но е много приятно. Ако не сте пипали сайта и не ми се привижда, ще я правя Катерина дизайнерка :lol:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #7 -: Септември 13, 2016, 08:12:21 am »
сайтът в момента е в процес на редизайн, ще търпим за хубаво :) нещо като да живеем в жилище, което се ремонтира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #8 -: Септември 13, 2016, 09:26:32 am »
Всъщност, това което виждам изглежда прекрасно.
И много благодаря на този, който се е погрижил, като пишеш отговор, шрифта да достатъчно голям, за кьорчовци като мен. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #9 -: Септември 13, 2016, 09:35:44 am »
Абе вярвам му на детето просто, защото до сега казваше, че не знае какво е ял или ако съм питала госпожата след храненето нали и той казва същите неща. Не знам още как е. Момиченцето ходи трета година и нищо не казва още  :lol: Моят първият ден изявил претенции, че той пасирана леща яде и лелката му се присмяла, че само на бебетата се пасира. Това го научавам от трето лице и предполагам, че ей такива са причините да не казва. Ще свикне.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #10 -: Септември 13, 2016, 20:35:32 pm »
Мина първият ни преглед при ортопеда. Първо за прасците, каза, че е от растежа и като сяда на земята да не обръща крачетата навън, а навътре. Нещо тип поза лотос. Всъщност на мен така ми е удобно, но на нея не и ще се учим. За болките горе, каза, че не му харесва и назначи изследвания. Съмнява се за реактивен артрит. Лошото е, че не помня да е прекарвала вирус наскоро, но ще видим. Каза, че артрита и ревматизма не се предават генетично, но може да има склонност да развие такива.
Та утре гладна, жадна ще дава кръв.
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #11 -: Септември 15, 2016, 10:11:59 am »
Честит първи учебен ден на всички деца!Да им върви по вода!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #12 -: Септември 15, 2016, 10:28:31 am »
Честит 15-ти септември! Успешна нова учебна година на всички деца!

*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #13 -: Септември 15, 2016, 10:40:31 am »
Успешна учебна година и от мен!
Пак започва кампания за безплатна силанизация на 6тите зъби за деца от 5 до 8г.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #14 -: Септември 15, 2016, 23:38:05 pm »
Честит първи учебен ден!
Мина и нашият такъв. Доволна е, ще видим утре как ще е.
Вчера успяхме да направим изследванията и тук да се похваля с моето геройче - взимаха ѝ кръв и от вената и от пръста - не гъкна. Но на едното изследване стойността е тройна на референтната, та ортопеса даде направление за детски ревматолог.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #15 -: Септември 28, 2016, 10:38:13 am »
Pesheck,  какви са резултатите   от  прегледа  -как е момата ?

Калоян напоследък се оплаква , че го боли корема , но не мога да разбера   дали не симулира, защото много обича всякакви капки , сиропи и хапчета и повтаря , че трябва да му дам хапче   ( аз давам смучещ  витамин и казва , че му минало :) )   или иска   да го заведа на лекар , за да му видели корема  с апарата , с които гледали моето коремче и да видят какво има в неговия корем :)


По повод вече есенното настроение и време  - на моя Калоян понеже все му е топло  , сутринта в детската градина се съблича по  тениска с къс ръкав и аз се засмях , че госпожата  пак  ще се  шашка с него .
И  в същия момент  госпожата  идва и обяснява на една майка да  сложела потник на детето   и   за сън да спял  с потник  . Аз щях да се изцъкля да ви кажа  . Калоян едвам се съгласи  да сложи един суитчер заради госпожата - то си  беше хладничко  де  все пак . 
Тя притеснено заяви , че много се отвивал като спял- казах й да не го мисли  , аз и вечер  не го знам завит ли , отвит  ли е в стаята си .
Като вземат да ги навличат тези деца  , после потни  били , болнави били .
Аз съм  много зиморничава, за това опитвам  детето да е калено и да не го обличам по моите усещания за студ ,а  той сам си  казва .

Още помня един случай  от 1ва група, когато играели навън  -  така леко хладно време , но  той събличал  връхната дреха и не искал да се облече . Госпожите притеснени   ,  една майка изкоментирала това дете защо не е облечено , но той категорично отказал  и му казали , че ще го приберат сам в стаята  тогава. В крайна сметка го заварих прибран   сам в стаята   , играе си , директорката стоеше при него, защото няма кой да  друг     и така  .
« Последна редакция: Септември 28, 2016, 10:55:02 am от nimika »


*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #16 -: Септември 28, 2016, 11:14:08 am »
О, любима тема ми е това :lol:
В София е около 18-20 градуса тази седмица, прекрасно време, моите деца са с тричетвърти клинчета и къс ръкав. Отгоре слагат или ризка или памучен сутчър, като връхната дреха общо взето е докато излезем от къщи. Обаче, снощи като се прибирахме срещнахме доста деца вече с грейки и шапки, плетени шапки, да не си помислите, че са слънчеви. Направо се чудя зимата с какво ще ги обличат тия деца...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #17 -: Септември 28, 2016, 21:24:24 pm »
Нинка, моята щерка е със 3 пъти завишен AST тигър за артрит. Бяхме и на консултация с детски ревматолог. Каза, че щом болката отминава за ден и половина не е точно артрит, а нещо артрозно. Стафилококи въдим някакви, трябва да се срещнем и с УНГ. За сега изписа антибиотик - „Аугментин“. Първият ни антибиотик, ако не броим Тобрадекса. Хубавото е че е на 12 часа и може да си го пие в къщи. Но изписа и пробиотик, който трябва да пие на обяд. Та освен купончето за стола, пращам и по 1 таблетка. Предупредила съм госпожите, наглежсат я да го пие.
За навличането май съм писала тук, в градината по-старата госпожа за 4 години не успя да свикне, че я водим леко облечена. Другата пък в 4 група ми искаше кърпа, да ѝ слагала на гръбчето, като се изпоти. Като питах, не може ли да свали горната дреха и така да тича, ааа ама студено било. Е как ем е студено, ем па се поти. А тя си знаеше, като ще тича, сваля връхната дреха и като спре си я облича. Ама не, леко облечена била. Чудя се аз или госпожата решаваме какво и колко да е облечено МОЕТО дете.
Та и аз като Нимика, понеже съм много зиморничева и не искам Ники да е като мен. Но срещам отпор и неразбиране  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #18 -: Септември 28, 2016, 23:20:47 pm »
Включвам се с въпрос за Хелоуин. Колкото и спорен да е празникът, тази година май ще го празнуваме с костюм на синя нинджа. Вие как се справяте с костюмите - купувате или шиете сами? В Джъмбо, примерно, дали има разнообразие от костюми? Те лего нинджите са доста популярни и може и да има готово решение, но трябва да се подготвям отрано.



   La vita è bella
*
Re: Нашите пораснали деца - есен-зима 2016
« Отговор #19 -: Септември 29, 2016, 08:33:54 am »
Руми, от Джъмбо и следи брошурата на Лидъл, там редовно пускат костюми за хелоуин и по мое мнение доста по-разнообразни от тези в Джъмбо.  :)
Аз съм купила вещерски наметала, шапки, и разни други аксесоари, които общо взето използваме всяка година. Но моите са момичета, като сложат един черен чорпогащник, черна пачка и черна блузка и айде, готова вещица :lol: